Lice'de karakol yakınında patlama

2012-11-26 21:20:03
Yazdir

ANF 20:54 / 26 Kasım 2012 Lice - Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Duru Jandarma Karakolu yakınlarında askerin aracın geçişi sırasında patlama meydana geldi.

Çok sayıda ambulans patlamanın yaşandığı yere sevk edilirken, patlamada ölü ve yaralı olup olmadığı konusunda bilgi alınamadı.

16 Kasım günü Duru Karakolu'na karakola yönelik bomba yüklü traktörle saldırı düzenlenmişti. Bu eylemde 36 askerin öldüğünü açıklayan HPG, eylemin görüntülerini de yayınlamıştı.

3 Kasım günü yine Lice’de Duru karakoluna yönelik bir eylem düzenlenmişti. İki kamera ile çekimin yapıldığı bu eylemde HPG'ye göre karakol 45 dakikada düşerken, 26 asker öldürülmüştü.

HABER MERKEZİ (DİHA) - Alman havayolu şirketi Lufthansa'ya bağlı Germanwings'in ikisi çocuk 150 yolcu ve mürettebata mezar olan uçağın ikinci pilot tarafından düşürülmüş olma ihtimali güçlendi. Marsilya savcısı Brice Robin düşüş sırasında uçağın kaptan pilotunun kokpitte olmadığının tespit edildiğini söyledi.

İki gün önce İspanya'dan Almanya'ya gitmek üzere havalanan ve bir saat sonra Fransız Alplerinde bir köyün yakınına düşen Alman havayolu şirketi Lufthansa'ya bağlı Germanwings uçağının düşüş nedeni üzerindeki sır, bulunan kara kutularla aydınlanmaya başladı. [...]

DİYARBAKIR (DİHA) - Eğitim Sen Ergani Temsilciliği Kadın Meclisi, ilçe merkezi ve köylerdeki okullarda, çocuk yaşta evliliklere dikkat çekmek amacıyla "Ben çocuğum, okula gitmeyi ve büyümeyi istiyorum" konulu eğitim projesi başlattı.

Ergani'de Eğitim Sen Ergani Temsilciliği Kadın Meclisi, çocuk yaşta evliliklere dur demek için "Ben çocuğum okula gitmeyi ve büyümeyi istiyorum" projesi kapsamında bilgilendirme amaçlı Belediye eş başkanları ve mahalle muhtarlarına panel ve sinevizyon gösterimi yapıtı. Ergani Eğitim Sen Temsilciliğinde yapılan toplantıya, Eğitim Sen Ergani Temsilciliği üyeleri, psikolojik danışman Necati Azgan ve Çocuk gelişimi öğretmeni Kezban Akbaba katıldı. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 info@bestanuce.com