Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği açıldı

2013-08-17 09:19:37
Yazdir

ADANA (DİHA) - Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği (KASDA) düzenlenen kokteyl ile açıldı. 

Arap ve Alevi yurttaşların yoğunlukta yaşadığı Adana'nın Yüreğir ilçesi Yamaçlı Mahallesi'nde yurttaşlar tarafından Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği (KASDA) kuruldu. Derneğin açılışı düzenlenen kokteyl ile yapılırken, açılışa çok sayıda yurttaşın yanı sıra BDP Yüreğir İlçe Başkanı Mehmet Bayram ve ilçe yönetimi, SYKP Adana İl Başkanı Leyla Uyar ve İHD yöneticileri katıldı. KASDA yöneticisi Işıl Peynirci açılışa gelenlere teşekkür etti. Konuşma ardından derneği anlatan bir sinevizyon gösterimi yapıldı. Gösterim ardından açılış kokteyl ve Grup Hayye'nin müzik dinletisi ile sona erdi. 

15 Şubat Komplosu ve Kuzey Kürdistan'daki katliamları protesto etmek amacıyla Ciwanên Azad öncülüğünde düzenlenen uzun yürüyüş, bugünkü beşinci gününde polis engellerine takıldı.

Alman polisin işbirliğiyle dün faşistlerin provokasyon girişimlerine yüz yüze kalan gençler, uzun yürüyüşlerini Raststatt Markt Meydanı'nda devam ettirmek istedi. Saat 08:00’de Marktplatz’ta toplanan gençleri polis engelledi. Polis sık sık anons yaparak, gençleri meydanı terk etmeye çağırırken, uzun yürüyüşün yasaklandığını belirtti.

Polis saldırı hazırlığı yaparken gençler, polisin tutumunu protesto etti. Meydanda şimdilik yüzlerce polis bulunmakta. [...]

Avrupa Süryani Birliği eski başkanı ve birlik üyesi olan David Vergili, Suriye’de farklı yapı ve güçlerin vekalet savaşları ile bölgeyi yeniden dizayn etmek istediğini, Suriye ve Ortadoğu’nun hegemonik güçlerin güç ve iktidar mücadelesi yürüttüğü bir arenaya dönüştüğünü belirtti.

Avrupa Süryani Birliği eski başkanı ve birliğin hali hazırdaki üyesi David Vergili ile Cenevre 3, Süryani halkının beklentileri, Tıl Temir ve Qamışlo’da Süryani halkını hedef alan saldırıları konuştuk.

Suriye’de Süryani halkını da ilgilendiren bir süreç yaşanıyor. [...]

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik tecridi ve uluslararası komployu protesto etmek amacıyla düzenlenen uzun yürüyüşte, yürüyüşçüler gün boyunca birçok kez faşist grupların sözlü ve fiziki saldırısına maruz kaldı. Saldırılara rağmen tedbir almayan Alman polisi ise 9 genci gözaltına aldı.

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik gerçekleştirilen uluslararası komployu protesto etmek, tecride dikkat çekmek ve Öcalan’ın özgürlüğünü talep etmek amacıyla Almanya’nın Stuttgart kentinden Fransa’nın Strasbourg kentine yürüyen Ciwanên Azad üyeleri bugün Türk faşistlerin saldırısına maruz kaldı. [...]

Cizre’de katliamın boyutlarını gizlemeye çalışan Şırnak Valiliği’nden yeni bir açıklama geldi. Yaralıların mahsur kaldıkları binalara Türk devlet güçlerince yapılan katliamın boyutlarını gizlemek için geçtiğimiz gün “10 terörist etkisiz hale getirildi” açıklamasında bulunan Şırnak Valiliği şimdide saldırıyı düzenleyen asker ve polislerin bazılarının sosyal medya üzerinden yayınladığı ve işkence edilmiş cenazelerin fotoğraflarının Cizre’ye ait olmadığını ileri sürdü.

Dün en son Cizre'de de katlettiği kadın bedenini teşhir ettiğine dair bir fotoğraf sosyal medyadan yayınlanmıştı. [...]

TV'de Ne var?
En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2016 [email protected]
Google+ jinha diha anf