Dersim'de ev çöktü: 1'i ağır 3 yaralı

DERSİM 2014-03-10 18:30:03
Yazdir

Ovacık'ta aşırı yağışlar nedeniyle toprak ev çöktü. Göçük altında kalan 1'i ağır 3 kişi yaralandı. 

Dersim'in Ovacık ilçesinde yağmur nedeniyle bir toprak ev çöktü. Evde bulunan Gülnur Koçer adlı kadın ile 3 yaşındaki çocuğu Umut göçük altında kaldı. Göçük altında kalanları kurtarmaya çalışan Gökhan Özkaya da düşen parçalardan hafif yaralandı. 

Ağır yaralı Gülnur Koçer ile oğlu Umut, önce Ovacık ardından Tunceli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. 

 

 

Türk ordusunun Aralık 2015’te Medya Savunma Alanları'na yönelik yaptığı hava saldırısında yaşamlarını yitiren Vedat Yoldaş (Haki Amed), Cahit Yüksel (Serhat Xerzan), Muhtesim Özdoğan (Şivan Deniz) ve Adem Atış(Qehreman Digor) Fransa'nin başkenti Paris'te anıldı.

Anma, Paris'in Villiers le Bel Toplum Merkezinde saat 14 00’de başladı. 4 HPG gerillasının resimleri, mumlar ve güllerle bir köşe oluşturuldu. Bir dakikalık saygı duruşuyla başlayan anmada Kürt siyasetçi-yazar Fuat Kav, bir konuşma yaptı. [...]

AKP hükümeti ve Saray ‘diplomasisinin’ engellemeye çalıştığı Dresden Senfoni Orkestrası’nın Ermeni Soykırımı temalı konseri Alman, Ermeni, Türk ve Kürt dinleyicilerle buluştu.

Dresden’deki Hellerau Festspiel salonunda düzenlenen ve Ağıt isimli projenin parçası olan konseri Sachsen Eyaleti Kültür Bakanı Eva-Maria Stange, birçok Alman sanatçı ile Dresden’deki Kürt ve Türk toplumunun temsilcileri de izledi.

KÜLTÜR BAKANI: TAVİZ VERMEYECEĞİZ

Konser öncesinde konuşma yapan Kültür Bakanı Stange, Türk hükümetinin Ağıt projesine yönelik baskılarının kendilerini şaşırtmadığını söyledi. [...]

TV'de Ne var?
En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2016 [email protected]
Google+ jinha diha anf