Dersim'de ev çöktü: 1'i ağır 3 yaralı

DERSİM 2014-03-10 18:30:03
Yazdir

Ovacık'ta aşırı yağışlar nedeniyle toprak ev çöktü. Göçük altında kalan 1'i ağır 3 kişi yaralandı. 

Dersim'in Ovacık ilçesinde yağmur nedeniyle bir toprak ev çöktü. Evde bulunan Gülnur Koçer adlı kadın ile 3 yaşındaki çocuğu Umut göçük altında kaldı. Göçük altında kalanları kurtarmaya çalışan Gökhan Özkaya da düşen parçalardan hafif yaralandı. 

Ağır yaralı Gülnur Koçer ile oğlu Umut, önce Ovacık ardından Tunceli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. 

 

 
Dresden ve Braunschweig kentlerinden sonra Bremen’de de saldırı yapılacağına dair istihbarat olduğu iddia edilirken, dün akşam yapılan baskında bir kişi gözaltına alındı.

Bremen polisi tarafından yapılan açıklamada, kentte faaliyet gösteren gizli ‘radikal İslamcı hücrelerin’ tespit edildiği duyuruldu. Şiddet yanlısı oldukları bildirilen bu hücrelerin saldırı düzenleyebileceğinin kaydedildiği açıklamada, polisin özellikle kamuya açık alanlarda güvenlik önlemlerini arttırdığına vurgu yapıldı.

Açıklamanın ardından Bremen’de ‘İslami Kültür Merkezi’ adı altında faaliyet gösteren bir kuruma baskın yapılırken, bir kişi gözaltına alındı. [...]

ANKARA (DİHA) - Kürt siyasi hareketine yönelik 21 yıl önce gerçekleştirilen 2 Mart darbesi farklı yol ve yöntemlerle devam ederken, Meclis'ten dışlanan, ötelenen ve ayrımcılığa uğrayan HDP ve Kürt siyaseti hükümetle yapılan son açıklamada da Türkiye toplumunun barış ve demokrasi umudu haline geldiğini ve vazgeçilmezliğini gösterdi. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+