Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği açıldı

2013-08-17 09:19:37
Yazdir

ADANA (DİHA) - Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği (KASDA) düzenlenen kokteyl ile açıldı. 

Arap ve Alevi yurttaşların yoğunlukta yaşadığı Adana'nın Yüreğir ilçesi Yamaçlı Mahallesi'nde yurttaşlar tarafından Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği (KASDA) kuruldu. Derneğin açılışı düzenlenen kokteyl ile yapılırken, açılışa çok sayıda yurttaşın yanı sıra BDP Yüreğir İlçe Başkanı Mehmet Bayram ve ilçe yönetimi, SYKP Adana İl Başkanı Leyla Uyar ve İHD yöneticileri katıldı. KASDA yöneticisi Işıl Peynirci açılışa gelenlere teşekkür etti. Konuşma ardından derneği anlatan bir sinevizyon gösterimi yapıldı. Gösterim ardından açılış kokteyl ve Grup Hayye'nin müzik dinletisi ile sona erdi. 

Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) milletvekili adayları, 7 Haziran Genel Seçimleri dolayısıyla halkla bir araya gelmeye devam ediyor. Yoğun destek gören adaylar barış, demokrasi, adalet ve özgürlük için destek istedi. Halk, Adıyaman'daki bir açılışa katılan HDP'li adaylara ilgi gösterirken, aynı açılıştaki AKP'li adayın emeklilerin taleplerine karşı "Daha geçenlerde 100 TL verdik" demesi tepki çekti.

'OYLARI ÇALMALARINA İZİN VERMEYELİM'

URFA

HDP Urfa Milletvekili Adayı Osman Baydemir, merkez Eyyübiye ilçesinde partisinin müşahitleri ile görüştü. İlçe binası önündeki parkta yapılan toplantıya, HDP İlçe Eşbaşkanı Hasan Dürbin de katıldı. [...]

HPG Basın İrtibat Merkezi, Türk ordusunun artan askeri hareketliliklerinin yoğun pusulamalar ile provokatif çatışma ortamını arttırıcı bir şekilde sürdüğünü kaydetti.

Medya Savunma Alanları’nda hava hareketliliğinin arttığına dikkat çeken HPG,

“25 Mayıs günü  saat 10:30 - 14:30 arasında Medya Savunma Alanlarımızdan Xakurke alanı üzerinde işgalci T.C ordusuna ait savaş uçaklarının hareketliliği yaşanmıştır. Yaşanan hava hareketlilikleri gerilla alanlarımızda artarak devam etmiştir.  

Aynı gün saat 15:30 - 17:00 arasında Zap bölgesi ve Avaşin alanı üzerinde savaş uçaklarının hareketliliği yaşanmıştır. [...]

BURSA (DİHA) - Bursa'nın AKP'li Gürsu Belediyesi Başkanı Cüneyt Yıldız, geçtiğimiz hafta uğradığı silahlı saldırı sonrası tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Bursa'nın AKP'li Gürsu Belediyesi Başkanı Cüneyt Yıldız, geçtiğimiz hafta Çarşamba günü belediye binasında tartıştığı zabıta memuru Fevzi Bekar tarafından tabancayla vurulması sonrası tedavi gördüğü hastanede bu sabah hayatını kaybetti. Saldırı sonrası kaldırıldığı Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde geçirdiği ameliyat sonrası yoğun bakım ünitesindeki tedavisi devam eden evli ve 2 çocuk babası olan Cüneyt Yıldız, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayıp, yaşamını yitirdi. [...]

ANKARA (DİHA) - Çağdaş Gazeteciler Derneği, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Hakkari programlarını takip etmek isteyen muhabirimiz Gökhan Altay'ın da aralarında bulunduğu gazetecilere akreditasyon verilmemesi ve engellemesine tepki gösterdi.

Çağdaş Gazeteciler Derneği Hakkari Temsilciliği, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'nun Hakkari'ye yapacakları ziyaretler ve etkinliklerini takip etmek isteyen basın mensuplarına akreditasyon uygulanmasına tepki gösterdi. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 info@bestanuce.com
Google+