Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş, İzmir'de konuştu - Video


El Kaide vahşeti: El Ekrad temsilcisinin başını kestiler!

2013-07-22 18:56:03
Yazdir

Kürtlere karşı Serekaniye’de başlattıkları saldırılarda ağır kayıplar veren El Kaideci çeteler vahşette sınır tanımıyor. Esir değişiminde görevli El Ekrad Cephesi ilişkiler sorumlusu Ela İsmail Şexo’yu halkın gözü önünde katletmekle kalmayan El Kaideciler, Şexo’nun başını keserek evini bombayla havaya uçurdular.

El Ekrad Cephesi Merkezi, ilişkilerden sorumlu üyeleri Ela İsmail Şexo’nun vahşi bir şekilde katledildiğini duyurdu. Cephe tarafından yapılan açıklamaya göre, olay esir aldıkları El Kaideci Irak İslam Devleti ve Biladi Şam / El Nusra Cephesi Emiri Ebu Musaab’ı esir alınan bazı sivil Kürtler karşılığında serbest bırakmaları ardından gelişti. Bu sırada esir değişiminde görevli üyeleri Ela İsmail Şexo aynı grup tarafından esir alındı. Esir alınan Şexo, halkın gözleri önünde önce öldürüldü, ardından da başı kesildi. Söz konusu vahşete doymayan El Kaideciler ardından Şexo’nun evini bombayla havaya uçurdular.

Öte yandan, ANHA’nın Til Ebiyad muhabiri, El Kaideci çetelerin esir aldıkları kadın ve çocuklara işkence yaptığını bildirdi. Kürt mahalleleri Lel ve Cisir’de talanın devam ettiğini de kaydeden muhabir, talan olayına Sixne Arap aşireti mensuplarının da katıldıklarını, Kürtlerin evlerinin üzerine ise ‘İslam Devleti Mülkü’ yazılarının yazıldığını kaydetti.

Til Ebiyad’da çatışmaların yer yer devam ederken, ölü ve yaralı konusunda bir bilgi edinilemedi. 

Manisa'da halka seslenen Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş, Soma işçi katliamını hatırlattı, "Devlet, patronlar için yasa çıkarmasaydı bu kadar işçi yaşamını yitirmezdi. Çankaya'da devlet adamı değil, halkın insanı olsaydı işçiler ölmezdi, sömürülmezdi" dedi.

Halkların ve demokratik değişimin Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş, Soma Şehitliği'ni ziyaret edip, ailelere taziye ziyaretinde bulunduktan sonra Manisa'ya geçerek Horozköy'de düzenlenen mitinge katıldı. [...]

Sev-Der tarafından Elbistan’da her yıl geleneksel olarak düzenlenen Halk Festivali bu yıl Paris’te katledilen Kürt kadın devrimcilerden Fidan Doğan’a adandı.

Maraş Elbistan'da Sev-Der tarafından düzenlenen ve 9 Ocak 2013 tarihinde Paris’te katledilen Kürt kadın devrimcilerden Fidan Doğan anısına gerçekleştirilen 4. Sev-Der Halk Festivali dün akşam panellerle başladı.

Festivalin ikinci günü ise, Yazıtopallı köyünde Muhabbet Cemi ile devam etti. [...]

Kerim Simko / BasNews / Kandil - Kandil Belediyesi Kürdistan Bölgesi’nde eşbaşkanlık sistemi ile yönetilen tek belediyesi. Belediye başkanları bölge köylerinde yaşayan halktan seçiliyor.
 
PKK gerillalarının kontrolü altında olan Medya Savunma Alanları’nda Kandil Belediyesi’nin üçüncü dönem eşbaşkanlığını yapan Muhammed Hesen, Kandil Belediyesi ve çalışmaları hakkında Basnews’e konuştu. [...]

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, Hamas’ın ilan ettiği 24 saatlik insani ateşkesi reddetti. ‘Hamas kendi ateşkesini ihlal etti’ diyen Netanyahu, İsrail’in operasyonlarına devam edeceğini söyledi.

Filistin Hamas örgütü bugün öğle saatlerine doğru yaptığı bir açıklama ile yerel saatle 14.00’dan itibaren geçerli olacak 24 saatlik insani ateşkes ilan etti.

NETANYAHU: OPERASYONLAR DEVAM EDECEK

Hamas açıklamasından birkaç saat sonra ise CNN’e konuşan İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, Hamas’ı kendi ateşkesini ihlal etmekle suçlayarak, İsrail’in operasyonlara devam edeceğini söyledi. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+