BDP Heyeti Ortaklar Karakolu'nu geçemedi

2012-08-22 19:20:10
Yazdir

ANF 19:16 / 22 Auğustos 2012 HAKKARİ - Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde BDP ilçe başkanının taziyesine giden BDP Hakkari Milletvekili Esat Canan ve beraberindeki heyet, dönmek isterken Ortaklar (Bisosin) Karakolu tarafından ilçeye girmelerine izin verilmeyince geceyi Ulaşan Köyü'nde geçirmek amacıyla geri dönmek zorunda bırakıldı.

Şemdinli BDP İlçe Başkanı Cabbar Taş'ın amcasının taziyesini ziyaret etmek amacıyla Yeşilova (Navberoja) Köyü'ne giden BDP Hakkari miletvekili Esat Canan, Şemdinli Belediye Başkan Vekili Mehmet Kayran ve BDP ilçe yöneticilerinin de aralarında bulunduğu heyet, dönüş yolunda ilçeye girişlerine izin verilmedi. Telefonla ulaştığımız Hakkari BDP Milletvekili Esat Canan, Ortaklar (Bisosin) Karakolu'nda yaklaşık 300 aracın geçişine izin verilmediğini söyleyerek "Sabah gittiğimizde çatışmanın ortasında kaldık. Mermi ve topların başımızın üzerinden gittiğini gördük ve biran sağ çıkamayacağımızı sandık. Ancak şans eseri çıktığımız bölgeden Yeşilova Köyü'ne taziye için geldik. Taziye ziyaretinde bulunduktan sonra Ortaklar Karakolu'na geldiğimizde bölgede çatışmanın halen devam ettiği ve can güvenliği nedeniyle geçişlerimize izin verilmeyeceği söylendi. Bu nedenle ben ve beraberimde bulunan yüzlerce kişi geceyi Gelişen (Şapata) Köyü Ulaşan (Zerin) Mezrası'nda geçireceğiz" dedi.

Çatışmaların Bağlar (Nehri) ve Zorgeçit (Gerget) köyleri arasında devam ettiği öğrenildi.

ADIYAMAN (DİHA) - Kobanê'de yaşanan çatışmalarda ağır yaralanan ve tedavi gördüğü Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşamını yitiren YPG'li Baran Günana'nın cenazesi Kars'a gönderildi.

Kobanê'de IŞİD çeteleri ile YPG/YPJ savaşçıları arasında çıkan çatışmada yaralanan YPG'li Baran Günana tedavi gördüğü Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşamını yitirdi. Otopsi için sabahın erken saatlerinde Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine gönderilen Günana'nın cenazesi yapılan otopsinin ardından Digor belediye Başkanı Ekrem Bingöl'ünde aralarında bulunduğu kitleyle birlikte alındı. [...]

İDRİS YILMAZ

VAN (DİHA)
- Erciş'te, depremzedelerin barınma sorunlarını çözmek için yapılan TOKİ konutlarında, başta ince işçilik olmak üzere; su, elektrik ve telefon haltındaki sorunlar bir türlü çözülmezken, kışın gelmesi ile birlikte yakılan kalorifer tesisatından akan sular evleri sular altında bıraktı. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+