Amed Newrozu'ndan kareler-II

AMED/ANF 2014-03-21 14:45:29
Yazdir

Amed, yaklaşan yerel seçimler öncesinde son yılların yapılan en görkemli Newroz kutlamalarına sahne oldu. Dışarıdan gelen yabancı gözlemciler ve gazetecilerin de hem fikir olduğu alandaki rakam 2 milyonu aşkın kişinin bir araya geldiği yönündeydi.

Newroz kutlamaları için sabahın erken saatlerinden itibaren insanlar bulabildikleri araçlarla akın akın kutlamaların yapıldığı yüzlerce dönümlük alana akın etti. Amed 2014 Newrozu’na ise Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'ın okunan mektubu damgasını vurdu.  

 

 

 

ŞIRNEX (DİHA) - Şirnex'in İsmetpaşa Mahallesi'nde devlet güçleri ile YPS/YPS-JIN üyeleri arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Özel hareket güçlerinin yerleştiği bir binayı kuşatan YPS'lilerin yaptığı "Teslim ol" anonsuna ateşle karşılık verilmesi üzerine bina havaya uçuruldu.

Devletin soykırım saldırılarına karşı özyönetim direnişin 46 gündür sürdüğü Şirnex'te şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Çatışmaların yoğunlaştığı İsmetpaşa Mahallesi'nde bir eve konuşlanan devlet güçlerinin etrafı YPS/YPS-JIN üyeleri tarafından kuşatıldı. [...]

TV'de Ne var?
En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2016 [email protected]
Google+ jinha diha anf