HDP Turgutlu eş başkan adayları halkla buluştu

2014-01-26 22:39:24
Yazdir

MANİSA (DİHA) - HDP Manisa Büyükşehir ve Turgutlu belediye eş başkan adayları Turgutlu'da yaklaşık bin kişinin katıldığı şölende halka tanıtıldı. 

HDP ve BDP Turgutlu ilçe örgütleri, Atatürk Mahallesi'ndeki Belediye Düğün salonunda düzenlediği halk şöleniyle HDP Manisa Belediye Eş Başkan adayı Hamdullah Müftoğlu ve HDP Turgutlu İlçe eş başkan adayları Ramazan Soğuk Pınar ile Latife Yanal'ı tanıttı. Yaklaşık bin yurttaşın katıldığı Şölene, EMEP MYK üyesi Abdullah Varlı, BDP Manisa il başkanı Ahmet Ertaş, HDP Manisa il başkanı Abdurahman Aras ile EMEP İzmir il başkanı Cabar Demirci yanı sıra emek ve demokrasi örgütlerinin temsilcileri katıldı. "Özgürlük halkların birlikteliğindedir", "Bu daha başlangıç" pankartları asıldı. 

HDP Turgutlu Belediye Eş Başkan adayı Latife Kanat, güçlerine halktan, kadınlardan ve gençlerden aldıklarını söyledi. AKP, CHP ve MHP koalisyonuyla sandıkta hesaplaşacaklarını ifade eden Kanat, "Biz diyoruz ki oylar namustur, namusta satılmaz. Namustan sonra grurumuz var. Yine diyoruz ki, gururumuzda oyumuzdur. Gururumuzu da başkasının çıkarına satmayalım" dedi.

Yanat'ın ardından konuşan Eş Başkan adayı Ramazan Soğukpınar ise, HDP'nin Türkiye'de var olan halkların kültürlerini ve dillerini anayasal güvenceye almak, baskıya, asimilasyona, inkâra ve şiddete karşı mücadele etmek için var olduğunu ifade ederek, Turgutlu yaşayan bütün halkların, inançlarla birlikte kendi kendilerini yöneteceklerini kaydetti. HDP Manisa Belediye Eş Başbakan adayı Hamdullah Müftüoğlu da, HDP' ye verilecek destek ve birlikte mücadelenin cezaevlerindeki tutsakların özgür olmasına, ezilen halkların özgür ve eşit olması sağlayacağını kaydetti. 

En son olarak konuşan EMEP MYK üyesi Abdullah Varlı, "Türkiye'de yüzde 5'in yüzde 85'inin daha fazla para kazandığı adaletsiz bir sistem, halklar ve ezilenler için var olur mu ?" diye sordu. HDP tüm Türkiye'nin geleceği ve mücadele merkezi olduğunu söyleyen Varlı, HDP'nin demokratik, katılımcı, çok dili ve çok kültürlü, halkın kendi kendini yönettiği bir yerel yönetim anlayışının halkların kurtuluşu olduğunu vurguladı. 

Konuşmaların ardından adaylar platforma çağrılarak tanıtıldı. Şölen yerel sanatçıların söylediği ezgilerle çekilen halaylar ve atılan sloganlarla sona erdi. 

DİYARBAKIR (DİHA) - 27-28 Eylül tarihleri arası Van'da yapılması planlanan Demokratik Ekonomi Konferansı, Kobanê'de yaşanan gelişmelerden kaynaklı ileriki bir tarihe ertelendi.

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) ile Diyarbakır, Van, Mardin Büyükşehir belediyeleri ve Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) tarafından "Toprağımızı, Suyumuzu, Enerjimizi Komünleştirelim Demokratik Özgür Yaşamı İnşa Edelim" şiarıyla 27-28 Eylül tarihleri arası Van'da yapılması planlanan Demokratik Ekonomi Konferansı ertelendi. Konferans Hazırlık Komisyonu tarafından duyurulan erteleme kararının, Kobanê'de yaşanan gelişmelerden kaynaklı olduğu belirtildi. [...]

YPG güçlerinin Kobanê’nin güneyinde IŞİD çetelerine karşı eylem gerçekleştirdiği Boxazê köyünde çatışmalar devam ederken, doğu ve batı cephelerinde de şiddetli çatışmaların meydana geldiği bildirildi.

YPG güçlerinin IŞİD çetelerine karşı Kobanê’nin güneyindeki Boxazê köyünde başlattığı eylem ardından meydana gelen çatışmalar devam ediyor.

Çatışmanın ayrıntıları hakkında haber alınamazken Kobanê’nin doğu ve batı cephesinden de çatışma haberleri geliyor.

Kobanê’nin doğu bölgesindeki Xorxorin ve Selim köyleri ile güneydoğu bölgesindeki Gire Qisle’de dün akşam başlayan çatışmalar sürüyor. [...]

AYDIN (DİHA) - Aydın'da özel bir maden ocağının kapatılmasını protesto eden işçiler, polisin gaz bombalı müdahalesi sonrası oturma eylemi başlattı.

Aydın'da çıkan torba yasanın ardından özel bir maden ocağının kapatılmasını protesto etmek için Muğla-Aydın karayolu üzerinde yürüyüş düzenleyen işçiler, polis müdahalesi sonrası Yenidörtyol Mevkii'nde oturma eylemi başlattı. Çevrede bulunan yurttaşlar ise polisin biber gazlı müdahalesine tepki gösterdi. [...]

ANKARA (DİHA) - ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, IŞİD çeteleri tarafın alıkonulan 49 rehinenin serbest bırakılmasının ardından Türkiye'nin IŞİD'e karşı mücadele etmesi yönünde beklentisinin olduğu belirtti.

MSNBC'ye kısa bir demeç veren ABD Dışişleri Bakın John Kerry, IŞİD çeteleri tarafından alıkonulan 49 rehinenin serbest bırakılmasının ardından, NATO'nun IŞİD ile olan mücadelesinde Türkiye'nin birliğin bir üyesi olarak daha güçlü adımlar atmasını beklediklerini ifade etti. Kerry, NATO konferanslarına katılan Türkiye'nin IŞİD çetelerine karşı yapılacak operasyonlarda yardım edeceğini taahhüt ettiğini ancak, rehinelerden dolayı yeterli yardımı yapmadığına savundu. [...]

Foto Galeri 16 resim gösteriliyor

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+