BDP Kars'ta seçim çalışmalarını sürdürüyor

2013-12-06 14:36:04
Yazdir

KARS (DİHA) - BDP Kars İl Örgütü, yerel seçim çalışmaları kapsamında kent merkezinin yanı sıra 6 ilçede halk toplantıları düzenleyerek, seçim stratejilerini anlattı. 

BDP Kars İl Örgütü, 2014 yerel seçimleri çalışmalarına Kars merkez, Selim, Kağızman, Sarıkamış, Digor, Susuz ve Arpaçay ilçelerinde düzenlediği halk toplantıları ile devam etti.
Halk toplantılarına BDP Kars Milletvekili Mülkiye Birtane, BDP PM üyesi Mukaddes Kubilay, BDP Kars il eş başkanları Turgut Taşkıran ve Şengül Mehmetoğlu ile Seçim Örgütleme Komisyonu üyelerinin yanı sıra il ve ilçe aday adayları katıldı. 

BDP Selim İlçe binasında gerçekleştirilen toplantıda konuşan BDP Kars İl Eş Başkanı Turgut Taşkıran, "Seçimler partimizin örgütlenme ve aktif çalışmalar yürüttüğü dönemlerdir. Gerçekleştirdiğimiz tüm halk toplantılarımız büyük bir coşku ve sahiplenme ile geçmektedir. Halkımızın bu duyarlılığı bizim için büyük bir onurdur" dedi.

Ardından konuşan BDP PM üyesi Mukaddes Kubilay ise, yaklaşan yerel seçimlerin kendileri açısından öneminin büyük olduğunu dile getirdi. BDP'nin "kilit parti" konumunda olduğunu ifade eden Kubilay şunları aktardı: "Kürdistan ve diğer metropollerde tüm gözler bizim partimizin adayları ve çalışmaları üzerindedir. Bu ülkede siyasetin en büyük muhalefetini partimiz yapmaktadır. Halkımızın partimize dönük büyük bir sempatisi ve ilgisi vardır. Bizler bu doğrultuda halkımıza dönük çalışmaları hızlandırıp sürecin ruhuna uygun güçlü sahiplenmeyi ortaya koymamız gerekiyor. Bunun için yaklaşan yerel seçimlerde büyük bir başarı elde ederek sürece cevap olmalıyız." 
ANKARA (DİHA) - AKP Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu'nun çalıştırdığı ve 2 ay boyunca ücretlerini vermediği işçiler AKP ve vekiline "Şantiyelerde ölen işçi kardeşlerimizin kanı var. Sizin yediğiniz insan etidir. İçtiğiniz işçi kanı. O binalar nasıl inşa etmesini bildiysek gün olup devran döndüğünde başınıza yıkmasını da biz biliriz" sözleriyle ağır eleştirilerde bulundu.

İnşaat-İş Sendikası AKP'li Galip Ensarioğlu tarafından yaptırılan Ankara Hacettepe Hastanesi Acil Servis İnşaatı şantiyesinde mekanik tesisat işlerinde çalışan işçilerin 2 ay maaşlarının verilmediği ortaya çıktı. [...]

ANKARA (DİHA) - Kürt kadın sanatçı Nuarin, 8 Mart vesilesi ile çıkardığı ve 2 gün önce sosyal medyada paylaştığı "Jin Jiyane" şarkısını Kürt Özgürlük Mücadelesi'nde yaşamını yitiren kadınlara atfetti.

Kürtçe müziğe aynı zamanda kadın bakış açısını kazandırması ile tanınan ve söylediği şarkılar ile büyük bir hayranlık uyandıran Kürt kadın sanatçısı Nuarin, daha önce 8 Mart için yaptığı şarkılara bir yenisini ekledi. Özellikle Kürt kadın mücadelesini müziğin büyüleyici melodileleriyle buluşturan Nuarin, bu kez 8 Mart vesilesiyle "Jin Jiyane" adlı bir şarkı hazırlayarak, 8 Mart arifesinde yayınladı. [...]

Fransa’da binlerce yıllık bir mezarlıkta bulunan bir gömünün, 2 bin 400 yıl önce yaşamış bir Kelt prensine ait olduğu ortaya çıktı. Kelt prensinin mezarında bulunan eserler sayesinde, dönemin yerli prensi ile Yunan ve diğer medeniyetlerden tüccarlar arasındaki ilişkilere dair önemli bulgular elde edildi.

Fransa’nın Aube departmanına bağlı Troyes kenti yakınlarında yapılan bir arkeolojik kazıda, milattan önce 5’inci yüzyılda yaşamış bir Kelt prensinin mezarına rastlandı. Büyük bir alanın ortasında bulunan 14 metrekarelik mezarın içerisinde birçok önemli tarihi eserin de bulunduğu bildirildi. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+