Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği açıldı

2013-08-17 09:19:37
Yazdir

ADANA (DİHA) - Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği (KASDA) düzenlenen kokteyl ile açıldı. 

Arap ve Alevi yurttaşların yoğunlukta yaşadığı Adana'nın Yüreğir ilçesi Yamaçlı Mahallesi'nde yurttaşlar tarafından Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği (KASDA) kuruldu. Derneğin açılışı düzenlenen kokteyl ile yapılırken, açılışa çok sayıda yurttaşın yanı sıra BDP Yüreğir İlçe Başkanı Mehmet Bayram ve ilçe yönetimi, SYKP Adana İl Başkanı Leyla Uyar ve İHD yöneticileri katıldı. KASDA yöneticisi Işıl Peynirci açılışa gelenlere teşekkür etti. Konuşma ardından derneği anlatan bir sinevizyon gösterimi yapıldı. Gösterim ardından açılış kokteyl ve Grup Hayye'nin müzik dinletisi ile sona erdi. 

Rusya İnşaat Bakanlığı, Türk işçilerin ülkede istihdam edilmemesinin yapım aşamasındaki projeleri etkilemeyeceğini açıkladı.

Türkiye’nin Rus savaş uçağını düşürmesi ardından başlayan Rusya-Türkiye ilişkilerindeki gerginlik devam ediyor. Rusya her geçen gün yaptığı açıklamalar ile Türkiye’yi ekonomik, askeri ve siyasi arenada çembere alırken, Rus yorumcular Putin’in hamlelerinin artarak devam edeceğini belirtiyor.

Rus uçağının düşürülmesi ardından, Rusya, Türkiye ile olan tüm ekonomik ilişkilerini askıya alırken, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in de imzaladığı genelge ile Rusya’da 1 Ocak’tan sonra Türk işçi çalıştırmak yasaklandı. [...]

INHA

CHUR - Chur Kantonu'nda Ekin Wan Kadın Komünü'nün kuruluşunu ilan eden Kürt kadınları, yeni dönemde sürecin ruhuna uygun bir çalışma içinde olacaklarını ifade etti.

İsviçre'nin Chur Kantonu'nda çalışmalarını bir süredir komisyon olarak sürdüren Kürt kadınları, yaptıkları son toplantının ardından Ekin Wan Kadın Komünü'nün kuruluşunu ilan etti. Barış Anneleri, Örgütleme ve PYD komisyonları altında çalışmalarını yürütecek olan 16 kişilik komünün dönem sözcülüğüne Fidan Çalışkan, Nuran Yiğit ve Wensa Xane getirildi.

Öte yandan kadınlar yaptıkları toplantıda yeni dönemde daha aktif bir şekilde sürecin ruhuna denk düşecek çalışma yürüteceklerini belirtti. [...]

YBŞ ve YPJ Şengal öncülüğünde HPG ve YJA Star güçlerinin desteği ile 26 Kasım’da Kolik dağını özgürleştirdikten sonra çok sayıda malzemeler de ele geçirdi. Yine araziye gömülü bir su tankı dolu patlayıcı da YBŞ YPJ güçleri tarafından imha edildi.

YBŞ ve YPJ Şengal öncülüğünde HPG ve YJA Star güçlerinin desteği ile 26 Kasım’da Kolik dağında DAİŞ çetelerine ait çok sayıda askeri mühimmat ele geçirdi. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+ jinha diha anf