Lice'de karakol yakınında patlama

2012-11-26 21:20:03
Yazdir

ANF 20:54 / 26 Kasım 2012 Lice - Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Duru Jandarma Karakolu yakınlarında askerin aracın geçişi sırasında patlama meydana geldi.

Çok sayıda ambulans patlamanın yaşandığı yere sevk edilirken, patlamada ölü ve yaralı olup olmadığı konusunda bilgi alınamadı.

16 Kasım günü Duru Karakolu'na karakola yönelik bomba yüklü traktörle saldırı düzenlenmişti. Bu eylemde 36 askerin öldüğünü açıklayan HPG, eylemin görüntülerini de yayınlamıştı.

3 Kasım günü yine Lice’de Duru karakoluna yönelik bir eylem düzenlenmişti. İki kamera ile çekimin yapıldığı bu eylemde HPG'ye göre karakol 45 dakikada düşerken, 26 asker öldürülmüştü.

DBP Ağrı İl Örgütü öncülüğünde dün yapılan yürüyüş sonrası, "Komployu kınıyoruz. Halkımızın öz yönetimini selamlıyoruz" pankartını taşıdıkları gerekçesiyle gözaltına alınan M.Ö. (17), Feyyaz Keklik, Mehmet Şakir Çaçan emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
1'i çocuk 4 kişi, "Örgüt üyesi olmak" ve "Örgüt propagandası yapmak" iddiasıyla tutuklandı. 
Yine şehir merkezinde gözaltına alınan Serhat Günbat ise emniyet ve savcılık işlemlerinin ardından mahkeme tarafından "Örgüt üyesi olmak" iddiasıyla tutuklandı. 
Tutuklananlar Ağrı M Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi. [...]

JINHA

İZMİR – 9 Ekim Komplosu'nu kınamak amacıyla İzmir'de gerçekleşen basın açıklamasında kitleye saldıran polis, 4 Barış Annesi ve TAYD-DER Eş Başkanı Musa Karbadağ'ı gözaltına aldı.

PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın Suriye'den çıkmasıyla başlayan 9 Ekim Komplosu'nun 17'inci yıldönümü, Tutuklu Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (TAYD-DER) İzmir Şubesi öncülüğünde düzenlenen basın açıklamasıyla protesto edildi. Eski Sümerbank önünde gerçekleşen basın açıklamasının ardından alanı abluka altına alan polisler, PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın posterini gerekçe göstererek kitleye saldırdı. [...]

Demokratik Toplum Kongresi, Ankara'da düzenlenecek Barış ve Özgürlük Yürüyüşüne katılım çağrısında bulundu.

Yazılı açıklama yapan Demokratik Toplum Kongresi (DTK), "Türkiye son derece tarihi ve önemli bir süreç yaşamaktadır. Ülkemizin ve halklarımızın en temel meselesi olan Kürt sorunu başta olmak üzere bütün demokratikleşme meselelerinin çözümü için büyük bir toplumsal irade 7 Haziran seçimlerinde ortaya çıkmıştı. Ancak halk iradesini tanımayarak ülkemizi diktatörlükle yönetmek isteyen güçler halklarımızın iradesini yok sayarak bir kez daha ülkemizi ve halklarımızı karanlık bir girdabın içine çekmişlerdir" dedi. [...]

Hakkari’nin Gever ilçesinde Adem Sevinç isimli 17 yaşındaki bir çocuk, polis ve özel harekat timleri tarafından katledildi. 

Polis ve özel harekat timleri, Kürdistan'da bir can daha aldı. Günlerdir polis terörünün yaşandığı Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, dün gece Yeşildere ve Dize mahallelerini yine ablukaya alan polisler, gece saat 01.30 sıralarında mahallere girmek istedi. Polisin mahalleye girmeye çalışması üzerine sokaklara dökülen halk, direnişe geçerek polislerin mahalleye girmelerinin önünü almaya çalıştı.

Karşılaştıkları direniş karşısında polisler ve özel harekat timleri ise mahalle sakinlerinin üzerine ateş açmaya başladı. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+ jinha diha anf