HDP Turgutlu eş başkan adayları halkla buluştu

2014-01-26 22:39:24
Yazdir

MANİSA (DİHA) - HDP Manisa Büyükşehir ve Turgutlu belediye eş başkan adayları Turgutlu'da yaklaşık bin kişinin katıldığı şölende halka tanıtıldı. 

HDP ve BDP Turgutlu ilçe örgütleri, Atatürk Mahallesi'ndeki Belediye Düğün salonunda düzenlediği halk şöleniyle HDP Manisa Belediye Eş Başkan adayı Hamdullah Müftoğlu ve HDP Turgutlu İlçe eş başkan adayları Ramazan Soğuk Pınar ile Latife Yanal'ı tanıttı. Yaklaşık bin yurttaşın katıldığı Şölene, EMEP MYK üyesi Abdullah Varlı, BDP Manisa il başkanı Ahmet Ertaş, HDP Manisa il başkanı Abdurahman Aras ile EMEP İzmir il başkanı Cabar Demirci yanı sıra emek ve demokrasi örgütlerinin temsilcileri katıldı. "Özgürlük halkların birlikteliğindedir", "Bu daha başlangıç" pankartları asıldı. 

HDP Turgutlu Belediye Eş Başkan adayı Latife Kanat, güçlerine halktan, kadınlardan ve gençlerden aldıklarını söyledi. AKP, CHP ve MHP koalisyonuyla sandıkta hesaplaşacaklarını ifade eden Kanat, "Biz diyoruz ki oylar namustur, namusta satılmaz. Namustan sonra grurumuz var. Yine diyoruz ki, gururumuzda oyumuzdur. Gururumuzu da başkasının çıkarına satmayalım" dedi.

Yanat'ın ardından konuşan Eş Başkan adayı Ramazan Soğukpınar ise, HDP'nin Türkiye'de var olan halkların kültürlerini ve dillerini anayasal güvenceye almak, baskıya, asimilasyona, inkâra ve şiddete karşı mücadele etmek için var olduğunu ifade ederek, Turgutlu yaşayan bütün halkların, inançlarla birlikte kendi kendilerini yöneteceklerini kaydetti. HDP Manisa Belediye Eş Başbakan adayı Hamdullah Müftüoğlu da, HDP' ye verilecek destek ve birlikte mücadelenin cezaevlerindeki tutsakların özgür olmasına, ezilen halkların özgür ve eşit olması sağlayacağını kaydetti. 

En son olarak konuşan EMEP MYK üyesi Abdullah Varlı, "Türkiye'de yüzde 5'in yüzde 85'inin daha fazla para kazandığı adaletsiz bir sistem, halklar ve ezilenler için var olur mu ?" diye sordu. HDP tüm Türkiye'nin geleceği ve mücadele merkezi olduğunu söyleyen Varlı, HDP'nin demokratik, katılımcı, çok dili ve çok kültürlü, halkın kendi kendini yönettiği bir yerel yönetim anlayışının halkların kurtuluşu olduğunu vurguladı. 

Konuşmaların ardından adaylar platforma çağrılarak tanıtıldı. Şölen yerel sanatçıların söylediği ezgilerle çekilen halaylar ve atılan sloganlarla sona erdi. 
DERSİM (DİHA)- Dersim'de Paris'te katledilen 3 Kürt kadın siyasetçinin anmasına katıldığı gerekçesi ile DBP Dersim Gençlik Meclis Üyesi Umut Çongar tutuklandı.

Dersim merkez Gazik (Cumhuriyet) Mahallesi'nde Dersim Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı TEM Şube ekipleri tarafından eş zamanlı gerçekleştirilen ev baskınlarında 3 kişi gözaltın alınmış emniyetteki ifadelerinin ardından aynı gün serbest bırakılmışlardı. Gözaltına alınıp serbest bırakılanlardan DBP Dersim Gençlik Meclisi Üyesi Umut Çongar, dün akşama doğru bindiği otobüsten polisler tarafından indirilerek gözaltına alındı. [...]

Fransa’nın Bordeaux kentinde Kolektif Kobanê, Kobanê ile dayanışma gecesi düzenledi. Gecede yazar Pascal Torre ve NPA’dan Yann Peuch de Kobanê gezilerinden izlenim paylaştı.

Fransa’nın Boreaux kentinde Kolektif Kobanê, Kobanê ile dayanışma gecesi düzenledi. Gecede Fransız yazar ve Komünist Partisi’nden yazar Pascal Torre ile NPA’dan Pann Peuch, Kobanê gezisinden izlenim paylaştı.

Gece Yann Peuch’in Suruç’tan çekmiş olduğu kısa film ile başladı. [...]

ÇAĞDAŞ KAPLAN/MEHMET ZEKİ ÇİÇEK

KOBANÊ (DİHA) - YPG/YPJ savaşçıları,Kobanê'nin batı ve güneyinden sonra DAİŞ çetelerini doğudan da temizlemek için operasyonlarına hız verdi. [...]

İçişleri eski bakanı İdris Naim Şahin’in 17 yaşındaki lise öğrencisi Serap Eser cinayetinin MİT tarafından işlendiğini beyan etmesi üzerine, gözler yeniden KCK davalarına çevrildi. İdris Naim Şahin ve MİT görevlileri hakkında suç duyurusunda bulunan ve ANF’ye konuşan Özgür Hukukçular Derneği Avukatı Hüseyin Boğatekin, KCK kapsamında hüküm giyen müvekkili Erol Şen’in de aynı komplonun odağı olduğuna dikkat çekti. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+