Baydemir: İnşallah Urfalılara layık olacağız

2014-03-15 12:00:43
Yazdir

HABERMERKEZİ (DİHA) - Yerel yönetim seçimlerine hazırlanan BDP eş başkan adayları Siirt, Şırnak ve Urfa'da halkla buluştu. Urfa'da Din Adamları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DİAYDER) başkan ve üyelerinden oluşan meleleri karşılayan BDP Urfa Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Adayı Osman Baydemir, "Urfa halkı gönlünün kapısını bize açmıştır. Kısa bir zamanda kendi evlatları olarak gördüler. İnşallah onlara layık olacağız" dedi.

SİİRT

Siirt Belediye eş başkan adayları Belkiza Beştaş Epözdemir ve Tuncer Bakırhan seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyaretlerinde bulundu. Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan esnaflı ve kahvehaneleri ziyaret eden adaylara Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana, Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, BDP Siirt İl Başkanı M. Ata İnan da eşlik etti. Esnaf ziyaretleri sırasında çevrede bulunan yurttaşlarda sohbet eden adaylar esnafların ve yurttaşların sorunlarını dinledi. Esnafların, yoğun ilgisi ve sorularıyla karşılaşan eş başkan adayları Siirt'in sorunlarını esnaftan dinleyerek çözüm gücü olacaklarını kaydetti. Yapılan esnaf ziyaretlerinin ardından heyet Tillo Caddesi üzerinde bulunan BDP seçim irtibat bürosunu da ziyaret etti.

ŞIRNAK

BDP Şırnak İl Örgütü, seçim çalışmalarını Şırnak merkez ve ilçelerinde aralıksız sürdürmeye devam ediyor. Aralarında BDP Şırnak İ Eş Başkanı Baki Katar ve BDP Şırnak İl Genel Meclis adaylarının da bulunduğu çok sayıda araçtan oluşan BDP konvoyu Şırnak merkeze bağlı köyleri ziyaret etti. Köylerde büyük bir coşkuyla karşılanan BDP konvoyu köy merkezlerinde yurttaşlar tarafından durdurularak halay çekildi. Konvoyun geçtiği köylerde kadınların zılgıtlarla BDP'lileri karşılaması ve çocukların seçim anons arabaları peşinden koşarak eşlik etmesi renkli görüntülere sahne olurken, konvoyunun geçtiği yerlerde 7'den 70'e herkesin büyük bir sevinç ve coşkuyla karşılaması seçimin rengini şimdiden gösterdi. Dêrgûl (Kumçatı), Qasrik beldeleri ve İkizce, Dara, Çeme Şemo (Koçbey), Şexê Reş (Kızılsu) köylerini ziyaret ettikten sonra BDP seçim konvoyu Şırnak merkezdeki kısa turundan sonra BDP Şırnak il örgütü binasına geçerek ziyaretlerine son verdi.

URFA

Diyarbakır'dan Urfa'ya gelen Din Adamları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DİAYDER) başkan ve üyelerinden oluşan meleler, BDP Urfa Belediye Eş Başkan Adayı Osman Baydemir'i partinin il başkanlığında ziyaret ederek, teşekkür plaketi verdi. Diyarbakır'a ve halka yaptığı hizmetlerden dolayı Baydemir'e plaket verdiklerini söyleyen DİAYDER Başkanı Zahit Çiftkuran, "Pek çok alanda birlikte çalıştık. Diyarbakır'daki deneyimlerini Urfa'ya da aktaracaktır. Başkanımızı sizlere emanet ediyoruz" derken, BDP Urfa İl Eş Başkanı Celalettin Erkmen ise, "Emanetinizin başımızın üstünde yeri var. Emanetinize iyi bakacağız" dedi. Baydemir'de plaketin yüklemiş olduğu maneviyata layık olma çabasını ortaya koyacaklarını söyleyerek, "Yaşadığımız sürece sizlerin nasihatini unutmayacağız. Urfa halkı da gönlünün kapısını bize açmıştır. Kısa bir zamanda kendi evlatları olarak gördüler. İnşallah onlara layık olacağız" diye belirtti.

Baydemir, il binasında Rojava'nın Kobani Kantonu'nundan Türkiye'nin resmi davetlisi olarak gelen yöneticiler ile de görüştükten sonra, Eş Başkan Adayı Leyla Akça ve Eyyubiye Belediyesi Eş Başkan Adayı Hedibe Ötünç ile birlikte Urfa Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Remzi İnali'yi ziyaret etti. Önce fabrikaları gezip, işçiler ile sohbet eden ve İnali'den bilgi alan Baydemir ve Akça, Meksan Trfao Fabrikası'nın işçileri tarafından "Başkan Baydemir" sloganı ile karşılandı. Fabrika işlilerine hitap eden Baydemir, işçinin namerde muhtaç olmaması için elinden geleni yapacağını ifade etti. Baydemir, "İnsanlarımız alın teri ile namerde muhtaç olmaması için var gücümüzle istihdam alanlarının oluşumuna öncelik vereceğiz. Bugün tüm Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fabrikaların çalıştırdığı sigortalı işçi sayısı 15 bini bulmuyor. Bu Bursa'daki bir tane fabrikanın personeli kadar ya vardır, ya yoktur" dedi. Hakk'a ve halka dayalı olacaklarını belirten Baydemir, Polat Tekstil'in işçileri tarafından da alkışlarla karşılandı. Baydemir ve beraberindekiler daha sonra 2. Organize Sanayi Bölgesi'nde Soymen Tekstil ve Özyörük Grup Mobilya'yı ziyaret etti ve işçilerle bir araya geldi.

Baydemir ve beraberindekiler daha sonra Turkcell Global Bilgi Çağrı Merkezi'ni ziyaret etti. Baydemir'in bir başka durağı ise Urfa Şehirlerarası Otobüs Terminali oldu. Firmaları gezen Baydemir, Otogar Müdürü'nü de ziyaret etti. İlçelere giden peronu da ziyaret eden Baydemir, şoförlerle görüşüp sorunlarını dinledi. Baydemir, son olarak da Ramazan Başak Taziye Evi'ne geçerek Bağıran ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

(ekip/pu/na/fk)

 

İSTANBUL (DİHA) - Alevi ve Dersim kurumları, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Dersim'e yapmayı planladığı ziyaretin provokasyon amacı taşıdığını ve toplumsal barışa zarar vermeye yönelik olduğuna dikkat çekerek, "Dersim'e hangi amaç ve yüzle gitmektedir? Dersim ve Alevi toplumu olarak eli kanlı MHP liderini Dersim'de istemediğimizi ilan ediyor, kutsal mekânlarımızı kirletmesine asla izin vermeyeceğimizin bilinmesini istiyoruz" şeklinde tepki gösterildi. [...]

HABER MERKEZİ (DİHA) - Yazarın, isminden dolayı önyargılı değerlendirilmelere kurban gitmemesi için takma isimle yayınlanan "TEK" isimli roman raflarda yerini aldı. Yazarın iddiası "adalete, siyasete ve cinayete bakışınız değişecek."

"Adalete, siyasete ve cinayete bakışınız değişecek" iddiası ile yola çıkan "TEK" roman raflarda yerini aldı. Yazarının, isminden dolayı önyargılı değerlendirilmelere kurban gitmemesi için Hakan Nordik takma isimi ile yayınlanan roman da okur, Türkiye'nin son otuz yılındaki pek çok cinayet, faili meçhul siyasi infaz, adam kaçırma, şantaj, yolsuzluk gibi sayısız suçun sorumlusu olan devasa bir örgütün peşine düşecek. [...]

DAİŞ çetelerini saldırılarına karşı 73 gündür Kobanê’de cephenin ön saflarında amansız bir direniş sergileyen YPJ’li savaşçıların anneleri de Suruç Kobanê sınır hattında kızlarının mücadelelerine ortak oluyor. Yıllarca inşaatlarda çalışarak çocuklarını büyüten Şehnaz Çoban, YPJ saflarına katılan kızının mücadelesine ortak olmak için İstanbul’dan gelerek direniş nöbetine katıldı. Şehnaz ana, “Burada kendimizi birer YPJ’li olarak görüyoruz” dedi. [...]

Direniş nöbetinin devam ettiği Mehser ve Misaynter köylerinde yapılan insan zinciri eyleminde Kobanê direnişi ve PKK'nin 36'ıncı kuruluş yıl dönümü selamlandı.

Kobanê'de DAİŞ çetelerinin saldırılarına karşı YPG ve YPJ'nin tarihi direnişi 73'üncü gününe girerken, sınır hattında da direnişi destek eylemleri devam ediyor. Direniş nöbeti eylemlerinin sürdüğü Mehser ve Misaynter köylerinde gelenekselleşen insan zinciri eyleminde Kobanê direnişi ve PKK'nin 36'ıncı kuruluş yıl dönümü selamlandı.

Mehser köyünde insan zinciri eyleminde bir araya gelen yüzlerce kişi el ele tutuşarak yüzlerini Kobanê'ye döndü. [...]

DİYARBAKIR (DİHA) - PKK'nin kuruluş kongresinin gerçekleştirildiği Fis köyünde, binlerce kişi toplanmaya başladı. Mitinge katılanların ilk ziyaret yeri ise PKK'nin ilk kongresinin gerçekleştirildiği Zoğurli ailesinin evi oluyor.

PKK'nin Lice'nin Fis köyünde gerçekleştirdiği kuruluş kongresinin üzerinden 36 yıl geçerken, PKK'nin kuruluş kutlamaları ise devam ediyor. [...]

Foto Galeri 23 resim gösteriliyor

En Son Videolar
Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+