HDP Turgutlu eş başkan adayları halkla buluştu

2014-01-26 22:39:24
Yazdir

MANİSA (DİHA) - HDP Manisa Büyükşehir ve Turgutlu belediye eş başkan adayları Turgutlu'da yaklaşık bin kişinin katıldığı şölende halka tanıtıldı. 

HDP ve BDP Turgutlu ilçe örgütleri, Atatürk Mahallesi'ndeki Belediye Düğün salonunda düzenlediği halk şöleniyle HDP Manisa Belediye Eş Başkan adayı Hamdullah Müftoğlu ve HDP Turgutlu İlçe eş başkan adayları Ramazan Soğuk Pınar ile Latife Yanal'ı tanıttı. Yaklaşık bin yurttaşın katıldığı Şölene, EMEP MYK üyesi Abdullah Varlı, BDP Manisa il başkanı Ahmet Ertaş, HDP Manisa il başkanı Abdurahman Aras ile EMEP İzmir il başkanı Cabar Demirci yanı sıra emek ve demokrasi örgütlerinin temsilcileri katıldı. "Özgürlük halkların birlikteliğindedir", "Bu daha başlangıç" pankartları asıldı. 

HDP Turgutlu Belediye Eş Başkan adayı Latife Kanat, güçlerine halktan, kadınlardan ve gençlerden aldıklarını söyledi. AKP, CHP ve MHP koalisyonuyla sandıkta hesaplaşacaklarını ifade eden Kanat, "Biz diyoruz ki oylar namustur, namusta satılmaz. Namustan sonra grurumuz var. Yine diyoruz ki, gururumuzda oyumuzdur. Gururumuzu da başkasının çıkarına satmayalım" dedi.

Yanat'ın ardından konuşan Eş Başkan adayı Ramazan Soğukpınar ise, HDP'nin Türkiye'de var olan halkların kültürlerini ve dillerini anayasal güvenceye almak, baskıya, asimilasyona, inkâra ve şiddete karşı mücadele etmek için var olduğunu ifade ederek, Turgutlu yaşayan bütün halkların, inançlarla birlikte kendi kendilerini yöneteceklerini kaydetti. HDP Manisa Belediye Eş Başbakan adayı Hamdullah Müftüoğlu da, HDP' ye verilecek destek ve birlikte mücadelenin cezaevlerindeki tutsakların özgür olmasına, ezilen halkların özgür ve eşit olması sağlayacağını kaydetti. 

En son olarak konuşan EMEP MYK üyesi Abdullah Varlı, "Türkiye'de yüzde 5'in yüzde 85'inin daha fazla para kazandığı adaletsiz bir sistem, halklar ve ezilenler için var olur mu ?" diye sordu. HDP tüm Türkiye'nin geleceği ve mücadele merkezi olduğunu söyleyen Varlı, HDP'nin demokratik, katılımcı, çok dili ve çok kültürlü, halkın kendi kendini yönettiği bir yerel yönetim anlayışının halkların kurtuluşu olduğunu vurguladı. 

Konuşmaların ardından adaylar platforma çağrılarak tanıtıldı. Şölen yerel sanatçıların söylediği ezgilerle çekilen halaylar ve atılan sloganlarla sona erdi. 

Amed Baro Başkanı Tahir Elçi’nin katledilmesine ilişkin açıklama yapan KCK Adalet Divanı, “HDP’ye yönelik saldırıların hiçbirinin faillerinin ortaya çıkarılmaması, sadece düşüncelerini dile getirdi diye Amed Baro Başkanı Tahir Elçi’nin önce saray ve iktidar tarafından siyasi linçe tabi tutulması, hazır kıta bekleyen saray savcılarının alelacele avukat Tahir Elçi hakkında fezleke hazırlayarak tutuklanmasını istemesi ve bu olmayınca da katledilmesi, Saray-AKP-Devlet mafyalaşmasının kanıtlarını açıkça ortaya koymaktadır” dedi. [...]

Almanya’nın Hamburg kentinden Kürdistanlı kadın yurtsever Hediye Marhan’ın Cumartesi günü geçirdiği trafik kazası sonrasında dün yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Hamburg Rojbin Kadın Meclisi üyesi de olan Hediye Marhan’ın Cumartesi günü kentte düzenlenen PKK’nin kuruluş yıl dönümünü kutlama ve Tahir Elçi’nin katlini protesto eylemine gittiği sırada kaza geçirdiği öğrenildi. Kazada yaralanarak hastaneye kaldırılan Marhan, kurtarılamayarak hayatını kaybetti. [...]

İSTANBUL (DİHA) - MİT'e ait TIR'ların durdurulmasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Ankara Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral İbrahim Aydın, Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve Emekli Albay Burhanettin Cihangiroğlu tutuklandı.

Adana ve Hatay'da, Ocak 2014'te MİT'e ait TIR'ların durdurulmasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında ifadeleri alınan Ankara Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral İbrahim Aydın, Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve Emekli Albay Burhanettin Cihangiroğlu tutuklandı. Soruşturma kapsamında, şüpheli sıfatıyla dün Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne çağrılan Aydın, Celepoğlu ve Cihangiroğlu'nun ifadeleri İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili İrfan Fidan tarafından alındı. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+ jinha diha anf