Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın Mersin mitingi - Video

Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş Hatay'da konuştu - Video

Zagros tepesi İŞİD'de Cehennem oldu; 150 IŞİD üyesi öldü, 75’i de yaralandı - Video


BDP Heyeti Ortaklar Karakolu'nu geçemedi

2012-08-22 19:20:10
Yazdir
ANF 19:16 / 22 Auğustos 2012 HAKKARİ - Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde BDP ilçe başkanının taziyesine giden BDP Hakkari Milletvekili Esat Canan ve beraberindeki heyet, dönmek isterken Ortaklar (Bisosin) Karakolu tarafından ilçeye girmelerine izin verilmeyince geceyi Ulaşan Köyü'nde geçirmek amacıyla geri dönmek zorunda bırakıldı.

Şemdinli BDP İlçe Başkanı Cabbar Taş'ın amcasının taziyesini ziyaret etmek amacıyla Yeşilova (Navberoja) Köyü'ne giden BDP Hakkari miletvekili Esat Canan, Şemdinli Belediye Başkan Vekili Mehmet Kayran ve BDP ilçe yöneticilerinin de aralarında bulunduğu heyet, dönüş yolunda ilçeye girişlerine izin verilmedi. Telefonla ulaştığımız Hakkari BDP Milletvekili Esat Canan, Ortaklar (Bisosin) Karakolu'nda yaklaşık 300 aracın geçişine izin verilmediğini söyleyerek "Sabah gittiğimizde çatışmanın ortasında kaldık. Mermi ve topların başımızın üzerinden gittiğini gördük ve biran sağ çıkamayacağımızı sandık. Ancak şans eseri çıktığımız bölgeden Yeşilova Köyü'ne taziye için geldik. Taziye ziyaretinde bulunduktan sonra Ortaklar Karakolu'na geldiğimizde bölgede çatışmanın halen devam ettiği ve can güvenliği nedeniyle geçişlerimize izin verilmeyeceği söylendi. Bu nedenle ben ve beraberimde bulunan yüzlerce kişi geceyi Gelişen (Şapata) Köyü Ulaşan (Zerin) Mezrası'nda geçireceğiz" dedi.

Çatışmaların Bağlar (Nehri) ve Zorgeçit (Gerget) köyleri arasında devam ettiği öğrenildi.

Rojava devrimi gerçekleştiğinde devrimi korumak için oraya ilk gidenlerden biri Hogir Garzan (Mehmet Selim Çiçek) oldu. Yaşamının her anını Kürdistan halkının özgürlük mücadelesine adayan Hogir Garzan, Rojava’da yaşanan 19 Temmuz devriminin hemen ardından Kobanê’ye gelerek siyasal çalışmalar içinde yer alır. Hogir için ihtiyaçlar neyi gerektiriyorsa orası mücadele alanıdır. Askeri bir görevi olmamasına rağmen Hogir, ne zaman Kobanê’ye dönük çete saldırıları olsa en öne atılır ve saldırıların püskürtülmesinde başrolde olur. Hogir, için Kobanê ve Kobanê halkını korumak onur meselesidir. [...]

Batı Afrika ülkelerinde Şubat ayından bu yana ortaya çıkan ebola virüsü yayılmaya devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü (WHO), şimdiye kadar 720 kişinin yaşamını yitirdiği virüsle mücadele için 100 milyon dolarlık bütçe ayırdığını duyururken, uzman personelin yetersiz kaldığı bildiriliyor.

Şubat ayında Gine’de ortaya çıkan ebola virüsü komşu ülkeler Sierra Leone, Liberya ve Nijerya’ya yayılmış durumda. En az bin 300 kişinin ebola virüsüne yakalandığı tahmin edilirken, hastalıktan ölenlerin sayısı 720’yi geçti.

Sierra Leone’de virüsün yayılmasını önlemek için olağanüstü hal ilan edilirken, Liberya ülke sınırlarını kapattığını duyurmuştu. [...]

ANKARA (DİHA) - Kuruluşunun 18. yıldönümünde açıklama yapan SES, "Yitirdiğimiz arkadaşlarımız mücadelemizde ışık oldular, karanlığı aydınlatarak yol gösterdiler. Bugün onların gösterdiği yolda yürüyoruz" diye kaydetti.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Merkez Yönetim Kurulu, sendikanın 18. yıldönümü dolayısıyla yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, SES'in Türkiye'de 70'li yılların sonunda geliştirilen neo-liberal politikalara karşı mücadele içerisinde hayat bulduğu ve 12 Eylül döneminde "hak verilmez alınır" şiarı ile örgütlenmeye başladığı kaydedildi. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+