BDP Kars'ta seçim çalışmalarını sürdürüyor

2013-12-06 14:36:04
Yazdir

KARS (DİHA) - BDP Kars İl Örgütü, yerel seçim çalışmaları kapsamında kent merkezinin yanı sıra 6 ilçede halk toplantıları düzenleyerek, seçim stratejilerini anlattı. 

BDP Kars İl Örgütü, 2014 yerel seçimleri çalışmalarına Kars merkez, Selim, Kağızman, Sarıkamış, Digor, Susuz ve Arpaçay ilçelerinde düzenlediği halk toplantıları ile devam etti.
Halk toplantılarına BDP Kars Milletvekili Mülkiye Birtane, BDP PM üyesi Mukaddes Kubilay, BDP Kars il eş başkanları Turgut Taşkıran ve Şengül Mehmetoğlu ile Seçim Örgütleme Komisyonu üyelerinin yanı sıra il ve ilçe aday adayları katıldı. 

BDP Selim İlçe binasında gerçekleştirilen toplantıda konuşan BDP Kars İl Eş Başkanı Turgut Taşkıran, "Seçimler partimizin örgütlenme ve aktif çalışmalar yürüttüğü dönemlerdir. Gerçekleştirdiğimiz tüm halk toplantılarımız büyük bir coşku ve sahiplenme ile geçmektedir. Halkımızın bu duyarlılığı bizim için büyük bir onurdur" dedi.

Ardından konuşan BDP PM üyesi Mukaddes Kubilay ise, yaklaşan yerel seçimlerin kendileri açısından öneminin büyük olduğunu dile getirdi. BDP'nin "kilit parti" konumunda olduğunu ifade eden Kubilay şunları aktardı: "Kürdistan ve diğer metropollerde tüm gözler bizim partimizin adayları ve çalışmaları üzerindedir. Bu ülkede siyasetin en büyük muhalefetini partimiz yapmaktadır. Halkımızın partimize dönük büyük bir sempatisi ve ilgisi vardır. Bizler bu doğrultuda halkımıza dönük çalışmaları hızlandırıp sürecin ruhuna uygun güçlü sahiplenmeyi ortaya koymamız gerekiyor. Bunun için yaklaşan yerel seçimlerde büyük bir başarı elde ederek sürece cevap olmalıyız." 
Doğu Kürdistan’daki Kobanê kutlamaları İran rejiminin müdahalelerine rağmen hız kesmeden devam ediyor. Rojhilat kentleri Sine, Şino ve Merîwan’da geçler halka gül ve tatlı dağıtıyor, halk kent meydanlarında gece ve gündüz kutlama yapıyor.

Kürdistan’ın birçok yerinde olduğu gibi halk Doğu Kürdistan’ın kentlerinde de alanlara çıkmaya devam ediyor. Dün gece yapılan kutlamalarda Sine Apocu gençliği Awyer dağında bir kutlama gerçekleştirdi. Şehir merkezinde de halkın ana cadde ve meydanlardaki kutlamaları sürüyor. [...]

Kürdistan Bölgesel Yönetimi Peşmerge Bakanlığı, bütün savaş cephelerine resmi bir yazı gönderdi.

Peşmerge Bakanlığı resmi yazısında şunları belirtti: “Peşmerge güçlerinin onur ve şanı için, bütün komutan, yönetici ve peşmergelerimize diyoruz ki, DAİŞ çetelerinin cenazeleri ve yaralılarına karşı hiçbir şekilde olumsuz davranış ve ahlak dışı yaklaşım gösterilmemelidir. Aynı zamanda fotoğraf çekilmesinin de önü alınmalıdır. [...]

Almanya’nın Duisburg kentinde yaşayan Kürdistanlılar Kobanê zaferini kutladı.

Duisburg’daki Demokratik Kürt Kültür Merkezi’nde bir araya gelen yüzlerce Kürdistanlı ve dostu, Kobanê’nin özgürleştirilmesini kutladı.

Kutlamada yapılan konuşmalarda, Kobanê’nin özgürleştirilmesinin Kürt ulusunun bölge gericiliğine karşı verilen mücadelesinin sonucu olduğu vurgulandı. [...]

PKK'nin kurucu üyelerinden Sakine Cansız, KNK üyesi Fidan Doğan ve Kürt gençlik hareketi üyesi Leyla Şaylemez’in katledildiği 9 Ocak 2013 tarihinden beri Kürdistanlılar her Çarşamba sokaktaydı. Bu haftada Kürdistanlılar Demokratik Kürt Toplum Merkezi önünde saat 14.00’de biraraya gelerek Kürdistan Enformasyon Bürosu önüne kadar bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Demokratik Kürt Toplum Merkezi önünde saat 14. [...]

VAN (DİHA) - Van-Çatak karayolunda kar yağışından dolayı yaşanan buzlanma nedeniyle yoldan çıkan kamyonetin devrilerek takla atması sonucu araç şoförü kişi hafif yaralandı.

Van-Çatak karayolu üzerinde bulunan Elmacı bölgesinde öğle saatlerinden beri etkili olan kar yağışı ve tipi yüzünden oluşan buzlanma nedeniyle bir kamyonet yoldan çıktı. Takla atarak şarampole devrilen araç, Çatak Belediyesi’ne ait iş makinesi tarafından kurtarılırken, araç şoförü hafif yaralandı.

Kar yağışının yoğun olarak devam ettiği ilçede belediye ekipleri tarafından zincir takılması konusunda uyarılar yapıldı. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+