HDP Turgutlu eş başkan adayları halkla buluştu

2014-01-26 22:39:24
Yazdir

MANİSA (DİHA) - HDP Manisa Büyükşehir ve Turgutlu belediye eş başkan adayları Turgutlu'da yaklaşık bin kişinin katıldığı şölende halka tanıtıldı. 

HDP ve BDP Turgutlu ilçe örgütleri, Atatürk Mahallesi'ndeki Belediye Düğün salonunda düzenlediği halk şöleniyle HDP Manisa Belediye Eş Başkan adayı Hamdullah Müftoğlu ve HDP Turgutlu İlçe eş başkan adayları Ramazan Soğuk Pınar ile Latife Yanal'ı tanıttı. Yaklaşık bin yurttaşın katıldığı Şölene, EMEP MYK üyesi Abdullah Varlı, BDP Manisa il başkanı Ahmet Ertaş, HDP Manisa il başkanı Abdurahman Aras ile EMEP İzmir il başkanı Cabar Demirci yanı sıra emek ve demokrasi örgütlerinin temsilcileri katıldı. "Özgürlük halkların birlikteliğindedir", "Bu daha başlangıç" pankartları asıldı. 

HDP Turgutlu Belediye Eş Başkan adayı Latife Kanat, güçlerine halktan, kadınlardan ve gençlerden aldıklarını söyledi. AKP, CHP ve MHP koalisyonuyla sandıkta hesaplaşacaklarını ifade eden Kanat, "Biz diyoruz ki oylar namustur, namusta satılmaz. Namustan sonra grurumuz var. Yine diyoruz ki, gururumuzda oyumuzdur. Gururumuzu da başkasının çıkarına satmayalım" dedi.

Yanat'ın ardından konuşan Eş Başkan adayı Ramazan Soğukpınar ise, HDP'nin Türkiye'de var olan halkların kültürlerini ve dillerini anayasal güvenceye almak, baskıya, asimilasyona, inkâra ve şiddete karşı mücadele etmek için var olduğunu ifade ederek, Turgutlu yaşayan bütün halkların, inançlarla birlikte kendi kendilerini yöneteceklerini kaydetti. HDP Manisa Belediye Eş Başbakan adayı Hamdullah Müftüoğlu da, HDP' ye verilecek destek ve birlikte mücadelenin cezaevlerindeki tutsakların özgür olmasına, ezilen halkların özgür ve eşit olması sağlayacağını kaydetti. 

En son olarak konuşan EMEP MYK üyesi Abdullah Varlı, "Türkiye'de yüzde 5'in yüzde 85'inin daha fazla para kazandığı adaletsiz bir sistem, halklar ve ezilenler için var olur mu ?" diye sordu. HDP tüm Türkiye'nin geleceği ve mücadele merkezi olduğunu söyleyen Varlı, HDP'nin demokratik, katılımcı, çok dili ve çok kültürlü, halkın kendi kendini yönettiği bir yerel yönetim anlayışının halkların kurtuluşu olduğunu vurguladı. 

Konuşmaların ardından adaylar platforma çağrılarak tanıtıldı. Şölen yerel sanatçıların söylediği ezgilerle çekilen halaylar ve atılan sloganlarla sona erdi. 

FERHAT ÇELİK

HAKKARİ (DİHA)
- Günlerdir bombardıman altında olan Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Şapatan (Altınsu) Mahallesi'nde yaşayan yurttaşlar, halkın evlerini boşaltarak göç ettiği şeklindeki yalan haberlere sert tepki gösterdi. Hiçbir şekilde yurtlarını terk etmeyeceklerinin altını çizen 5 bin nüfuslu mahallenin sakinleri, "Gerekirse hepimiz ölürüz ama bir adım uzağa gitmeyiz" diyor. [...]

Almanya’nın Mannheim ve Saarbrücken kentlerinde seçim komisyonu oluşturuldu.

MANNHEİM

Mannheim kentinde Demokratik Güç Birliği Platformu bileşenleri HDP Mannheim Seçim Koordinasyonunu kurdu. Oy birliğiyle oluşturulan koordinasyon 6 alandan oluşan 11 kişi koordinasyona seçildi. Komisyonda ise 71 kişi yer alıyor. Koordinasyon sözcülüğüne ise Cano Yıldız getirildi.

Yıldız, HDP’yi tanıtan ve Mannheim çevresinde yaşayan göçmenlerin sorunlarına yönelik talepleri içeren broşürlerin Almanca, Kürtçe ve Türkçe yayınlanacağını belirtti. Geçen seçim çalışmasında olduğu gibi afişler kullanılması gerektiğini belirtti. [...]

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a uygulanan tecrit Almanya’nın Bielefeld kentinde protesto edildi.

AKP’nin hükümetinin 7 Haziran seçimlerinden sonra uğradığı siyasi hezimetin hıncını çözüm sürecinin mimarı olan Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan üzerinde uyguladığı insanlık dışı tecrit Bielefeld’de Ciwanên Azad öncülüğünde yapılan yürüyüş ile tecrit protesto edildi.

Yüzlerce kişinin katıldığı yürüyüşe, Öcalan üzerindeki tecridin anlatıldığı Almanca bildiriler dağıtıldı. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+