Amed Newrozu'ndan kareler-II

AMED/ANF 2014-03-21 14:45:29
Yazdir

Amed, yaklaşan yerel seçimler öncesinde son yılların yapılan en görkemli Newroz kutlamalarına sahne oldu. Dışarıdan gelen yabancı gözlemciler ve gazetecilerin de hem fikir olduğu alandaki rakam 2 milyonu aşkın kişinin bir araya geldiği yönündeydi.

Newroz kutlamaları için sabahın erken saatlerinden itibaren insanlar bulabildikleri araçlarla akın akın kutlamaların yapıldığı yüzlerce dönümlük alana akın etti. Amed 2014 Newrozu’na ise Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'ın okunan mektubu damgasını vurdu.  

 

 

 
Maraş katliamı 36’ıncı yıl dönümünde lanetlemek ve yaşamını yitirenleri anmak amacıyla kent merkezine gelmek isteyen polis ve askerler tarafından engellenen kitle, "Maraş'tan Roboski'ye katleden devlettir" ve "Maraş katliamını unutmadık unutturmayacağız" pankartları ile Maraş-Antep yolunu trafiğe kapattı. [...]

HPG, Medya Savunma Alanlarına bağlı Haftanin’in tanklarla bombalandığını duyurdu.

HPG Basın İrtibat Merkezi, 20 Aralık günü saat 14:00 ile 14:30 arasında Haftanin sınır hattında Şehit Kendal alanının, Türk ordusunun denetimindeki Maymun tepesinde konumlanan tanklarla bombalandığını belirtti.

Zap alanında keşif ve savaş uçaklarının hareketliliği olduğunu bildiren HPG, “20 Aralık günü saat 05:00 ile 07:00 ve 21 Aralık günü(bugün) 01:00 ile 22:00 arasında Medya Savunma alanlarımızdan Zap bölgesi üzerinde işgalci TC ordusuna ait insansız hava araçları keşif uçuşları gerçekleştirirken; saat 20:00 ile 22:00 arasında ise savaş uçaklarının alan üzerinde hareketliliği gözlemlenmiştir” dedi. [...]

Foto Galeri 11 resim gösteriliyor

En Son Videolar
Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+