TİKKO’dan Berkin Elvan için misilleme eylemi

DERSİM 2014-03-17 13:55:10
Yazdir

TKP/ML TİKKO Dersim gerillaları polis fişeği nedeniyle yaşamını yitiren Berkin Elvan için misilleme eylemi yaptı.

TKP/ML TİKKO Dersim Bölge Komutanlığı yaptığı yazılı açıklama ile eylemi duyurdu. Açıklamada, “14 Mart akşamı saat 19:30 da Dersimin Çemişgezek ilçesi Emniyet Müdürlüğüne yönelik gerillalarımızca Berkin Elvan'ın TC devleti tarafından katledilmesine yönelik bir misilleme eylemi gerçekleştirilmiştir. Emniyet Müdürlüğü hedefine yönelik gerçekleştirilen bu eylemimizin sonuçları netleştirilememiştir” denildi. 

Henderat Kampı ve Şehba Barajı bölgesi sakinleri Demokratik Suriye Güçleri’nden (QSD), başta DAİŞ ve SUK çeteleri olmak üzere işgal altındaki tüm bölgelerin temizlemesini istedi.

Efrîn’e göç etmek zorunda kalan ve ismini vermek istemeyen El Bablı bir genç "Evimize geri dönmeyi, akrabalarımızla yeniden bir arada olmayı özledik. QSD güçlerinin, yaşamı bize zehir eden çeteleri bir an evvel tüm Suriye topraklarından temizlemesini temenni ediyorum" dedi.

Savaş nedeniyle Efrîn bölgesine taşındıklarını belirten genç, Efrîn halkının misafirperver olduğunu, bölgeye geldikleri zaman birçok ihtiyaçlarını karşıladıklarını söyledi. [...]

TV'de Ne var?
En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2016 [email protected]
Google+ jinha diha anf