Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş kadın örgütlerinin sorularını yanıtladı - Video


HDP Turgutlu eş başkan adayları halkla buluştu

2014-01-26 22:39:24
Yazdir

MANİSA (DİHA) - HDP Manisa Büyükşehir ve Turgutlu belediye eş başkan adayları Turgutlu'da yaklaşık bin kişinin katıldığı şölende halka tanıtıldı. 

HDP ve BDP Turgutlu ilçe örgütleri, Atatürk Mahallesi'ndeki Belediye Düğün salonunda düzenlediği halk şöleniyle HDP Manisa Belediye Eş Başkan adayı Hamdullah Müftoğlu ve HDP Turgutlu İlçe eş başkan adayları Ramazan Soğuk Pınar ile Latife Yanal'ı tanıttı. Yaklaşık bin yurttaşın katıldığı Şölene, EMEP MYK üyesi Abdullah Varlı, BDP Manisa il başkanı Ahmet Ertaş, HDP Manisa il başkanı Abdurahman Aras ile EMEP İzmir il başkanı Cabar Demirci yanı sıra emek ve demokrasi örgütlerinin temsilcileri katıldı. "Özgürlük halkların birlikteliğindedir", "Bu daha başlangıç" pankartları asıldı. 

HDP Turgutlu Belediye Eş Başkan adayı Latife Kanat, güçlerine halktan, kadınlardan ve gençlerden aldıklarını söyledi. AKP, CHP ve MHP koalisyonuyla sandıkta hesaplaşacaklarını ifade eden Kanat, "Biz diyoruz ki oylar namustur, namusta satılmaz. Namustan sonra grurumuz var. Yine diyoruz ki, gururumuzda oyumuzdur. Gururumuzu da başkasının çıkarına satmayalım" dedi.

Yanat'ın ardından konuşan Eş Başkan adayı Ramazan Soğukpınar ise, HDP'nin Türkiye'de var olan halkların kültürlerini ve dillerini anayasal güvenceye almak, baskıya, asimilasyona, inkâra ve şiddete karşı mücadele etmek için var olduğunu ifade ederek, Turgutlu yaşayan bütün halkların, inançlarla birlikte kendi kendilerini yöneteceklerini kaydetti. HDP Manisa Belediye Eş Başbakan adayı Hamdullah Müftüoğlu da, HDP' ye verilecek destek ve birlikte mücadelenin cezaevlerindeki tutsakların özgür olmasına, ezilen halkların özgür ve eşit olması sağlayacağını kaydetti. 

En son olarak konuşan EMEP MYK üyesi Abdullah Varlı, "Türkiye'de yüzde 5'in yüzde 85'inin daha fazla para kazandığı adaletsiz bir sistem, halklar ve ezilenler için var olur mu ?" diye sordu. HDP tüm Türkiye'nin geleceği ve mücadele merkezi olduğunu söyleyen Varlı, HDP'nin demokratik, katılımcı, çok dili ve çok kültürlü, halkın kendi kendini yönettiği bir yerel yönetim anlayışının halkların kurtuluşu olduğunu vurguladı. 

Konuşmaların ardından adaylar platforma çağrılarak tanıtıldı. Şölen yerel sanatçıların söylediği ezgilerle çekilen halaylar ve atılan sloganlarla sona erdi. 

HÜLYA EMEÇ

VAN (DİHA)
- 6 yaşındaki Melek Şan, Rojava'daki duruma karşı Ramazan ayının başından bu yana kumbarasında para topluyor. Etrafındaki çocukları da Rojava'ya para toplamak için örgütleyen Melek, kapı kapı dolaşarak büyüklere örnek oluyor. [...]

Derik Belediyesi tarafından 2012 yılında ilçede yaşayan yoksul ve dar gelirli ailelerin öğrencilerine yönelik eğitim vermek amacıyla açılan Gula Sor Eğitim ve Bilim Evi, Kaymakamlık tarafından kapatıldı.

Derik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Derik Belediyesi'ne 18 Temmuz'da gönderdiği yazıda, Belediye Başkanlığı bünyesinde Gula Sor Bilim ve Kültür Evi'nin izinsiz eğitim faaliyeti yürüttüğü belirtilerek, Kaymakamlığın kapatma kararı verdiği kaydedildi. [...]

İSTANBUL (DİHA) - "Casusluk" ve "yasadışı" dinleme yaptıkları iddiasıyla aralarında üst düzey polis amirlerinin de bulunduğu polislere yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 22 kişiden 14'ü tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi. 8 kişi ise savcılık sorgularının ardından serbest bırakıldı.

AKP ile Gülen cemaati arasındaki iktidar çatışmasının bir sonucu olarak cemaate yakın polisler hakkında "casusluk" ve "yasadışı" dinleme yaptıkları iddiasıyla 22 Temmuz günü yapılan operasyonda gözaltına alınan ve teslim olanlardan 22'si dün öğlen saatlerinde Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edilmişti. [...]

Foto Galeri 16 resim gösteriliyor

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+