ANF | Ajansa Nûçeyan a Firatê

2013-01-24 09:26:43
Yazdir

ISPARTA (DİHA) - Isparta'nın Yalvaç ilçesi yakınlarında mevsimlik işçileri taşıyan midibüsün şarampole yuvarlanması sonucu ilk belirlemelere göre 13 kişi öldü, 9 kişi yaralandı.

Isparta'nın Yalvaç ilçesi yakınlarında, Gelendost ilçesine elma toplamaya giden kadın işçileri taşıyan midibüs şarampole yuvarlandı. Kazada can verenlerin de tamamına yakınının kadın işçiler olduğu belirtiliyor. [...]

Avrupa Birliği (AB)‘nin en büyük ülkesi Almanya’da ekonomik verilerdeki kısmi kötümserliğe rağmen, işsizlik oranı gerilemeye devam ediyor. Ülkedeki işsizliğin ekonomik büyümeye oranla çelişkili hali de düşündürüyor.

Federal İş Bulma Kurumu (BA) tarafından yayınlanan Ekim ayı rakamlarına göre, Almanya’da işsiz sayısı bir önceki aya oranla 75 binlik düşüşle 2 milyon 733 bine geriledi. İşsizlik oranı yüzde 0,2 puanlık düşüşle yüzde 6,3 olurken, son üç yılın en düşük seviyesine indi.

BA Genel Müdürü Frank-Jürgen Weise, işsiz sayısındaki düşüşün sonbahar mevsiminin daha geç etkisini göstermesi ve Almanya ekonomisinin beklenenden de daha iyi olmasının etkisi olduğunu söyledi. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+