Lice'de karakol yakınında patlama

2012-11-26 21:20:03
Yazdir

ANF 20:54 / 26 Kasım 2012 Lice - Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Duru Jandarma Karakolu yakınlarında askerin aracın geçişi sırasında patlama meydana geldi.

Çok sayıda ambulans patlamanın yaşandığı yere sevk edilirken, patlamada ölü ve yaralı olup olmadığı konusunda bilgi alınamadı.

16 Kasım günü Duru Karakolu'na karakola yönelik bomba yüklü traktörle saldırı düzenlenmişti. Bu eylemde 36 askerin öldüğünü açıklayan HPG, eylemin görüntülerini de yayınlamıştı.

3 Kasım günü yine Lice’de Duru karakoluna yönelik bir eylem düzenlenmişti. İki kamera ile çekimin yapıldığı bu eylemde HPG'ye göre karakol 45 dakikada düşerken, 26 asker öldürülmüştü.

HDP ve DBP heyeti Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde incelemelerini sürdürüyor. Ziyarette konuşan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Gever halkının günlerdir tüm Türkiye halkları için direndiğini belirterek, "Gever'e yapılan saldırılar bütün Türkiye halklarına yapılan saldırılardır. Gever'i teslim almaya çalışanlar, bütün Türkiye halklarını teslim almaya çalışıyor. Gever ülkemizin geleceği için direniyor" dedi. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+