El Kaide vahşeti: El Ekrad temsilcisinin başını kestiler!

2013-07-22 18:56:03
Yazdir

Kürtlere karşı Serekaniye’de başlattıkları saldırılarda ağır kayıplar veren El Kaideci çeteler vahşette sınır tanımıyor. Esir değişiminde görevli El Ekrad Cephesi ilişkiler sorumlusu Ela İsmail Şexo’yu halkın gözü önünde katletmekle kalmayan El Kaideciler, Şexo’nun başını keserek evini bombayla havaya uçurdular.

El Ekrad Cephesi Merkezi, ilişkilerden sorumlu üyeleri Ela İsmail Şexo’nun vahşi bir şekilde katledildiğini duyurdu. Cephe tarafından yapılan açıklamaya göre, olay esir aldıkları El Kaideci Irak İslam Devleti ve Biladi Şam / El Nusra Cephesi Emiri Ebu Musaab’ı esir alınan bazı sivil Kürtler karşılığında serbest bırakmaları ardından gelişti. Bu sırada esir değişiminde görevli üyeleri Ela İsmail Şexo aynı grup tarafından esir alındı. Esir alınan Şexo, halkın gözleri önünde önce öldürüldü, ardından da başı kesildi. Söz konusu vahşete doymayan El Kaideciler ardından Şexo’nun evini bombayla havaya uçurdular.

Öte yandan, ANHA’nın Til Ebiyad muhabiri, El Kaideci çetelerin esir aldıkları kadın ve çocuklara işkence yaptığını bildirdi. Kürt mahalleleri Lel ve Cisir’de talanın devam ettiğini de kaydeden muhabir, talan olayına Sixne Arap aşireti mensuplarının da katıldıklarını, Kürtlerin evlerinin üzerine ise ‘İslam Devleti Mülkü’ yazılarının yazıldığını kaydetti.

Til Ebiyad’da çatışmaların yer yer devam ederken, ölü ve yaralı konusunda bir bilgi edinilemedi. 

Esenyurt belediyesi önünde, ödenmeyen maaşlarını alabilmek için eylem yapan inşat işçilerine polis saldırdı. Saldırıda aralarında Alınteri Gazetesi muhabirlerinin de olduğu 28 kişi gözaltına alındı. 

Esenyurt Belediyesi'nin, arsa sahibi olduğu Kıraç bölgesindeki Startowers inşaatının şantiyesinde çalışan ve ücretlerini alamadıkları için 2012 yılının 7'inci ayında işten ayrılan inşaat işçileri iki yıldır ödenmeyen alacaklarının ödenmesi için geçtiğimiz günlerde belediye önünde oturma eylemi başlatmıştı.

Belediye yönetiminin işçilerin eylemini engellemek için kaldırımı bariyerlerle kapatmasının ardından cadde üzerinde oturma eylemlerini sürdüren işçilere polis saldırdı. [...]

YJA Star gerillalarının 28 Ağustos günü Şengal-Musul yolu üzerindeki Xane köyü yakınlarında düzenledikleri eylemde 5 çeteyi öldürdüğü bildirildi.

YJA Star Şengal Komutanlığı YJA Star gerillalarının 28 Ağustos akşamı saat 19:00’da Şengal Musul kara yolu üzerindeki Xane Köyü yakınlarında IŞID çetelerinin konvoyuna yönelik bir eylem gerçekleştirdiğini açıkladı.

YJA Star gerillalarının eyleminde 5 çetenin öldürüldüğünü belirtildi. Konvoyda IŞİD çetelerine ait bir aracın imha edildiği, iki aracın da darbelendiğini belirtti. YJA Star eylem hakkında detayları daha sonra açıklayacağını belirtti. [...]

16. yüzyıldan itibaren yolu Kürdistan’a düşen seyyahlar ve araştırmacılar en çok Êzîdîlere merak sardı. Arabistan çölü ve Kürdistan dağları arasında sıkışıp kalan bu küçük inanç grubunun sırrını çözmek ise hiç de kolay değildi. Şüphesiz Êzîdîlere ilişkin tarihi belgeler, seyyahların gezi notları ve tarihçilerin not defterleri 72 fermanın izleriyle dolu.

“Köyün yakınından geçen derede kadınlar yıkanıyor. Ertesi günkü festival için hazırlanıyorlar. [...]

HASAN YOLDAŞ / SELMAN ÇİÇEK

DİYARBAKIR (DİHA) - Siirt'te yetkililerin duyarsızlığı ve sorumsuzluğu sonucu piknik yapan 6 yurttaşın hayatına mal olan baraj faciası, hemen her yerde bulunan ve yapımına ısrarla devam edilen baraj ve HES santralleri yakınında yaşayanları da tedirgin etti. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+