Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş İstanbul'da konuştu- Video

El Kaide vahşeti: El Ekrad temsilcisinin başını kestiler!

2013-07-22 18:56:03
Yazdir

Kürtlere karşı Serekaniye’de başlattıkları saldırılarda ağır kayıplar veren El Kaideci çeteler vahşette sınır tanımıyor. Esir değişiminde görevli El Ekrad Cephesi ilişkiler sorumlusu Ela İsmail Şexo’yu halkın gözü önünde katletmekle kalmayan El Kaideciler, Şexo’nun başını keserek evini bombayla havaya uçurdular.

El Ekrad Cephesi Merkezi, ilişkilerden sorumlu üyeleri Ela İsmail Şexo’nun vahşi bir şekilde katledildiğini duyurdu. Cephe tarafından yapılan açıklamaya göre, olay esir aldıkları El Kaideci Irak İslam Devleti ve Biladi Şam / El Nusra Cephesi Emiri Ebu Musaab’ı esir alınan bazı sivil Kürtler karşılığında serbest bırakmaları ardından gelişti. Bu sırada esir değişiminde görevli üyeleri Ela İsmail Şexo aynı grup tarafından esir alındı. Esir alınan Şexo, halkın gözleri önünde önce öldürüldü, ardından da başı kesildi. Söz konusu vahşete doymayan El Kaideciler ardından Şexo’nun evini bombayla havaya uçurdular.

Öte yandan, ANHA’nın Til Ebiyad muhabiri, El Kaideci çetelerin esir aldıkları kadın ve çocuklara işkence yaptığını bildirdi. Kürt mahalleleri Lel ve Cisir’de talanın devam ettiğini de kaydeden muhabir, talan olayına Sixne Arap aşireti mensuplarının da katıldıklarını, Kürtlerin evlerinin üzerine ise ‘İslam Devleti Mülkü’ yazılarının yazıldığını kaydetti.

Til Ebiyad’da çatışmaların yer yer devam ederken, ölü ve yaralı konusunda bir bilgi edinilemedi. 

ANKARA (DİHA) - İslam dünyası savaş, yoksulluk ve yoklukla Ramazan Bayramı'nı karşılarken, Şeker üreticileri karlarına kar katıyor. Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu, bu yıl Ramazan Bayramı'nda şeker üreticilerinin 500 milyon TL'lik ciro elde edeceğini açıkladı.

Ramazan bayramı hazırlıkları sürerken, şekerlerde tezgahlardaki yerini aldı. Ramazan ayı ve bayramı vesilesiyle dünyanın dört bir tarafında yoksulluk, savaş ve çatışmalar sürerken, bayram vesilesiyle şeker üreticileri kar elde etmeye devam ediyor. [...]

Amed-Bingöl karayolunda Lice ilçesi yakınlarında  LPG yüklü tankerin patlaması sonucunda 1 kişi öldü, 65 kişi de yaralandı. 

Alınan bilgiye göre, henüz plakası belirlenemeyen LPG yüklü tankerin Amed-Bingöl karayolunun 90'ncı kilometresinde devrilip, ardından patlaması sonucu yoldan geçen iki yolcu otobüsü ile bazı araçlarda yaralanan 65 kişi askeri helikopterler ve ambulanslarla Amed ve Bingöl'deki hastanelere getirildi. Olayda bir yolcunun ise hayatını kaybettiği bildirildi. [...]

HABER MERKEZİ (DİHA) - İstanbul ve Ankara başta olmak üzere 22 ilde bazı emniyet görevlilerine yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınanların sayısı 50'yi aştı.

İstanbul ve Ankara başta olmak üzere 22 ilde Terörle Mücadele ekipleri tarafından 200'e yakın adrese düzenlenen operasyonda gözaltına alınanların sayısı 50'yi aştı.
Selam Tevhid soruşturmasını yürüten polislere karşı yapıldığı iddia edilen operasyonda suçlamaların; özel hayatın gizliliği, konut dokunulmazlığını ihlal, casusluk, usulsüz dinleme, resmi belgede sahtecilik, suç uydurma, sahte delil üretme ve soruşturmanın gizliliğini ihlal olduğu kaydedildi. [...]

Polonyalı yazar ve eğitmen Joanna Bochenska, 12 yıldır Kürdistan’da Kürt edebiyatı üzerine araştırmaları sonucunda doktora ve masterını yaptı.Kürt halkının köklü edebiyatı folklorik ve klasik edebiyatında motiflere rastlanmak mümkün olduğunu belirten Dr. Bochenska, Kürt edebiyatı üzerinde 5 kişilik bir grup ile araştırmalarını sürdürdüklerini ifade etti.  

Polonya Jagiellonian Üniversitesi Şark Enstitüsünde eğitmen ve Kürdolog Dr. Joanna  Bochenska, Kürt edebiyatını batı toplumu ile buluşturuyor. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+