TİKKO’dan Berkin Elvan için misilleme eylemi

DERSİM 2014-03-17 13:55:10
Yazdir

TKP/ML TİKKO Dersim gerillaları polis fişeği nedeniyle yaşamını yitiren Berkin Elvan için misilleme eylemi yaptı.

TKP/ML TİKKO Dersim Bölge Komutanlığı yaptığı yazılı açıklama ile eylemi duyurdu. Açıklamada, “14 Mart akşamı saat 19:30 da Dersimin Çemişgezek ilçesi Emniyet Müdürlüğüne yönelik gerillalarımızca Berkin Elvan'ın TC devleti tarafından katledilmesine yönelik bir misilleme eylemi gerçekleştirilmiştir. Emniyet Müdürlüğü hedefine yönelik gerçekleştirilen bu eylemimizin sonuçları netleştirilememiştir” denildi. 

İzmir'de Nusaybin ve Derik'teki devlet terörü protesto edildi. Eylemde, devletin sokağa çıkma yasakları üzerinden ölümleri meşrulaştırdığına, hukuku çiğnediğine dikkat çekildi.

İnsan Hakları Derneği (İHD) İzmir şubesi, Mardin'in Nusaybin ve Derik ilçelerindeki devlet terörüne karşı basın açıklaması düzenledi. Konak’taki Sümerbank önünde bir araya gelen dernek üyeleri, “Nusaybin’e ses ver” pankartı açarak, "Nusaybin halkı yalnız değildir" sloganını attı.

Sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de destek verdiği eylemde, basın açıklamasını Deniz Bayrak okudu. [...]

İSTANBUL (DİHA) - Eşcinsel olduğu için babası tarafından katledilen Ahmet Yıldız'ın ölümüne ilişkin açılan davanın 21'inci duruşması yalnızca 1 dakika sürdü.

Eşcinsel olduğu için babası tarafından 2008 yılında katledilen Ahmet Yıldız'ın ölümüne ilişkin açılan davanın 21. Duruşması, Kartal'da bulunan Anadolu Adliyesi 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Hakkında çıkarılan yakalama kararına rağmen sanık baba Yahya Yıldız'ın 7 yıldır yakalanamadığı duruşma salonunda sadece davayı takip eden Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) üyesi avukat Tamer Doğan, LGBTİ ve insan hakları aktivistleri ile basın mensupları yer aldı. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+ jinha diha anf