Lice'de karakol yakınında patlama

2012-11-26 21:20:03
Yazdir

ANF 20:54 / 26 Kasım 2012 Lice - Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Duru Jandarma Karakolu yakınlarında askerin aracın geçişi sırasında patlama meydana geldi.

Çok sayıda ambulans patlamanın yaşandığı yere sevk edilirken, patlamada ölü ve yaralı olup olmadığı konusunda bilgi alınamadı.

16 Kasım günü Duru Karakolu'na karakola yönelik bomba yüklü traktörle saldırı düzenlenmişti. Bu eylemde 36 askerin öldüğünü açıklayan HPG, eylemin görüntülerini de yayınlamıştı.

3 Kasım günü yine Lice’de Duru karakoluna yönelik bir eylem düzenlenmişti. İki kamera ile çekimin yapıldığı bu eylemde HPG'ye göre karakol 45 dakikada düşerken, 26 asker öldürülmüştü.

HAKKARİ (DİHA) - Yüksekova'da dün gece Kışla, Orman, Cumhuriyet ve Güngör mahallelerine girmek isteyen polis ile YDG-H üyeleri arasında gece geç saatlere kadar çatışma yaşandı.

Hakkari Yüksekova'da, dün akşam saatlerinden itibaren mahallelere girerek ablukaya almak isteyen polis ile YDG-H üyeleri arasında çatışma çıktı. 4 günden bu yana yaşanan olaylarda, onlarca zırhlı araç eşliğinde mahalleye girmeye çalışan özel hareket timlerini, yollara barikat kuran gençler molotofkokteyli ve taşlarla engellemeye çalıştı.

Çatışmalar sırasında polisin kullandığı yoğun gaz bombası nedeniyle ilçe adeta gaz bulutu altında kaldı. Çok sayıda yurttaş atılan yoğun gazdan etkilendi. Gece 03. [...]

ANKARA (DİHA) - Ulucanlar Cezaevi'nin müzeye dönüştürülen yarı açık kısmına ahşap işlemeciliği yapan Nevzat Özbay, bir resmi ahşaba işlemenin zorluklarını, "Taş yontmak daha kolay, ancak ahşap canlıdır. Emek ister" sözleriyle dile getiriyor.

Nazım Hikmet'ten Sabahattin Ali'ye, Türkiye sosyalist hareketi öncülerinden DEP'li milletvekillerine kadar binlerce kişinin tutulduğu, işkenceye maruz bırakıldığı Ulucanlar Cezaevi'nin müzeye dönüştürülen yarı açık kısmına ahşap işlemeciliği yapan Nevzat Özbay, bir resmi ahşaba işlemenin zorluklarını, "Taş yontmak daha kolay, ancak ahşap canlıdır. Emek ister" sözleriyle dile getiriyor. [...]

Güney Kürdistan’ın Kerkük kentine bağlı Daqoq kasabası yakınlarındaki DAİŞ çetelerine karşı geniş çaplı operasyon başlatıldı. Peşmegenin çetelerin elinde bulunan Uzêriye köyüne girmesine metreler kaldığı bildirildi.  

Sabah erken saatlerde Lahor Şex Cengî komutasındaki Güney Kürdistan Anti-Terör gücü ile Kerkük’ün güneyinde konumlanan peşmerge birlikleri Daqoq kasabası yakınlarında DAİŞ çetelerinin elinde bulunan Uzêriye köyü ve çevresine operasyon başlattı. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 info@bestanuce.com
Google+