HDP Turgutlu eş başkan adayları halkla buluştu

2014-01-26 22:39:24
Yazdir

MANİSA (DİHA) - HDP Manisa Büyükşehir ve Turgutlu belediye eş başkan adayları Turgutlu'da yaklaşık bin kişinin katıldığı şölende halka tanıtıldı. 

HDP ve BDP Turgutlu ilçe örgütleri, Atatürk Mahallesi'ndeki Belediye Düğün salonunda düzenlediği halk şöleniyle HDP Manisa Belediye Eş Başkan adayı Hamdullah Müftoğlu ve HDP Turgutlu İlçe eş başkan adayları Ramazan Soğuk Pınar ile Latife Yanal'ı tanıttı. Yaklaşık bin yurttaşın katıldığı Şölene, EMEP MYK üyesi Abdullah Varlı, BDP Manisa il başkanı Ahmet Ertaş, HDP Manisa il başkanı Abdurahman Aras ile EMEP İzmir il başkanı Cabar Demirci yanı sıra emek ve demokrasi örgütlerinin temsilcileri katıldı. "Özgürlük halkların birlikteliğindedir", "Bu daha başlangıç" pankartları asıldı. 

HDP Turgutlu Belediye Eş Başkan adayı Latife Kanat, güçlerine halktan, kadınlardan ve gençlerden aldıklarını söyledi. AKP, CHP ve MHP koalisyonuyla sandıkta hesaplaşacaklarını ifade eden Kanat, "Biz diyoruz ki oylar namustur, namusta satılmaz. Namustan sonra grurumuz var. Yine diyoruz ki, gururumuzda oyumuzdur. Gururumuzu da başkasının çıkarına satmayalım" dedi.

Yanat'ın ardından konuşan Eş Başkan adayı Ramazan Soğukpınar ise, HDP'nin Türkiye'de var olan halkların kültürlerini ve dillerini anayasal güvenceye almak, baskıya, asimilasyona, inkâra ve şiddete karşı mücadele etmek için var olduğunu ifade ederek, Turgutlu yaşayan bütün halkların, inançlarla birlikte kendi kendilerini yöneteceklerini kaydetti. HDP Manisa Belediye Eş Başbakan adayı Hamdullah Müftüoğlu da, HDP' ye verilecek destek ve birlikte mücadelenin cezaevlerindeki tutsakların özgür olmasına, ezilen halkların özgür ve eşit olması sağlayacağını kaydetti. 

En son olarak konuşan EMEP MYK üyesi Abdullah Varlı, "Türkiye'de yüzde 5'in yüzde 85'inin daha fazla para kazandığı adaletsiz bir sistem, halklar ve ezilenler için var olur mu ?" diye sordu. HDP tüm Türkiye'nin geleceği ve mücadele merkezi olduğunu söyleyen Varlı, HDP'nin demokratik, katılımcı, çok dili ve çok kültürlü, halkın kendi kendini yönettiği bir yerel yönetim anlayışının halkların kurtuluşu olduğunu vurguladı. 

Konuşmaların ardından adaylar platforma çağrılarak tanıtıldı. Şölen yerel sanatçıların söylediği ezgilerle çekilen halaylar ve atılan sloganlarla sona erdi. 

MUŞ (DİHA) - Muş'un Koli Baba Dağı'nda dün başlatılan askeri operasyon devam ederken, giriş ve çıkışların engellendiği operasyon bölgesi yoğun bombardıman altına alındı. Varto ve Bulanık'tan yola çıkan halk ise engellemeye rağmen operasyon bölgesine girmeyi başardı. [...]

Emekçiler yasak tanımıyor; iki noktada toplanıyor

İstanbul Valiliği'nin yasak kararına rağmen emekçiler, barış şehitlerini anmak için Sirkeci ve Cerrahpaşa'da toplanmaya başladı. Kadıköy'de ise polis Sirkeci'ye geçmek için vapura binenlere saldırdı, en az 3 kişi gözaltında.

İstanbul Valiliği, Sirkeci ve Cerrahpaşa'dan Beyazıt'a yapılacak barış şehitlerini anma yürüyüşünü yasakladı. Ancak emekçiler her iki noktada toplanmaya başladı.

Cerrahpaşa Hastanesi'nin önünde kitle toplanıyor. KESK Eş Genel Başkanı Lami Özgen, HDP İl Eş Başkanı Ayşe Erden ile ESP üyeleri de hastanenin önüne geldi. [...]

Dargeçit ilçesinde sokağa çıkma yasağı ilanının 3’üncü gününde özel harekat timlerinin ağır silahlarla saldırısı devam ediyor. Bu saldırıları koordine edenlerin daha önceki infaz ve katliamlarda yer alan ve Ford Ranger marka araçları kullanan özel ekipler olduğu görüldü.

Kürdistan'da 90'lı yıllarda işlenen faili meçhul cinayetlerle hafızalara kazınan Toros marka araçların yerini bu kez Ford Ranger marka araç kullanan ekipler alırken, sıkıyönetim uygulamaların devre konulduğu Cizre, Silvan, Bismil, Nusaybin, Silopi ve Sur’dan sonra cumartesiden bu yana halka yönelik saldırıların sürdüğü Mardin’in Dargeçit (Kerboran)  ilçesinde de aynı tip araçlar görüntülendi. [...]

JINHA

MÊRDÎN - Dargeçit'te Tepebaşı Mahallesi Şakir Sokak'ta insanların dışarıda olduğu anda polisler tarafından bir cisim patlatıldı. Çevrede büyük hasarlar meydana gelirken ölü ve yaralı olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı Mardin Dargeçit ilçesinde Tepebaşı Mahallesi Şakir Sokak'ta insanların sokakta olduğu anda hiçbir güvenlik önlemi alınmadan polisler tarafından bir cisim patlatıldı. Şiddetli patlamanın ardından alanda büyük bir çukur açılırken, elektrik telleri koptu, evlerin camları kırıldı, çevrede hasarlar meydana geldi. Polisler gazetecilerin çekim yapmasına izin vermezken, Ahmet Halil Dursun isimli çocuk yaralandı. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+ jinha diha anf