Lice'de karakol yakınında patlama

2012-11-26 21:20:03
Yazdir

ANF 20:54 / 26 Kasım 2012 Lice - Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Duru Jandarma Karakolu yakınlarında askerin aracın geçişi sırasında patlama meydana geldi.

Çok sayıda ambulans patlamanın yaşandığı yere sevk edilirken, patlamada ölü ve yaralı olup olmadığı konusunda bilgi alınamadı.

16 Kasım günü Duru Karakolu'na karakola yönelik bomba yüklü traktörle saldırı düzenlenmişti. Bu eylemde 36 askerin öldüğünü açıklayan HPG, eylemin görüntülerini de yayınlamıştı.

3 Kasım günü yine Lice’de Duru karakoluna yönelik bir eylem düzenlenmişti. İki kamera ile çekimin yapıldığı bu eylemde HPG'ye göre karakol 45 dakikada düşerken, 26 asker öldürülmüştü.

ANKARA (DİHA) - Ankara'da, kitlelerin demokratik taleplerini haykırmak için gerçekleştirdiği tüm eylem ve etkinliklerin en ön saflarında yer alan 73 yaşındaki Perihan Pulat, yaşına rağmen enerjisi, otantik takıları, zaman zaman polislerin arasında yerden sürüklenirken çekilen görüntüleri ona “eylem perisi" veya “neolitik anne” ünvanlarını kazandırmıştır. [...]

NAV-DEM, 21. yılına giren PKK yasağına karşı yapılacak eylemlere güçlü katılması çağrısı yaptı. 

Almanya Kürt Toplum Merkezi (NAV-DEM), yazılı bir basın açıklaması yaparak, Almanya'da PKK yasağının kaldırılması talebiyle Cumartesi günü 3 kentte, 6 Aralık'ta ise Köln'de düzenlenecek yürüyüşlere Kürtlerin ve dostlarının güçlü katılmasını istedi.  21. yılındaki yasak nedeniyle binlerce Kürdün çeşitli cezalara tabi tutulduğu, tutuklandığı ve kurumlarının kriminalize edildiğini hatırlatan NAV-DEM, somut örnekler de verdi.

Essen Dernek Başkanı F. [...]

KJK Koordinasyonu, AKP ve Erdoğan’ın kadının özgürlük ve demokrasi mücadelesine saldırdığını ve gittikçe pervasızlaştığını belirtti. KJK, AKP’nin faşizan uygulamalarına karşı mücadeleyi süreklileştirme çağırısı yaptı.

KJK Koordinasyonu yaptığı yazılı açıklamada, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü’nde kadınların her alanda geliştirdikleri direnişin sembolik olmaktan çıktığını söyledi. KJK,  “Bu gün İŞİD şahsında somutlaşan erkek egemen zihniyet ve gericilik karşısında kadınların YPJ ve YJA STAR öncülüğünde direnişi tüm kadınların özgürlük ve kurtuluş birliği olmaktadır. [...]

HABER MERKEZİ (DİHA) - Ortadoğu'da kaçırdığı insanlarla ve onlara uyguladıkları insanlık dışı yöntemlerle bilinen el Kaide, bu yöntemle bir yılda 45 milyon Dolar kaynak elde etti.

El Kaide'ye karşı yaptırımları gözlemlemekle yükümlü Birleşmiş Milletler (BM) uzmanı Yotsna Lalji, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Terör Karşıtı Komite toplantısında DAİŞ'in finansal kaynaklarına ilişkin bir rapor açıkladı. Uzman Lalji tarafından açıklanan rapora göre kaçırdığı insanların ailelerinden veya ülkelerinden fidye alan, aksi taktirde rehinelere insanlık dışı yöntemler uygulayan el Kaide, bu yöntemle bir yıl içinde 45 milyon Dolara varan kaynak elde etti. [...]

Video
Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+