BDP Kars'ta seçim çalışmalarını sürdürüyor

2013-12-06 14:36:04
Yazdir

KARS (DİHA) - BDP Kars İl Örgütü, yerel seçim çalışmaları kapsamında kent merkezinin yanı sıra 6 ilçede halk toplantıları düzenleyerek, seçim stratejilerini anlattı. 

BDP Kars İl Örgütü, 2014 yerel seçimleri çalışmalarına Kars merkez, Selim, Kağızman, Sarıkamış, Digor, Susuz ve Arpaçay ilçelerinde düzenlediği halk toplantıları ile devam etti.
Halk toplantılarına BDP Kars Milletvekili Mülkiye Birtane, BDP PM üyesi Mukaddes Kubilay, BDP Kars il eş başkanları Turgut Taşkıran ve Şengül Mehmetoğlu ile Seçim Örgütleme Komisyonu üyelerinin yanı sıra il ve ilçe aday adayları katıldı. 

BDP Selim İlçe binasında gerçekleştirilen toplantıda konuşan BDP Kars İl Eş Başkanı Turgut Taşkıran, "Seçimler partimizin örgütlenme ve aktif çalışmalar yürüttüğü dönemlerdir. Gerçekleştirdiğimiz tüm halk toplantılarımız büyük bir coşku ve sahiplenme ile geçmektedir. Halkımızın bu duyarlılığı bizim için büyük bir onurdur" dedi.

Ardından konuşan BDP PM üyesi Mukaddes Kubilay ise, yaklaşan yerel seçimlerin kendileri açısından öneminin büyük olduğunu dile getirdi. BDP'nin "kilit parti" konumunda olduğunu ifade eden Kubilay şunları aktardı: "Kürdistan ve diğer metropollerde tüm gözler bizim partimizin adayları ve çalışmaları üzerindedir. Bu ülkede siyasetin en büyük muhalefetini partimiz yapmaktadır. Halkımızın partimize dönük büyük bir sempatisi ve ilgisi vardır. Bizler bu doğrultuda halkımıza dönük çalışmaları hızlandırıp sürecin ruhuna uygun güçlü sahiplenmeyi ortaya koymamız gerekiyor. Bunun için yaklaşan yerel seçimlerde büyük bir başarı elde ederek sürece cevap olmalıyız." 

KOBANÊ (DİHA) - DAİŞ çetelerinin Kobanê'ye saldırıları 69. gününde devam ederken, Serêkaniyê ve Kobanê'de yaşanan çatışmalarda 17 çetenin öldürüldüğü belirtildi.

YPG Basın Merkezi, Kobanê ve Serêkaniyê'de yaşanan çatışmaların sonuçlarını açıkladı. DAİŞ çetelerinin Kobanê'yi işgal etmek amacıyla başlattıkları saldırıların 68. gününde de devam ettiğini belirten YPG, "Çete saldırılarının ilk gününden beri büyük bir özveri ve fedakarlıkla Kobanê'yi savunan YPG/YPJ güçlerimizin çete gruplarına yönelik saldırıları da aralıksız sürdürmektedir" dedi. [...]

VAN / BİTLİS (DİHA) - Van ve Bitlis'te dün akşam bastıran kar yağışı, etkisini arttırarak devam ediyor.

Van'ın Çaldıran ilçesinde etkili olan kar yağışı kısa sürede ilçeyi beyaza bürüdü. Tüm bölgede etkili olan kar yağışı Çaldıran'da da dün akşamdan bu yana devam ediyor. Özellikle öğle saatlerinde bastıran kar, günlük hayatı olumsuz etkiledi. Kar yağışı nedeniyle kapanan yol olmadığı öğrenildi.

Bitlis'te de dün akşam saatlerinden itibaren etkisini göstermeye başlayan karla karışık yağmur, aralıklarla sürüyor. Yapılan uyarılara rağmen yurttaşlar kara hazırlıksız yakalandı. [...]

MERSİN (DİHA) - Mersin'de Niyazi Değirmenci isimli yurttaş otomobil ile seyir halindeyken uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi.

Mersin'in Akdeniz ilçesine bağlı Özgürlük Mahallesi'nde Niyazi Değirmenci(43) isimli yurttaş 33 BUK 01 plakalı otomobili ile merkez Tırmıl miting alanında seyir halinde iken motosikletli 2 kişinin silahlı saldırısına uğradı. Silahlı saldırıya uğrayan Değirmenci'nin kontrolündeki araç orta refüje çarparak durdu. Vücudunun çeşitli yerlerine kurşun isabet eden Değirmenci kaldırıldığı Mersin Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. [...]

SDP’li kadınlar, "Susma, korkma, itaat etme, kurtuluşumuz direnişte" sloganıyla Taksim Tünel’den Galatasaray Meydanı’na yürüdü. “Vardık, varız, var olacağız” diye haykıran kadınlar, “Erkek ve devlet şiddetine, tecavüze ve tacize karşı elimiz kolumuz her yerden bağlanıyorsa cevap vermek meşrudur. Öz savunma ve meşru müdafaa gücümüzü kullanmak hakkımızdır. Direnmek haktır, kurtuluşumuz direniştedir” dedi. [...]

Foto Galeri 5 resim gösteriliyor

Video

Reklam
Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+