BDP Heyeti Ortaklar Karakolu'nu geçemedi

2012-08-22 19:20:10
Yazdir

ANF 19:16 / 22 Auğustos 2012 HAKKARİ - Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde BDP ilçe başkanının taziyesine giden BDP Hakkari Milletvekili Esat Canan ve beraberindeki heyet, dönmek isterken Ortaklar (Bisosin) Karakolu tarafından ilçeye girmelerine izin verilmeyince geceyi Ulaşan Köyü'nde geçirmek amacıyla geri dönmek zorunda bırakıldı.

Şemdinli BDP İlçe Başkanı Cabbar Taş'ın amcasının taziyesini ziyaret etmek amacıyla Yeşilova (Navberoja) Köyü'ne giden BDP Hakkari miletvekili Esat Canan, Şemdinli Belediye Başkan Vekili Mehmet Kayran ve BDP ilçe yöneticilerinin de aralarında bulunduğu heyet, dönüş yolunda ilçeye girişlerine izin verilmedi. Telefonla ulaştığımız Hakkari BDP Milletvekili Esat Canan, Ortaklar (Bisosin) Karakolu'nda yaklaşık 300 aracın geçişine izin verilmediğini söyleyerek "Sabah gittiğimizde çatışmanın ortasında kaldık. Mermi ve topların başımızın üzerinden gittiğini gördük ve biran sağ çıkamayacağımızı sandık. Ancak şans eseri çıktığımız bölgeden Yeşilova Köyü'ne taziye için geldik. Taziye ziyaretinde bulunduktan sonra Ortaklar Karakolu'na geldiğimizde bölgede çatışmanın halen devam ettiği ve can güvenliği nedeniyle geçişlerimize izin verilmeyeceği söylendi. Bu nedenle ben ve beraberimde bulunan yüzlerce kişi geceyi Gelişen (Şapata) Köyü Ulaşan (Zerin) Mezrası'nda geçireceğiz" dedi.

Çatışmaların Bağlar (Nehri) ve Zorgeçit (Gerget) köyleri arasında devam ettiği öğrenildi.

HDP Gebze İlçe Yöneticisi Ziya Saygın'ın da Ankara'daki katliamda yaşamını yitirdi.

Gebze İlçe yöneticilerinden Ziya Saygın'ın katliamda yaşamını yitirdiği, HDP Kocaeli İl Örgütü tarafından yazılı bir açıklama ile duyuruldu.

Açıklamada, "Ankara'da yaşanan katliamda ağır yaralanan HDP Gebze İlçe Yöneticimiz Ziya Saygın yaşamını yitirmiştir. Partimizin, dostlarının ve ailesinin başı sağ olsun. Sorumluları uzakta aramayacağız. Barışa, emeğe ve özgürlüğe yönelik yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz" denildi. 

... [...]

* Geçtiğimiz yıl Eylül ayında Serekaniye'nin Memruka kentinde DAİŞ çeteleri ile girdiği çatışmada yaşamını yitiren ve 2010 yılında henüz 13 yaşındayken yüzünü dağlara çeviren YPG savaşçısı Welat Seçmen'i anlatan baba Nuri Seçmen, birgün yine gözaltına alınıp işkence edildikten sonra bırakıldığında yanına gelen Welat'ın kendisine uzun uzun baktığını ve "Baba bir gün sana yapılanların hesabını soracağım" dediğini belirterek, çocuğunun bu sözünü hiç unutmayacağını söyledi. GÖRÜNTÜLÜ

* Yüreğir'de yaz, kış yaşadıkları çadırlarda yaşam mücadelesi veren Suriyeli mülteciler, kendini hissettirmeye başlayan soğuk havalara karşı hazırlıklara başladı. [...]

ANKARA (DİHA) - TTB Ankara'daki bombalı saldırıda yaralananların tedavisi için bölgedeki Hacattepe, İbni Sina,Numune ve Ankara Hastanesi gibi hastanelerde görev yapan hekimlere acil nöbet çağrısı yaptı.

Türk Tabipler Birliği Başkanı Bayazıt İlhan, Ankara'daki bombalı saldırıların yaşandığı Ankara Garı'na yakın hastanelerde bulunan doktorları, yaralıların tedavisi için hastanelere çağırdı. İlhan, saldırısı sonucu çok sayıda yaralının olduğunu belirterek bölgedeki Hacattepe, İbni Sina, Numune ve Ankara Hastanesi gibi hastanelerde görev yapan hekimleri acilen nöbete çağırdı. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+ jinha diha anf