HDP Turgutlu eş başkan adayları halkla buluştu

2014-01-26 22:39:24
Yazdir

MANİSA (DİHA) - HDP Manisa Büyükşehir ve Turgutlu belediye eş başkan adayları Turgutlu'da yaklaşık bin kişinin katıldığı şölende halka tanıtıldı. 

HDP ve BDP Turgutlu ilçe örgütleri, Atatürk Mahallesi'ndeki Belediye Düğün salonunda düzenlediği halk şöleniyle HDP Manisa Belediye Eş Başkan adayı Hamdullah Müftoğlu ve HDP Turgutlu İlçe eş başkan adayları Ramazan Soğuk Pınar ile Latife Yanal'ı tanıttı. Yaklaşık bin yurttaşın katıldığı Şölene, EMEP MYK üyesi Abdullah Varlı, BDP Manisa il başkanı Ahmet Ertaş, HDP Manisa il başkanı Abdurahman Aras ile EMEP İzmir il başkanı Cabar Demirci yanı sıra emek ve demokrasi örgütlerinin temsilcileri katıldı. "Özgürlük halkların birlikteliğindedir", "Bu daha başlangıç" pankartları asıldı. 

HDP Turgutlu Belediye Eş Başkan adayı Latife Kanat, güçlerine halktan, kadınlardan ve gençlerden aldıklarını söyledi. AKP, CHP ve MHP koalisyonuyla sandıkta hesaplaşacaklarını ifade eden Kanat, "Biz diyoruz ki oylar namustur, namusta satılmaz. Namustan sonra grurumuz var. Yine diyoruz ki, gururumuzda oyumuzdur. Gururumuzu da başkasının çıkarına satmayalım" dedi.

Yanat'ın ardından konuşan Eş Başkan adayı Ramazan Soğukpınar ise, HDP'nin Türkiye'de var olan halkların kültürlerini ve dillerini anayasal güvenceye almak, baskıya, asimilasyona, inkâra ve şiddete karşı mücadele etmek için var olduğunu ifade ederek, Turgutlu yaşayan bütün halkların, inançlarla birlikte kendi kendilerini yöneteceklerini kaydetti. HDP Manisa Belediye Eş Başbakan adayı Hamdullah Müftüoğlu da, HDP' ye verilecek destek ve birlikte mücadelenin cezaevlerindeki tutsakların özgür olmasına, ezilen halkların özgür ve eşit olması sağlayacağını kaydetti. 

En son olarak konuşan EMEP MYK üyesi Abdullah Varlı, "Türkiye'de yüzde 5'in yüzde 85'inin daha fazla para kazandığı adaletsiz bir sistem, halklar ve ezilenler için var olur mu ?" diye sordu. HDP tüm Türkiye'nin geleceği ve mücadele merkezi olduğunu söyleyen Varlı, HDP'nin demokratik, katılımcı, çok dili ve çok kültürlü, halkın kendi kendini yönettiği bir yerel yönetim anlayışının halkların kurtuluşu olduğunu vurguladı. 

Konuşmaların ardından adaylar platforma çağrılarak tanıtıldı. Şölen yerel sanatçıların söylediği ezgilerle çekilen halaylar ve atılan sloganlarla sona erdi. 

Almanya’da demiryolları sendikası GDL’in çağrısına uyan binlerce makinist uyarı grevine gitti. Dün akşam 3 saat boyunca süren grev nedeniyle demiryolu trafiği felce uğrarken, makinistler ücret artışları ve çalışma saatlerinin kısaltılması konusunda kararlılar.

Federal demiryolları şirketi ise, şehirlerarası otobüs hatlarının rekabetinden etkilenmesi nedeniyle, önümüzdeki ay ve yıllarda daha ciddi krizlere maruz kalacak. 

37 bin demiryolu çalışanınının yarısından fazlasını temsil eden Alman Tren Makinistleri Sendikası (GDL)’in çağrısıyla ülke genelinde saat 18 ila 21 arasındaki uyarı grevi büyük bir katılımla gerçekleşti. [...]

İSTANBUL (DİHA) - DBP Gençlik Meclisi'nin Kanarya mahallesinde uyuşturucu, fuhuş ve asimilasyona karşı kurduğu çadıra sabah saatlerinde yapılan polis operasyonunda 4 genç gözaltına alındı.

DBP Gençlik Meclisi'nin Kanarya mahallesinde uyuşturucu, fuhuş ve asimilasyona karşı geçtiğimiz hafta kurduğu çadıra sabah saatlerinde polis operasyonu düzenlendi. Çadırda bulunan Fuat Sevinç, Şirin Baloz ve soyadları öğrenilemeyen Bayram ve Kemal isimli 4 genci gözaltına alan polis çadıra ve içindeki malzemelerin tümüne de el koydu.

Gözaltına alınan gençler Küçükçekmece İnönü mahallesinde buluna polis karakolunda tutuluyor. [...]

Federal Kürdistan Bölgesi'nde hükümetin benzin fiyatlarına zam yapması nedeniyle, bir çok kentte yapılan protestolar ardından hükümet kanadından bir açıklama geldi. Maliye Bakanı Rêbaz Muhammed, giderek ardan mülteci harcamaları nedeniyle benzin fiyatlarını arttırdıklarını savundu.

Pazartesi günü yakıt fiyatları nedeniyle halkın tepkileri sokağa taştı. Süleymaniye, Hewler, Ranya, Halepçe ve Seyid Sadık ile diğer birçok bölgede protesto eylemleri düzenlendi. [...]

NİLGÜN YILDIZ

HAKKARİ (DİHA)
- Geçmişi 1800'lü yıllara dayanan Nasturîlere ait olduğu düşünülen tarihi Helêl Kilisesi, son dönemlerde define avcılarının hedefinde.

Hakkari ve çevresinde sayıları 10'u bulan Nasturî kiliselerinden biri olan ve tarihi bin yıllarla ifade edilen Depin (Helêl) mevkisindeki ibadethane, define avcılarının hedefi haline geldi. [...]

Foto Galeri 16 resim gösteriliyor

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+