Lice'de karakol yakınında patlama

2012-11-26 21:20:03
Yazdir

ANF 20:54 / 26 Kasım 2012 Lice - Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Duru Jandarma Karakolu yakınlarında askerin aracın geçişi sırasında patlama meydana geldi.

Çok sayıda ambulans patlamanın yaşandığı yere sevk edilirken, patlamada ölü ve yaralı olup olmadığı konusunda bilgi alınamadı.

16 Kasım günü Duru Karakolu'na karakola yönelik bomba yüklü traktörle saldırı düzenlenmişti. Bu eylemde 36 askerin öldüğünü açıklayan HPG, eylemin görüntülerini de yayınlamıştı.

3 Kasım günü yine Lice’de Duru karakoluna yönelik bir eylem düzenlenmişti. İki kamera ile çekimin yapıldığı bu eylemde HPG'ye göre karakol 45 dakikada düşerken, 26 asker öldürülmüştü.

Türk askerleri Mürşitpaşa sınır kapısında bekleyen kadın, çocuk ve yaşlılardan oluşan gruba gaz bombaları ile saldırdı.

DAIŞ çetelerinin saldırıları ve katliam tehdidinden kaçarak Mürşit Pınar Sınır Kapısı'nda bekleyen Kobanêliler ile onlara destek vermek için bölgeye gelen halka, polis ve asker gaz bombaları ile saldırdı. Yoğun gaz bombasının kullanıldığı saldırıda çok sayıda çocuk ve yaşlı gazdan etkilenerek fenalaştı.

Rojava'dan gelenlerin geçişine izin vermeyeceğini belirten askerler, alanda bulunan gazetecileri de çekim yapmamaları için tehdit etti. Gençlerin taşlarla polise karşılık verdiği bölgede çatışmalar devam ediyor. [...]

İSTANBUL(DİHA) - Çatalca İlçesi'ne bağlı Subaşı Köyü'ndeki okul inşaatında çalışan Kürt işçiler, ırkçı bir grubun saldırısına uğradıktan sonra olay yerine gelen jandarma tarafından gözaltına alındı.

İstanbul'un Çatalca İlçesi'ne bağlı Subaşı Köyü'ndeki okul inşaatında çalışan Kürt işçiler, dün akşam saatlerinde ırkçı bir grubun saldırısına uğradı. Ellerindeki bıçaklarla işçilerin çalıştığı okul inşaatına geldiği öğrenilen ırkçı gurubun, "Burada Kürt işçilere ekmek yok, sizi burada barındırmayız, bu vatan bizim" gibi ırkçı söylemlerle işçilere saldırdığı belirtildi. [...]

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) çetelerinin Almanya’da onlarca çocuğu çatışma bölgelerine götürdüğü bildiriliyor. Anayasayı Koruma Örgütü (BfV), aileleri Almanya’da yaşayan çocuk yaştaki 24 çocuğun IŞİD saflarına katıldığını duyurdu.

Rheinische Post gazetesine konuşan BfV Başkanı Hans-Georg Maaßen, Almanya’daki selefi örgütlerin yetişkin gençlerin yanı sıra çocukları da saflarına kattığını söyledi. Almanya’dan çatışmaların yaşandığı Suriye ve Irak’a giden 24 çocuk bulunduğunu kaydeden Maaßen, çocukların en küçüğünün 13 yaşında olduğu bilgisini verdi. [...]

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş yarın temaslarda bulunmak üzere Washington’a gidecek.

Demirtaş’a Washington’daki temaslarında HDP Dış İlişkilerden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Nazmi Gür ile Washington Temsilcisi Mehmet Yüksel eşlik edecek.

Temaslar kapsamında başta ABD Dışişleri Bakanlığı olmak üzere ABD hükümet temsilcileri ile biraraya gelecek olan Demirtaş ile beraberindekiler, Centger For America Progress adlı düşünce kuruluşunun gerçekleştireceği toplantıya katılacak. [...]

ROJDA KORKMAZ

İSTANBUL(DİHA)
- Kaçak ocak işletme ve denetimsizlik nedeniyle iş cinayetlerinin her geçen gün arttığı maden ocaklarında, Soma'da yaşanan ve 301 işçinin yaşamını yitirdiği facianın ardından da iş cinayetleri yaşanmaya devam etti. [...]

URFA (DİHA) - Pirsûs-Kobanê sınırında askere takviye olarak gönderilen polisler de müdahaleye katıldı. Sert müdahaleler devam ederken en az 2'si ağır çok sayıda yaralı olduğu bilgisi geldi. HDP Bitlis Milletvekili Hüsamettin Zenderlioğlu'nun da yaralandığı ve hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Pirsûs'un Edmanik Köyü'nde kurulan çadıra müdahalede bulunan askerlere gençler taşlarla karşılık veriyor. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+