Lice'de karakol yakınında patlama

2012-11-26 21:20:03
Yazdir
ANF 20:54 / 26 Kasım 2012 Lice - Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Duru Jandarma Karakolu yakınlarında askerin aracın geçişi sırasında patlama meydana geldi.

Çok sayıda ambulans patlamanın yaşandığı yere sevk edilirken, patlamada ölü ve yaralı olup olmadığı konusunda bilgi alınamadı.

16 Kasım günü Duru Karakolu'na karakola yönelik bomba yüklü traktörle saldırı düzenlenmişti. Bu eylemde 36 askerin öldüğünü açıklayan HPG, eylemin görüntülerini de yayınlamıştı.

3 Kasım günü yine Lice’de Duru karakoluna yönelik bir eylem düzenlenmişti. İki kamera ile çekimin yapıldığı bu eylemde HPG'ye göre karakol 45 dakikada düşerken, 26 asker öldürülmüştü.

ERZURUM (DİHA) - Lice'de mezarlığa yapılan saldırıyı protesto etmek amacıyla Karaçoban esnafı kepenk açmadı.

Erzurum'un Karaçoban ilçesinde, Lice'deki mezarlığa yapılan saldırıda Mehdin Taşkın'ın katledilmesi ve Mahsum Korkmaz'ın heykelinin yıkılmasını protesto eden esnaf kepenk açmadı. Bütün Karaçoban esnafı, Güvendik Mahallesi'nde toplanarak, Karaçoban merkezine kadar yürüyüş gerçekleştirdi. PKK Lideri Abdullah Öcalan lehine slogan atan kitle, Mahsum Korkmaz posterleri ve PKK, YPG bayrakları açtı. [...]

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından dün Cenevre’de yapılan açıklamada, ebola virüsünün yayılması ve gerçek ölü sayısına ilişkin bilinmeyen bazı noktalara dikkat çekildi. WHO’ya göre, ebolanın yayıldığı bölgelerdeki birçok hasta virüsün içerdiği tehlikeleri yeterince önemsemedi ve bu nedenle virüsün bulaştığı kişilerin önemli bir kısmı aileleri tarafından hastaneler yerine evlerde bakıldı.

Ebolanın yayıldığı bölgelerde yaşayan insanların önemli bir kısmı, hastalığın ‘zaten tedavisinin olmadığını’ düşündüğünden hastanelere gitmek istemedi. [...]

IŞİD çetelerinin Güney Kürdistan ve Rojava’daki saldırıları İngiltere’nin Brighton kentinde protesto edildi.

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) çetelerinin Güney Kürdistan ve Rojava’ya saldırıları İngiltere’nin Brighton kentinde kitlesel bir şekilde protesto edildi.

Churchill Square’de yapılan protestoya çok sayıda Kürdistanlı ve dostları katıldı. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+