Amed Newrozu'ndan kareler-II

AMED/ANF 2014-03-21 14:45:29
Yazdir

Amed, yaklaşan yerel seçimler öncesinde son yılların yapılan en görkemli Newroz kutlamalarına sahne oldu. Dışarıdan gelen yabancı gözlemciler ve gazetecilerin de hem fikir olduğu alandaki rakam 2 milyonu aşkın kişinin bir araya geldiği yönündeydi.

Newroz kutlamaları için sabahın erken saatlerinden itibaren insanlar bulabildikleri araçlarla akın akın kutlamaların yapıldığı yüzlerce dönümlük alana akın etti. Amed 2014 Newrozu’na ise Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'ın okunan mektubu damgasını vurdu.  

 

 

 

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) çetelerinin başta Şengalliler olmak üzere kadınlara yönelik sistematik saldırılarını protesto etmek amacıyla Almanya'nın Hannover ve Celle kentlerinde eylemler gerçekleştirildi. [...]

İSTANBUL (DİHA) - HDK ve HDP Kadıköy Gençlik Meclisi tarafından Şengal halkıyla dayanışmak amacıyla düzenlenen etkinlikte katliamlara karşı harekete geçme mesajı verildi.

HDK ve HDP Kadıköy Gençlik Meclisi, IŞİD tarafından katliamlara maruz kalan Şengal halkıyla dayanışmak amacıyla Yoğurtçu Parkı'nda etkinlik düzenledi. Etkinlikte, Şengal halkına yardım amaçlı kermesler kurularak stantlar açıldı. [...]

Foto Galeri 11 resim gösteriliyor

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+