Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş kadın örgütlerinin sorularını yanıtladı - Video


BDP Mardin Büyükşehir Süryani Eş Başkanı Adayı Februniye Akyol

2014-02-17 15:00:44
Yazdir

MARDİN (DİHA) - BDP Mardin Büyükşehir Belediyesi Süryani Eş Başkan Adayı Februniye Akyol, kentte coşku ile karşılandı. "Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan ve BDP'ye biz Süryanileri destekledikleri için sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi. 

BDP Mardin İl Örgütü, Mardin Büyükşehir Belediyesi Süryani Eş Başkan Adayı Februniye Akyol'u Ademhan Tesisleri'nde karşıladı. Karşılamaya, Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Adayı Ahmet Türk ve BDP Mardin İl Eş Başkan Reşat Kaymaz ve ilçe yöneticilerinin yanı sıra belediye başkan adayları katıldı. Karşılamanın ardından Yeni Yol'da bulunan BDP Artuklu Seçim Bürosu'na geçildi. Burada konuşan BDP Mardin İl Eş Başkanı Reşat Kaymaz, "30 Mart'ta Mardin'de Kürdistan'ın bütün renklerini bir araya getireceğiz. Önder Apo'nun önerisi esasında Süryani bir kadın eş başkan adayı seçilmiştir. Süryani yurttaşlar renkleri ve kültürleri ile bu kentin yönetiminde artık söz sahibidirler" dedi. 

Mardin bir dünya kenti 

Ardından ise, Süryanice, Kürtçe ve Türkçe yurttaşları selamlayan Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Februniye Akyol, "Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan ve BDP'ye biz Süryanileri destekledikleri için sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ben halkların birliği için buradayım. Mardin bir dünya kentidir. BDP şuanda bu dünya kentini sembol ediyor. Halkımıza hizmet edeceğiz" diye belirtti. Daha sonra konuşan Ahmet Türk, ise özerk ve demokratik bir "Kürdistan" modeli yaratacaklarını belirtti. Türk, PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın halkların geleceği için önemli çalışmalar gerçekleştirdiğini kaydetti. Mezopotamya'nın en eski halklarından bir olan Süryanilerin artık Kürt halk mücadelesi sonucunda bugün farklı halklar ile bir araya geldiğini belirten Türk, "Halkları kucaklayan bir Mardin yaratacağız. Bizim işimiz özgürlüktür" dedi. 

Tanıtım toplantısı yapılan konuşmaların ardından "Yaşasın halkların kardeşliği", "Jin jiyan azadi" sloganları eşliğinde sona erdi.

Rojava’ya sahip çıkma kapsamında devam eden kampanya çerçevesinde Kuzey Kürdistan’da toplanan tıbbi yardımlar Kobanê’ye ulaştı.

Mardin ve Şırnak eczacılar odası tarafından toplanan tıbbi yardımlar bugün Kobanê’ye ulaştırıldı.

Tıbbi yardımların bulunduğu TIR aracının sınırdan Kobanê’ye geçmesi sırasında Kobanê Sağlık Bakanı Neasan Ehmed ile Sağlık Meclisi üyeleri hazır bulundu. [...]

İSTANBUL (DİHA) - AKP Hükümeti'nin himayesindeki Suriye Muhalefeti ve Devrimci Güçler Koalisyonu (SMDK), İstanbul'da iki okul açarak, eğitim verdi ve yıl sonunda öğrencilere, üzerinde "Suriye Geçici Hükümeti Talim ve Terbiye Bakanlığı" logosu bulunan bir karne verildi. [...]

ANKARA (DİHA) - 10 Ağustos'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri için gümrük kapılarında oy verme işlemleri başladı.

Yurtdışında yaşayan yurttaşlar, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için oylarını 10 Ağustos tarihine kadar gümrük kapılarında kullanabilecekler. Ankara Esenboğa Havaalanı'nda Cumhurbaşkanlığı seçimleri için oy kullanma işlemleri başladı. Seçmenlerin gümrük kapılarında oy kullanması için Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını gösteren nüfus cüzdanını veya pasaportunu yanında bulundurması gerekiyor. Yüksek Seçim Kurulu'nun belirlediği takvime göre, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için gümrük kapılarında oy verme işlemi 10 Ağustos tarihine kadar devam edecek. [...]

Foto Galeri 5 resim gösteriliyor

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+