Dersim'de ev çöktü: 1'i ağır 3 yaralı

DERSİM 2014-03-10 18:30:03
Yazdir

Ovacık'ta aşırı yağışlar nedeniyle toprak ev çöktü. Göçük altında kalan 1'i ağır 3 kişi yaralandı. 

Dersim'in Ovacık ilçesinde yağmur nedeniyle bir toprak ev çöktü. Evde bulunan Gülnur Koçer adlı kadın ile 3 yaşındaki çocuğu Umut göçük altında kaldı. Göçük altında kalanları kurtarmaya çalışan Gökhan Özkaya da düşen parçalardan hafif yaralandı. 

Ağır yaralı Gülnur Koçer ile oğlu Umut, önce Ovacık ardından Tunceli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. 

 

 

İstanbul'un Sarıyer semtine bağlı Armutlu mahallesinde sabah saatlerinde polis tarafından ev baskınları yapıldığı bildirildi. 

Armutlu Mahallesi'nde sabah saatlerinde polis tarafından ev baskınları yapıldı. Özel harekat polisleri tarafından sabahın erken saatlerinde ablukaya alınan mahallede gerçekleşen ev baskınları hala sürerken, operasyonun "DHKP-C'ye yönelik" olduğu belirtildi. [...]

İSTANBUL(DİHA) - Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz de akşam saatlerinde başlayıp 3 gün boyunca etkisini sürdürecek fırtına ve kuvvetli yağış için alarm verildi.

Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz de akşam saatlerinde başlayıp 3 gün boyunca etkisini sürdürecek fırtına ve kuvvetli yağış için Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından alarm verildi. Saat 18.00'da başlaması beklenen fırtınanın Pazartesi öğleden sonra etkisini kaybetmesi beklendiği belirtildi.

Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından da fırtına için uyarı yapıldı. [...]

ANKARA (DİHA) - Partisinin PM toplantısında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, Kobanê eylemlerini kast ederek, "Olaylar büyüdü ve önlenemedi. İmralı'da Abdullah Öcalan ile yapılan görüşmenin ardından olaylar sona erdi" dedi. Yeni şiddet yasasına da değinen Kılıçdaroğlu yasanın aynı zamanda taşınmazlara el koymayı da kolaylaştıracağını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi (PM) toplantısında konuşan parti genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'de önemli olayların yaşandığına dikkat çekerek, tuzun koktuğu bir süreçte olunduğunu ve artık AKP'nin Türkiye'de yolsuzlukları soruşturma gibi bir iradesinin olmadığını söyledi. [...]

İZMİR (DİHA)- İzmir'de Kobané protestosunda polis ve ülkücülerin silahlarla saldırması sonucu ilk kez gittiği eylemde, başından aldığı kurşunla yaşamını yitiren Ekrem Kaçeroğlu'nun kardeşi İbrahim Kaçeroğlu, ağabeyinin katillerinin bulunmasını istiyor. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+