TİKKO’dan Berkin Elvan için misilleme eylemi

DERSİM 2014-03-17 13:55:10
Yazdir

TKP/ML TİKKO Dersim gerillaları polis fişeği nedeniyle yaşamını yitiren Berkin Elvan için misilleme eylemi yaptı.

TKP/ML TİKKO Dersim Bölge Komutanlığı yaptığı yazılı açıklama ile eylemi duyurdu. Açıklamada, “14 Mart akşamı saat 19:30 da Dersimin Çemişgezek ilçesi Emniyet Müdürlüğüne yönelik gerillalarımızca Berkin Elvan'ın TC devleti tarafından katledilmesine yönelik bir misilleme eylemi gerçekleştirilmiştir. Emniyet Müdürlüğü hedefine yönelik gerçekleştirilen bu eylemimizin sonuçları netleştirilememiştir” denildi. 

Hakkari'de meydana gelen aşiret çatışmasında Mustafa Er isimli yurttaşın yaşamını yitirmesi ile ilgili 2 kişi tutuklandı.

Hakkari'de 18 Temmuz'da iki aşiret arasında başlayan tartışmanın çatışmaya dönüşmesi sonucu silahla vurularak öldürülen Mustafa Er isimli yurttaşın yaşamını yitirmesi ile ilgili dün gözaltına alınan 2 kişi tutuklandı. Konuya ilişkin Hakkari Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "S.G. ve A.G. isimli şahıslar 23.07.2014 günü gözaltına alınmış, alınan ifadelerinin ardından sevk edildikleri Sulh Ceza Mahkemesince 'Kasten Adam Öldürmek' suçundan 24.07.2014 tarihinde tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmişlerdir" denildi. [...]

DİYARBAKIR (DİHA) - Diyarbakır 2. Taktik Hava Kuvvetleri Komutanlığı 8. Ana Jet Üssü'nden çok sayıda savaş uçakları kalkış yaptı. Uçakların hangi yöne gittiği öğrenilemezken, kentteki hava hareketliliği devam ediyor. [...]

- Rojava’nın Kobanê kantonunda IŞİD’e bağlı çeteler ile YPG-YPJ güçleri arasında yaşanan çatışmalar ve buna bağlı gelişmeler takip edilecek.

- Rojava’nın Kobanê kantonuna destek amacıyla Kürdistan’ın birçok merkezinde gerçekleştirilen direniş eylemleri sürüyor.

-Aile meclisi kararıyla katledilen Hasret Daşlı'nın davası Batman 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek.

- Almanya’da gizli servislerin Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve Britanya’nın casusluk faaliyetlerine yönelik ‘360 Derece Savunma’ adlı karşı casusluk programı tartışılıyor. [...]

İsrail, Gazze’deki son saldırılarında Birleşmiş Milletler, BM’ye ait bir okulu vurdu. Saldırıda 15 kişi hayatını kaybederken 200’den fazla kişi yaralandı.

İsrail Gazze'de 16 gündür süren saldırılarında dördüncü kez BM'ye ait bir bina vuruldu. Saldırıda 15 kişi yaşamını yitirirken 200’den fazla kişi yaralandı.

Filistin Sağlık Bakanlığı, yaralıların Beyt Hanun’un çevresindeki hastanelere kaldırıldığını bildirdi.

Beyt Hanun Hastanesi’nin müdürü Ayman Hamdan, “Böyle bir katliam için birden fazla hastaneye ihtiyacımız var” dedi. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+