Lice'de karakol yakınında patlama

2012-11-26 21:20:03
Yazdir
ANF 20:54 / 26 Kasım 2012 Lice - Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Duru Jandarma Karakolu yakınlarında askerin aracın geçişi sırasında patlama meydana geldi.

Çok sayıda ambulans patlamanın yaşandığı yere sevk edilirken, patlamada ölü ve yaralı olup olmadığı konusunda bilgi alınamadı.

16 Kasım günü Duru Karakolu'na karakola yönelik bomba yüklü traktörle saldırı düzenlenmişti. Bu eylemde 36 askerin öldüğünü açıklayan HPG, eylemin görüntülerini de yayınlamıştı.

3 Kasım günü yine Lice’de Duru karakoluna yönelik bir eylem düzenlenmişti. İki kamera ile çekimin yapıldığı bu eylemde HPG'ye göre karakol 45 dakikada düşerken, 26 asker öldürülmüştü.

-Ağır hasta ve engelli tutsakların tecrit içinde tecrit ve sıradan rasgele “tedavi” eziyetiyle gün be gün geri dönüşü olmayan sorunlarla yüz yüze kalmalarına neden olan cezaevlerindeki icraatlarda fıkra gibi karikatürlük uygulamalar eksik olmuyor. Nevşehir Cezaevi’nde keyfi biçimde siyasi tutsaklara “yangın çıkarırsınız” denilerek kişi başına 6’dan fazla kitap verilmediği öğrenildi.

- Rojava’nın Kobanê kantonunda IŞİD’e bağlı çeteler ile YPG-YPJ güçleri arasında yaşanan çatışmalar ve buna bağlı gelişmeler takip edilecek. [...]

ANKARA (DİHA) - HDP Urfa Milletvekili İbrahim Ayhan'ın cezaevinde iken Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a cezaevi sorunlarına ilişkin verdiği yazılı soru önergesine Bozdağ ise yaklaşık 1 yıl sonra yanıt verdi ve tutsakların şiddetle karşı çıktığı ortak yaşam alanlarına konulan kameraları, "tutukluların kendi aralarındaki ayrımcı yaklaşımları önlemeye dönük tedbir olduğu" gerekçesiyle savundu. Avukat Pınar Akdemir ise bakanlığın yorumunun hukuk dışı olduğunu söyledi. [...]

*Rojava devriminin neo-liberal kapitalist saldırının insanlığın ve uygarlığın geleceğini tehlikeye attığı bir zamanda bir çıkış olarak görülmesi nedeniyle uluslar arası güçlerce hedef seçildiğini belirten Siyaset Bilimci ve Ortadoğu uzmanı Prof. Dr. Fikret Başkaya, IŞİD'i "Başta ABD olmak üzere 'kolektif emperyalizm' tarafından peydahlanan, beslenip-büyütülen, eğitilen, finanse edilen ve tabii ihtiyaca göre de kullanılan yapılar" sözleriyle tanımladı. Başkaya, IŞID'in Kobanê'ye dönük saldırısı için ise "Kalbe yapılan saldırı başka organlara yapılan saldırıdan çok daha önemli sonuçlar doğurur. Onun için katiller sürüsünün Kobanê'den püskürtülmesi hayati öneme sahip" dedi. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+