Lice'de karakol yakınında patlama

2012-11-26 21:20:03
Yazdir

ANF 20:54 / 26 Kasım 2012 Lice - Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Duru Jandarma Karakolu yakınlarında askerin aracın geçişi sırasında patlama meydana geldi.

Çok sayıda ambulans patlamanın yaşandığı yere sevk edilirken, patlamada ölü ve yaralı olup olmadığı konusunda bilgi alınamadı.

16 Kasım günü Duru Karakolu'na karakola yönelik bomba yüklü traktörle saldırı düzenlenmişti. Bu eylemde 36 askerin öldüğünü açıklayan HPG, eylemin görüntülerini de yayınlamıştı.

3 Kasım günü yine Lice’de Duru karakoluna yönelik bir eylem düzenlenmişti. İki kamera ile çekimin yapıldığı bu eylemde HPG'ye göre karakol 45 dakikada düşerken, 26 asker öldürülmüştü.

ISPARTA (DİHA) - HDP Isparta İl Örgütü, son dönemde kentte partilerinin seçim çalışmalarına yönelik gerçekleşen saldırıları protesto etti.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Isparta İl Örgütü, kentte son dönemde partilerinin seçim çalışmalarına yönelik gerçekleşen saldırıları, merkez seçim bürosu önünde yaptıkları basın açıklaması ile protesto etti. HDP Isparta milletvekili adaylarının da katıldığı açıklamada, sık sık "Baskılar bizi yıldıramaz" ve "Bizler HDP, bizler Meclise" sloganları atıldı. [...]


Bingöl'ün Adaklı ilçesi kırsalında 10 Şubat günü kış üslenmesinde yaşamını yitiren HPG gerillalarından Hasan Avcı'nın (Harun Kanîreş) cenazesi, Karlıova'ya bağlı Kargapazarı köyünde binlerce kişi tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

Dün gece Özel Bingöl Hastanesi'ne getirilen cenazelerden Fehmi Yılmaz'ın (Ağit Kop) cenazesi sabah erken saatlerde Varto'ya, Avcı'nın cenazesi de, Karlıova'ya doğru yola çıkarıldı. Avcı'nın cenazesi yüzlerce kişi tarafından Karlıova-Solhan yol ayrımında "Şehîd namirin" sloganları eşliğinde karşılanırken, yüzlerce araçlık konvoy eşliğinde yola koyuldu. [...]

ANKARA (DİHA) - Toplumun her kesiminde heyecan oluşturan HDP projesine Türkiye Dağcılar Federasyonu'na üye profesyonel dağcılardan da destek geldi. HDP'nin yüzde 10 seçim barajını aşması halinde, bu zaferi Everest Dağı'nın zirvesine yapacakları tırmanış ve HDP bayrağını dikmekle kutlamak isteyen dağcılar, sponsor bulma ve maddi sorunlardan kaynaklı bunu gerçekleştiremezlerse HDP'nin 7 Haziran zaferini Ağrı Dağı'nın zirvesinde HDP bayrağı açarak kutlayacaklar. [...]

Halkların Demokratik Partisi'ne (HDP) yönelik saldırı ve katliam girişimleri Isparta ile Siirt'te protesto edildi. AKP hükümetine tepki gösterilen eylemlerde, "Sabrımız taşıyor" uyarısı yapıldı.

ISPARTA
HDP Isparta İl Örgütü, merkez seçim bürosu önünde basın açıklaması yaparak, kentte son dönemde partilerinin seçim çalışmalarına yönelik gerçekleşen saldırıları protesto etti. HDP Isparta milletvekili adaylarının da katıldığı açıklamada, sık sık "Baskılar bizi yıldıramaz" ve "Bizler HDP, bizler Meclis'e" sloganları atıldı. [...]

HDP Çorum İl Örgütü seçim çalışmaları kapsamında gittikleri Alaca ilçesine faşistler tarafından linç edilmek istendi. Olayda çok sayıda partili yaralandı.

HDP Çorum İl Örgütü seçim çalışmaları kapsamında gittikleri Alaca ilçesine faşist saldırıya uğradı. Alaca’ya girdikleri sırada bir grup faşist HDP’lilerin çevresini sararak, “Burası Alaca buradan çıkış yok” sloganları atarak saldırdı. Bunun üzerine bir kahveye sığınan partililer kahvede de linç edilmek istendi. Bu esnada HDP Çorum İl Eş Başkanı Ali Akkaya ve çok sayıda partili darp edildi.  Yaralılar hastaneye götürülürken, kalan HDP’liler ise  Çorum Emniyetine götürdü. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 info@bestanuce.com
Google+