TİKKO’dan Berkin Elvan için misilleme eylemi

DERSİM 2014-03-17 13:55:10
Yazdir

TKP/ML TİKKO Dersim gerillaları polis fişeği nedeniyle yaşamını yitiren Berkin Elvan için misilleme eylemi yaptı.

TKP/ML TİKKO Dersim Bölge Komutanlığı yaptığı yazılı açıklama ile eylemi duyurdu. Açıklamada, “14 Mart akşamı saat 19:30 da Dersimin Çemişgezek ilçesi Emniyet Müdürlüğüne yönelik gerillalarımızca Berkin Elvan'ın TC devleti tarafından katledilmesine yönelik bir misilleme eylemi gerçekleştirilmiştir. Emniyet Müdürlüğü hedefine yönelik gerçekleştirilen bu eylemimizin sonuçları netleştirilememiştir” denildi. 

İSTANBUL (DİHA) - Boğaziçi Köprüsü'nde korkuluklara çıkan ismi öğrenilemeyen bir kişi intihar etti.

Boğaziçi Köprüsü'nde sabah saatlerinde bir yurttaş köprü korkuluklarına çıktı.Yurttaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen polis, intihar girişiminde bulunana kişiyi engellemeye çalıştı. İntihar girişimi engellenemeyen yurttaş kendisini korkuluklardan aşağı bırakarak intihar etti.

İntihar eden vatandaşı bulmak için Boğaz'da arama çalışması başlatıldı. [...]

BİNGÖL (DİHA) - Bingöl'ün Karlıova ilçesinde Lice olaylarını protesto eden yurttaşlara, polis müdahale etti.

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde, Lice'de Mahsum Korkmaz'ın (Egit) heykelinin yıkılması ve Mehdin Taşkın isimli yurttaşın katledilmesi protesto edildi. DBP ve HDP ilçe örgütleri öncülüğünde DBP ilçe binası önünde bir araya gelen grup, Bingöl-Erzurum yolu dörtyol mevkine doğru yürüdü. Erzurum karayolu istikametine doğru yürüyen gruba, Hür Dava Partisi üyeleri tarafından arkadan silahlarla ateş açıldığı belirtildi. Bölgeye sevk edilen polisler de gruba, gaz bombalarıyla müdahale etti. Grup ise polise taş ve havai fişeklerle karşılık verdi. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+