Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği açıldı

2013-08-17 09:19:37
Yazdir

ADANA (DİHA) - Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği (KASDA) düzenlenen kokteyl ile açıldı. 

Arap ve Alevi yurttaşların yoğunlukta yaşadığı Adana'nın Yüreğir ilçesi Yamaçlı Mahallesi'nde yurttaşlar tarafından Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği (KASDA) kuruldu. Derneğin açılışı düzenlenen kokteyl ile yapılırken, açılışa çok sayıda yurttaşın yanı sıra BDP Yüreğir İlçe Başkanı Mehmet Bayram ve ilçe yönetimi, SYKP Adana İl Başkanı Leyla Uyar ve İHD yöneticileri katıldı. KASDA yöneticisi Işıl Peynirci açılışa gelenlere teşekkür etti. Konuşma ardından derneği anlatan bir sinevizyon gösterimi yapıldı. Gösterim ardından açılış kokteyl ve Grup Hayye'nin müzik dinletisi ile sona erdi. 

Almanya’da yapılan bir araştırmaya göre halkın üçte ikisinden fazlası ABD ile serbest ticaret anlaşmasına karşı çıkarken, Türkiye ile varılan mülteci anlaşmasını reddedenlerin oranı yüzde 60’a yakın.

ARD kanalı için yapılan Deutschlandtrend araştırmasına katılanların yüzde 70’si, Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı Anlaşması‘nın (TTIP) ülke ekonomisine zarar vereceği görüşünde. Ankete katılanların sadece yüzde 17’si anlaşmanın ülkesine faydalı olacağını savunuyor.

TTIP’ye karşı çıkanların oranı geçtiğimiz yılın Haziran ayındaki araştırmada yüzde 55’te idi. [...]

Almanya’nın Münih kentinde adalet eylemi düzenlendi.

9 Ocak 2013’te Paris’te PKK kurucularından Sakine Cansız, KNK Paris Temsilcisi, Gençlik Hareketi üyesi Leyla Şaylemez’in katillerinin açığa çıkarılması talebiyle adalet eylemi düzenlendi.

Fransız konsolosluğunun önünde bir araya gelen kitle, Fransız hükümetinden katliamın gerçek faillerinin kamuoyuna açıklanarak, yargı karşısına çıkarılmasını talep etti. [...]

TV'de Ne var?
En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2016 [email protected]
Google+ jinha diha anf