TİKKO’dan Berkin Elvan için misilleme eylemi

DERSİM 2014-03-17 13:55:10
Yazdir

TKP/ML TİKKO Dersim gerillaları polis fişeği nedeniyle yaşamını yitiren Berkin Elvan için misilleme eylemi yaptı.

TKP/ML TİKKO Dersim Bölge Komutanlığı yaptığı yazılı açıklama ile eylemi duyurdu. Açıklamada, “14 Mart akşamı saat 19:30 da Dersimin Çemişgezek ilçesi Emniyet Müdürlüğüne yönelik gerillalarımızca Berkin Elvan'ın TC devleti tarafından katledilmesine yönelik bir misilleme eylemi gerçekleştirilmiştir. Emniyet Müdürlüğü hedefine yönelik gerçekleştirilen bu eylemimizin sonuçları netleştirilememiştir” denildi. 

ŞENGAL (DİHA) - Şengal'de bulunan Êzîdîlerin kutsal mekanı olan Şerfeddin DAİŞ çetelerinin saldırısı ile karşı karşıya kaldı.


Kuzey Şengal hattındaki Dahola ve Buruk köylerine DAİŞ çetelerinin saldırısı sonucu, bölgenin güvenliğini sağlayan yerel silahlı güçler ile DAİŞ çeteleri arasında şiddetli çatışmalar yaşandı. Uzun süren çatışmalar ardından Dahola ve Buruk köyleri DAİŞ çetelerinin eline geçti. Çatışmalarda Kasım Şeşo’nun lideri olduğu aşiretin silahlı adamlarından bir grubun Êzîdî’nin çetelere esir düştüğü de öğrenildi. [...]

Kobanê’nin güneybatısında yer alan Menazê köyünde YPG güçleri DAİŞ çetelerine eylem düzenledi. Çok sayıda çete üyesinin öldürüldüğü ve yaralandığı belirtiliyor. [...]

Avrupa’da Kobanê direnişini sahiplenme eylemleri devam ediyor. Fransa'nın Marsilya kentinde Kürt gençleri Septeme les Vallon kasabasından Marsilya kent merkezine bir yürüyüş düzenledi.

Avruap’da Kobanê direnişini sahiplenme eylemleri devam ediyor. Kürt gençleri Marsilya yakınlarındaki Septeme les Vallon kasabasından Marsilya merkeze 15 kilometrelik bir uzun yürüyüş düzenledi.

“Kobanê halkların onurudur, Kobanê düşmeyecek” sloganı ile yapılan yürüyüşe 200 kişi katıldı. [...]

HABER MERKEZİ (DİHA) - Kobanê ve Irak'ta terör estiren kanlı örgüt IŞİD'in, Türkiye'de bulunan Thuwar Raqqa örgütü lideri Ebu İsa'yı kaçırma girişiminde bulunduğu iddia edildi. The Telegraph tarafından verilen haberde IŞİD'in bu girişiminin Türkiye'nin IŞİD'e karşı mücadele konusunda taahhütlerine şüphe ile yaklaşılmasına neden olduğu belirtildi.

Kobanê ve Irak'ta terör estiren kanlı örgüt IŞİD'e yardım etmekle suçlanan Türkiye, tersini iddia etse de her gün bunun aksi kanıtlanıyor. Son olarak kanlı örgütün Urfa'da bulunan bir Kürt örgüt liderini kaçırma girişiminde bulunduğu, başarısız olan girişimde yaralanan Kürt lider Ebu İsa'nın yaralandığı belirtildi. [...]

AP, Kobanê direnişi ve DAİŞ’e karşı mücadeleyi gündemine aldı.

Avrupa Parlamentosu (AP) Kobanê direnişini “Kobanê’de durum” ve Avrupa’dan DAİŞ’e katılanları “Terörizme karşı mücadele” kapsamında gündemine aldı. Her iki konu Çarşamba günü öğleden sonra ayrı ayrı oturumlarda tartışılacak.

AP, tartışmaları, Avrupa Birliği Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi Catherine Ashton’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı “Kobanê sakinleri uluslararası topluma temel haklarını ve değerlerini savunmak için tüm yöntemleri kullanma kararlığı ve zulme direnişi gösterdi. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+