BDP Kars'ta seçim çalışmalarını sürdürüyor

2013-12-06 14:36:04
Yazdir

KARS (DİHA) - BDP Kars İl Örgütü, yerel seçim çalışmaları kapsamında kent merkezinin yanı sıra 6 ilçede halk toplantıları düzenleyerek, seçim stratejilerini anlattı. 

BDP Kars İl Örgütü, 2014 yerel seçimleri çalışmalarına Kars merkez, Selim, Kağızman, Sarıkamış, Digor, Susuz ve Arpaçay ilçelerinde düzenlediği halk toplantıları ile devam etti.
Halk toplantılarına BDP Kars Milletvekili Mülkiye Birtane, BDP PM üyesi Mukaddes Kubilay, BDP Kars il eş başkanları Turgut Taşkıran ve Şengül Mehmetoğlu ile Seçim Örgütleme Komisyonu üyelerinin yanı sıra il ve ilçe aday adayları katıldı. 

BDP Selim İlçe binasında gerçekleştirilen toplantıda konuşan BDP Kars İl Eş Başkanı Turgut Taşkıran, "Seçimler partimizin örgütlenme ve aktif çalışmalar yürüttüğü dönemlerdir. Gerçekleştirdiğimiz tüm halk toplantılarımız büyük bir coşku ve sahiplenme ile geçmektedir. Halkımızın bu duyarlılığı bizim için büyük bir onurdur" dedi.

Ardından konuşan BDP PM üyesi Mukaddes Kubilay ise, yaklaşan yerel seçimlerin kendileri açısından öneminin büyük olduğunu dile getirdi. BDP'nin "kilit parti" konumunda olduğunu ifade eden Kubilay şunları aktardı: "Kürdistan ve diğer metropollerde tüm gözler bizim partimizin adayları ve çalışmaları üzerindedir. Bu ülkede siyasetin en büyük muhalefetini partimiz yapmaktadır. Halkımızın partimize dönük büyük bir sempatisi ve ilgisi vardır. Bizler bu doğrultuda halkımıza dönük çalışmaları hızlandırıp sürecin ruhuna uygun güçlü sahiplenmeyi ortaya koymamız gerekiyor. Bunun için yaklaşan yerel seçimlerde büyük bir başarı elde ederek sürece cevap olmalıyız." 

2 Ekim’de çetelerin Kızwan Dağı, Garê ve Bedi gibi yerlere saldırısından sonra YPG’nin başlattığı temizlik operasyonlarında yüzden fazla çete öldürüldü. Çetelere ait çok sayıda silah ve cephaneye de el konuldu.

YPG / YPJ’nin ele geçirdiği silah ve cephaneler arasında bomba yüklü bir pikap bulunuyor. 

[...]

Komalên Jinên Kurdistan KJK Koordinasyonu 9 Ekim Uluslararası Komplonun 18. Yıldönümüne ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Komploya karşı verilen görkemli mücadeleye dikkat çeken KJK, bu mücadelenin sadece elde edilen kazanımları değil, Özgür Yaşamı İnşa etme mücadelesi olduğunu belirtti.

Komalên Jinên Kurdistan KJK Koordinasyonu, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik gerçekleştirilen 9 Ekim Uluslararası Komplosunu yazılı bir açıklama ile bir kez daha kınadı. Açıklamada, ‘Komploya karşı ‘Güneşimizi Karartamazsınız’ şiarıyla şehit olan yoldaşlarımızı saygı ve minnetle anıyoruz’ denildi. [...]

ANKARA (DİHA) - Cumhurbaşkanı'nın koalisyon kurulmasına izin vermeyerek aldığı karar doğrultusunda 1 Kasım'da yapılacak olan 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için yurt dışında yaşayan seçmenler için oy verme işlemi bugün itibariyle başladı.

Türkiye'de 1 Kasım'da yapılacak olan 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için yurtdışında oy verme işlemi bugün itibariyle başladı. Avrupa'nın çeşitli kentlerindeki elçilik ya da konsolosluklar ile sınır kapılarına kurulan sandıklarda oy verme işlemi başladı. En fazla seçmenin olduğu Almanya'nın yanı sıra Avusturya, Belçika, Danimarka, Fransa, İsviçre ve Kıbrıs'taki seçmenler bugünden itibaren 25 Ekim'e kadar oy kullanabilecek. [...]

JINHA

STRASBOURG - Avrupa Parlamentosu'nun (AP) davetlisi olarak Strasbourg'a gelen HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana, AP Başkanı Martin Schulz ile görüştü.

HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana, Strasbourg'ta Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Martin Schulz ile görüştü. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+ jinha diha anf