TİKKO’dan Berkin Elvan için misilleme eylemi

DERSİM 2014-03-17 13:55:10
Yazdir

TKP/ML TİKKO Dersim gerillaları polis fişeği nedeniyle yaşamını yitiren Berkin Elvan için misilleme eylemi yaptı.

TKP/ML TİKKO Dersim Bölge Komutanlığı yaptığı yazılı açıklama ile eylemi duyurdu. Açıklamada, “14 Mart akşamı saat 19:30 da Dersimin Çemişgezek ilçesi Emniyet Müdürlüğüne yönelik gerillalarımızca Berkin Elvan'ın TC devleti tarafından katledilmesine yönelik bir misilleme eylemi gerçekleştirilmiştir. Emniyet Müdürlüğü hedefine yönelik gerçekleştirilen bu eylemimizin sonuçları netleştirilememiştir” denildi. 

DAİŞ çetelerinin Kizwan dağına yönelik bu sabah düzenlediği saldırı, YPG güçleri tarafından kırıldı. Şiddetli çatışmalarda 4 çete üyesinin cenazesi ile birlikte çok sayıda silah, cephane ve bir askeri araç da YPG’nin eline geçti.

ANHA’nın haberine göre Til Temir’den aktardıkları bilgilere göre; bu saban saat 04.00 dolaylarında DAİŞ çeteleri Kizwan Dağı’nda bulunan Radar İstasyonuna saldırı düzenledi. Saldırıya YPG savaşçıları sert karşılık verdi. Bunun üzerine alanda şiddetli çatışmalar yaşandı. Öğleden sonra saat 13. [...]

Hollanda’nın Den Haag ve Amsterdam kentlerinde Şengal katliamı yıl dönümünde protesto eylemleri düzenlendi.

Den Haag’da belediye önünde çadır eylemi olarak düzenlenen eylemde katliamın fotoğrafları taşındı. Çadır eylemi, aynı yerde yarın da saat 15:00-17:00 arasında devam edecek.

Amsterdam kentinde ise eylemin adresi Dam Meydanı idi. [...]

DİYARBAKIR (DİHA) - Silvan'da Asayiş Büro Amirliği'nin fotoğrafını çektiği iddiasıyla 29 Temmuz tarihinde polislerce üzerine ateş açılarak gözaltına alınan Ömer Ezer isimli genç, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Ezer'in avukatı Fırat Bakıroğlu, müvekkilinin gözaltı sürecince darp edildiğini söyledi.

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde Gazi Caddesi üzerinde bulunan Silvan İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'nin fotoğrafını çektiği iddiasıyla polislerce üzerine ateş açılarak 29 Temmuz tarihinde gözaltına alınan Ömer Ezer isimli genç tutuklandı. [...]

Yunanistan ile AB, IMF ve ECB’den oluşan troyka arasındaki müzakereler devam ederken, Syriza’nın ilk aşamada 24 milyar euro talep ettiği bildiriliyor. Eski Maliye Bakanı Yanis Varufakis’e göre ise, Almanya’nın ‘yönlendirdiğ’ troykanın hedefi Euro Bölgesi’nin tümünde sürekli bir kontrol oluşturmak.

Syriza’ya yakınlığıyla bilinen Avgi gazetesinde yer alan habere göre, Yunanistan heyeti yeni yardım paketi kapsamında ilk aşamada 24,3 milyar euro talep ediyor. Bu paranın 10 milyarının bankalara aktarılması, 7,16 milyar euronun ise daha önceki kredilerin geri ödemeleri için isteniyor. [...]

Şengal Katliamı'nın yıldönümü anmalarına katılmak için Şengal’e gitmek isteyen ve aralarında HDP Amed Milletvekili Feleknas Uca'nın da aralarında bulunduğu heyet, KDP'nin asayiş görevlilerince engellendi.

Şengal katliamının yıldönümü nedeniyle gerçekleştirilecek anmaya katılmak üzere Şengal'e gitmek isteyen HDP Amed Milletvekili Feleknas Uca'nın da aralarında bulunduğu heyet, Zaxo ile Şengal arasında bulunan Sehêla Asayiş noktasında durduruldu. Asayiş görevlilerinin Duhok Valiliği'nden izin alınmadığı müddetçe geçişlerine izin vermeyeceklerini belirtmesi üzerine, Uca ve YNK heyeti Duhok Valisi ile görüştü. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+