BDP Kars'ta seçim çalışmalarını sürdürüyor

2013-12-06 14:36:04
Yazdir

KARS (DİHA) - BDP Kars İl Örgütü, yerel seçim çalışmaları kapsamında kent merkezinin yanı sıra 6 ilçede halk toplantıları düzenleyerek, seçim stratejilerini anlattı. 

BDP Kars İl Örgütü, 2014 yerel seçimleri çalışmalarına Kars merkez, Selim, Kağızman, Sarıkamış, Digor, Susuz ve Arpaçay ilçelerinde düzenlediği halk toplantıları ile devam etti.
Halk toplantılarına BDP Kars Milletvekili Mülkiye Birtane, BDP PM üyesi Mukaddes Kubilay, BDP Kars il eş başkanları Turgut Taşkıran ve Şengül Mehmetoğlu ile Seçim Örgütleme Komisyonu üyelerinin yanı sıra il ve ilçe aday adayları katıldı. 

BDP Selim İlçe binasında gerçekleştirilen toplantıda konuşan BDP Kars İl Eş Başkanı Turgut Taşkıran, "Seçimler partimizin örgütlenme ve aktif çalışmalar yürüttüğü dönemlerdir. Gerçekleştirdiğimiz tüm halk toplantılarımız büyük bir coşku ve sahiplenme ile geçmektedir. Halkımızın bu duyarlılığı bizim için büyük bir onurdur" dedi.

Ardından konuşan BDP PM üyesi Mukaddes Kubilay ise, yaklaşan yerel seçimlerin kendileri açısından öneminin büyük olduğunu dile getirdi. BDP'nin "kilit parti" konumunda olduğunu ifade eden Kubilay şunları aktardı: "Kürdistan ve diğer metropollerde tüm gözler bizim partimizin adayları ve çalışmaları üzerindedir. Bu ülkede siyasetin en büyük muhalefetini partimiz yapmaktadır. Halkımızın partimize dönük büyük bir sempatisi ve ilgisi vardır. Bizler bu doğrultuda halkımıza dönük çalışmaları hızlandırıp sürecin ruhuna uygun güçlü sahiplenmeyi ortaya koymamız gerekiyor. Bunun için yaklaşan yerel seçimlerde büyük bir başarı elde ederek sürece cevap olmalıyız." 

AFYON (DİHA)- Afyonkarahisar'da, geziye giden üniversite öğrencileri taşıyan otobüsün yaptığı kazada 6 kişi hayatını kaybetti.

Süleyman Demirel Üniversitesi Yalvaç Meslek Yüksekokulu öğrencilerini taşıyan otobüs, Afyonkarahisar'ın Çay ilçesi Karamık köyü yakınlarında kaza yaptı. Kazada 6 öğrenci öldü, 23 öğrenci de yaralandı.
Eskişehir'e gezi amacıyla giden üniversite öğrencilerini taşıyan 32 YV 436 plakalı otobüsün Karamık köyü yakınlarında yağış nedeniyle yoldan çıkarak 15 metrelik uçuruma yuvarlandığı öğrenildi. [...]

VAN (DİHA) - Van'ın Edremit İlçesi'nde bulunan polis lojmanlarını koruyan güvenlik kulübesine silahlı saldırı düzenlendi.

Van'ın Edremit İlçesi İpekyolu Caddesi'ndeki Bölge Araştırma Hastanesi karşısında bulunan polis lojmanlarını koruyan güvenlik kulübesine kimliği belirsiz kişiler tarafından silahlı saldırı düzenlendi. Lojmanı koruyan güvenlik kapısına yaklaşan bir araçtan ateş açıldığı öğrenirken yaşanan olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

Olayın yaşandığı bölgede polisiye tedbirler alındığı ve bölgede operasyon başlatıldığı öğrenildi. [...]

41 gündür Kobanê-Suruç sınırında direniş nöbeti tutan halk, AKP hükümetinin “güvenli bölge” oluşturma girişimine tepki gösterdi. Sınırı terk etmeyeceklerinin altını çizen eylemciler, sınır hattını ne AKP hükümetine ne de DAİŞ çetelerine bırakmayacaklarına dikkat çekti.

AKP hükümetinin sınır hattına “güvenli bölge” kurma girişimine bir tepki de günlerdir sınır hattında Kobanê direnişi için nöbet tutanlardan geldi. Mehser ve Misyenter köylülerinde direniş nöbeti tutanlar, sınır hattını insansızlaştırmayı ve Kobanê direnişini kuşatmayı planlayan hükümetin bu hesaptan derhal dönmesini istedi. [...]

Dersim'de bugün açılması beklenen Doktor Baran ve Zilan Şehitliği için kentte olağanüstü hal ilan edildi. Erzincan-Dersim yolu trafiğe kapatılırken, kent içerisinde polis ve asker yoğunluğu dikkat çekiyor.

Pülümür Vadisi'nde bugün açılması beklenen Doktor Baran ve Zîlan Şehitliği için kentte adeta olağanüstü hal ilan edildi.

Dersim Belediyesi Eşbaşkanı M. Ali Bul, şehitlik açılışının engellenmesi amacıyla 7 ilçe ile çevre illerden Pülümür vadisine giden tüm yolların asker ve panzerlerle kapatıldığını belirtti. Kentte olağanüstü hal uygulandığını söyleyen Bul, “Bugünkü durum 1990'lara dönüştür. Bütün yollar asker ve polisler tarafından kapatılmış. [...]

Foto Galeri 5 resim gösteriliyor

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+