BDP Kars'ta seçim çalışmalarını sürdürüyor

2013-12-06 14:36:04
Yazdir

KARS (DİHA) - BDP Kars İl Örgütü, yerel seçim çalışmaları kapsamında kent merkezinin yanı sıra 6 ilçede halk toplantıları düzenleyerek, seçim stratejilerini anlattı. 

BDP Kars İl Örgütü, 2014 yerel seçimleri çalışmalarına Kars merkez, Selim, Kağızman, Sarıkamış, Digor, Susuz ve Arpaçay ilçelerinde düzenlediği halk toplantıları ile devam etti.
Halk toplantılarına BDP Kars Milletvekili Mülkiye Birtane, BDP PM üyesi Mukaddes Kubilay, BDP Kars il eş başkanları Turgut Taşkıran ve Şengül Mehmetoğlu ile Seçim Örgütleme Komisyonu üyelerinin yanı sıra il ve ilçe aday adayları katıldı. 

BDP Selim İlçe binasında gerçekleştirilen toplantıda konuşan BDP Kars İl Eş Başkanı Turgut Taşkıran, "Seçimler partimizin örgütlenme ve aktif çalışmalar yürüttüğü dönemlerdir. Gerçekleştirdiğimiz tüm halk toplantılarımız büyük bir coşku ve sahiplenme ile geçmektedir. Halkımızın bu duyarlılığı bizim için büyük bir onurdur" dedi.

Ardından konuşan BDP PM üyesi Mukaddes Kubilay ise, yaklaşan yerel seçimlerin kendileri açısından öneminin büyük olduğunu dile getirdi. BDP'nin "kilit parti" konumunda olduğunu ifade eden Kubilay şunları aktardı: "Kürdistan ve diğer metropollerde tüm gözler bizim partimizin adayları ve çalışmaları üzerindedir. Bu ülkede siyasetin en büyük muhalefetini partimiz yapmaktadır. Halkımızın partimize dönük büyük bir sempatisi ve ilgisi vardır. Bizler bu doğrultuda halkımıza dönük çalışmaları hızlandırıp sürecin ruhuna uygun güçlü sahiplenmeyi ortaya koymamız gerekiyor. Bunun için yaklaşan yerel seçimlerde büyük bir başarı elde ederek sürece cevap olmalıyız." 

Almanya'nın Hamburg ve Münih kentlerinde, Paris katliamının aydınlatılması talebiyle bu Çarşamba günü de eylemler yapıldı.

Hamburg'da her hafta Rojbin Kadın Meclisi öncülüğünde düzenlenen Çarşamba eyleminde 9 Ocak 2013 tarihinde Paris’te katledilen Kürt kadın devrimciler Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez için adalet talebi yinelendi.

Altona semtinde gerçekleştirilen mitingde, katliamı aydınlatılması ve sorumlularının cezalandırılmaıs istenirken, stant açılarak Şengal’de yaşanan insanlık dramı konusunda kamuoyu bilgilendirildi.

Rojbin Kadın Meclisi, 595 gündür adalet aradıklarını belirterek Fransa devletinin bu cinayeti aydınlatmak istemediği tepkisinde bulundu. [...]

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde elektrik kesintilerini protesto eden çiftiler trafo binasını işgal etti

Mardinli çiftçiler Salı gününden beri eylemdeler. Mardin-Kızıltepe yolunu trafiğe kapatan eylemciler, yetkililerin görüşmeyi reddetmesi üzerine ilçeye elektrik sağlaya trafo binasını işgal etti. İşçilerin elektrik sağlayan ana şartlerleri indirmesi nedeniyle Kızıltepe'ye elektrik akışı durdu.

Kızıltepe ve Derik ilçelerinin köylerindeki çiftçiler, gün içinde elektrik kesintilerini protesto etmek için Viranşehir Kızıltepe Karayolu'nu trafiğe kapattı. [...]

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) çetelerinin vahşetinden kaçan Êzîdîler, Şırnak'ın Uludere ilçesine geçmek isterken Türk askerleri tarafından engellendi.

Alınan bilgilere göre IŞİD çetecilerinden kaçarak Güney Federal Kürdistan Bölgesi üzerinde Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Mergêh dağlık alanındaki Yekmal köyüne gelen aralarında bin dolayındaki Êzîdî mülteciler asker engeliyle karşılaştı. Bunlar arasında kadın, çocuk ve yaşlılar da var.

Mültecileri kampa götüreceklerini söyleyen askerlere güvenmeyen Êzîdîler, Roboski köyüne doğru yürüyüşe geçti. [...]

URFA (DİHA) - Mardin'in Kızıltepe ve Derik ilçelerinin köylerindeki çiftçilerin elektrik kesintilerini protesto etmek için başlattığı yol kapatma eylemi devam ediyor. Viranşehir Kızıltepe Karayolu'nda BİM'e ait 2 TIR'ın ateşe verilmesinin ardından, çiftçiler elektrik kesintileri son bulana kadar eylemlerine devam edeceklerini dile getirdi. [...]

Musul'a bağlı Rabia'da YPG savaşçıları ile Irak Şam İslam Devlet (IŞİD) çeteleri arasında yaşanan çatışmada en az 6 çete üyesi öldürüldü.

Çatışma bölgesinden alınan bilgilere göre, Rabia'da bugün YPG güçleri tarafından en az 6 çete üyesi öldürüldü. Çetelere ait bir araç cenazeleri almak için çatışma alanına girdiğine, bu araca da YPG savaşçıları tarafından suikast eylemi gerçekleştirildi. Araçta en az 4 kişinin bulunduğu öğrenildi.

Rabia kenti, Batı Kürdistan'ın Til Koçer kentinin karşısında bulunuyor. [...]

Foto Galeri 5 resim gösteriliyor

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+