Amed Newrozu'ndan kareler-II

AMED/ANF 2014-03-21 14:45:29
Yazdir

Amed, yaklaşan yerel seçimler öncesinde son yılların yapılan en görkemli Newroz kutlamalarına sahne oldu. Dışarıdan gelen yabancı gözlemciler ve gazetecilerin de hem fikir olduğu alandaki rakam 2 milyonu aşkın kişinin bir araya geldiği yönündeydi.

Newroz kutlamaları için sabahın erken saatlerinden itibaren insanlar bulabildikleri araçlarla akın akın kutlamaların yapıldığı yüzlerce dönümlük alana akın etti. Amed 2014 Newrozu’na ise Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'ın okunan mektubu damgasını vurdu.  

 

 

 

ANKARA (DİHA) - Partisinin il başkanları toplantısında konuşan ve yine HDP ile CHP'yi yaşanan olaylardan sorumlu tutan Başbakan Ahmet Davutoğlu, güvenlik paketini de savunarak, "imdiden uyarıyorum. Toplantı, gösteri yürüyüşü diye izin alıp, bir takım teröristlerle eğer ellerinde molotofkokteyli ile ambulansa, iş yerlerine yaklaşırlarsa, içinde insan olan, genç bir kızımızı kaybettiğimiz belediye otobüslerine yaklaşırlarsa terörist muamelesi görecekler ve durdurulacaklar" diye konuştu.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Partisinin Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında yaptığı konuşmada yine Kürt hareketini hedef aldı. [...]

KARS (DİHA) - Kağızman'da bir araç içinde seyir halinde bulunan 3 HPG'linin pusu kuran özel harekat polislerince infaz edildiği öne sürüldü.

Kars'ın Kağızman ilçesinde dün akşam saat 23.00 sularında Erzurum yolunun 10'uncu kilometresindeki Altıngedik konutları yakınlarında içinde HPG'lilerin bulunduğu bir araca özel harekat polisleri tarafından pusu kuruldu. Açılan ateşte 3 HPG'linin yaşamını yitirdiği, cenazelerin Erzurum Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldığı öne sürüldü. Yerel kaynaklar, Kağızman Kaymakamı Musa Üçgül'ün yaptığı açıklamada, "Özel bir şirkete ait Tuzla mevkisindeki hidroelektrik santraline saldırıldı. [...]

Kobanê direnişinde yaşaşımını yitiren 6 YPG ve YPJ savaşçısının cenazeleri otopsi için Urfa’ya getirildi.

Kobanê direnişinde yaşamını yitiren YPG ve YPJ Azad Anter, Tuba Karar (Verjin Koçer) (24), İbrahim Erbay (24), Vahap Güven (İbrahim Vehad) (27) Murat Kaysi (Demhat Şoreş) (18) ve Yusuf Eker'in (Bawer Garzan) (18) cenazeleri otopsi işlemleri için Mürşitpınar Sınır Kapısı'ndan alınarak Urfa Adli Tıp Kurumu'na getirildi. 

Otopsi işlemlerinin ardından YPG savaşçılarından Anter'in cenazesi Mardin Kızıltepe'ye, Erbay ve Kaysi'nin Siirt'e, Güven'in Mardin Derik'e, Eker'in Bitlis Tatvan'a ve YPJ savaşçısı Karar'ın ise Batman'a gönderilecek. [...]

MUŞ/ERZURUM (DİHA) - Varto'da yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan 7 kişiden 4'ü tutuklanırken, Karaçoban'da düzenlenen ev baskınlarında 5 yurttaş gözaltına alındı.

Muş'un Varto ilçe merkezinde 22 Ekim'de düzenlenen ev baskınlarında gözaltına alınan 7 kişi emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Savcılık tarafından tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edilen Deniz Değertaş, Naim Özer, Savaş Bingöl ve Necati Akbal, "Örgüt üyesi olma" ve "Devlet malına zarar verme" iddiaları ile tutuklanarak Muş E Tipi Cezaevi'ne gönderildi. [...]

Foto Galeri 11 resim gösteriliyor

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+