Dersim'de ev çöktü: 1'i ağır 3 yaralı

DERSİM 2014-03-10 18:30:03
Yazdir

Ovacık'ta aşırı yağışlar nedeniyle toprak ev çöktü. Göçük altında kalan 1'i ağır 3 kişi yaralandı. 

Dersim'in Ovacık ilçesinde yağmur nedeniyle bir toprak ev çöktü. Evde bulunan Gülnur Koçer adlı kadın ile 3 yaşındaki çocuğu Umut göçük altında kaldı. Göçük altında kalanları kurtarmaya çalışan Gökhan Özkaya da düşen parçalardan hafif yaralandı. 

Ağır yaralı Gülnur Koçer ile oğlu Umut, önce Ovacık ardından Tunceli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. 

 

 

Muş'un Bulanık ilçesine bağlı Kekelî (Kırkgöze) köyüne sabahın erken saatlerinde çok sayıda zırhlı araçla baskın yapıldı. Onlarca polis ve asker tarafından ablukaya alınan köyde, köy komisyonu üyesi olan herkesin evine baskın düzenlendi. Ayhan Hasçelik, Nusret Akan, Ömer Taş, İsmail Demirci, Ali Kahraman, Erhan Taşdemir, Nurettin Kırmızıtaş, Tahir Taşdemir ve Sıracettin Akıllı adlı kişiler baskınlarda gözaltına alınırken, yine evleri basılan Seyithan Güzel, Ercan Şimşek, Özkan Akbaş, Maşallah Çıplak ve Şahin Helvacı adlı kişilerin evde olmadığı belirlendi.
Evi basılanlardan Birgül Şimşek, hasta çocuğunun baskın sırasında bayıldığını belirtti. [...]

Özel harekat timleri tarafından katledilen 18 yaşındaki Ali Kaval, onbinlerce kişinin katıldığı törenle toprağa verildi. Törende konuşan Baba Kaval, "Attığınız her adımın arkasındayız. Erdoğan bilsin ki şehitlerimiz sahipsiz değildir. Şehit aileleri günbegün büyüyor. Ama bunların aileleri, eşleri ve çocukları var. Yürekler yanıyor. Şehit düşsek de başarıya ulaşacağız. Ben Ali'nin babası olarak onun yolunda yürüyeceğim" dedi.

Hakkari'nin Gever ilçesinde dün akşam saatlerinde özel harekat timleri tarafından Esentepe ve Esenyurt mahallelerine yapılan saldırıda panzerden açılan ateşle katledilen Ali Kaval (18), onbinlerce kişi tarafından defnedildi. [...]

Avrupa Kürt Demokratik Toplum Kongresi (KCD-E), FEDA, CİK, FKE, Ciwanen Azad, Avrupa'daki ülke konseyleri ve tüm Demokratik Toplum Merkezlerinin temsilcileri ile 1 Kasım'daki erken seçimler için toplantı düzenledi.
Hollanda'danın Den Haag kentinde düzenlenen toplantıda, farklı ülkelerin özgünlüklerine göre eksikliklerin giderilmesi ve seçim için çalışmaların sağlıklı yürütülmesi tartışıldı.
Toplantının gündemini seçmene ulaşma, seçmeni sandığa taşıma ve seçimlerin güvenli bir şekilde sona ermesi gibi başlıklar oluşturdu.

'HER KAPI ÇALINACAK; HDP 1. [...]

ŞIRNAK (DİHA) - Şırnak'ta katliamları protesto eden gençlere, gerçek mermilerle saldıran polis kobra tipi zırhlı araçlardan açtığı ateşle 2 genci yaraladı.

Şırnak merkez Vakıfkent Mahallesi'nde devreye konulan savaş konsepti ile Kürdistan'da yaşanan katliamları protesto etmek isteyen gençlere, polisin saldırması ile yaşanan çatışmada 2 genç yaralandı. [...]

ANKARA (DİHA) - HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, çıplak arama uygulamasının kaldırılması için kanun teklifi verdi.

HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, çıplak arama işkencesinin son bulması için kanun teklifi verdi. Beştaş, çıplak arama işkencesinin cezaevlerinde yaygınlık kazandığına dikkat çekerek, tutsakların yaptıkları itirazların da sonuçsuz kaldığını kaydetti. Çıplak aramaya ilişkin olarak yönetmelikte yer alan düzenlemeleri hatırlatan Beştaş, söz konusu düzenlemelerin Anayasa ile AİHS'e aykırı olduğunun altını çizdi. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+