Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği açıldı

2013-08-17 09:19:37
Yazdir

ADANA (DİHA) - Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği (KASDA) düzenlenen kokteyl ile açıldı. 

Arap ve Alevi yurttaşların yoğunlukta yaşadığı Adana'nın Yüreğir ilçesi Yamaçlı Mahallesi'nde yurttaşlar tarafından Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği (KASDA) kuruldu. Derneğin açılışı düzenlenen kokteyl ile yapılırken, açılışa çok sayıda yurttaşın yanı sıra BDP Yüreğir İlçe Başkanı Mehmet Bayram ve ilçe yönetimi, SYKP Adana İl Başkanı Leyla Uyar ve İHD yöneticileri katıldı. KASDA yöneticisi Işıl Peynirci açılışa gelenlere teşekkür etti. Konuşma ardından derneği anlatan bir sinevizyon gösterimi yapıldı. Gösterim ardından açılış kokteyl ve Grup Hayye'nin müzik dinletisi ile sona erdi. 

ELAZIĞ (DİHA) - Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde yapılan eş zamanlı ev baskınlarında DBP Karakoçan Gençlik Meclisi üyesi 6 kişi gözaltına alındı.

Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde polisler tarafından sabah saatlerinde birçok eve eş zamanlı baskınlar düzenledi. [...]

ANKARA (DİHA) - HDP, Kürtçe öğretmenlerin durumunu Meclis gündemine taşıyarak, atamaların yapılıp yapılmayacağını sordu.

HDP Urfa Milletvekili İbrahim Ayhan, atamaları yapılmadığı için açlık grevine giren Kürtçe öğretmenlerinin durumunu Meclis gündemine taşıdı. Konuya ilişkin Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın yanıtlaması isteğiyle önerge veren Ayhan, okullarda Kürtçe seçmeli desler verilmeye başlandığını ve Kürtçe ders verebilmeleri için Mardin Artuklu Üniversitesi bünyesinde Kürdoloji bölümü açıldığını hatırlatarak, "Buna rağmen hala okullarda Kürtçe eğitim verebilecek öğretmen sıkıntısı devam etmektedir" değerlendirmesinde bulundu. [...]

Türk ordusunun gerillaların denetimindeki Zagros ve Zap bölgelerinde insansız hava araçları ile keşif uçuşları yaptığı bildirildi.

HPG Basın İrtibat Merkezi’nin (HPG-BİM) verdiği bilgiye göre, Türk ordusu 1 Eylül günü akşam saatlerinden Salı günü sabah saat 05:00’a kadar Medya Savunma Alanları’na bağlı Zagros, 1 Eylül günü ise saat 09:00’dan bugün sabah 04:00’a kadar Zap bölgesi üzerinde insansız hava araçları ile keşif uçuşları yaptı. [...]

Almanya’nın Essen kentinde 1 Eylül Dünya Barış Günü vesilesiyle yapılan bir eylemde, IŞİD çetelerinin Şengal'e yönelik saldırı ve katliamları protesto edildi.

Aralarında Demokratik Toplum Merkezi’nin de bulunduğu kentte faaliyet yürüten birçok kurum ve kuruluşun organize ettiği  1 Eylül Dünya Barış Günü yürüyüşü dün akşam yüzlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti. [...]

Foto Galeri 1 resim gösteriliyor

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+