Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş kadın örgütlerinin sorularını yanıtladı - Video


BDP Heyeti Ortaklar Karakolu'nu geçemedi

2012-08-22 19:20:10
Yazdir
ANF 19:16 / 22 Auğustos 2012 HAKKARİ - Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde BDP ilçe başkanının taziyesine giden BDP Hakkari Milletvekili Esat Canan ve beraberindeki heyet, dönmek isterken Ortaklar (Bisosin) Karakolu tarafından ilçeye girmelerine izin verilmeyince geceyi Ulaşan Köyü'nde geçirmek amacıyla geri dönmek zorunda bırakıldı.

Şemdinli BDP İlçe Başkanı Cabbar Taş'ın amcasının taziyesini ziyaret etmek amacıyla Yeşilova (Navberoja) Köyü'ne giden BDP Hakkari miletvekili Esat Canan, Şemdinli Belediye Başkan Vekili Mehmet Kayran ve BDP ilçe yöneticilerinin de aralarında bulunduğu heyet, dönüş yolunda ilçeye girişlerine izin verilmedi. Telefonla ulaştığımız Hakkari BDP Milletvekili Esat Canan, Ortaklar (Bisosin) Karakolu'nda yaklaşık 300 aracın geçişine izin verilmediğini söyleyerek "Sabah gittiğimizde çatışmanın ortasında kaldık. Mermi ve topların başımızın üzerinden gittiğini gördük ve biran sağ çıkamayacağımızı sandık. Ancak şans eseri çıktığımız bölgeden Yeşilova Köyü'ne taziye için geldik. Taziye ziyaretinde bulunduktan sonra Ortaklar Karakolu'na geldiğimizde bölgede çatışmanın halen devam ettiği ve can güvenliği nedeniyle geçişlerimize izin verilmeyeceği söylendi. Bu nedenle ben ve beraberimde bulunan yüzlerce kişi geceyi Gelişen (Şapata) Köyü Ulaşan (Zerin) Mezrası'nda geçireceğiz" dedi.

Çatışmaların Bağlar (Nehri) ve Zorgeçit (Gerget) köyleri arasında devam ettiği öğrenildi.

DERSİM (DİHA) - Dersim, Siliç Köprüsü mevkiinde askerlerin top atışları sonrasında yangın çıktığı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, Dersim-Ovacık karayolu Siliç köprüsü mevkii dağlık bölgede iki farklı noktada yangın çıktığı öğrenildi. Olaya tanık olan yurttaşların ifadelerine göre, Babaocağı köyü mevkisindeki ormanlık alanda dün akşam saat 17.30 civarlarında Karşılık Jandarma Karakolu tarafından ormanlık alana açılan ateş sonucu yangının çıktığını belirtildi.

Yurttaşların çıkan yangını bildirmesi üzerine Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerinin yangına müdahale ettiği bildirildi. [...]

Başbakan ve Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy devşirmek adına HDP’nin adayı Selahattin Demirtaş’a “kutuplaştıran, korkutan” ithamlarda bulunurken, İsrail yanlısı olduğunu savundu.

Başbakan Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçimleri kapsamında Eskişehir’de düzenlenen mitingde konuştu.

Hızlı tren, duble yol, Marmaray, helikopter, füze yapımından dem vurarak, her şeyi kendilerinin yaptığını savunan Erdoğan, ekonominin 230 milyar dolardan 820 milyar dolara yükseldiğini söyledi. [...]

HABER MERKEZİ (DİHA) – İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarında şuana kadar 833 Filistin’li katledilirken, çatışmalarda şimdiye kadar 33 İsrail askerinin öldürüldüğü bildirildi.

İsrail’in 7 Temmuz'dan bu yana Gazze’ye yönelik süren saldırılarında bilanço ağırlaşıyor. Edinilen bilgilere saldırılarda şimdiye kadar 190’ı çocuk, 97’si kadın, 47’si yaşlı olmak üzere toplam 833 Filistin’li katledildi.

İsrail cuma günü saldırılarını özellikle Gazze merkezde bulunan Şeyh Rıdvan semtinde yoğunlaştırdı. Günün ilerleyen saatlerinde ise ordu güçleri salı günü 70 Filistinlinin öldürüldüğü Şecaiyye'yi yeniden bombalamaya başladı. [...]

ANKARA (DİHA) - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, HDP'nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş için bölgede yurttaşların tehdit edildiğini ileri sürerken, kendini "milletin adayı" diğer adayları ise "Monşer" olarak tanımladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Hızlı Tren'in (YHT) İstanbul seferinin açılışını gerçekleştirdi. Erdoğan tren ile Ankara'dan Eskişehir'e gelirken burada ise miting düzenledi. Erdoğan, bazı zihniyetlerin hızlı tren hatlarına sabotaj düzenlediğini ileri sürerek, bunların "Eski Türkiye'yi" istediğini iddia etti. Erdoğan, 10 Ağustos'ta ise "Yeni Türkiye'nin" sandıktan çıkacağını belirtirken, kendini "Milletin adayı" diğer adayları ise "Monşer" olarak gösterdi. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+