Lice'de karakol yakınında patlama

2012-11-26 21:20:03
Yazdir

ANF 20:54 / 26 Kasım 2012 Lice - Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Duru Jandarma Karakolu yakınlarında askerin aracın geçişi sırasında patlama meydana geldi.

Çok sayıda ambulans patlamanın yaşandığı yere sevk edilirken, patlamada ölü ve yaralı olup olmadığı konusunda bilgi alınamadı.

16 Kasım günü Duru Karakolu'na karakola yönelik bomba yüklü traktörle saldırı düzenlenmişti. Bu eylemde 36 askerin öldüğünü açıklayan HPG, eylemin görüntülerini de yayınlamıştı.

3 Kasım günü yine Lice’de Duru karakoluna yönelik bir eylem düzenlenmişti. İki kamera ile çekimin yapıldığı bu eylemde HPG'ye göre karakol 45 dakikada düşerken, 26 asker öldürülmüştü.

ANKARA/İSTANBUL (DİHA) - Ankara Düşünceye Özgürlük Girişimi, LGBTİ'lilerin düzenlediği Onur Yürüyüşü'ne yapılan polis müdahalesini kınayarak, "AKP bu müdahale ile darbeden korktuğu için değil, kendisi dışındaki hiç kimseye tahammül etmediği için müdahale ettiğini gösterdi. Erdoğan ve partisi AKP, bu anayasa ihlallerinin bedelini bağımsız yargı önünde eninde sonunda ödemeye hazır vaziyette beklemelidir" denildi. Kaos GL Derneği ise, dün polis şiddetine maruz kalanlara hukuki destek vereceğini duyurdu. [...]

URFA (DİHA) - DAİŞ çetelerinin Kobanê'ye sızarak gerçekleştirdiği katliamda yaşamını yitiren sivil yurttaş Mahmut Güler, Birecik'te toprağa verildi.

DAİŞ çetelerinin 25 Haziran'da Kobanê'ye sızarak gerçekleştirdiği katliamda yaşamını yitiren sivil yurttaş Mahmut Güler'in cenazesi, Urfa Adli Tıp Kurumu'nda tamamlanan otopsi işleminin ardından Birecik'e götürüldü. Birecik Devlet Hastanesi morgunda bekletilen Güler'in cenazesi, HDP ve DBP ilçe yöneticilerinin de aralarında bulunduğu kalabalık bir grup tarafından morgdan alındı.

Karşıyaka Aile Mezarlığı'na kadar omuzlarda taşınan Güler'in cenazesi, dini vecibeleri yerine getirildikten sonra toprağa verildi. [...]

DAİŞ çetelerinin 25 Haziran'da Kobanê'ye yönelik saldırısı ile başlayan çatışmalarda yaşamını yitiren YPG savaşçıları İbrahim Aydemir (Egid Amed), İhsan Dündar (İhsan Amed)'in cenazeleri Urfa Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsi işlemlerinin ardından YPG'liler , akşam saatlerinde Amed'e getirildi. Yeniköy Mezarlığı'nda bulunan camide dini vecibeleri yerine getirildikten sonra üzerine çiçekler bırakılan Aydemir ve Dündar'ın tabutlarını omuzlara alan halk Yeniköy Mezarlığı'na doğru yürüyüşe geçti. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 info@bestanuce.com
Google+
Kobanê