El Kaide vahşeti: El Ekrad temsilcisinin başını kestiler!

2013-07-22 18:56:03
Yazdir

Kürtlere karşı Serekaniye’de başlattıkları saldırılarda ağır kayıplar veren El Kaideci çeteler vahşette sınır tanımıyor. Esir değişiminde görevli El Ekrad Cephesi ilişkiler sorumlusu Ela İsmail Şexo’yu halkın gözü önünde katletmekle kalmayan El Kaideciler, Şexo’nun başını keserek evini bombayla havaya uçurdular.

El Ekrad Cephesi Merkezi, ilişkilerden sorumlu üyeleri Ela İsmail Şexo’nun vahşi bir şekilde katledildiğini duyurdu. Cephe tarafından yapılan açıklamaya göre, olay esir aldıkları El Kaideci Irak İslam Devleti ve Biladi Şam / El Nusra Cephesi Emiri Ebu Musaab’ı esir alınan bazı sivil Kürtler karşılığında serbest bırakmaları ardından gelişti. Bu sırada esir değişiminde görevli üyeleri Ela İsmail Şexo aynı grup tarafından esir alındı. Esir alınan Şexo, halkın gözleri önünde önce öldürüldü, ardından da başı kesildi. Söz konusu vahşete doymayan El Kaideciler ardından Şexo’nun evini bombayla havaya uçurdular.

Öte yandan, ANHA’nın Til Ebiyad muhabiri, El Kaideci çetelerin esir aldıkları kadın ve çocuklara işkence yaptığını bildirdi. Kürt mahalleleri Lel ve Cisir’de talanın devam ettiğini de kaydeden muhabir, talan olayına Sixne Arap aşireti mensuplarının da katıldıklarını, Kürtlerin evlerinin üzerine ise ‘İslam Devleti Mülkü’ yazılarının yazıldığını kaydetti.

Til Ebiyad’da çatışmaların yer yer devam ederken, ölü ve yaralı konusunda bir bilgi edinilemedi. 

Güney Kürdistan'ın Şengal bölgesine bağlı Barê, Sikêniyê ve Geliyê Şilo köylerinde HPG gerillaları ve Şengal Savunma Birlikleri ile DAİŞ çeteleri arasında çatışmalar çıktı. Çatışmalarda 20'den fazla çetenin öldürüldü.

Rojnews'e bilgi veren HGP gerillalları son iki gündür Şengal dağı ve çevresinde DAİŞ çeteleriyle yaşanan çatışmaların şiddetlendiğini bildirdi. Çatışmalarda çetelere ait 2 aracın imha edildiği ve 20'den fazla çete üyesinin de öldürüldüğü açıklandı.

Çatışmaların ardından 5 çetenin ölü ele geçirildiği verilen bilgiler arasında. [...]

 

Şengal dağında kalarak topraklarını bırakmak istemeyen en az on bin Ezidi, zor kış koşullarına karşı direnmeye çalışıyor. Nüfusun çoğunluğu yaşlı ve çocuklardan oluşan Şengal dağındaki Ezidiler, DAİŞ çetelerinin katliamından sonra bir de soğuk hava koşullarıyla karşı karşıya.

Çoğunluğu çocuk olan Şengal'deki halka acil yardımlar ulaşmazsa can kayıpları yaşanabilir. [...]

CENGİZ OĞLAĞI

ŞIRNAK (DİHA)
- Cizre'nin içinden geçerek Rojava'ya akan Dicle Nehri'nin yatağı kum ocakları tarafından yapılan kazılarla tahrip ediliyor. Şırnak valiliği tarafından ruhsatları verilen kum ocakların yarattığı doğa katliamını önlemek için çalışma başlattıklarını belirten DBP Şırnak İl Genel Meclis üyesi Mehmet Dalmış, doğa katliamının önüne geçmek için Şırnak Valiliği'ne rapor sunduklarını ama daha bir cevap almadıklarını belirtti.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde, Dicle Nehri yatağında çok sayıda kum ocakları faaliyet yürütüyor. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+