Amed Newrozu'ndan kareler-II

AMED/ANF 2014-03-21 14:45:29
Yazdir

Amed, yaklaşan yerel seçimler öncesinde son yılların yapılan en görkemli Newroz kutlamalarına sahne oldu. Dışarıdan gelen yabancı gözlemciler ve gazetecilerin de hem fikir olduğu alandaki rakam 2 milyonu aşkın kişinin bir araya geldiği yönündeydi.

Newroz kutlamaları için sabahın erken saatlerinden itibaren insanlar bulabildikleri araçlarla akın akın kutlamaların yapıldığı yüzlerce dönümlük alana akın etti. Amed 2014 Newrozu’na ise Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'ın okunan mektubu damgasını vurdu.  

 

 

 

HABER MERKEZİ (DİHA) - Irak Parlamentosunda bugün gerçekleştirilmesi beklenen cumhurbaşkanlığı seçimi, Kürt Parlamenterlerin isteği üzerine yarına ertelendi.

Irak Parlamentosu'nda bugün yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin Kürt parlamenterin oluşturduğu Kürdistan koalisyonun tek aday üzerinde uzlaşamamasından kaynaklı yarına ertelendi. Kürdistan Koalisyonu, Cumhurbaşkanlığı için YNK Genel Sekreter Yardımcısı Berham Salih ve YNK Politbüro Üyesi Fuad Masum'un isimlerini belirleyen YNK'nin tek aday üzerinde uzlaşmasını istiyor .
Partisinden bağımsız olarak cumhurbaşkanlığına adaylığını koyan Kerkük Valisi ve YNK Irak Parlamentosu milletvekili Dr. [...]

Türk devlet güçlerinin saldırısı sonucu Ziyaret köyünde yakılan Kobani ile dayanışma çadırları yeniden kuruldu.

Birecik’e bağlı Kobani  sınır noktasında bulunan Ziyaret (Zêrat) köyünde kurulan Kobani ile dayanışma çadırı 21 Temmuz günü Türk asker ve polislerince yapılan saldırıda yakıldı. Saldırı ardından çadırların yakıldığı noktada HDP Milletvekilleri Sebahat Tuncel ve Ayla Akad Ata öncülüğünde başlatılan nöbet  eylemi sonuç verdi. [...]

Amed'in Lice ilçesi yakınlarında devrilen LPG yüklü tankerin patlaması sonucu meydana gelen kazada ölenlerin sayısı 4'e yükseldi.

Alınan bilgilere göre, önceki akşam Lice yakınlarında bir LPG yüklü tankerin devrilerek infilak etmesi sonucu yakında bulunan 2 yolcu otobüsü ve bir araçta bulunan 65 kişi yaralanmıştı.

Yaralılardan Fikri Tertip aynı gün hastanede yaşamını yitirirken,  Aslan Doğan'ın ise kaldırıldığı Kocaeli Derince Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde hayatını kaybetmişti. Dicle Üniversitesi Yanık Ünitesinde tedavisi süren Önder Ubiç (30) ve Ferman Erdem'in de (44) bu sabaha karşı yaşamını yitirdi. [...]

HAKKARİ (DİHA) - DTK ve DBP heyetinin Hakkari'deki temasları basına kapalı bir şekilde devam ederken, görüşmeleri ile ilgili bilgilendirmede bulunan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Osman Baydemir, "Kullanılan silah devlet silahıdır ve kurşun devlet kurşunudur. Yani koruculuk sisteminin yaratmış olduğu başka handikaplardan birini daha yaşıyoruz" dedi. [...]

Foto Galeri 11 resim gösteriliyor

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+