BDP Kars'ta seçim çalışmalarını sürdürüyor

2013-12-06 14:36:04
Yazdir

KARS (DİHA) - BDP Kars İl Örgütü, yerel seçim çalışmaları kapsamında kent merkezinin yanı sıra 6 ilçede halk toplantıları düzenleyerek, seçim stratejilerini anlattı. 

BDP Kars İl Örgütü, 2014 yerel seçimleri çalışmalarına Kars merkez, Selim, Kağızman, Sarıkamış, Digor, Susuz ve Arpaçay ilçelerinde düzenlediği halk toplantıları ile devam etti.
Halk toplantılarına BDP Kars Milletvekili Mülkiye Birtane, BDP PM üyesi Mukaddes Kubilay, BDP Kars il eş başkanları Turgut Taşkıran ve Şengül Mehmetoğlu ile Seçim Örgütleme Komisyonu üyelerinin yanı sıra il ve ilçe aday adayları katıldı. 

BDP Selim İlçe binasında gerçekleştirilen toplantıda konuşan BDP Kars İl Eş Başkanı Turgut Taşkıran, "Seçimler partimizin örgütlenme ve aktif çalışmalar yürüttüğü dönemlerdir. Gerçekleştirdiğimiz tüm halk toplantılarımız büyük bir coşku ve sahiplenme ile geçmektedir. Halkımızın bu duyarlılığı bizim için büyük bir onurdur" dedi.

Ardından konuşan BDP PM üyesi Mukaddes Kubilay ise, yaklaşan yerel seçimlerin kendileri açısından öneminin büyük olduğunu dile getirdi. BDP'nin "kilit parti" konumunda olduğunu ifade eden Kubilay şunları aktardı: "Kürdistan ve diğer metropollerde tüm gözler bizim partimizin adayları ve çalışmaları üzerindedir. Bu ülkede siyasetin en büyük muhalefetini partimiz yapmaktadır. Halkımızın partimize dönük büyük bir sempatisi ve ilgisi vardır. Bizler bu doğrultuda halkımıza dönük çalışmaları hızlandırıp sürecin ruhuna uygun güçlü sahiplenmeyi ortaya koymamız gerekiyor. Bunun için yaklaşan yerel seçimlerde büyük bir başarı elde ederek sürece cevap olmalıyız." 

ANKARA (DİHA) - AİHM'in zorunlu din dersleri kaldırılsın kararına ilişkin açıklama yapan Başbakan Davutoğlu, "Bazı ülkelerde de çocuklar kiliseye götürülüyor" diyerek, Türkiye eğitim sisteminde dini baskının olmadığını savundu. Kürtçe anadilinde açılan okulların "dayatma ile açıldığını" savunarak, "Buna izin vermeyiz" diye konuştu.

Başbakan Ahmet Davutoğulu, Alevilerin temel itiraz noktalarından birini oluşturan zorunlu din derslerine ilişkin AİHM'in "zorunlu din dersleri uygulamasını durdurun" kararı ile Kürtçe anadilde eğitim talebine ilişkin açıklama yaptı. [...]

DİSK/GENEL İş İzmir 2 Nol'u Şubesi üyelerinin taşeronlaşmayı protesto yürüyüşüne polis izin vermedi.

DİSK/GENEL İş İzmir 2 Nol'u Şubesi, taşeron sistemini protesto etmek için Buca Belediyesi önünden Buca Çevik Bir Meydanı'na kadar meşaleli yürüyüş düzenlemek istedi. "Toplantı ve Gösteri Kanuna" aykırı olduğu gerekçesiyle polis kitlenin yürümesine izin vermedi. Polisin yürüyüşe izin vermemesine tepki gösteren yaklaşık 500 işçi, gruplar halinde Çevik Bir Meydanı'nda geldi. İşçiler burada "Taşeron sistemi köleliktir, kölelik düzenine geçit vermeyeceğiz. [...]

İBRAHİM POLAT

URFA (DİHA)
- Urfa Ceylanpınar'da bulunan 1 milyon 760 bin dekarlık Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü arazisinin, BMC firmasına satılacağı yönünde dolaşan söylenti ilçeyi karıştırdı. İlçede yaşayan ailelerden hemen hemen hepsinden en az bir kişinin çalıştığı tarım arazisinin AKP yandaşlarına peşkeş çekileceği kaygısını taşıyan yurttaşlar, arazilerinin satılma yerine kendilerine verilmesini istiyor. [...]

Bağlar ilçesinde açılan Dibistana Seretayî a Ferzad Kemangar-Ferzad Kemanger İlkokulu'nun mühürlenmesi ve ardından yurttaşların polis müdahalesine maruz kalması, İHD Amed Şubesi tarafından sert bir dille kınandı. Şube Başkanı Raci Bilici, Kürtlerin doğal ve meşru taleplerine polis şiddeti ile karşılık verilmesini kınarken, Kürtçe’nin anayasal güvenceye alınarak resmi dil olarak tanınması gerektiğini belirtti. [...]

Foto Galeri 5 resim gösteriliyor

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+