Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş, Hakkari'de konuştu - Video

Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş - Bayram özel imc tv - Video


BDP Kars'ta seçim çalışmalarını sürdürüyor

2013-12-06 14:36:04
Yazdir

KARS (DİHA) - BDP Kars İl Örgütü, yerel seçim çalışmaları kapsamında kent merkezinin yanı sıra 6 ilçede halk toplantıları düzenleyerek, seçim stratejilerini anlattı. 

BDP Kars İl Örgütü, 2014 yerel seçimleri çalışmalarına Kars merkez, Selim, Kağızman, Sarıkamış, Digor, Susuz ve Arpaçay ilçelerinde düzenlediği halk toplantıları ile devam etti.
Halk toplantılarına BDP Kars Milletvekili Mülkiye Birtane, BDP PM üyesi Mukaddes Kubilay, BDP Kars il eş başkanları Turgut Taşkıran ve Şengül Mehmetoğlu ile Seçim Örgütleme Komisyonu üyelerinin yanı sıra il ve ilçe aday adayları katıldı. 

BDP Selim İlçe binasında gerçekleştirilen toplantıda konuşan BDP Kars İl Eş Başkanı Turgut Taşkıran, "Seçimler partimizin örgütlenme ve aktif çalışmalar yürüttüğü dönemlerdir. Gerçekleştirdiğimiz tüm halk toplantılarımız büyük bir coşku ve sahiplenme ile geçmektedir. Halkımızın bu duyarlılığı bizim için büyük bir onurdur" dedi.

Ardından konuşan BDP PM üyesi Mukaddes Kubilay ise, yaklaşan yerel seçimlerin kendileri açısından öneminin büyük olduğunu dile getirdi. BDP'nin "kilit parti" konumunda olduğunu ifade eden Kubilay şunları aktardı: "Kürdistan ve diğer metropollerde tüm gözler bizim partimizin adayları ve çalışmaları üzerindedir. Bu ülkede siyasetin en büyük muhalefetini partimiz yapmaktadır. Halkımızın partimize dönük büyük bir sempatisi ve ilgisi vardır. Bizler bu doğrultuda halkımıza dönük çalışmaları hızlandırıp sürecin ruhuna uygun güçlü sahiplenmeyi ortaya koymamız gerekiyor. Bunun için yaklaşan yerel seçimlerde büyük bir başarı elde ederek sürece cevap olmalıyız." 

Ramazan Bayramı nedeniyle Kuzey Kürdistan genelinde bayram ziyaretleri DBP binaları, Kürt Özgürlük Mücadelesi'nde yaşamını yitirenlerin mezarları ve ailelerine yapılan ziyaretler ile sürüyor. 

AMED: Ramazan Bayramı münasebetiyle Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Amed İl Başkanlığı'nda, Büyükşehir Belediyesi eş başkanları Fırat Anlı ile Gültan Kışanak, Yenişehir ve Kayapınar belediyesi eş başkanları, HDP Amed Milletvekili Nursel Aydoğan halk ile il binasında bayramlaştı. [...]

Fransa havayolları Air France ile Hollandalı KLM grubu, güvenlik gerekçesiyle Irak üzerindeki uçuşlarını durdurdu.

Fransız-Hollandalı grup tarafından yapılan açıklamada "Yolcularımız ve mürettebatlarımızın güvenliği önceliklidir.  Irak uçuşlarını 25 Temmuz Cuma gününden itibaren durdurduk" denildi.

Malezya havayollarına ait bir yolcu uçağının Ukrayna üzerinde düşürülerek 298 kişinin hayatını kaybetmesi ardından havayolu şirketleri çatışma halindeki Irak'ta da kendilerini füze menzilinde bulmaktan endişe ediyorlar.

Diğer bir çok havayolu şirketinin de uçuşlarını sınırlaması bekleniyor. [...]

Sivas'ın Kangal, Divriği ve Zara ilçelerine giden HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ, #direnBakırtepe Kültür Festivali'ne katıldı. Yüksekdağ'ı coşkuyla selamlayan köylüler, "Oyumuz bu kez Demirtaş'a" dediler.

HDP Eşbaşkanı Figen Yüksekdağ Sivas ilçelerine yaptığı gezisini tamamladı.

Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, cumhurbaşkanlığı seçimleri kapsamında Sivas'ın Kangal, Divriği ve Zara ilçelerine ziyarette bulundu. [...]

Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin DEMİRTAŞ’ın, yarın (30 Temmuz  2014 Çarşamba – Bayramın üçüncü günü) İSTANBUL’da katılacağı programlar şöyle:Saat: 16:00

Kadın forumuna katılım

Yer: Büyük Maçka Parkı / Harbiye Mh, Kadırgalar Cd. / Harbiye / Şişli / İSTANBULSaat 13:00

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı, Büyükelçi  Mr Stefano Manservisi ve Birinci Müsteşar Mr Francois Naucodie ile görüşme. [...]

Foto Galeri 5 resim gösteriliyor

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+