Amed Newrozu'ndan kareler-II

AMED/ANF 2014-03-21 14:45:29
Yazdir

Amed, yaklaşan yerel seçimler öncesinde son yılların yapılan en görkemli Newroz kutlamalarına sahne oldu. Dışarıdan gelen yabancı gözlemciler ve gazetecilerin de hem fikir olduğu alandaki rakam 2 milyonu aşkın kişinin bir araya geldiği yönündeydi.

Newroz kutlamaları için sabahın erken saatlerinden itibaren insanlar bulabildikleri araçlarla akın akın kutlamaların yapıldığı yüzlerce dönümlük alana akın etti. Amed 2014 Newrozu’na ise Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'ın okunan mektubu damgasını vurdu.  

 

 

 

HDP Muş Milletvekili Demir Çelik, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında IŞİD'in savaşan gücünün ağırlıklı olarak, 1990'lı yılların kulak kesen, burun kesen Türk özel timcilerinden oluştuğunu ve sayılarının 2 bin civarında olduğunun söylendiğini belirtti.

HDP Muş Milletvekili Demir Çelik, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, IŞİD'in savaşan gücünün ağırlıklı olarak, 1990'lı yılların kulak kesen, burun kesen Türk özel timcilerinden oluştuğunu ve sayılarının 2 bin civarında olduğunun söylendiğini belirtti. [...]

ESP Kürdistan, Rojava devriminin bir kez daha Kobanê'de boğulmak istendiğini belirtti, tüm halkları Rojava devrimini savunmak için Kobanê sınırına yürümeye çağırdı.

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Kürdistan, tüm halkları Rojava devrimini savunmak için Kobanê sınırına yürümeye çağırdı.

Yazılı bir açıklama yapan ESP Kürdistan, Rojava devriminin bir kez daha Kobanê'de boğulmak istendiğine dikkat çekti, "Rojava halkı, Kobanê kantonunda, daha önceki saldırılarda olduğu gibi bu saldırıya da büyük bir kahramanlık ve direnişle yanıt veriyor" dedi. [...]

İZMİR (DİHA)- Soma'da 13 Mayıs'ta meydana gelen maden faciasında 301 işçinin yaşamını yitirmesi ilgili devam eden soruşturma kapsamında 12 kişi gözaltına aldı.

Manisa'nın Soma ilçesinde 13 Mayıs'ta meydana gelen maden faciasında 301 kişinin yaşamını yitirmesi ilgili devam eden soruşturma kapsamında 12 kişi daha gözaltına alındı. Cumhuriyet Savcılığı'na ulaşan ikinci bilirkişi raporunun ardından soruşturmayı yürüten savcılar, ikinci bir operasyon başlattı. Savcının talimatı üzerine polisler, Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.'de ocaklardaki iş güvenliği ve güvenlik kameraları ile sensorların izlenmesinden sorumlu çalışanlardan 12 kişiyi gözaltına aldı. [...]

Foto Galeri 11 resim gösteriliyor

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+