Amed Newrozu'ndan kareler-II

AMED/ANF 2014-03-21 14:45:29
Yazdir

Amed, yaklaşan yerel seçimler öncesinde son yılların yapılan en görkemli Newroz kutlamalarına sahne oldu. Dışarıdan gelen yabancı gözlemciler ve gazetecilerin de hem fikir olduğu alandaki rakam 2 milyonu aşkın kişinin bir araya geldiği yönündeydi.

Newroz kutlamaları için sabahın erken saatlerinden itibaren insanlar bulabildikleri araçlarla akın akın kutlamaların yapıldığı yüzlerce dönümlük alana akın etti. Amed 2014 Newrozu’na ise Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'ın okunan mektubu damgasını vurdu.  

 

 

 

URFA (DİHA) - Ceylanpınar'da Ali Aydın isimli yurttaş, hakkında arama kararı olduğu gerekçesiyle evine yapılan baskınla gözaltına alındı.

Urfa'nın Ceylanpınar ilçesinde Ali Aydın adlı yurttaş, evine yapılan baskınla gözaltına alındı. Polis evde arama yaptıktan sonra Aydın'ı başka bir davasından kaynaklı hakkında arama kararı olduğu gerekçesi ile gözaltına aldı.

Ceylanpınar Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen Aydın'ın önümüzde ki saatlerde adliyeye sevk edilmesi bekleniyor. [...]

JINHA

MÊRDÎN - Sokağa çıkma yasağının ilan edildiği Mardin'in Dargeçit ilçesinde yer yer patlama sesleri gelirken, ilçeye girmek isteyen HDP/BDP heyetinin önü pusu kuran askerlerce önleri kesilerek izin verilmedi.

Mardin'in Dargeçit ilçesinde sabah saat 07.0öy 0'da sokağa çıkma yasağı ilan edilirken, ilçeye çok sayıda asker ve korucu sevkiyatı yapıldı. Aralarında HDP ve DBP Mardin il, ilçe eş başkanları ve yöneticilerinin bulunduğu konvoy köy yollarını kullanarak ilçeye girmek istedi. Ancak partililerin yönü ilçeye yakın bir mesafede kesildi. İlçeye yakın güzergahda bulunan arazi alanında askerin pusu kurması dikkat çekerken, konvoyun ilçeye girişine izin verilmedi. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+ jinha diha anf