HDP Turgutlu eş başkan adayları halkla buluştu

2014-01-26 22:39:24
Yazdir

MANİSA (DİHA) - HDP Manisa Büyükşehir ve Turgutlu belediye eş başkan adayları Turgutlu'da yaklaşık bin kişinin katıldığı şölende halka tanıtıldı. 

HDP ve BDP Turgutlu ilçe örgütleri, Atatürk Mahallesi'ndeki Belediye Düğün salonunda düzenlediği halk şöleniyle HDP Manisa Belediye Eş Başkan adayı Hamdullah Müftoğlu ve HDP Turgutlu İlçe eş başkan adayları Ramazan Soğuk Pınar ile Latife Yanal'ı tanıttı. Yaklaşık bin yurttaşın katıldığı Şölene, EMEP MYK üyesi Abdullah Varlı, BDP Manisa il başkanı Ahmet Ertaş, HDP Manisa il başkanı Abdurahman Aras ile EMEP İzmir il başkanı Cabar Demirci yanı sıra emek ve demokrasi örgütlerinin temsilcileri katıldı. "Özgürlük halkların birlikteliğindedir", "Bu daha başlangıç" pankartları asıldı. 

HDP Turgutlu Belediye Eş Başkan adayı Latife Kanat, güçlerine halktan, kadınlardan ve gençlerden aldıklarını söyledi. AKP, CHP ve MHP koalisyonuyla sandıkta hesaplaşacaklarını ifade eden Kanat, "Biz diyoruz ki oylar namustur, namusta satılmaz. Namustan sonra grurumuz var. Yine diyoruz ki, gururumuzda oyumuzdur. Gururumuzu da başkasının çıkarına satmayalım" dedi.

Yanat'ın ardından konuşan Eş Başkan adayı Ramazan Soğukpınar ise, HDP'nin Türkiye'de var olan halkların kültürlerini ve dillerini anayasal güvenceye almak, baskıya, asimilasyona, inkâra ve şiddete karşı mücadele etmek için var olduğunu ifade ederek, Turgutlu yaşayan bütün halkların, inançlarla birlikte kendi kendilerini yöneteceklerini kaydetti. HDP Manisa Belediye Eş Başbakan adayı Hamdullah Müftüoğlu da, HDP' ye verilecek destek ve birlikte mücadelenin cezaevlerindeki tutsakların özgür olmasına, ezilen halkların özgür ve eşit olması sağlayacağını kaydetti. 

En son olarak konuşan EMEP MYK üyesi Abdullah Varlı, "Türkiye'de yüzde 5'in yüzde 85'inin daha fazla para kazandığı adaletsiz bir sistem, halklar ve ezilenler için var olur mu ?" diye sordu. HDP tüm Türkiye'nin geleceği ve mücadele merkezi olduğunu söyleyen Varlı, HDP'nin demokratik, katılımcı, çok dili ve çok kültürlü, halkın kendi kendini yönettiği bir yerel yönetim anlayışının halkların kurtuluşu olduğunu vurguladı. 

Konuşmaların ardından adaylar platforma çağrılarak tanıtıldı. Şölen yerel sanatçıların söylediği ezgilerle çekilen halaylar ve atılan sloganlarla sona erdi. 

-STERK TV’de ‘Soysuzlar Çetesi: IŞİD’ adlı haber-belgeseli yayımlandı. 20’yi aşkın çete elemanının itiraflarının yer aldığı program, IŞİD’in insanlık dışı yöntemlerini tüyler ürperten itiraflarla bir kez daha ortaya koyuyor.

-Güney Kürdistan'daki son saldırı ve katliamlara rağmen IŞİD örgütünün hala Avrupa Birliği'nin "terörist örgütler" listesine alınmadığı öğrenildi. Konuya ilişkin Alman İçişleri Bakanlığı'ndan bilgi alan Sol Parti Milletvekili Ulla Jelpke AB'nin tutumunu sert şekilde eleştirdi. [...]

ADANA (DİHA) - Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Nisan ayında başlatılan soruşturma kapsamında 13 polis hakkında "özel hayatın gizliliğini ihlal" gerekçesi ile yakalama kararı çıkartıldı. Bu karar kapsamında Adana'da görev yapan bir emniyet amiri ile İstanbul'a tayini çıkan bir polis gözaltına alınırken, diğer illere tayin olan personelin yakalanması için operasyon başlatıldığı belirtildi.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı " Paralel yapı" operasyonu kapsamında başlatılan soruşturmada 13 polis hakkında "yok edilmesi gereken verileri yok etmeme", "özel hayatın gizliliğini ihlal' ve 'resmi belgede sahtecilik" gerekçeleri ile yakalama kararı çıkarttı. [...]

Amed'in Kayapınar İlçesi'nde önceki gün polis Ali Kızıloğlu'nın öldürülmesiyle ilgili olarak 7 kişi gözaltına alındı.  Merkez Kayapınar İlçesi'nin Peyas Mahallesi'nde önceki akşam evinin önünde kimliği belirsiz bir kişinin silahlı saldırısında ölen polis Ali Kızıloğlu soruşturmasıyla ilgili olarak Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bu sabah operasyon başlattı.

Operasyon kapsamında kentte belirlenen adreslere eş zamanlı baskın yapıldı ve 7 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürülerek sorguya alındığı öğrenildi. [...]

IŞİD çetelerinin Güney Kürdistan’a saldırıları ardından HPG-YJA STAR gerillalarının Şengal, Maxmur, Kerkük, Duhok, Celawla’ya müdahale etmesi Güney Kürdistan halkında hem moral hem de özgüven yarattı. Germiyan’dan, Süleymaniye’den, Kelar’dan, Hewler’den gençler gerilladan aldıkları eğitimin sadece ‘savaş’ eğitimi değil aynı zamanda büyük bir yaşam dersi olduğunu söylüyor. [...]

ŞIRNAK (DİHA) - Çeşitli tarih ve yerlerde çıkan çatışmalarda yaşamlarını yitiren ve kimlik bilgileri geçtiğimiz gün açıklanan PKK'li Gurbet Pusat (Şinda) ve Necla Muştak (Zozan Ciziri) için Cizre'de taziye kuruldu.

Çeşitli tarih ve yerlerde çıkan çatışmalarda yaşamlarını yitiren 23 PKK'linin arasında yer alan ve geçtiğimiz gün kimlik bilgileri açıklanan PKK'li Gurbet Pusat (Şinda) ve Necla Muştak (Zozan Ciziri) için Şırnak'ın Cizre ilçesi Cudi Mahallesi Halk ve Taziye Evi'nde taziye kuruldu. Kurulan taziye öğleden sonra DBP öncülüğünde kitlesel ziyaret edilecek. [...]

Foto Galeri 16 resim gösteriliyor

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+