BDP Kars'ta seçim çalışmalarını sürdürüyor

2013-12-06 14:36:04
Yazdir

KARS (DİHA) - BDP Kars İl Örgütü, yerel seçim çalışmaları kapsamında kent merkezinin yanı sıra 6 ilçede halk toplantıları düzenleyerek, seçim stratejilerini anlattı. 

BDP Kars İl Örgütü, 2014 yerel seçimleri çalışmalarına Kars merkez, Selim, Kağızman, Sarıkamış, Digor, Susuz ve Arpaçay ilçelerinde düzenlediği halk toplantıları ile devam etti.
Halk toplantılarına BDP Kars Milletvekili Mülkiye Birtane, BDP PM üyesi Mukaddes Kubilay, BDP Kars il eş başkanları Turgut Taşkıran ve Şengül Mehmetoğlu ile Seçim Örgütleme Komisyonu üyelerinin yanı sıra il ve ilçe aday adayları katıldı. 

BDP Selim İlçe binasında gerçekleştirilen toplantıda konuşan BDP Kars İl Eş Başkanı Turgut Taşkıran, "Seçimler partimizin örgütlenme ve aktif çalışmalar yürüttüğü dönemlerdir. Gerçekleştirdiğimiz tüm halk toplantılarımız büyük bir coşku ve sahiplenme ile geçmektedir. Halkımızın bu duyarlılığı bizim için büyük bir onurdur" dedi.

Ardından konuşan BDP PM üyesi Mukaddes Kubilay ise, yaklaşan yerel seçimlerin kendileri açısından öneminin büyük olduğunu dile getirdi. BDP'nin "kilit parti" konumunda olduğunu ifade eden Kubilay şunları aktardı: "Kürdistan ve diğer metropollerde tüm gözler bizim partimizin adayları ve çalışmaları üzerindedir. Bu ülkede siyasetin en büyük muhalefetini partimiz yapmaktadır. Halkımızın partimize dönük büyük bir sempatisi ve ilgisi vardır. Bizler bu doğrultuda halkımıza dönük çalışmaları hızlandırıp sürecin ruhuna uygun güçlü sahiplenmeyi ortaya koymamız gerekiyor. Bunun için yaklaşan yerel seçimlerde büyük bir başarı elde ederek sürece cevap olmalıyız." 

Uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF), Türk Meclisi'nde Yolsuzluk Komisyonu ifadelerine getirilen yayın yasağına tepki göstererek, “Hiç bir ölçüye sığmayan politik bir sansür” dedi.

Merkezi Paris'te bulunan RSF, yolsuzlukla suçlanan eski dört bakan TBMM Komisyonu’nda dinlenmesiyle ilgili işlemlere yayın yasağı getirilmesini kınadı.

Bu yasağı “Hiç bir ölçüye sığmayan politik bir sansür” şeklinde niteleyen RSF, yasak kararının kaldırılmasını talep etti.

Ankara 7. [...]

Kobanê Kantonu Hizmet İşleri Sorumluğu'na bağlı çalışanlar, saldırılara rağmen kentte çalışmalarına devam ediyor. Sınırlı olanaklarla çalışmalarını sürdüren Hizmet İşleri emekçileri,  "Zorlu bir süreçten geçiyoruz. Kobanê'nin her sokağında, her taşında bir anımız var. Silah tutmaktan tutalım da yapılabilecek en küçük bir işe kadar, kim ne yapabiliyorsa Kobanê'ye dönerek, o işi yapsın. [...]

301 işçinin öldürüldüğü Soma maden faciasını soruşturmak üzere kurulan Meclis Soma Araştırma Komisyonu, raporunu tamamlamak üzere. Komisyon üyesi milletvekilleri taslak rapora ilişkin önerilerini sunduktan sonra son şekli verilerek, Meclis Başkanlığı'na sunulacak.

Madencilik sektörüne ve sektörün sorunlarına ilişkin ayrıntılı teknik bilgilerin yer aldığı taslak raporda, denetimler için "Hukuksal boyutta kaldı, performans ve yerindelik denetimi yapılmadı" denildi. Ayrıca, işverenin maliyetleri azaltmak için iş sağlığı ve güvenliği yatırımlarını yeterli seviyede yapmadığı vurgulandı. [...]

Foto Galeri 5 resim gösteriliyor

En Son Videolar
Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+