BDP Kars'ta seçim çalışmalarını sürdürüyor

2013-12-06 14:36:04
Yazdir

KARS (DİHA) - BDP Kars İl Örgütü, yerel seçim çalışmaları kapsamında kent merkezinin yanı sıra 6 ilçede halk toplantıları düzenleyerek, seçim stratejilerini anlattı. 

BDP Kars İl Örgütü, 2014 yerel seçimleri çalışmalarına Kars merkez, Selim, Kağızman, Sarıkamış, Digor, Susuz ve Arpaçay ilçelerinde düzenlediği halk toplantıları ile devam etti.
Halk toplantılarına BDP Kars Milletvekili Mülkiye Birtane, BDP PM üyesi Mukaddes Kubilay, BDP Kars il eş başkanları Turgut Taşkıran ve Şengül Mehmetoğlu ile Seçim Örgütleme Komisyonu üyelerinin yanı sıra il ve ilçe aday adayları katıldı. 

BDP Selim İlçe binasında gerçekleştirilen toplantıda konuşan BDP Kars İl Eş Başkanı Turgut Taşkıran, "Seçimler partimizin örgütlenme ve aktif çalışmalar yürüttüğü dönemlerdir. Gerçekleştirdiğimiz tüm halk toplantılarımız büyük bir coşku ve sahiplenme ile geçmektedir. Halkımızın bu duyarlılığı bizim için büyük bir onurdur" dedi.

Ardından konuşan BDP PM üyesi Mukaddes Kubilay ise, yaklaşan yerel seçimlerin kendileri açısından öneminin büyük olduğunu dile getirdi. BDP'nin "kilit parti" konumunda olduğunu ifade eden Kubilay şunları aktardı: "Kürdistan ve diğer metropollerde tüm gözler bizim partimizin adayları ve çalışmaları üzerindedir. Bu ülkede siyasetin en büyük muhalefetini partimiz yapmaktadır. Halkımızın partimize dönük büyük bir sempatisi ve ilgisi vardır. Bizler bu doğrultuda halkımıza dönük çalışmaları hızlandırıp sürecin ruhuna uygun güçlü sahiplenmeyi ortaya koymamız gerekiyor. Bunun için yaklaşan yerel seçimlerde büyük bir başarı elde ederek sürece cevap olmalıyız." 
MUŞ(DİHA) - Muş'ta, Roboski katliamı anmasına katılan 3 kişiye 10'ar ay hapis cezası verildi.

Muş'ta, Roboski katliamının yıl dönümü nedeniyle, 28 Aralık 2013 tarihinde yapılan anmaya katılan 3 kişiye 10'ar ay hapis cezası verildi. Söz konusu tarihte "Çerxa Şorê" marşını okuyarak, "Örgüt propagandası" yaptıkları iddiasıyla Muş Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan SES Şube Başkanı İdris Gürkan ve 6-8 Ekim Kobané'ye destek eylemlerine katıldıkları gerekçesiyle tutuklu yargılanan Rıdvan Çelebi ile Arafat Altun'a 10'ar ay ceza verildi. [...]

ANKARA (DİHA) – Yolsuzlukları yaptıkları gerekçesiyle istifa eden AKP’li 4 eski bakan için oluşturulan Meclis Soruşturma Komisyonu bakanların Yüce Divan’a gönderilip gönderilmeyeceği yönündeki oylaması ertelendi.

Çoğunluğunu AKP Milletvekillerinin oluşturduğu Meclis Yolsuzluk Soruşturma Komisyonu’nun bakanların Yüce Divan’a gönderilip gönderilmeyeceğini bugün oylaması bekleniyordu. Ancak Komisyon oylamayı 5 Ocak 2015 tarihinde yapılmasına karar verdi.


Başkanlığını AKP’li Hakkı Köylüoğlu’nun yaptığı Komisyon 9 AKP’li, 4’ü CHP’li, biri de MHP’li vekillerden oluşuyor. [...]

Foto Galeri 5 resim gösteriliyor

En Son Videolar
Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+