BDP Kars'ta seçim çalışmalarını sürdürüyor

2013-12-06 14:36:04
Yazdir

KARS (DİHA) - BDP Kars İl Örgütü, yerel seçim çalışmaları kapsamında kent merkezinin yanı sıra 6 ilçede halk toplantıları düzenleyerek, seçim stratejilerini anlattı. 

BDP Kars İl Örgütü, 2014 yerel seçimleri çalışmalarına Kars merkez, Selim, Kağızman, Sarıkamış, Digor, Susuz ve Arpaçay ilçelerinde düzenlediği halk toplantıları ile devam etti.
Halk toplantılarına BDP Kars Milletvekili Mülkiye Birtane, BDP PM üyesi Mukaddes Kubilay, BDP Kars il eş başkanları Turgut Taşkıran ve Şengül Mehmetoğlu ile Seçim Örgütleme Komisyonu üyelerinin yanı sıra il ve ilçe aday adayları katıldı. 

BDP Selim İlçe binasında gerçekleştirilen toplantıda konuşan BDP Kars İl Eş Başkanı Turgut Taşkıran, "Seçimler partimizin örgütlenme ve aktif çalışmalar yürüttüğü dönemlerdir. Gerçekleştirdiğimiz tüm halk toplantılarımız büyük bir coşku ve sahiplenme ile geçmektedir. Halkımızın bu duyarlılığı bizim için büyük bir onurdur" dedi.

Ardından konuşan BDP PM üyesi Mukaddes Kubilay ise, yaklaşan yerel seçimlerin kendileri açısından öneminin büyük olduğunu dile getirdi. BDP'nin "kilit parti" konumunda olduğunu ifade eden Kubilay şunları aktardı: "Kürdistan ve diğer metropollerde tüm gözler bizim partimizin adayları ve çalışmaları üzerindedir. Bu ülkede siyasetin en büyük muhalefetini partimiz yapmaktadır. Halkımızın partimize dönük büyük bir sempatisi ve ilgisi vardır. Bizler bu doğrultuda halkımıza dönük çalışmaları hızlandırıp sürecin ruhuna uygun güçlü sahiplenmeyi ortaya koymamız gerekiyor. Bunun için yaklaşan yerel seçimlerde büyük bir başarı elde ederek sürece cevap olmalıyız." 

JINHA

AMED - Koşuyolu'nda düzenlenen cenaze töreni ardından Yeniköy Mezarlığı'na kadar alkış ve sloganlarla yürüyen yüzbinlerce Diyarbakırlı Tahir Elçi'yi son yolculuğuna uğurladı. [...]

Türkan Elçi'yi sosyal medya üzerinden tehdit eden Gencer Erkul isimli kişi polis çıktı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Türkan Elçi'yi "Sıra sende" diyerek tehdit eden Beyoğlu Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis Gencer Erkul hakkında inceleme başlattı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, ajansımız tarafından servis edilen suikast sonucu katledilen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin eşi Türkan Elçi'yi, "Sıra sende" diyerek tehdit eden Gencer Erkul'un polis olduğunu teyit etti.

Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, görevli polis Gencer Erkul hakkında inceleme başlattıldığı iddia edildi.

. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+ jinha diha anf