Dersim'de ev çöktü: 1'i ağır 3 yaralı

DERSİM 2014-03-10 18:30:03
Yazdir

Ovacık'ta aşırı yağışlar nedeniyle toprak ev çöktü. Göçük altında kalan 1'i ağır 3 kişi yaralandı. 

Dersim'in Ovacık ilçesinde yağmur nedeniyle bir toprak ev çöktü. Evde bulunan Gülnur Koçer adlı kadın ile 3 yaşındaki çocuğu Umut göçük altında kaldı. Göçük altında kalanları kurtarmaya çalışan Gökhan Özkaya da düşen parçalardan hafif yaralandı. 

Ağır yaralı Gülnur Koçer ile oğlu Umut, önce Ovacık ardından Tunceli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. 

 

 

DÖKH'ün İstanbul’da düzenlemek istediğ 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla Bağcılar'da yapmak istediği yürüyüş, polisler tarafından engellendi. Yürüyüşe yapılan engellemeye tepki gösteren HDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, "İşte bu da bir şiddettir. Bu şiddeti bize değil kadına şiddet uygulayan erkeğe karşı gösterin" dedi.

Demokratik Özgür Kadın Hareketi'nin (DÖKH) 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla Bağcılar İlçe Meydanı'na yapmak istediği yürüyüş polis tarafından engellendi. [...]

Dersim'de protestoyla karşılanan Türk Başbakan Ahmet Davutoğlu, protesto sonrası belediye yapacağı ziyareti iptal etti.

Partisinin il kongresine katılmak için Dersim'e gelen Türk Başbakan Ahmet Davutoğlu, Dersim Belediyesi'ne yapacağı ziyaretini protestolar sebebiyle iptal etttiği belirtildi.

Öte yandan Davutoğlu'nun kentte gelişini protesto etmek için toplanan ve yürüyüşe geçtikleri sırada polisin gaz bombalı saldırısına maruz kalan kitlenin Sanat Sokağı'ndaki bekleyişi de devam ediyor. [...]

Almanya'nın Giessen kentinde PKK’nin kuruluş yıldönümü yüzlerce Kürdistanlı'nın katılımıyla kutlandı.

Almanya'nın Giessen kentinde 36  kuruluş yıldönümü vesilesiyle bir gece organize edildi. Geceye yüzlerce Kürdistanlı katıldı. Etkinlik bir dakikalık saygı duruşuyla başladı.

Gecede Kürt siyasetçi Ahmet Aktaş bir konuşma yaptı. PKK’nin bir kaç kişiyle kurulduğunu. Bugün milyonlara ulaştığını söyledi. [...]

İtalya’nın Toscana kentinde “Öcalan’a özgürlük, Kürdistan’a barış ve Kobanê direnişini selamlıyoruz” yürüyüşü düzenlendi.

İtalya’nın Toscana kentinde bu yıl “Öcalan’a özgürlük, Kürdistan’a barış” yürüyüşünün 5. düzelendi. Bu yılkı yürüyüşte Kobanê direnişi selamlandı. Yüzlerce kişinin katıldığı eylemde 24 kilometre yüründü.

Kitle yürüyüş için Pantadera belediyesi önünde bir araya geldi. [...]

Video
Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+