HDP Turgutlu eş başkan adayları halkla buluştu

2014-01-26 22:39:24
Yazdir

MANİSA (DİHA) - HDP Manisa Büyükşehir ve Turgutlu belediye eş başkan adayları Turgutlu'da yaklaşık bin kişinin katıldığı şölende halka tanıtıldı. 

HDP ve BDP Turgutlu ilçe örgütleri, Atatürk Mahallesi'ndeki Belediye Düğün salonunda düzenlediği halk şöleniyle HDP Manisa Belediye Eş Başkan adayı Hamdullah Müftoğlu ve HDP Turgutlu İlçe eş başkan adayları Ramazan Soğuk Pınar ile Latife Yanal'ı tanıttı. Yaklaşık bin yurttaşın katıldığı Şölene, EMEP MYK üyesi Abdullah Varlı, BDP Manisa il başkanı Ahmet Ertaş, HDP Manisa il başkanı Abdurahman Aras ile EMEP İzmir il başkanı Cabar Demirci yanı sıra emek ve demokrasi örgütlerinin temsilcileri katıldı. "Özgürlük halkların birlikteliğindedir", "Bu daha başlangıç" pankartları asıldı. 

HDP Turgutlu Belediye Eş Başkan adayı Latife Kanat, güçlerine halktan, kadınlardan ve gençlerden aldıklarını söyledi. AKP, CHP ve MHP koalisyonuyla sandıkta hesaplaşacaklarını ifade eden Kanat, "Biz diyoruz ki oylar namustur, namusta satılmaz. Namustan sonra grurumuz var. Yine diyoruz ki, gururumuzda oyumuzdur. Gururumuzu da başkasının çıkarına satmayalım" dedi.

Yanat'ın ardından konuşan Eş Başkan adayı Ramazan Soğukpınar ise, HDP'nin Türkiye'de var olan halkların kültürlerini ve dillerini anayasal güvenceye almak, baskıya, asimilasyona, inkâra ve şiddete karşı mücadele etmek için var olduğunu ifade ederek, Turgutlu yaşayan bütün halkların, inançlarla birlikte kendi kendilerini yöneteceklerini kaydetti. HDP Manisa Belediye Eş Başbakan adayı Hamdullah Müftüoğlu da, HDP' ye verilecek destek ve birlikte mücadelenin cezaevlerindeki tutsakların özgür olmasına, ezilen halkların özgür ve eşit olması sağlayacağını kaydetti. 

En son olarak konuşan EMEP MYK üyesi Abdullah Varlı, "Türkiye'de yüzde 5'in yüzde 85'inin daha fazla para kazandığı adaletsiz bir sistem, halklar ve ezilenler için var olur mu ?" diye sordu. HDP tüm Türkiye'nin geleceği ve mücadele merkezi olduğunu söyleyen Varlı, HDP'nin demokratik, katılımcı, çok dili ve çok kültürlü, halkın kendi kendini yönettiği bir yerel yönetim anlayışının halkların kurtuluşu olduğunu vurguladı. 

Konuşmaların ardından adaylar platforma çağrılarak tanıtıldı. Şölen yerel sanatçıların söylediği ezgilerle çekilen halaylar ve atılan sloganlarla sona erdi. 

Kobanê direnişinde yaşaşımını yitiren 6 YPG ve YPJ savaşçısının cenazeleri otopsi için Urfa’ya getirildi.

Kobanê direnişinde yaşamını yitiren YPG ve YPJ Azad Anter, Tuba Karar (Verjin Koçer) (24), İbrahim Erbay (24), Vahap Güven (İbrahim Vehad) (27) Murat Kaysi (Demhat Şoreş) (18) ve Yusuf Eker'in (Bawer Garzan) (18) cenazeleri otopsi işlemleri için Mürşitpınar Sınır Kapısı'ndan alınarak Urfa Adli Tıp Kurumu'na getirildi. 

Otopsi işlemlerinin ardından YPG savaşçılarından Anter'in cenazesi Mardin Kızıltepe'ye, Erbay ve Kaysi'nin Siirt'e, Güven'in Mardin Derik'e, Eker'in Bitlis Tatvan'a ve YPJ savaşçısı Karar'ın ise Batman'a gönderilecek. [...]

DİYARBAKIR (DİHA) - TÜİK Diyarbakır Bölge Müdürlüğü'nün "Konut Satış İstatistikleri" verilerine göre, Türkiye genelinde konut satışları 2014 Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 13,2 oranında artış gösterdi. Bu satışların büyük bölümünün ipotekli satış olduğu belirtildi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Diyarbakır Bölge Müdürlüğünden alınan "Konut Satış İstatistikleri" verilerine göre, Türkiye genelinde konut satışları 2014 Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 13,2 oranında artarak 115 bin 786 oldu. [...]

KARS (DİHA) - Kağızman'da bir araç içinde seyir halinde bulunan 3 HPG'linin pusu kuran özel harekat polislerince infaz edildiği öne sürüldü.

Kars'ın Kağızman ilçesinde dün akşam saat 23.00 sularında Erzurum yolunun 10'uncu kilometresindeki Altıngedik konutları yakınlarında içinde HPG'lilerin bulunduğu bir araca özel harekat polisleri tarafından pusu kuruldu. Açılan ateşte 3 HPG'linin yaşamını yitirdiği, cenazelerin Erzurum Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldığı öne sürüldü. Yerel kaynaklar, Kağızman Kaymakamı Musa Üçgül'ün yaptığı açıklamada, "Özel bir şirkete ait Tuzla mevkisindeki hidroelektrik santraline saldırıldı. [...]

Foto Galeri 16 resim gösteriliyor

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+