Dersim'de ev çöktü: 1'i ağır 3 yaralı

DERSİM 2014-03-10 18:30:03
Yazdir

Ovacık'ta aşırı yağışlar nedeniyle toprak ev çöktü. Göçük altında kalan 1'i ağır 3 kişi yaralandı. 

Dersim'in Ovacık ilçesinde yağmur nedeniyle bir toprak ev çöktü. Evde bulunan Gülnur Koçer adlı kadın ile 3 yaşındaki çocuğu Umut göçük altında kaldı. Göçük altında kalanları kurtarmaya çalışan Gökhan Özkaya da düşen parçalardan hafif yaralandı. 

Ağır yaralı Gülnur Koçer ile oğlu Umut, önce Ovacık ardından Tunceli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. 

 

 

MUŞ (DİHA) - Lice'de Mehdin Taşkın'ın askerler tarafından katledilmesi ve Mahsum Korkmaz heykelinin yıkılmasını protesto etmek amacıyla Varto-Erzurum-Karlıova yolunu trafiğe kapatan kitleye müdahale edildi.

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde "Şehît Amed û Şehît Hêvîdar Şehitliği"ndeki Mahsum Korkmaz (Agit) heykelinin yıkılması ve askerin Mehdin Taşkın adlı genci katletmesinin protesto edildiği Muş Varto'da, dünden bu yana Leylek köyü mevkisinde trafiğe kapatılan Varto-Erzurum-Karlıova yolunda müdahale gerçekleşti. Dünden bu yana araçların geçişine izin vermeyen yüzlerce yurttaşa müdahale eden asker ve polisler, yoğun gaz bombası ve tazyikli su kullandı. [...]

MALATYA (DİHA) - SES Malatya Şubesi, Malatya Devlet Hastanesi'nde yaşanan hemşire eksikliğini, yemeklerin hijyenik olmamasını protesto etti.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Malatya Şubesi, Malatya Devlet Hastanesi'nde yaşanan eksikliklere ilişkin basın açıklaması yaptı. Hastane önünde yapılan açıklamaya çok sayıda SES üyesi katıldı. Grup adına açıklamayı yapan SES Malatya Şubesi Eş Başkanı Türkan Kavloğan, hastanenin yoğun çalışan birimlerinde hemşire eksikliği olduğunu belirterek, buna karşın birçok bölümde ise gereksiz sayıda hemşirenin çalıştırıldığını söyledi. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+