Lice'de karakol yakınında patlama

2012-11-26 21:20:03
Yazdir

ANF 20:54 / 26 Kasım 2012 Lice - Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Duru Jandarma Karakolu yakınlarında askerin aracın geçişi sırasında patlama meydana geldi.

Çok sayıda ambulans patlamanın yaşandığı yere sevk edilirken, patlamada ölü ve yaralı olup olmadığı konusunda bilgi alınamadı.

16 Kasım günü Duru Karakolu'na karakola yönelik bomba yüklü traktörle saldırı düzenlenmişti. Bu eylemde 36 askerin öldüğünü açıklayan HPG, eylemin görüntülerini de yayınlamıştı.

3 Kasım günü yine Lice’de Duru karakoluna yönelik bir eylem düzenlenmişti. İki kamera ile çekimin yapıldığı bu eylemde HPG'ye göre karakol 45 dakikada düşerken, 26 asker öldürülmüştü.
ANTALYA (DİHA) - Antalya'da Lokman Barış Çelik isimli şahısın saldırısına maruz kalan Deniz Aktaş isimli kadın, "Beni kurtarın" diye haykırdı, çığlıklarını herkes duydu. Polis ancak bir buçuk saat sonra katil zanlısı kapıyı açınca içeri girdi ve sağ olarak kurtarılabilecek olan Deniz'in üç kurşunla öldürülen cenazesini buldu.

Antalya'nın Konyaaltı İlçesi Hurma Mahallesi'nde kafe işletmecisi Lokman Barış Çelik, iki yıldır birlikte yaşadığı Deniz Aktaş'a sabaha karşı saldırdı. Şiddet gören Deniz, "Beni kurtarın" diye çığlık attı. Çevredekilerin haber vermesiyle olay yerine gelen polis içerden silah sesi gelmesine rağmen bir buçuk saat boyunca eve girmedi. [...]

MERSİN (DİHA) - Mersin Üniversitesi'nde HDP seçim bildirisi dağıtan öğrencilere ülkücü bir grup saldırdı. Saldırıda, 2 öğrenci yaralandı.

Mersin Üniversitesi'nde HDP seçim bildirisi dağıtan üniversite öğrencileri, ülkücü oldukları belirtilen grubun saldırısına uğradı. Tıp Fakültesi'nin yemekhanesinde gerçekleşen saldırıda, iki öğrenci yaralandı. Kafasına darbe alan bir öğrenci, Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alınırken, diğer öğrencinin ise tedavisi ayakta yapılarak taburcu edildi. Arkadaşlarına saldırıyı protesto eden öğrenciler, Tıp Fakültesi Hastanesi'nin önünde toplanarak saldırıyı tepki gösterdi. [...]

İZMİR (DİAH) - İzmir 3. Sulh Ceza Mahkemesi, İzmir Emniyet Müdürlüğü'nün kentte iki günlük arama talebini reddederken, 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nin de 2-3 Mart için kentte polise arama kararı verdiği ortaya çıktı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü, Kobane olayları ve Ege Üniversitesi'ndeki olayları gerekçe göstererek, bugün ve yarın İzmir'de kişilerin üstleri, her türlü toplu taşıma veya seyreden taşıt araçları, özel kağıtları ve eşyaları aramak için İzmir 3. Sulh Ceza Mahkemesi'nde izin istedi. Mahkeme, Emniyet Müdürlüğü'nün talebini reddetti.

Öte yandan 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nin emniyetin benzer talebini 2 ve 3 Mart için kabul ettiği öğrenildi. [...]

Amed alt kademe belediyelerinden Yenişehir Belediyesi, düzenli olarak yaptığı mahalle toplantılarında barış sürecini halkla tartıştı.  Şilbê Yolaltı Mahalle Evi'nde yapılan halk toplantısında, demokratik çözüm sürecinde halkın görüş ve önerileri alındı. Yenişehir Belediyesi'nen her hafta düzenli olarak gerçekleştirdiği halk toplantıları en son olarak Şilbê Yolaltı Mahalle Evi'nde yapıldı.  Halk toplantısında konuşan Eşbaşkan Selim Kurbanoğlu,devam eden  barış süreciyle  ilgili bilgiler verdi. [...]

Komalên Jinên Ciwan Koordinasyonu, 8 Mart'ı kutlayarak, kadınlara "Egemen sistemin vahşetine karşı kadının savunmasız olmadığını gösterme zamanıdır. Kobanê ve Şengal’de verilen onurlu direniş kadının öz gücüyle yaratılmıştır. Kadın kendi öz gücünü ortaya çıkardıkça özgürleşiyor" mesajını verdi.   Komalên Jinên Ciwan Koordinasyonu, yazılı açıklama yaparak, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü kutladı. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+