BDP Kars'ta seçim çalışmalarını sürdürüyor

2013-12-06 14:36:04
Yazdir

KARS (DİHA) - BDP Kars İl Örgütü, yerel seçim çalışmaları kapsamında kent merkezinin yanı sıra 6 ilçede halk toplantıları düzenleyerek, seçim stratejilerini anlattı. 

BDP Kars İl Örgütü, 2014 yerel seçimleri çalışmalarına Kars merkez, Selim, Kağızman, Sarıkamış, Digor, Susuz ve Arpaçay ilçelerinde düzenlediği halk toplantıları ile devam etti.
Halk toplantılarına BDP Kars Milletvekili Mülkiye Birtane, BDP PM üyesi Mukaddes Kubilay, BDP Kars il eş başkanları Turgut Taşkıran ve Şengül Mehmetoğlu ile Seçim Örgütleme Komisyonu üyelerinin yanı sıra il ve ilçe aday adayları katıldı. 

BDP Selim İlçe binasında gerçekleştirilen toplantıda konuşan BDP Kars İl Eş Başkanı Turgut Taşkıran, "Seçimler partimizin örgütlenme ve aktif çalışmalar yürüttüğü dönemlerdir. Gerçekleştirdiğimiz tüm halk toplantılarımız büyük bir coşku ve sahiplenme ile geçmektedir. Halkımızın bu duyarlılığı bizim için büyük bir onurdur" dedi.

Ardından konuşan BDP PM üyesi Mukaddes Kubilay ise, yaklaşan yerel seçimlerin kendileri açısından öneminin büyük olduğunu dile getirdi. BDP'nin "kilit parti" konumunda olduğunu ifade eden Kubilay şunları aktardı: "Kürdistan ve diğer metropollerde tüm gözler bizim partimizin adayları ve çalışmaları üzerindedir. Bu ülkede siyasetin en büyük muhalefetini partimiz yapmaktadır. Halkımızın partimize dönük büyük bir sempatisi ve ilgisi vardır. Bizler bu doğrultuda halkımıza dönük çalışmaları hızlandırıp sürecin ruhuna uygun güçlü sahiplenmeyi ortaya koymamız gerekiyor. Bunun için yaklaşan yerel seçimlerde büyük bir başarı elde ederek sürece cevap olmalıyız." 

DÊRSIM (DİHA) - Dêrsim'de karakola erzak taşıyan bir aracın HPG'lilerce yakıldığı bildirildi.

Dêrsim'in Xozat (Hozat) ilçesinde bulunan Yenibaş Jandarma Karakol Komutanlığı'na dün erzak ve malzeme götüren bir aracın önü, karakola 7 kilometre mesafede HPG'liler tarafından kesildiği belirtildi. HPG'lilerin aracı ateşe verdiği ve şoförü de bir süre alıkoyduktan sonra serbest bıraktığı kaydedildi.

Konuya ilişkin Dêrsim Valiliği de yaptığı açıklamada, Yenibaş Jandarma Karakol Komutanlığı'na malzeme götüren aracın dün saat 11.00 sıralarında yakıldığı belirtti. [...]

JINHA

RIHA - Urfa’da düzenlenecek 1 Mayıs kutlaması, Antep’te meydana gelen patlama nedeniyle iptal edildi.

Urfa’da emek örgütleri KESK, TMMOB, TTB öncülüğünde Topçu Meydanı'nda düzenlenecek 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı kutlamaları, Antep Emniyet Müdürlüğü'ne yapılan saldırı nedeniyle iptal edildi. Emek örgütleri SMS aracılığı ile kutlamaların iptal edildiğini duyurdu. [...]

TV'de Ne var?
En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2016 [email protected]
Google+ jinha diha anf