El Kaide vahşeti: El Ekrad temsilcisinin başını kestiler!

2013-07-22 18:56:03
Yazdir

Kürtlere karşı Serekaniye’de başlattıkları saldırılarda ağır kayıplar veren El Kaideci çeteler vahşette sınır tanımıyor. Esir değişiminde görevli El Ekrad Cephesi ilişkiler sorumlusu Ela İsmail Şexo’yu halkın gözü önünde katletmekle kalmayan El Kaideciler, Şexo’nun başını keserek evini bombayla havaya uçurdular.

El Ekrad Cephesi Merkezi, ilişkilerden sorumlu üyeleri Ela İsmail Şexo’nun vahşi bir şekilde katledildiğini duyurdu. Cephe tarafından yapılan açıklamaya göre, olay esir aldıkları El Kaideci Irak İslam Devleti ve Biladi Şam / El Nusra Cephesi Emiri Ebu Musaab’ı esir alınan bazı sivil Kürtler karşılığında serbest bırakmaları ardından gelişti. Bu sırada esir değişiminde görevli üyeleri Ela İsmail Şexo aynı grup tarafından esir alındı. Esir alınan Şexo, halkın gözleri önünde önce öldürüldü, ardından da başı kesildi. Söz konusu vahşete doymayan El Kaideciler ardından Şexo’nun evini bombayla havaya uçurdular.

Öte yandan, ANHA’nın Til Ebiyad muhabiri, El Kaideci çetelerin esir aldıkları kadın ve çocuklara işkence yaptığını bildirdi. Kürt mahalleleri Lel ve Cisir’de talanın devam ettiğini de kaydeden muhabir, talan olayına Sixne Arap aşireti mensuplarının da katıldıklarını, Kürtlerin evlerinin üzerine ise ‘İslam Devleti Mülkü’ yazılarının yazıldığını kaydetti.

Til Ebiyad’da çatışmaların yer yer devam ederken, ölü ve yaralı konusunda bir bilgi edinilemedi. 

DİYARBAKIR (DİHA) - Diyarbakır 2. Taktik Hava Kuvvetleri Komutanlığı 8. Ana Jet Üssü'nden çok sayıda savaş uçakları kalkış yaptı. Kalkış yapan uçakların hangi yöne gittikleri öğrenilemedi. Kentte hava hareketliliği devam ediyor. [...]

Kobanê’de direnen kadınlarla dayanışmak için bu yıl Urfa merkezli yapılan 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü etkinlikleri Bozova ve Viranşehir’de devam etti. Yürüyüş ve panel ve gösterimlerde bir araya gelen kadınlar, özgür kadın ile özgür yaşamın inşa edileceği vurgusunu yaptı.

DAİŞ çetelerinin zulmüne karşı destansı bir direniş sergileyen Kobanêli kadınlara ve Şengalli kadınlara adanan 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü etkinlikleri Bozova’da devam etti. [...]

Sınır hattında gelenekselleşen insan zinciri eyleminde buluşan yüzlerce kişi "Biji berxwedana Kobanê" sloganıyla direnişi selamladı.

Kobanê'de DAİŞ çetelerinin saldırılarına karşı devam eden tarihi direnişe destek vermek amacıyla sınır hattında direniş nöbeti eyleminin sürdüğü Mehser ve Mısaynter köylerinde gelenekselleşen insan zinciri eylemi bugün de yüzlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Barış Anneleri'nden, din alimlerine, çocuklardan, kadınlara yüzlerce kişinin el ele tutuşarak yüzlerini Kobanê'ye dönerek oluşturduğu insan zinciri eylemi Kobanê’de yaşamını yitirenler anısına yapılan saygı duruşu ile başladı. [...]

Video
Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+