Lice'de karakol yakınında patlama

2012-11-26 21:20:03
Yazdir

ANF 20:54 / 26 Kasım 2012 Lice - Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Duru Jandarma Karakolu yakınlarında askerin aracın geçişi sırasında patlama meydana geldi.

Çok sayıda ambulans patlamanın yaşandığı yere sevk edilirken, patlamada ölü ve yaralı olup olmadığı konusunda bilgi alınamadı.

16 Kasım günü Duru Karakolu'na karakola yönelik bomba yüklü traktörle saldırı düzenlenmişti. Bu eylemde 36 askerin öldüğünü açıklayan HPG, eylemin görüntülerini de yayınlamıştı.

3 Kasım günü yine Lice’de Duru karakoluna yönelik bir eylem düzenlenmişti. İki kamera ile çekimin yapıldığı bu eylemde HPG'ye göre karakol 45 dakikada düşerken, 26 asker öldürülmüştü.

Kobanê direnişinde yaşamını yitiren 5 YPG/YPJ savaşçısının cenazesi Urfa'ya getirildi.

Kobanê direnişinde yaşamını yitiren YPG/YPJ savaşçıları Eylem Dost (Elet Sarya), Necdet Konuş (Ciwan Dersim), Yakup Bilir (Dilşer Diloğan), Yusuf Sucu ve Ebubekir Katar’ın (Piro Cudi) cenazeleri otopsi işlemleri için Mürşitpınar Sınır Kapısı'ndan alınarak Urfa Adli Tıp Kurumu'na getirildi. 

Otopsi işlemlerinin ardından YPJ/YPG savaşçısı Dost’un cenazesi Hakkari Gever'e, Konuş’un cenazesi Siirt'e, Bilir’in cenazesi Amed’e, Sucu’nun cenazesi Siverek'e, Katar’ın cenazesi Şırnak'a gönderilecek. [...]

DERSİM(DİHA)- Dersim'de yarın sabah 06.00-12.00 saatlerinde elektirik kesintisi uygulanacak.

Fırat Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Dersim İl Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, yarın Dersim'in Mazgirt ve Pülümür İlçeleri hariç diğer ilçelerinde ve kent merkezinde bakım onarım çalışması nedeniyle elektrik kesintisi uygulanacağı belirtildi.

Kesintinin 06.00-12.00 saatlerinde uygulanacağı ifade edildi. [...]

İSTANBUL (DİHA) - Üsküdar'daki Velidebağ Korusu'na inşaat yapılmasına yönelik başlatılan projeye karşı duran yurttaşların alana girmeye çalışan harfiyat kamyonunu engellemesi üzerine yurttaşlara polis biber gazı ile müdahale etti.

Üsküdar Altunizade Mahallesi'nde bulunan Validebağ Korusu'na inşaat yapılmasına yönelik başlatılan projeye karşı duran yurttaşların alana girmeye çalışan harfiyat kamyonunu engellemesi üzerine yurttaşlara polis önce kalkanlarla ardından biber gazı ile müdahale etti. Polis müdahalesinde bir yurttaş başından yaralandı. [...]

SİİRT (DİHA)- Kobanê Kantonu'nda IŞİD çeteleri ile YPG savaşçıları arasında yaşanan çatışmalarda yaşamını yitiren YPG'lilerden Murat Kaysı'nın (Demhat Şoreş) cenazesi binlerce kişinin katılımıyla toprağa verildi. [...]

HPG BİM, 23 Ekim günü Kars’ın Kağızman ilçesinde göreve giden bir gerilla biriminin özel harekat timlerince kurulan pusuya düşürüldüğünü açıkladı. Özel harekat timleriyle karşılaşan HPG gerillaların çatışmaya girdiği ve çatışma sonucunda 3 gerillanın yaşamını yitirdiğini belirtti. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+