HDP Turgutlu eş başkan adayları halkla buluştu

2014-01-26 22:39:24
Yazdir

MANİSA (DİHA) - HDP Manisa Büyükşehir ve Turgutlu belediye eş başkan adayları Turgutlu'da yaklaşık bin kişinin katıldığı şölende halka tanıtıldı. 

HDP ve BDP Turgutlu ilçe örgütleri, Atatürk Mahallesi'ndeki Belediye Düğün salonunda düzenlediği halk şöleniyle HDP Manisa Belediye Eş Başkan adayı Hamdullah Müftoğlu ve HDP Turgutlu İlçe eş başkan adayları Ramazan Soğuk Pınar ile Latife Yanal'ı tanıttı. Yaklaşık bin yurttaşın katıldığı Şölene, EMEP MYK üyesi Abdullah Varlı, BDP Manisa il başkanı Ahmet Ertaş, HDP Manisa il başkanı Abdurahman Aras ile EMEP İzmir il başkanı Cabar Demirci yanı sıra emek ve demokrasi örgütlerinin temsilcileri katıldı. "Özgürlük halkların birlikteliğindedir", "Bu daha başlangıç" pankartları asıldı. 

HDP Turgutlu Belediye Eş Başkan adayı Latife Kanat, güçlerine halktan, kadınlardan ve gençlerden aldıklarını söyledi. AKP, CHP ve MHP koalisyonuyla sandıkta hesaplaşacaklarını ifade eden Kanat, "Biz diyoruz ki oylar namustur, namusta satılmaz. Namustan sonra grurumuz var. Yine diyoruz ki, gururumuzda oyumuzdur. Gururumuzu da başkasının çıkarına satmayalım" dedi.

Yanat'ın ardından konuşan Eş Başkan adayı Ramazan Soğukpınar ise, HDP'nin Türkiye'de var olan halkların kültürlerini ve dillerini anayasal güvenceye almak, baskıya, asimilasyona, inkâra ve şiddete karşı mücadele etmek için var olduğunu ifade ederek, Turgutlu yaşayan bütün halkların, inançlarla birlikte kendi kendilerini yöneteceklerini kaydetti. HDP Manisa Belediye Eş Başbakan adayı Hamdullah Müftüoğlu da, HDP' ye verilecek destek ve birlikte mücadelenin cezaevlerindeki tutsakların özgür olmasına, ezilen halkların özgür ve eşit olması sağlayacağını kaydetti. 

En son olarak konuşan EMEP MYK üyesi Abdullah Varlı, "Türkiye'de yüzde 5'in yüzde 85'inin daha fazla para kazandığı adaletsiz bir sistem, halklar ve ezilenler için var olur mu ?" diye sordu. HDP tüm Türkiye'nin geleceği ve mücadele merkezi olduğunu söyleyen Varlı, HDP'nin demokratik, katılımcı, çok dili ve çok kültürlü, halkın kendi kendini yönettiği bir yerel yönetim anlayışının halkların kurtuluşu olduğunu vurguladı. 

Konuşmaların ardından adaylar platforma çağrılarak tanıtıldı. Şölen yerel sanatçıların söylediği ezgilerle çekilen halaylar ve atılan sloganlarla sona erdi. 

Kobanê'de DAİŞ çetelerinin şiddetine karşı aylardır direniş içerisinde bulunan YPJ Komutanı Biharin Kendal ile YPJ savaşçısı Viyan Peyman, 25 Kasım vesilesiyle tüm kadınlara direniş mevzilerinden ''Erkek egemen şiddete karşı mücadeleyi yükseltin'' çağrısında bulundu.

Şiddete karşı mücadelenin bir gün de değil her an, her gün yürütülmesi gerektiğini söyleyen YPJ Komutanı Biharin Kendal, YPJ direnişinin tüm dünya kadınları için örnek olduğunu ifade etti. [...]

PKK'nin 36'ncı kuruluş yıldönümü Kızıltepe'de çok sayıda kişinin katılımı ile kutlandı.
 PKK'nin kuruluş yıldönümü Mardin Kızıltepe'de düzenlenen etkinlikle kutlandı. İpek mahallesinde düzenlenen etkinliğe DBP, HDP ilçe yöneticileri, Kızıltepe Belediyesi eşbaşkanları, Barış Anneleri ve DÖKH üyeleri ile çok sayıda mahalle sakini katıldı. Kutlama alanına "Bi rûhê avakirina PKK ê ber bi azadîya serokatiyê ve" yazılı pankart asılıp, PKK ve YPG bayrakları açıldı. [...]

Ezilenlerin Hukuk Bürosu avukatlarından Sezin Uçar, 14 ESP'linin tutuklandığı operasyonda, polis ve savcının özel yargılama usullerini uygulamaya devam ettiğine dikkat çekti, "Deliller bile bizden gizlendi" dedi.
ANF'ye konuşan Uçar, özel yetkili mahkemelerin kaldırılmasının ardından özel yargılama usullerinin de kaldırıldığı yönünde düzenleme yapıldığını ancak polis ve savcının son ESP soruşturmasında ise bu düzenlemelere uygun davranmadığını belirtti. 
Hem TMŞ ekiplerinin hem de savcılığın eski alışkanlıklarından vazgeçmediğine tanık olduklarını anlatan Uçar, "Son düzenleme ile dosyalara gizlilik kararı konulamıyor. [...]

Foto Galeri 16 resim gösteriliyor

Video
Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+