Lice'de karakol yakınında patlama

2012-11-26 21:20:03
Yazdir

ANF 20:54 / 26 Kasım 2012 Lice - Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Duru Jandarma Karakolu yakınlarında askerin aracın geçişi sırasında patlama meydana geldi.

Çok sayıda ambulans patlamanın yaşandığı yere sevk edilirken, patlamada ölü ve yaralı olup olmadığı konusunda bilgi alınamadı.

16 Kasım günü Duru Karakolu'na karakola yönelik bomba yüklü traktörle saldırı düzenlenmişti. Bu eylemde 36 askerin öldüğünü açıklayan HPG, eylemin görüntülerini de yayınlamıştı.

3 Kasım günü yine Lice’de Duru karakoluna yönelik bir eylem düzenlenmişti. İki kamera ile çekimin yapıldığı bu eylemde HPG'ye göre karakol 45 dakikada düşerken, 26 asker öldürülmüştü.





YBŞ Genel Komutanlığı, Kolik dağının özgürleştirildiğini belirtti. YBŞ açıklamasında, “8 Ekim'den itibaren Geliye Şilo'dan Bare'ye kadar uzanan geniş bir alanda başlayan operasyonlar, ilk aşamada Şilo vadisinin özgürleştirilmesiyle önemli bir sonuca ulaşmıştır. İkinci aşamada Şengal'in batısında bulunan köylerin özgürleştirilmesi hedeflendi ve 6 köy özgürleştirilerek önemli bir ilerleme sağlanmıştır. 3'üncü aşamada ise Şengal ile Kezwan dağı hattında bulunan Kolik dağına yönelik direniş güçlerimiz ve HPG-YJA Star güçlerinin de katılımıyla önemli bir başarı sağlanmış ve Kolik dağı özgürleştirilmiştir” denildi. [...]

JINHA

WAN - Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Hatice Çoban, her Perşembe kentli kadınlar için ücretsiz olan otobüsler ile yolculuk yaparak kadınların taleplerini dinledi.

Kadınların sosyal hayata katılımı için pozitif desteğini artıran Van Büyükşehir Belediyesi her Perşembe kadınlar için toplu taşıma araçlarını ücretsiz yaptı. Belediye Eşbaşkanı Hatice Çoban ise ücretsiz olan otobüslerle seyahat ederek hem kadınlarla bir araya geldi, hemde otobüslerde yaşanan yoğunlu gözlemledi. [...]

DAİŞ barbarlığına biat eden Boko Haram çetelerinin Nijer’de gerçekleştirdiği katliamda en az 18 köylünün yaşamını yitirdiği bildirildi.

Nijer hükümetinden yapılan açıklamada, saldırının güneydeki Diffa bölgesine bağlı Gogone köyünde düzenlendiği bilgisi verildi. Köye saldıran çetelerin, köy imamı dahil en az 18 köylüyü katlettiği ve 80’e yakın evi yaktığı bildirildi.

Açıklamayı yapan hükümet sözcüsü, 11 yaralının olduğu saldırıda silahlarla rastgele ateş açıldığını ve roketatarlar kullanıldığını belirtirken, 3 yaşındaki bir kız çocuğunun da kaybolduğunu söyledi. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+ jinha diha anf