Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği açıldı

2013-08-17 09:19:37
Yazdir

ADANA (DİHA) - Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği (KASDA) düzenlenen kokteyl ile açıldı. 

Arap ve Alevi yurttaşların yoğunlukta yaşadığı Adana'nın Yüreğir ilçesi Yamaçlı Mahallesi'nde yurttaşlar tarafından Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği (KASDA) kuruldu. Derneğin açılışı düzenlenen kokteyl ile yapılırken, açılışa çok sayıda yurttaşın yanı sıra BDP Yüreğir İlçe Başkanı Mehmet Bayram ve ilçe yönetimi, SYKP Adana İl Başkanı Leyla Uyar ve İHD yöneticileri katıldı. KASDA yöneticisi Işıl Peynirci açılışa gelenlere teşekkür etti. Konuşma ardından derneği anlatan bir sinevizyon gösterimi yapıldı. Gösterim ardından açılış kokteyl ve Grup Hayye'nin müzik dinletisi ile sona erdi. 

HABER MERKEZİ (DİHA) - Kürdistan Federal Yönetimi tarafından sağlanan cephane ve tıbbi malzemenin, ABD ordusuna ait hava kargoları ile Kobanê'ye bırakıldığı iddia edildi. Bir süredir PYD'nin destek çağrıları, Türkiye'nin insani yardım koridoruna izin vermemesinden dolayı yanıtlanamazken, yardımların bırakıldığı iddia edilen Kobanê'den konu hakkında YPG'nin açıklama yapması bekleniyor.

Bir ayı aşkın bir süredir Kobanê'de kanlı çete IŞİD'e karşı direnen ve dünya kamuoyuna silah ve mühimmat yardımı çağrısında bulunan PYD'ye ilk yanıt Kürdistan Federal Yönetimi'nden geldiği iddia edildi. [...]

DİYARBAKIR (DİHA) - TÜİK Diyarbakır Bölge Müdürlüğü, Diyarbakır ve Urfa'nın yer aldığı TRC2 bölgesinde Ağustos ayında araç sayısının yüzde 3 oranında artarak 357 bin 397'e yükseldiğini açıkladı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Diyarbakır Bölge Müdürü M. Salih Uras, Diyarbakır ve Urfa'nın yer aldığı TRC2 bölgesine ait Ağustos ayı motorlu kara taşıtları istatistiklerini açıkladı. Verilere göre, 2013 yılı Ağustos ayında Diyarbakır ve Urfa'da araç sayısı 348 bin 438 iken, bu yılın Ağustos ayında yüzde 3 oranında bir artış göstererek 357 bin 397'e ulaştı. [...]

Foto Galeri 1 resim gösteriliyor

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+