BDP Heyeti Ortaklar Karakolu'nu geçemedi

2012-08-22 19:20:10
Yazdir

ANF 19:16 / 22 Auğustos 2012 HAKKARİ - Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde BDP ilçe başkanının taziyesine giden BDP Hakkari Milletvekili Esat Canan ve beraberindeki heyet, dönmek isterken Ortaklar (Bisosin) Karakolu tarafından ilçeye girmelerine izin verilmeyince geceyi Ulaşan Köyü'nde geçirmek amacıyla geri dönmek zorunda bırakıldı.

Şemdinli BDP İlçe Başkanı Cabbar Taş'ın amcasının taziyesini ziyaret etmek amacıyla Yeşilova (Navberoja) Köyü'ne giden BDP Hakkari miletvekili Esat Canan, Şemdinli Belediye Başkan Vekili Mehmet Kayran ve BDP ilçe yöneticilerinin de aralarında bulunduğu heyet, dönüş yolunda ilçeye girişlerine izin verilmedi. Telefonla ulaştığımız Hakkari BDP Milletvekili Esat Canan, Ortaklar (Bisosin) Karakolu'nda yaklaşık 300 aracın geçişine izin verilmediğini söyleyerek "Sabah gittiğimizde çatışmanın ortasında kaldık. Mermi ve topların başımızın üzerinden gittiğini gördük ve biran sağ çıkamayacağımızı sandık. Ancak şans eseri çıktığımız bölgeden Yeşilova Köyü'ne taziye için geldik. Taziye ziyaretinde bulunduktan sonra Ortaklar Karakolu'na geldiğimizde bölgede çatışmanın halen devam ettiği ve can güvenliği nedeniyle geçişlerimize izin verilmeyeceği söylendi. Bu nedenle ben ve beraberimde bulunan yüzlerce kişi geceyi Gelişen (Şapata) Köyü Ulaşan (Zerin) Mezrası'nda geçireceğiz" dedi.

Çatışmaların Bağlar (Nehri) ve Zorgeçit (Gerget) köyleri arasında devam ettiği öğrenildi.

Batman’da 2010 yılında yaşamını yitiren Sedat Özevin, Sadi Özdemir, Salih Özdemir ve Sıdık Özdemir mezarları başında anıldı.

Batman'da yola döşenen bombanın patlaması sonucu aynı araçta bulunan bir dönem baro başkanlığını yapan avukat Sedat Özevin, İHD'li Sadi Özdemir, HADEP merkez yöneticiliği yapan Salih Özdemir ve kardeşleri Sıdık Özdemir, yaşamlarını yitirilişlerinin beşinci yılında mezarları başında anıldı. Özdemir ve Özevin aileleri tarafından organize edilen anmaya, Özdemir'in kardeşi Batman Belediye Eşbaşkanı Sabri Özdemir, Barış Anneleri, İHD, HDP ve DBP yöneticilerinin yanı sıra yüzlerce kişi katıldı. [...]

SİİRT (DİHA) - Siirt merkez ve Pervari ilçesinde gözaltına alınan 10 kişi çıkarıldıkları mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

Siirt'in Ulus, Conkbayır ve Barış mahalleri ile Pervari ilçesi ve Belenoluk (Hêşet) köyünde birçok eve yapılan baskınlarda gözaltına alınan ve aralarında Siirt Belediyesi Meclis Üyesi Muzaffer Akan ile BDP Pervari eski İlçe Başkanı Temel Özer'in de bulunduğu 10 kişi adliyeye çıkarıldı. Pervari İlçe Jandarma Karakolu'nda tamamlanan işlemlerinden sonra savcılığa çıkarılan 10 kişi, "örgüt üyeliği"nden tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. 10 kişi mahkemece alınan ifadelerinden sonra serbest bırakıldı. [...]

MARDİN (DİHA) - Midyat'ta askeri aracın geçişi sırasında yaşanan mayın patlamasında 1 asker öldü, 8 asker yaralandı. Patlamanın ardından bölgede operasyon başlatıldı.

Mardin'in Midyat ilçesinde, askeri aracın geçişi sırasında yaşanan mayın patlamasında 1 asker öldü, 8 asker de yaralandı. Midyat'ın Gelinkaya Mahallesi mevkisinden geçen Kerkük-Yumurtalık Petrol Boru Hattı'nın güvenliğini sağlayan askeri aracın geçişi sırasında, yola döşenen mayın patladı. Olayda 1 asker öldü, 8 asker de yaralandı. Yaralı askerler önce Midyat Devlet Hastanesi'ne ardından ise Mardin'deki hastaneye sevk edildi.

Patlamanın ardından bölgede operasyon başlatıldı. [...]

SİİRT (DİHA)- Siirt'te Botan Çayı'na giren Ferit Yusufoğlu (23) adlı genç boğularak yaşamını yitirdi.

Edinilen bilgilere göre, akşam saatlerinde Siirt'in Eruh ilçesine bağlı Yerlibahçe (Qutmis) köyü Tehta Mendik mevkiinde Botan Çayı'na giren Ferit Yusufoğlu (23) adlı genç boğularak yaşamını yitirdi. Yusufoğlu'nun cesedinin otopsi işlemleri için Siirt Devlet Hastanesi morguna getirildiği öğrenildi. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+