Amed Newrozu'ndan kareler-II

AMED/ANF 2014-03-21 14:45:29
Yazdir

Amed, yaklaşan yerel seçimler öncesinde son yılların yapılan en görkemli Newroz kutlamalarına sahne oldu. Dışarıdan gelen yabancı gözlemciler ve gazetecilerin de hem fikir olduğu alandaki rakam 2 milyonu aşkın kişinin bir araya geldiği yönündeydi.

Newroz kutlamaları için sabahın erken saatlerinden itibaren insanlar bulabildikleri araçlarla akın akın kutlamaların yapıldığı yüzlerce dönümlük alana akın etti. Amed 2014 Newrozu’na ise Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'ın okunan mektubu damgasını vurdu.  

 

 

 

Gerilla ve asker anneleri, Meclis'te HDP, CHP ve AKP ile görüştü. Annelerin Meclis'e girişte çıplak arama işkencesine maruz kalmasına da tepki gösterildi. Görüşmede konuşan HDP'li Baluken, AKP'nin savaş konseptini sürdürdüğüne dikkat çekerken, bir asker annesi de "Oğlum kimi, neden öldürüyor" diyerek AKP'nin savaş politikasına tepki gösterdi. Anneler, taleplerini de sıraladı.
Türkiye ve Kuzey Kürdistan'ın pek çok merkezinden barış talepleri için Ankara'ya gelen Barış Anneleri Meclisi üyeleri, Cumartesi Anneleri, asker anneleri ve Roboskili anneler, HDP, CHP ve AKP gruplarıyla Meclis'te görüştü. [...]

BATMAN (DİHA) - Batman'da polise silahlı saldırı düzenlendi. Şirinevler Mahallesi'nde yapılan saldırıda yaralıların olduğu bildirildi.

Ayrıntılar gelecek... [...]

HAKKARİ (DİHA) - Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde askerler Mêrgezer, Orşe ve Kanispî alanlarına askeri operasyon başlattı.

Son günlerde sürekli özel harekat timlerinin saldırılarının yaşandığı Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde Alekanan (Adaklı) ve Kadyan (Kadıköy) köylerinin dağlık alanlarına askeri operasyon başlatıldı. Onlarca zırhlı araçlık konvoy ile dağlık alanlara doğru sevk edilen askerler Mêrgezer, Orşe ve Kanispî alanlarına doğru operasyona çıktı. [...]

İmralı Cezaevi, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'a kendisinin yazdığı kitapları vermedi.

Gerekçe, örgüt propagandası. Asrın Hukuk Bürosu, "Devlet tecridi iyice boynuna doladı! Öcalan'a, Öcalan kitapları yasak! Demokratik Ulus Çözümü seti kitapları Sayın Öcalan'a teslim edilmedi. Sayın Öcalan'a gönderilen kendi kitapları örgüt propagandası içerdiği iddiasıyla teslim edilmemiştir" dedi. [...]

ERZURUM (DİHA) - Karaçoban'da yapılan ev baskınında Kazım İpek adlı yurttaş, "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçlamasıyla gözaltına alındı.

Erzurum'un Karaçoban ilçesi Kırımkaya Mahallesi'nde sabah saatlerinde jandarma tarafından bir eve yapılan baskında Kazım İpek adlı yurttaş "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçlamasıyla gözaltına alındı. İlçe Karakol Komutanlığı'na götürülen İpek, daha sonra ifadesi alınmak üzere Hınıs Savcılığı'na çıkarıldı. [...]

AKP'nin savaş konsepti kapsamında tekrar başlattığı siyasi soykırım operasyonları devam ediyor.
İzmir'de HDP Konak Kosava Mahalle Temsilciği'ne özel harekat polisleri tarafından baskın düzenlendi. Polis temsilciliğin bulunduğu binada arama yaparken,  HDP Konak İlçe Eşbaşkanı Mahsun Koç'un da aralarında bulunduğu 3 HDP'liyi gözaltına aldı.
Gözaltına alınan HDP'lilerin Konak Kadifekale Karakolu'na götürüldüğü öğrenildi. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+