El Kaide vahşeti: El Ekrad temsilcisinin başını kestiler!

2013-07-22 18:56:03
Yazdir

Kürtlere karşı Serekaniye’de başlattıkları saldırılarda ağır kayıplar veren El Kaideci çeteler vahşette sınır tanımıyor. Esir değişiminde görevli El Ekrad Cephesi ilişkiler sorumlusu Ela İsmail Şexo’yu halkın gözü önünde katletmekle kalmayan El Kaideciler, Şexo’nun başını keserek evini bombayla havaya uçurdular.

El Ekrad Cephesi Merkezi, ilişkilerden sorumlu üyeleri Ela İsmail Şexo’nun vahşi bir şekilde katledildiğini duyurdu. Cephe tarafından yapılan açıklamaya göre, olay esir aldıkları El Kaideci Irak İslam Devleti ve Biladi Şam / El Nusra Cephesi Emiri Ebu Musaab’ı esir alınan bazı sivil Kürtler karşılığında serbest bırakmaları ardından gelişti. Bu sırada esir değişiminde görevli üyeleri Ela İsmail Şexo aynı grup tarafından esir alındı. Esir alınan Şexo, halkın gözleri önünde önce öldürüldü, ardından da başı kesildi. Söz konusu vahşete doymayan El Kaideciler ardından Şexo’nun evini bombayla havaya uçurdular.

Öte yandan, ANHA’nın Til Ebiyad muhabiri, El Kaideci çetelerin esir aldıkları kadın ve çocuklara işkence yaptığını bildirdi. Kürt mahalleleri Lel ve Cisir’de talanın devam ettiğini de kaydeden muhabir, talan olayına Sixne Arap aşireti mensuplarının da katıldıklarını, Kürtlerin evlerinin üzerine ise ‘İslam Devleti Mülkü’ yazılarının yazıldığını kaydetti.

Til Ebiyad’da çatışmaların yer yer devam ederken, ölü ve yaralı konusunda bir bilgi edinilemedi. 

Cizre'de, mührü kırılan Dibistana Seretayî ya Bêrîvan-Bêrîvan İlkokulu'nda Kürtçe eğitim büyük bir coşkuyla devam ediyor.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde, Salı günü mührü sökülen Dibistana Seretayî ya Bêrîvan-Bêrîvan İlkokulu'nda Kürtçe eğitim-öğretim devam ediyor. Her sabah velileriyle birlikte okula gelen öğrenciler ardından sınıflarının yolunu tutuyor. Velileri ise kapıda onların derslerinin bitimini beklemeye koyuluyor.

Öğrencilerin derse aktif bir şekilde katıldıkları göz çarparken, öğretmenlerin de büyük bir titizlikle ders vermeleri dikkat çekti. [...]

Manisa'nın Soma ilçesine yapılacak üçüncü termik santral için Kolin Şirketler Grubu'nun, acele kamulaştırma sürecinde olan zeytinliklerde gece yarısı ağaç kesim çalışmalarına başlaması o bölgede yaşayan halkın tepkisi sonucu şimdilik durduruldu. İş makinalarının çalışmasına engel olan Yırca Köylüleri, zeytinliklerde nöbete başladı.

Soma'nın Yırca köyüne termik santral yapmak amacıyla acele kamulaştırma yapılarak, zeytinlik alan şirkete verilmek istenmişti. Bunun üzerine köylüler buranın zeytinlik olması nedeniyle kamulaştırma yapılamayacağını belirterek, kamulaştırma işleminin durdurulması için itirazda bulunmuştu. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+