BDP Kars'ta seçim çalışmalarını sürdürüyor

2013-12-06 14:36:04
Yazdir

KARS (DİHA) - BDP Kars İl Örgütü, yerel seçim çalışmaları kapsamında kent merkezinin yanı sıra 6 ilçede halk toplantıları düzenleyerek, seçim stratejilerini anlattı. 

BDP Kars İl Örgütü, 2014 yerel seçimleri çalışmalarına Kars merkez, Selim, Kağızman, Sarıkamış, Digor, Susuz ve Arpaçay ilçelerinde düzenlediği halk toplantıları ile devam etti.
Halk toplantılarına BDP Kars Milletvekili Mülkiye Birtane, BDP PM üyesi Mukaddes Kubilay, BDP Kars il eş başkanları Turgut Taşkıran ve Şengül Mehmetoğlu ile Seçim Örgütleme Komisyonu üyelerinin yanı sıra il ve ilçe aday adayları katıldı. 

BDP Selim İlçe binasında gerçekleştirilen toplantıda konuşan BDP Kars İl Eş Başkanı Turgut Taşkıran, "Seçimler partimizin örgütlenme ve aktif çalışmalar yürüttüğü dönemlerdir. Gerçekleştirdiğimiz tüm halk toplantılarımız büyük bir coşku ve sahiplenme ile geçmektedir. Halkımızın bu duyarlılığı bizim için büyük bir onurdur" dedi.

Ardından konuşan BDP PM üyesi Mukaddes Kubilay ise, yaklaşan yerel seçimlerin kendileri açısından öneminin büyük olduğunu dile getirdi. BDP'nin "kilit parti" konumunda olduğunu ifade eden Kubilay şunları aktardı: "Kürdistan ve diğer metropollerde tüm gözler bizim partimizin adayları ve çalışmaları üzerindedir. Bu ülkede siyasetin en büyük muhalefetini partimiz yapmaktadır. Halkımızın partimize dönük büyük bir sempatisi ve ilgisi vardır. Bizler bu doğrultuda halkımıza dönük çalışmaları hızlandırıp sürecin ruhuna uygun güçlü sahiplenmeyi ortaya koymamız gerekiyor. Bunun için yaklaşan yerel seçimlerde büyük bir başarı elde ederek sürece cevap olmalıyız." 

MUŞ (DİHA)- Bulanık'ta yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan Bulanık Belediye Eşbaşkanı Rahmi Çelik tutuklandı.

Muş'un Bulanık ilçesinde sabah saatlerinde yapılan ev basınlarında aralarında Bulanık Belediye Eşbaşkanı Rahmi Çelik'in de bulunduğu 3 kişi, ilçe emniyetindeki ifade işlemlerinin ardından savcılığa sevk edildi. Savcılık ifadeleri alınan eski DBP'li yöneticiler Nedim Kaplan ve Hamdullah Akdemir serbest bırakılırken, Çelik ise sevk edildiği nöbetçi mahkemece, "örgüt üyeliği" iddiasıyla tutuklanarak Muş E Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi. [...]

ŞIRNAK (DİHA) - Şırnak'ta 15 Şubat Uluslararası Komplo'nun 18'inci yılına ilişkin sinevizyon gösterisi yapıldı.

PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın 15 Şubat Uluslararası Komplo ile Türkiye'ye teslim edilmesi Şırnak'ta lanetlendi. Komplonun 18'inci yılına ilişkin Cumhuriyet ve Yenimahalle mahallelerinde yüzlerce yurttaşın katılımıyla sinevizyon gösterimi gerçekleştirildi. Etkinlik demokrasi ve özgürlük mücadelesinde yaşamını yitirenler anısına saygı duruşunda bulunuldu. Komploya ilişkin yapılan değerlendirmelerin ardından komplonun gerçekleşme sürecini anlatan sinevizyon izlendi. [...]

Almanya’nın Hannover kentinde sabah saatlerinde Kürtlerle dayanışma gösteren Alman Antifaşist kuruma yapılan polis baskını ve ablukası sona erdi. Baskında PKK yasağının kaldırılması için başlatılmış kampanyalara ilişkin enformasyon materyali, Halim Dener, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a özgürlük, Rojava devrimini tanıtan broşür, pankart ve fotoğraflar ile bilgisayarlara el konuldu.

Baskından sonra bir araya gelen kurum temsilcileri Alman polisinin kuruma baskın yapmasının anti demokratik olduğuna dikkat çekti. [...]

15 Şubat Uluslararası Komplo’nun 17’inci yıl dönümü, Fransa’nın Strasbourg kentinde 13 Şubat’ta düzenlenecek yürüyüş ile protesto edilecek. AvEG-Kon “13 Şubat Cumartesi günü Strasburg’da yapılacak olan ‘Öcalan’a Özgürlük, Kürdistan’a Statü’ yürüyüşüne katılmaya çağırıyoruz” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan Avrupa Ezilen Göçmenler Konfederasyonu (AvEG-Kon) Strasbourg’da kitlesel katılım çağrısında bulundu. [...]

Japonya’da yaşayan Kürdistanlılar Türk devletinin Cizre katliamı başta olmak üzere Sur ve diğer Kürdistan kentlerindeki soykırım saldırılarını protesto etti.

Japonya’da yaşayan Kürtler, Türk devletinin Kürdistan’daki soykırım politikalarını kitlesel bir şekilde protesto etti. Başkent Tokyo’daki Birleşmiş Milletler binası önünde 4 saat oturma eylemi yapan Kürdistanlılar, Türk devletinin Kürdistan’daki katliamlarına dikkat çekmek için BM’ye bir dosya da sundu. [...]

TV'de Ne var?
En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2016 [email protected]
Google+ jinha diha anf