Kürt Çocuklarının katledilmesinin kanıksanmasina izin vermeyin!

Lice'de karakol yakınında patlama

2012-11-26 21:20:03
Yazdir

ANF 20:54 / 26 Kasım 2012 Lice - Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Duru Jandarma Karakolu yakınlarında askerin aracın geçişi sırasında patlama meydana geldi.

Çok sayıda ambulans patlamanın yaşandığı yere sevk edilirken, patlamada ölü ve yaralı olup olmadığı konusunda bilgi alınamadı.

16 Kasım günü Duru Karakolu'na karakola yönelik bomba yüklü traktörle saldırı düzenlenmişti. Bu eylemde 36 askerin öldüğünü açıklayan HPG, eylemin görüntülerini de yayınlamıştı.

3 Kasım günü yine Lice’de Duru karakoluna yönelik bir eylem düzenlenmişti. İki kamera ile çekimin yapıldığı bu eylemde HPG'ye göre karakol 45 dakikada düşerken, 26 asker öldürülmüştü.
HABER MERKEZİ (DİHA) – Türkiye’nin dört bir tarafında alanlara çıkan çalışanlar emekçiler ve siyasi parti temsilcileri 17-25 Aralık yolsuzluk soruşturmasının yıl dönümü nedeniyle yolsuzlukları protesto ederek, gerçeklerin bütün boyutuyla açığa çıkarılmasını istedi. [...]

İran'da uygulanan idam cezaları ve Kürt tutsakların Urmiye Cezaevi’nde yürüttükleri açlık grevlerine ilişkin E Tipi Cezaevi önünde yapılan basın açıklamasında, İran'ın tavrı kınanırken tutukluların demokratik taleplerinin yerine getirilmesi istendi. 

İran'da uygulanan idam cezaları ve Kürt tutsakların Urmiye Cezaevi'nde 29'uncu gününü geride bırakan açlık grevlerine ilişkin basın açıklaması yapıldı. [...]

İsveç’in Karlstad ilinde yaşayan bir grup Kürdistanlı, Urmiye Cezaevi’nde 30 gündür açlık grevi yapan Kürt tutsaklarla dayanışma amacıyla bugün öğle saatlerinde açlık grevine başladı.

Storatorget Meydanı’na bir çadır kuran Kürdistanlılar, eylemleri hakkında kamuoyunu bilgilendirmek için bildiriler dağıtıyor ve İsveç medyasına gönderdikleri basın açıklamasında, Avrupa Birliği ve İsveç Hükümeti’nin mahkumların taleplerinin kabul edilmesi için İran rejimine baskı yapmasını talep ediyorlar. [...]

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Beştaş, Kadir Çakmak'ın katledilmesine tepki göstererek, "Hükümeti bir kez daha uyarıyoruz! Çocukları öldürmekten vazgeçin. Pakistan’da ölen çocuklar için ağlarken, Berkin Elvanlara, Uğur Kaymazlara, Enes Atalara yenilerini eklemek ikiyüzlülükten başka bir şey değildir" dedi.

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş, 16 yaşındaki Kadir Çakmak'ın polis tarafından katledilmesine ilişkin açıklama yaptı. [...]

* Kamuoyunda "İç Güvenlik Paketi" olarak bilinen "Polis Vazife ve Selahiyet Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı" hükümetin kamu güvenliği ısrarı ile yasallaştırılıyor. Kamuoyu hükümetin "kamu güvenliği" ısrarını "kamu zorbalığı" olarak nitelendirirken, bu düzenleme ile infazların yasal hale getirileceği eleştirisinde bulunuyor.

*Mersin'de geçen yıl tutuklanan Mehmet Faruk Aras ve Bayram Eksik'e "devletin birlik ve bütünlüğünü bozmak"tan müebbet, "kasten adam öldürmeye teşebbüs etmek"ten 18 yıl ve "patlayıcı madde bulundurmak"tan 4,5'şar yıl hapis cezası verilirken, davadaki ihbar maili polise ait olduğu ortaya çıktı. [...]

En Son Videolar
Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+