Dersim'de ev çöktü: 1'i ağır 3 yaralı

DERSİM 2014-03-10 18:30:03
Yazdir

Ovacık'ta aşırı yağışlar nedeniyle toprak ev çöktü. Göçük altında kalan 1'i ağır 3 kişi yaralandı. 

Dersim'in Ovacık ilçesinde yağmur nedeniyle bir toprak ev çöktü. Evde bulunan Gülnur Koçer adlı kadın ile 3 yaşındaki çocuğu Umut göçük altında kaldı. Göçük altında kalanları kurtarmaya çalışan Gökhan Özkaya da düşen parçalardan hafif yaralandı. 

Ağır yaralı Gülnur Koçer ile oğlu Umut, önce Ovacık ardından Tunceli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. 

 

 

Türk devletinin Rus savaş uçağını düşürmesinin ardından Rus savaş uçakları, Bab El-Selamê sınır kapısı yakınlarında Ehrar El-Şam ve Cephet El-Nusra çetelerine giden cephane konvoyunu vurdu.

Güvenilir kaynaklardan alınan bilgilere göre, Rus savaş uçakları Ezaz kasabasındaki sınır kapısı yakınlarında Türkiye’den AKP güdümlü Ehrar El-Şam ve Cephet El Nusra çetelerine gittiği ve içinde cephane olduğu belirtilen araç konvoyunu bombaladı.

Saldırının saar 17. [...]

İsveç’in birçok yerleşim biriminde 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü’ünde yapılan gösterilerde sokak ve meydanlara çıkan kadınlar, kadınlara yönelik şiddeti protesto etti.

Başkent Stockholm’de düzenlenen gösteride de kadınlar, resimlerinin önünde mumlar yaktıkları Sakine Cansız, Fidan Doğan, Leyla Şaylamez, Arin Mirkan ve Ekin Van’ın gerçek katillerinin yargı karşısına çıkarılmasını talep ettiler. [...]

JINHA

ŞENGAL - Rojava'yı Şengal'e bağlayan Kolik Tepesi de özsavunma güçleri tarafından özgürleştirildi.

Şengal şehir merkezinin 13 Kasım'da özgürleştirilmesinin ardından YJA STAR, HPG ve YBŞ güçlerinin kırsalda başlattığı operasyon devam ediyor. Operasyon kapsamında Şengal dağı ve Rojava tarafındaki Kezvan dağı arasında bulunan stratejik Kolik Tepesi bu sabah özgürleştirildi.

Kolik Tepesi, Rojava'yı Şengal'e bağlayan stratejik bir bölgedir. Bir haftalık kuşatmadan sonra özgürleştirilen tepe şuan HPG ve YBŞ güçlerinin denetiminde bulunuyor. HPG ve YBŞ komutanlığının konuya ilişkin önümüzdeki saatlerde açıklama yapması bekleniyor. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+ jinha diha anf