HDP Turgutlu eş başkan adayları halkla buluştu

2014-01-26 22:39:24
Yazdir

MANİSA (DİHA) - HDP Manisa Büyükşehir ve Turgutlu belediye eş başkan adayları Turgutlu'da yaklaşık bin kişinin katıldığı şölende halka tanıtıldı. 

HDP ve BDP Turgutlu ilçe örgütleri, Atatürk Mahallesi'ndeki Belediye Düğün salonunda düzenlediği halk şöleniyle HDP Manisa Belediye Eş Başkan adayı Hamdullah Müftoğlu ve HDP Turgutlu İlçe eş başkan adayları Ramazan Soğuk Pınar ile Latife Yanal'ı tanıttı. Yaklaşık bin yurttaşın katıldığı Şölene, EMEP MYK üyesi Abdullah Varlı, BDP Manisa il başkanı Ahmet Ertaş, HDP Manisa il başkanı Abdurahman Aras ile EMEP İzmir il başkanı Cabar Demirci yanı sıra emek ve demokrasi örgütlerinin temsilcileri katıldı. "Özgürlük halkların birlikteliğindedir", "Bu daha başlangıç" pankartları asıldı. 

HDP Turgutlu Belediye Eş Başkan adayı Latife Kanat, güçlerine halktan, kadınlardan ve gençlerden aldıklarını söyledi. AKP, CHP ve MHP koalisyonuyla sandıkta hesaplaşacaklarını ifade eden Kanat, "Biz diyoruz ki oylar namustur, namusta satılmaz. Namustan sonra grurumuz var. Yine diyoruz ki, gururumuzda oyumuzdur. Gururumuzu da başkasının çıkarına satmayalım" dedi.

Yanat'ın ardından konuşan Eş Başkan adayı Ramazan Soğukpınar ise, HDP'nin Türkiye'de var olan halkların kültürlerini ve dillerini anayasal güvenceye almak, baskıya, asimilasyona, inkâra ve şiddete karşı mücadele etmek için var olduğunu ifade ederek, Turgutlu yaşayan bütün halkların, inançlarla birlikte kendi kendilerini yöneteceklerini kaydetti. HDP Manisa Belediye Eş Başbakan adayı Hamdullah Müftüoğlu da, HDP' ye verilecek destek ve birlikte mücadelenin cezaevlerindeki tutsakların özgür olmasına, ezilen halkların özgür ve eşit olması sağlayacağını kaydetti. 

En son olarak konuşan EMEP MYK üyesi Abdullah Varlı, "Türkiye'de yüzde 5'in yüzde 85'inin daha fazla para kazandığı adaletsiz bir sistem, halklar ve ezilenler için var olur mu ?" diye sordu. HDP tüm Türkiye'nin geleceği ve mücadele merkezi olduğunu söyleyen Varlı, HDP'nin demokratik, katılımcı, çok dili ve çok kültürlü, halkın kendi kendini yönettiği bir yerel yönetim anlayışının halkların kurtuluşu olduğunu vurguladı. 

Konuşmaların ardından adaylar platforma çağrılarak tanıtıldı. Şölen yerel sanatçıların söylediği ezgilerle çekilen halaylar ve atılan sloganlarla sona erdi. 

HABER MERKEZİ (DİHA) - Birleşmiş Milletler (BM) Ebola'ya 3'üncü kurbanını verdi.

Batı Afrika'nın korkulu rüyası Ebola virüsü can almaya devam ediyor. Birleşmiş Milletler'in (BM) bölgede görevli elamanlarından 3'üncüsü de bugün Ebola virüsü nedeni ile hayatını kaybetti.

Nijerya'nın Ebola virüsünü yendiği açıklamasının ardından gelen ölüm haberi bölgede halen yayılan ciddi bir tehlikenin olduğunu bir kez daha hatırlattı. Sierra Leone'de hayatını kaybeden BM görevlisinin eşi de şu an tedavi altında bulunuyor. [...]

Kobanê direnişinde yaşamını yitiren YPJ savaşçısı Xanim Daban ve YPG savaşçısı İdris Ahmed ile Mihemed Mistefa Suruç'ta binlerce kişinin katıldığı törenle toprağa verildi.

DAİŞ çetesine karşı 36’ıncı gününe giren Kobanê direnişinde yaşamını yitiren YPG ve YPJ savaşçıları Urfa'nın Suruç ilçesinde toprağa verildi. [...]

İSTANBUL (DİHA) - Taksim Dayanışması'nın 26 üyesi hakkında Gezi direnişi nedeniyle açılan davanın ikinci duruşmasında yargılamanın durdurulması talebi mahkeme tarafından tüm sanıkların savunmalarının alınmaması gerekçe gösterilerek reddedildi.

Taksim Dayanışması'nın 26 üyesi hakkında Gezi direnişi sebebiyle "örgüt üyeliği" ve "örgüt yöneticiliği" iddialarıyla açılan davanın ikinci duruşmasına Çağlayan'da bulunan İstanbul Adliyesi'ndeki 33. Asliye Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Duruşmada savunma yapan İsmail Sürücüoğlu, gözaltına alındıkları gün polisin hiçbir uyarı yapmadan kendilerine müdahale ettiğini ve gözaltına alındığı sırada polis şiddetine maruz kaldığını söyledi. [...]

İZMİR (DİHA) - Fethiye'de HDP İlçe Örgütü binasının açılışına engel olmak isteyen ve yaklaşık 3 gün süren ırkçı saldırıyı gerçekleştiren 116 kişinin yargılandığı dava görüldü. Duruşmada kendisini savunan saldırganlar, "Yargılanmayı değil ödül bekliyorduk" dedi.

Yerel seçim sürecinde, 9 Mart pazar günü, Fethiye'de HDP İlçe Örgütü binasının açılışını engellemek için yaklaşık 3 gün süren ırkçı saldırıda bulunan 116 kişi hakkında, "zorla bir siyasi partinin faaliyetini engellemek", "suç işlemeye alenen tahrik", "mala zarar verme" suçlamaları ile açılan davanın ilk duruşması, Fethiye 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü. [...]

Foto Galeri 16 resim gösteriliyor

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+