Lice'de karakol yakınında patlama

2012-11-26 21:20:03
Yazdir

ANF 20:54 / 26 Kasım 2012 Lice - Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Duru Jandarma Karakolu yakınlarında askerin aracın geçişi sırasında patlama meydana geldi.

Çok sayıda ambulans patlamanın yaşandığı yere sevk edilirken, patlamada ölü ve yaralı olup olmadığı konusunda bilgi alınamadı.

16 Kasım günü Duru Karakolu'na karakola yönelik bomba yüklü traktörle saldırı düzenlenmişti. Bu eylemde 36 askerin öldüğünü açıklayan HPG, eylemin görüntülerini de yayınlamıştı.

3 Kasım günü yine Lice’de Duru karakoluna yönelik bir eylem düzenlenmişti. İki kamera ile çekimin yapıldığı bu eylemde HPG'ye göre karakol 45 dakikada düşerken, 26 asker öldürülmüştü.

Güney Afrika’nın Cap kentinde yapılan Afrika Maden Fuarı’nda yapılan değerlendirmelerde, birçok yabancı şirketin çalışan sayısını azaltmasının işsizliği arttıracağı tahmin ediliyor. Ayrıca Çin’in ekonomik büyümesindeki yavaşlamanın da Afrika madenlerindeki istihdamı azaltması bekleniyor.

Mining Indaba adlı maden fuarında konuşan Anglo American Genel Direktörü Mark Cutifani, şirketinin işlettiği 55 kadar madenin kapatılacağını söyledi. Cutifani, bundan dolayı 85 bin maden çalışanının da işten çıkarılacağını kaydetti. [...]

ŞIRNAK (DİHA) - Cizre'de gerçekleştirilen katliamda infaz edilen 40 kişinin cenazeleri Mardin, Antep ve Silopi'ye gönderildi.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde Sur ve Cudi mahallelerinde gerçekleştirilen katliamlarda infaz edilen 40 kişinin cenazeleri dün Cizre Belediyesi'ne ait ambulanslarla mahallerden alınmıştı. Cizre Devlet Hastanesi'nde bekletilen cenazelerden 20'si Antep, 10'u Mardin ve 10'u da Silopi'ye gönderildiği belirtildi. [...]

TV'de Ne var?
En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2016 [email protected]
Google+ jinha diha anf