TİKKO’dan Berkin Elvan için misilleme eylemi

DERSİM 2014-03-17 13:55:10
Yazdir

TKP/ML TİKKO Dersim gerillaları polis fişeği nedeniyle yaşamını yitiren Berkin Elvan için misilleme eylemi yaptı.

TKP/ML TİKKO Dersim Bölge Komutanlığı yaptığı yazılı açıklama ile eylemi duyurdu. Açıklamada, “14 Mart akşamı saat 19:30 da Dersimin Çemişgezek ilçesi Emniyet Müdürlüğüne yönelik gerillalarımızca Berkin Elvan'ın TC devleti tarafından katledilmesine yönelik bir misilleme eylemi gerçekleştirilmiştir. Emniyet Müdürlüğü hedefine yönelik gerçekleştirilen bu eylemimizin sonuçları netleştirilememiştir” denildi. 

YPG Kobanê Komutanlığı’na bağlı askeri güçler Kobanê bölgesindeki direniş koferansını başarıyla gerçekleştirdi. Direniş Konferansı “Kobanê direnişi çizgisinde yeniden örgütlenelim, demokratik Suriye‘nin inşasına öncülük edelim“ sloganıyla yapıldı. 
23 Ağustos-1 Eylül 2015 tarihleri arasında yapılan konferansa 200’ü aşkın delege katıldı. Siyasal, askeri ve örgütsel konuların tartışıldığı konferansta kapsamlı değerlendirmelerin yapıldığı ve önemli kararlara ulaşıldığı belirtildi. [...]

Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu (AGİF) üyeleri, 1 Kasım seçimleri için yurtdışında HDP'yi desteklemek için yapılacak çalışmalarının startını verdi.

AGİF'e bağlı Frankfurt Enternasyonal Dostluk ve Dayanışma Derneği'nde yapılan hazırlık toplantısına Frankfurt, Hanau, Wiesbaden, Hochtaunuskreis ve Mörfelden kentlerinden AGİF üyeleri katıldı.

AGİF Eş Başkanı Mesut Duman toplantıda yaptığı konuşmada, "7 Haziran seçim zaferine tahammül edemeyen AKP'nin savaşına karşı HDP'yi hep birlikte savunacağız. Karşımızdakiler gericiliği ve karanlığı temsil ediyor, biz barışı, kardeşliği ve özgürlüğü temsil ediyoruz. [...]

Amed'in Dicle ve Eğil ilçelerinde 2 kişi gözaltına alındı.

AKP'nin savaş konseptini hayata geçirdikten sonra yeniden başlattığı siyasi soykırım operasyonları hız kesmeden sürüyor. Savaşta ısrar eden AKP, her gün onlarca kişiyi gözaltına alıyor ve tutukluyor.

DİCLE

Amed'in Dicle (Piran) ilçesine bağlı 27 Mayıs Mahallesi'nde dün gece öz savunma yapan gençler ile polis arasında yaşanan çatışma sonrası başlayan gerginlik son buldu. [...]

HAKKARİ (DİHA) - Şemdinli Derecik beldesindeki Yeşilova Sınır Karakolu ve Umurlu 34. Hudut Tabur Komutanlığı'na HPG'liler tarafından havan ve silahlarla saldırı düzenlendi.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Rûbarok (Derecik) beldesindeki Yeşilova Hudut Taburu ile Umurlu 34. Hudut Taburu Komutanlığı'na gece saatlerinde HPG'liler tarafından saldırı düzenlendiği öğrenildi. HPG'lilerin ilk olarak sınıra sıfır noktada bulunan Yeşilova Taburu'na bağlı Mamreşan Kalekolu ve üs bölgesine, ardından da Umurlu 34. Hudut Taburu'na havan topu ve otomatik silahlarla saldırı düzenlediği kaydedilirken, askerlerin saldırıya yoğun top atışıyla karşılık verdiği bildirildi. [...]

Almanya’nın Essen ve Fransa’nın Montpellier kentinde 1 Kasım erken seçimleri için komisyonlar oluşturuldu.

ESSEN

Almanya’nın Essen kentinde 1 Kasım erken seçimleri için komisyon oluşturuldu. 25 kişiden oluşturulan komisyon, tüm semtlerde alt komisyon çalışması yürütecek. Seçim komisyonu sözcüsü yaptığı konuşmada seçim çalışması büyük bir moral ve motivasyon yapılacağını söyledi. Eğer her komisyon moral ve coşkuyla çalışırsa başarmamanın mümkün olmadığını belirtti.

MONTPELLIER

Fransa’nın Montpellier kentinde de seçim komisyonu çalışmalarına başladı. [...]

MERSİN (DİHA) - Mersin'de çocuklarının gözü önünde eşi tarafından silahla vurularak katledilen Gülizar Burak, kadınlarım omzunda son yolculuğuna uğurlandı.

Mersin'in Akdeniz ilçesine bağlı Şevket Sümer Mahallesinde çocuklarının gözleri önünde eşi tarafından silahla vurularak katledilen Gülizar Burak, kadınların omzunda son yolculuğuna uğurlandı. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+