BDP Kars'ta seçim çalışmalarını sürdürüyor

2013-12-06 14:36:04
Yazdir

KARS (DİHA) - BDP Kars İl Örgütü, yerel seçim çalışmaları kapsamında kent merkezinin yanı sıra 6 ilçede halk toplantıları düzenleyerek, seçim stratejilerini anlattı. 

BDP Kars İl Örgütü, 2014 yerel seçimleri çalışmalarına Kars merkez, Selim, Kağızman, Sarıkamış, Digor, Susuz ve Arpaçay ilçelerinde düzenlediği halk toplantıları ile devam etti.
Halk toplantılarına BDP Kars Milletvekili Mülkiye Birtane, BDP PM üyesi Mukaddes Kubilay, BDP Kars il eş başkanları Turgut Taşkıran ve Şengül Mehmetoğlu ile Seçim Örgütleme Komisyonu üyelerinin yanı sıra il ve ilçe aday adayları katıldı. 

BDP Selim İlçe binasında gerçekleştirilen toplantıda konuşan BDP Kars İl Eş Başkanı Turgut Taşkıran, "Seçimler partimizin örgütlenme ve aktif çalışmalar yürüttüğü dönemlerdir. Gerçekleştirdiğimiz tüm halk toplantılarımız büyük bir coşku ve sahiplenme ile geçmektedir. Halkımızın bu duyarlılığı bizim için büyük bir onurdur" dedi.

Ardından konuşan BDP PM üyesi Mukaddes Kubilay ise, yaklaşan yerel seçimlerin kendileri açısından öneminin büyük olduğunu dile getirdi. BDP'nin "kilit parti" konumunda olduğunu ifade eden Kubilay şunları aktardı: "Kürdistan ve diğer metropollerde tüm gözler bizim partimizin adayları ve çalışmaları üzerindedir. Bu ülkede siyasetin en büyük muhalefetini partimiz yapmaktadır. Halkımızın partimize dönük büyük bir sempatisi ve ilgisi vardır. Bizler bu doğrultuda halkımıza dönük çalışmaları hızlandırıp sürecin ruhuna uygun güçlü sahiplenmeyi ortaya koymamız gerekiyor. Bunun için yaklaşan yerel seçimlerde büyük bir başarı elde ederek sürece cevap olmalıyız." 

DİYARBAKIR (DİHA) - Lice yakınlarında LPG yüklü tankerin patlamasıyla yaşanan faciada hayatını kaybedenlerin sayısı 9'a yükseldi.

Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Ergin köyü yakınlarında LPG yüklü tankerin devrilmesinin ardından yaşanan patlamada ağır yaralananlardan 3 kişi daha tedavi gördükleri hastanelerde yaşamını yitirdi. Patlamada ağır yaralanan Haşim Bozoba (43) Elazığ Fırat Üniversitesi (FÜ) Hastanesi'nde, Yasin Akşit Adana Özel EPC Hastanesi Yanık Ünitesi'nde, Gülhan Tırtık (24) ise Antep Ersin Arslan Devlet Hastanesi Yanık Ünitesi'nde bugün yaşamlarını yitirdi.

Lice yakınlarındaki patlamada bugün hayatını kaybedenlerle beraber ölü sayısı 9'a yükselmiş oldu. [...]

İsviçre'nin Zürih kentinde Kürt gençlik hareketi Ciwanên Azad (Özgür Gençler) tarafından Batı Kürdistan'a yönelik saldırıları protesto etmek amacıyla yürütülen üç günlük çadır eylemi bir yürüyüşle son buldu.

Gençler tarafından Stauffacher semtinde kurulan çadırda üç gün boyunca Batı Kürdistan'a yönelik saldırılar anlatıldı, bildiriler dağıtıldı ve Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'ın özgürlüğü için imzalar toplandı. [...]

Çorlu'daki seçim mitinginde konuşan HDP Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş;  yeni yaşam çağrısının zenginliklerle, farklılıklarla birlikte yaşam olduğunu söyledi, "Acılarımızı yarıştırmak yerine acılarımızı yakınlaştıracağız. Bir Türk'ün gözyaşının, bir Kürt'ün gözyaşından farklı olmadığını göstereceğiz. Anaların acısı arasına fark koymayacağız. Yaralara merhem çalmanın acıları ortaklaştırmanın zamanıdır, diyeceğiz" diye konuştu. [...]

HABER MERKEZİ (DİHA) - Burkina Faso'dan kalkan Cezayir Hava Yolları'na ait yolcu uçağıyla bağlantının kesilmesinin ardından Cezayirli yetkililer, 6'sı mürettebat 116 kişinin bulunduğu uçağın düştüğünü açıkladı.

Burkina Faso'nun başkenti Ouagadougou'dan Cezayir'in başkenti Cezayir'e giden Air Algeria havayolları tarafından işletilen İspanyol Swiftair şirketine ait MD83 model bir yolcu uçağının havalandıktan birkaç saat sonra çölün ortasına düştüğü kesinleşti. Cezayirli yetkililer, kazanın nedeninin henüz bilinmediğini belirtti. İspanyol Swiftair şirketi ise uçakta altısı mürettebat toplam 116 kişinin bulunduğunu duyurdu. Mürettebatın tamamının İspanyol vatandaşı olduğu öğrenildi. [...]

Türk ordusunun Amed'deki askeri hava üssünden çok sayıda savaş uçakları kalkış yaptı.

Uçakların hangi yöne gittiği öğrenilemezken, kentteki hava hareketliliği devam ediyor. [...]

Foto Galeri 5 resim gösteriliyor

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+