Dersim'de ev çöktü: 1'i ağır 3 yaralı

DERSİM 2014-03-10 18:30:03
Yazdir

Ovacık'ta aşırı yağışlar nedeniyle toprak ev çöktü. Göçük altında kalan 1'i ağır 3 kişi yaralandı. 

Dersim'in Ovacık ilçesinde yağmur nedeniyle bir toprak ev çöktü. Evde bulunan Gülnur Koçer adlı kadın ile 3 yaşındaki çocuğu Umut göçük altında kaldı. Göçük altında kalanları kurtarmaya çalışan Gökhan Özkaya da düşen parçalardan hafif yaralandı. 

Ağır yaralı Gülnur Koçer ile oğlu Umut, önce Ovacık ardından Tunceli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. 

 

 

URFA (DİHA) - Cizre'de devlet güçleri tarafından katledilen ve Silopi'ye götürülen Murat Kazıcı'nın cenazesi ailesi tarafından teşhis edilmesinin ardından Viranşehir'e getirildi.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde devlet güçlerince katledilen yaralılardan, Silopi'ye götürülen ve Habur Sınır Kapısı'ndaki soğuk hava deposunda bekletilen Murat Kazıcı'nın cenazesi ailesi tarafından teşhis edildi. Kazıcı'nın cenazesi Silopi Devlet Hastanesi'ne getirilip doku ve kan örnekleri alındıktan sonra ailesi tarafından alındı.

Urfa'nın Viranşehir ilçesine getirilen Kazıcı'nın yarın Yenimezarlık'ta defnedileceği belirtildi. [...]

DİYARBAKIR (DİHA) - Diyarbakır Lice'de operasyona katılmak istemeyen iki askerin firar ettiği öğrenildi.

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde bulunan Lice 2. Motorlu Piyade Tugayı'na bağlı Teğmen Altunoğlu Misafirhanesi'nde bulunan iki askerin firar ettiği öğrenildi. Rütbeleri öğrenilemeyen iki askerin operasyonlara katılmamak için misafirhanenin duvarından atlayarak firar ettikleri belirtildi. Yaşanan firarın ardından ilçe giriş-çıkışları kontrol altına alındı. [...]

AKP-Saray iktidarının kendilerine biat etmeyen, saldırılarına direnen HDP'ye yönelik tehditlerinin devam ettiğini belirtildiği açıklamada bugün yaşanan olayın ayrıntıları şöyle aktarıldı: "Partimize yönelik darbeci anlayışın ürünü olan uygulamalardan biri, bugün İstanbul’da Eş Genel Başkanımız Sayın Figen Yüksekdağ’a yönelik olarak yaşanmıştır.

Sayın Yüksekdağ bugün İstanbul Sultangazi’deki ilçe kongremizden ayrıldıktan sonra, içinde bulunduğu araç yaklaşık 500 metre ileride, Gazi Mahallesi Eski Karakol önünde özel harekat polisleri tarafından silah doğrultularak durdurulmuştur. [...]

Södertälje ilçesideki ‘Statsparken’ Parkı’nda sabah saatlerinde bir araya gelen Kürdistanlılar, devrim şehitleri anısına yapılan bir dakikalık saygı duruşunun ardından sloganlar atarak uzun yürüyüşe başladı.
Kortejin en önünde “Öcalan’a özgürlük, Kürdistan’a barış“ yazılı ve üzerinde Öcalan’ın resmi bulunan bir pankrat taşıyan Kürdistanlılar, "Biji Serok Apo”, “Öcalan’a özgürlük, Kürdistan’a barış”, “Kanlı ellerinizi Kürdistan’dan çekin”, “Türk ordusu Kürdistan’dan defol”, “Öcalan halktır, halk biziz" şeklinde sloganlar attı. [...]

TV'de Ne var?
En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2016 [email protected]
Google+ jinha diha anf