Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği açıldı

2013-08-17 09:19:37
Yazdir

ADANA (DİHA) - Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği (KASDA) düzenlenen kokteyl ile açıldı. 

Arap ve Alevi yurttaşların yoğunlukta yaşadığı Adana'nın Yüreğir ilçesi Yamaçlı Mahallesi'nde yurttaşlar tarafından Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği (KASDA) kuruldu. Derneğin açılışı düzenlenen kokteyl ile yapılırken, açılışa çok sayıda yurttaşın yanı sıra BDP Yüreğir İlçe Başkanı Mehmet Bayram ve ilçe yönetimi, SYKP Adana İl Başkanı Leyla Uyar ve İHD yöneticileri katıldı. KASDA yöneticisi Işıl Peynirci açılışa gelenlere teşekkür etti. Konuşma ardından derneği anlatan bir sinevizyon gösterimi yapıldı. Gösterim ardından açılış kokteyl ve Grup Hayye'nin müzik dinletisi ile sona erdi. 
NAV-DEM Eşbaşkanlığı, Kobanê’nin özgürleştirilmesine ilişkin yaptığı açıklamada, “Tüm toplum merkezlerimizde Kobanê direnişini selamlayan pankartlar asılacak” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan NAV-DEM, DAİŞ çetelerinin Kobanê’ye saldırarak, Rojava’da inşa edilen modeli hedeflediğini belirtti. Ortadoğu’da tüm halklar için model olacak bu sistemin zaferinin sadece Kobanê zaferi değil, aynı zamanda demokrasi ve eşitlik zaferi olduğunu vurguladı.

Kürdistan’da ve yurtdışındaki Kürtler ve dostlarının Kobanê’yi sahiplenmek için yaptıkları eylem, etkinlik, açlık grevleri, sınır nöbetleri ile ortak Kobanê zaferine ortak olduğunu belirtti. [...]

İSTANBUL (DİHA) - Gülsuyu Mahallesi'nde inşaat işçilerine saldıran bir grubun, 2'si ağır 3 işçiyi yaraladığı belirtildi.

Maltepe Gülsuyu Mahallesi Pınar Sokak'ta bir inşaatta çalışan inşaat işçilerin, uyuşturucu madde bağımlısı oldukları belirtilen kişilerin saldırısına uğradığı kaydedildi. İddialara göre, Gülsuyu Mahallesi'nde oturan uyuşturucu kullanıcısı kişiler inşaatta çalışan işçiler ile sözlü tartışma yaşadıktan sonra alandan uzaklaştı. Kısa süre sonra olay yerine ellerinde sopa, bıçak ve palalar ile dönen kişiler, işçilere saldırarak İsa Yılmaz, İsmet Tali ve Muhacir Koç isimli işçileri çeşitli yerlerinden yaraladı. Yaralanan işçiler, Dr. [...]

DİYARBAKIR (DİHA) - Diyarbakır'da lise öğrencisi H.Ü. adlı genç kadına cinsel istismarda bulunmakla 29 yıl hapis cezası istemiyle tutuksuz yargılanan R.K. hakkında 18 yıl 3 ay ceza verildi. Mahkeme heyeti sanığa iyi hal indirimi yaparak cezasını 15 yıl 3 ay hapis cezasına düşürdü.

Diyarbakır'da 2011 yılında lise 1'inci sınıf öğrencisi H.Ü.'ye (14), cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla, aynı okulun 4'üncü sınıf öğrencisi R.K.'nin (22) tutuksuz olarak yargılanmasına devam edildi. 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasına her iki tarafın da avukatları katıldı. Duruşmada esas hakkındaki görüşünü açıklayan Cumhuriyet Savcısı, sanık R.K. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+