El Kaide vahşeti: El Ekrad temsilcisinin başını kestiler!

2013-07-22 18:56:03
Yazdir

Kürtlere karşı Serekaniye’de başlattıkları saldırılarda ağır kayıplar veren El Kaideci çeteler vahşette sınır tanımıyor. Esir değişiminde görevli El Ekrad Cephesi ilişkiler sorumlusu Ela İsmail Şexo’yu halkın gözü önünde katletmekle kalmayan El Kaideciler, Şexo’nun başını keserek evini bombayla havaya uçurdular.

El Ekrad Cephesi Merkezi, ilişkilerden sorumlu üyeleri Ela İsmail Şexo’nun vahşi bir şekilde katledildiğini duyurdu. Cephe tarafından yapılan açıklamaya göre, olay esir aldıkları El Kaideci Irak İslam Devleti ve Biladi Şam / El Nusra Cephesi Emiri Ebu Musaab’ı esir alınan bazı sivil Kürtler karşılığında serbest bırakmaları ardından gelişti. Bu sırada esir değişiminde görevli üyeleri Ela İsmail Şexo aynı grup tarafından esir alındı. Esir alınan Şexo, halkın gözleri önünde önce öldürüldü, ardından da başı kesildi. Söz konusu vahşete doymayan El Kaideciler ardından Şexo’nun evini bombayla havaya uçurdular.

Öte yandan, ANHA’nın Til Ebiyad muhabiri, El Kaideci çetelerin esir aldıkları kadın ve çocuklara işkence yaptığını bildirdi. Kürt mahalleleri Lel ve Cisir’de talanın devam ettiğini de kaydeden muhabir, talan olayına Sixne Arap aşireti mensuplarının da katıldıklarını, Kürtlerin evlerinin üzerine ise ‘İslam Devleti Mülkü’ yazılarının yazıldığını kaydetti.

Til Ebiyad’da çatışmaların yer yer devam ederken, ölü ve yaralı konusunda bir bilgi edinilemedi. 

Cezaa’da aldığı büyük darbeyi hazmedemeyen IŞİD çeteleri Şengal’in Sinone ilçesini ateşe verdi.

Edinilen bilgilere göre, IŞİD çeteleri Şengal’in kuzeyinde bulunan Sinone ilçesini ateşe verdi.

Cezaa’da günlerce süren çatışmalar ardından büyük yenilgi alarak alandan çıkarılan IŞİD çeteleri bugün akşama doğru konvoy halinde Sinone’ye gelen çeteler, ilçeyi ateşe verdi.

İlçeden kilometrelerce uzakta görülen yangın devam ederken, bölgede bulunan HPG gerillalarının müdahalede bulunup bulunmadığı öğrenilemedi. [...]

1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla Amed’de düzenlenen mitinge binlerce kişi katılarak, kalıcı barış için Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a özgürlük istedi.

İstasyon Meydanı’nda binlerce kişinin katıldığı coşkulu 1 Eylül Dünya Barış Günü mitinginde, Öcalan’a özgürlük talebi bir kez daha dile getirildi. [...]

İSTANBUL (DİHA) - İstanbul Cumhuriyet Savcılığı aralarında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın da bulunduğu 96 şüpheli hakkında yürütülen ve "25 Aralık operasyonu" olarak bilinen rüşvet ve yolsuzluk soruşturması hakkında takipsizlik kararı verdi.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı aralarında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın da bulunduğu 96 şüpheli hakkında yürütülen ve "25 Aralık operasyonu" olarak bilinen rüşvet ve yolsuzluk soruşturması hakkında takipsizlik kararı verdi. [...]

Kuzey Kürdistan’ın Van kentinde 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle 3 koldan yürüyen binlerce kişi barış taleplerini haykırdı. DBP Van İl Başkanı Musa İtah, “Kürtlere nefretle yaklaşılarak hiçbir yere varamazsınız. Ortadoğu’da Kürtsüz hiçbir barış olamaz” dedi.

1 Eylül Dünya Barışı Günü nedeniyle DBP, HDP, KESK, Barış Anneleri Meclisi ve diğer bir çok sivil toplum örgütü tarafından organize edilen basın açıklaması katılımın yüksek olması nedeniyle mitinge dönüştü. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+