Lice'de karakol yakınında patlama

2012-11-26 21:20:03
Yazdir

ANF 20:54 / 26 Kasım 2012 Lice - Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Duru Jandarma Karakolu yakınlarında askerin aracın geçişi sırasında patlama meydana geldi.

Çok sayıda ambulans patlamanın yaşandığı yere sevk edilirken, patlamada ölü ve yaralı olup olmadığı konusunda bilgi alınamadı.

16 Kasım günü Duru Karakolu'na karakola yönelik bomba yüklü traktörle saldırı düzenlenmişti. Bu eylemde 36 askerin öldüğünü açıklayan HPG, eylemin görüntülerini de yayınlamıştı.

3 Kasım günü yine Lice’de Duru karakoluna yönelik bir eylem düzenlenmişti. İki kamera ile çekimin yapıldığı bu eylemde HPG'ye göre karakol 45 dakikada düşerken, 26 asker öldürülmüştü.

BİTLİS (DİHA) - Bitlis-Diyarbakır karayoluna HPG'liler tarafından döşenen mayın, askeri aracın yoldan geçişi sırasında patlatıldı. Patlamada ölen yada yaralanan olmadı.

Bitlis-Diyarbakır karayolunun Bitlis Deresi mevki olarak adlandırılan 35'inci kilometresinde HPG'liler tarafından yola döşenen mayın, Bitlis İl Jandarma Komutanlığı'na ait iki zırhlı aracın yoldan geçişi sırasında patlatıldı. Sabah saatlerinde gerçekleştiği öğrenilen patlamada ölen yada yaralanan olmadı.

Yaşanan olay sonrası bölgede HPG'lilere yönelik operasyon başlatıldı. [...]

ANKARA (DİHA) - İzmir Şakran 2 Nolu T Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan Mehmet Ali Yaşa'nın, Roboski katliamını unutturmamak için kaleme aldığı 'Sorgulên Şevê' adlı tiyatro oyunu, daha sahnelenmeden "örgüt propagandası" yaptığı gerekçesiyle savcılık soruşturmasına takıldı. Soruşturmaya tepki gösteren Yaşa, "İşi katliamın faillerini açığa çıkartıp yargılaması gereken savcılık onun yerine katliamı ifşa eden bir tiyatro oyun kitabını yargılamaktadır" dedi.

Roboski katliamında 34 yurttaşın TSK'nin savaş uçaklarıyla katledilmesine ilişkin failleri yargılayan tek bir soruşturma açmayan Türkiye yargısı, katliamın bir tiyatro eserine dönüştürülmesi karşısında hemen harekete geçti. [...]

Almanya’da bu yılın başından itibaren yapılan iltica başvuruları 200 bini geçerken, şimdiden geçen yılın toplamı aşılmış durumda. Mülteci sayısının artmasıyla birlikte ortaya çıkan ciddi barınma sorunuyla birlikte mülteci yurtlarında yaşanan olaylar da artıyor.

Çoğunluğu krizlerden etkilenen ülkelerden gelen mültecilerin yaşadığı psikolojik sorunların etkili olduğu belirtilirken, mültecilerin insani koşullarda barınmasının sağlanmasına yönelik çabalar sonuç vermiyor.

Alman medyasında yer alan haberlere göre, sadece geçtiğimiz hafta içinde birçok mülteci yurdunda kavgalar yaşandı. [...]

URFA (DİHA) - Urfa'nın tarihi çarşısı Aşağı Çarşısı'nda gezip, alış veriş yapıldıktan sonra verilecek mola için unutulmayacak mekanlardan biri olan Gümrük Xan, 1566 yılından günümüze birçok yerli ve yabancı konuğu ağırlıyor. [...]

ANKARA (DİHA) - Yetkisiz olmasına rağmen Türkiye'yi savaşa sürükleyen AKP Hükümeti, bugün Ankara'da, memurlarla yapacağı Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmeleri öncesinde, polisi emekçilere saldırttı.

KESK, KAMU-SEN ve Memur Sen'in katılımı ile kamu işvereni adına hükümetle bugün Ankara'da yapılacak olan 3. dönem Toplu İş Sözleşmesi (TİS) masasına gitmek isteyen emekçiler, polis şiddetine maruz kaldı. Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali (AŞTİ) karşısındaki Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi önünde toplanan KESK bileşenleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na yürüyerek taleplerini dile getirmek istedi. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+