Lice'de karakol yakınında patlama

2012-11-26 21:20:03
Yazdir

ANF 20:54 / 26 Kasım 2012 Lice - Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Duru Jandarma Karakolu yakınlarında askerin aracın geçişi sırasında patlama meydana geldi.

Çok sayıda ambulans patlamanın yaşandığı yere sevk edilirken, patlamada ölü ve yaralı olup olmadığı konusunda bilgi alınamadı.

16 Kasım günü Duru Karakolu'na karakola yönelik bomba yüklü traktörle saldırı düzenlenmişti. Bu eylemde 36 askerin öldüğünü açıklayan HPG, eylemin görüntülerini de yayınlamıştı.

3 Kasım günü yine Lice’de Duru karakoluna yönelik bir eylem düzenlenmişti. İki kamera ile çekimin yapıldığı bu eylemde HPG'ye göre karakol 45 dakikada düşerken, 26 asker öldürülmüştü.

BATMAN (DİHA) – Nûbihar Derneği Batman Şubesi, Kobanê ve Şengal’den göç eden yurttaşlar için “Kış geldi kardeşlerin için sen de bir ışık yak” sloganı ile dayanışma kampanyası başlattı.

Kobanê ve Şengal için yardımlar devam ederken, Nûbihar Derneği Batman Şubesi, IŞİD’in vahşi saldırılarından Şengal ve Kobanê’den göç eden yurttaşlar için “Kış geldi kardeşlerin için sen de bir ışık yak” sloganı ile nakdi para yardımı için dayanışma kampanyası başlattı. Dayanışma kampanyası çerçevesinde toplanacak yardımlar, ihtiyaç sahibi olan mağdur ailelere ve yurttaşlara verilecek. [...]

Amed’de bulunan sivil toplum kuruluşları ortak basın açıklaması yaparak, Dicle Vadisi’nin tarım alanı arazisi kapsamından çıkarılması kararına tepki gösterdi. DTSO Başkan Yardımcısı Metin Aslan, “Kentin yaşam kaynağı ranta teslim edilmek istenmektedir” dedi.

Amed’de bulunan sivil toplum kuruluşları ortak bir basın açıklaması yaparak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Dicle Nehri üzerinde yer alan alanların tarım arazisi kapsamından çıkarılması kararına tepki gösterdi. [...]

KOBANÊ (DİHA) - DAIŞ çetelerinin Kobanê'ye yönelik saldırıları devam ederken, YPG, yaşanan çatışmalarda 42 çetecinin öldürüldüğünü açıkladı.

YPG Basın Merkezi, Kobanê'de yaşanan çatışmaların sonuçlarına ilişkin açıklama yaptı. DAIŞ çetelerinin Kobanê'yi işgal etmek amacıyla başlattıkları saldırıların devam ettiği belirtilen açıklamada, "YPG/YPJ savaşçılarımız, ÖSO bileşeni Burkan El Fırat güçleri ve peşmergelerin ağır silahlarla destek verdiği saldırılarda çetelerin işgal ettiği bazı noktaları geri almıştır. Takviye güç ve silah desteğine rağmen güçlerimiz karşısında tutunamayan çetelere ağır kayıplar verdirilmiştir" denildi. [...]

Video
Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+