Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş Hatay'da konuştu - Video

Dr. Abdülkerim Ömer: Haseke şehri şu an tamamiyle YPG güçlerinin elindedir - Video

YPG Haseke'yi tamamen kontrolüne aldı, kutlamalar başladı - Video

YPG "Hemleya Berxwedana Şehîdên Kobanê" Rojavayê Kobanê de berdewam dike - Video


HDP Turgutlu eş başkan adayları halkla buluştu

2014-01-26 22:39:24
Yazdir

MANİSA (DİHA) - HDP Manisa Büyükşehir ve Turgutlu belediye eş başkan adayları Turgutlu'da yaklaşık bin kişinin katıldığı şölende halka tanıtıldı. 

HDP ve BDP Turgutlu ilçe örgütleri, Atatürk Mahallesi'ndeki Belediye Düğün salonunda düzenlediği halk şöleniyle HDP Manisa Belediye Eş Başkan adayı Hamdullah Müftoğlu ve HDP Turgutlu İlçe eş başkan adayları Ramazan Soğuk Pınar ile Latife Yanal'ı tanıttı. Yaklaşık bin yurttaşın katıldığı Şölene, EMEP MYK üyesi Abdullah Varlı, BDP Manisa il başkanı Ahmet Ertaş, HDP Manisa il başkanı Abdurahman Aras ile EMEP İzmir il başkanı Cabar Demirci yanı sıra emek ve demokrasi örgütlerinin temsilcileri katıldı. "Özgürlük halkların birlikteliğindedir", "Bu daha başlangıç" pankartları asıldı. 

HDP Turgutlu Belediye Eş Başkan adayı Latife Kanat, güçlerine halktan, kadınlardan ve gençlerden aldıklarını söyledi. AKP, CHP ve MHP koalisyonuyla sandıkta hesaplaşacaklarını ifade eden Kanat, "Biz diyoruz ki oylar namustur, namusta satılmaz. Namustan sonra grurumuz var. Yine diyoruz ki, gururumuzda oyumuzdur. Gururumuzu da başkasının çıkarına satmayalım" dedi.

Yanat'ın ardından konuşan Eş Başkan adayı Ramazan Soğukpınar ise, HDP'nin Türkiye'de var olan halkların kültürlerini ve dillerini anayasal güvenceye almak, baskıya, asimilasyona, inkâra ve şiddete karşı mücadele etmek için var olduğunu ifade ederek, Turgutlu yaşayan bütün halkların, inançlarla birlikte kendi kendilerini yöneteceklerini kaydetti. HDP Manisa Belediye Eş Başbakan adayı Hamdullah Müftüoğlu da, HDP' ye verilecek destek ve birlikte mücadelenin cezaevlerindeki tutsakların özgür olmasına, ezilen halkların özgür ve eşit olması sağlayacağını kaydetti. 

En son olarak konuşan EMEP MYK üyesi Abdullah Varlı, "Türkiye'de yüzde 5'in yüzde 85'inin daha fazla para kazandığı adaletsiz bir sistem, halklar ve ezilenler için var olur mu ?" diye sordu. HDP tüm Türkiye'nin geleceği ve mücadele merkezi olduğunu söyleyen Varlı, HDP'nin demokratik, katılımcı, çok dili ve çok kültürlü, halkın kendi kendini yönettiği bir yerel yönetim anlayışının halkların kurtuluşu olduğunu vurguladı. 

Konuşmaların ardından adaylar platforma çağrılarak tanıtıldı. Şölen yerel sanatçıların söylediği ezgilerle çekilen halaylar ve atılan sloganlarla sona erdi. 

Van’ın Çatak İlçesi’nde yapılması planlanan HES’ler ve inşaatı süren kalekollara karşı iki ay önce kurulan direniş çadırında bir araya gelen HDP Milletvekilleri ve DBP’liler halkla birlikte Ramazan bayramını havai fişekler ve halaylarla kutladı. [...]

DİYARBAKIR (DİHA) - IŞİD'in Rojava'nın Kobanê kantonuna saldırılarını yerinde takip eden Gazeteci İsmail Eskin, Kobanê'nin Kürt halkının birlikteliğini sağlayacak önemli bir nokta olduğunu ve Kobanê halkının bu tarihi misyonunu oynadığını belirtti. [...]

Her Çarşamba günü olduğu gibi Almanya’nın Hamburg kentindeki Kürdistanlılar Altona semtinde bir miting düzenleyerek 9 Ocak tarihinde Paris’te katledilen Kürt kadın öncüleri Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez için adalet istediler. Eylemde, ayrıca Türkiye Cumhurbaşkanlığına aday olan HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’a destek mesajı verildi.

Rojbin Kadın Meclisi adına okunan açıklamada, Fransa yetkililerine seslenerek Kürt kadınları olarak Paris’te işlenen katliamının aydınlatılması istendi. Bu tarihten bu yana 567 günün geçtiğine rağmen hukuki boyutta somut bir gelişmenin yaşanmaması eleştirilen konuşmada, Fransa devletinin bu tutumundan vazgeçmek gerektiği belirtildi. [...]

HALEP (DİHA) - Cephet El Ekrad ile IŞİD çeteleri arasında Halep'te çıkan çatışmada onlarca IŞİD'li öldürülürken, 1 tank ve ağır silah yüklü bir araç imha edildi.

ANHA'nın haberine göre, sabah saatlerinde IŞİD ile Cephet El-Ekrad militanları arasında Halep çevresinde çatışma çıktı. Extarin ve Dodiyan beldelerinde çıkan çatışmalarda, Suriyeli muhalif güçlerin de Cephet El-Ekrad ile birlikte IŞİD'e karşı savaştığı öğrenildi. Çatışmalar sonucu çok sayıda IŞİD çete üyesi öldürülürken bir tank ve ağır silah yüklü bir araç imha edildi. IŞİD'in aldığı ağır darbe nedeniyle bölgeden geri çekildiği bildirildi. [...]

ADANA (DİHA) - Cumhurbaşkanlığı seçim çalışmaları kapsamında Adana'da seçim büroları açılışlarında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Başta İmralı'da rehin tutulan Sayın Abdullah Öcalan ve zindanlardaki özgürlük mahkumlarımızla kucaklaşmanın vakti geldi. Bu seçimde alınacak bir başarı Kürt Halk Önderi Sayın Abdullah Öcalan ile kucaklaşmak demektir" dedi. [...]

Foto Galeri 16 resim gösteriliyor

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+