ANF | Ajansa Nûçeyan a Firatê

2013-01-24 09:26:43
Yazdir

HDP Merkez Yürütme Kurulu, Cumartesi annelerinin 500’üncü eylemine ilişkin yaptığı açıklamada, “Cumartesi Anneleri, bütün dünyada etki yaratan bu inatçı ve ısrarlı eylemleri ile barış ve demokrasi mücadelesinin geliştirilmesinde son derece önemli ve sembolik bir rol oynadılar” dedi.

Yazılı bir açıklama yayınlayan HDP Merkez Yürütme Kurulu, Cumartesi Anneleri’nin 500 haftadır aynı gün ve saatte İstanbul’da Galatasaray Meydanı’nda oturduğu ve Türkiye demokrasi güçlerinin ortak direniş mirasının çok önemli parçası olduğunu belirtti. [...]

Kobanê sınırında barış zinciri oluşturacak olan edebiyatçılar, Suruç’a geldi. “Koridoru Aç Türkiye” çağrısıyla bir araya gelen edebiyatçıları DBP ilçe binasında ağırlayan HDP Milletvekili İbrahim Ayhan, “Kobanê direnişi insanlığa ve tarihe mal oldu” dedi.

Edebiyatçılar İstanbul’dan sonra bu kez Suruç’ta Kobanêliler için bir araya geldi. [...]

Dersim'de bugün açılması beklenen Doktor Baran ve Zilan Şehitliği için kentte olağanüstü hal ilan edildi. Erzincan-Dersim yolu trafiğe kapatılırken, kent içerisinde polis ve asker yoğunluğu dikkat çekiyor.

Pülümür Vadisi'nde bugün açılması beklenen Doktor Baran ve Zîlan Şehitliği için kentte adeta olağanüstü hal ilan edildi.

Dersim Belediyesi Eşbaşkanı M. Ali Bul, şehitlik açılışının engellenmesi amacıyla 7 ilçe ile çevre illerden Pülümür vadisine giden tüm yolların asker ve panzerlerle kapatıldığını belirtti. Kentte olağanüstü hal uygulandığını söyleyen Bul, “Bugünkü durum 1990'lara dönüştür. Bütün yollar asker ve polisler tarafından kapatılmış. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+