Bingöl'de AKP'den toplu istifa

2013-12-02 17:07:14
Yazdir

BİNGÖL/ELAZIĞ (DİHA) - AKP'li Bingöl Belediye Başkanı Serdar Serdar Atalay, Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay ve 15 il yöneticisi topluca istifa ettiklerini açıkladı. AKP Elazığ İl Başkanlığı'nın ise 4 ilçe teşkilatının istifasını istediği öğrenildi. 

Türkiye genelinde yaklaşan 30 Mart 2014 yerel seçimler öncesi adaylık başvuruları kimi tartışmalara yol açarken KP'den art arda istifa haberleri geliyor. AKP'li Bingöl Belediye Başkanı Serdar Serdar Atalay partisinden istifa ettiğini duyurdu. Yine AKP Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay ve 15 il yöneticisi topluca istifa ettiklerini açıkladı. Konuya ilişkin Atalay, Çalbay ve istifa eden yöneticiler Şehitler Parkı'nda basın açıklaması yaptı. 

'Haksızlığa uğradık' 

Açıklamada gerekçelerini sıralayan AKP Bingöl Belediye Başkanı Atalay, Bingöl'de yapılan temayül yoklaması ve anket çalışmasında açık ara ile tercih edildiğini belirterek, "Tercih edilmeme rağmen AKP'nin Bingöl'de aday arayışı içerisine girmesinden dolayı partiden istifa ettim" iddiasında bulundu. AKP Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay ise, belediye başkanına yapıldığını öne sürdüğü "haksızlık" nedeniyle kendisi ve yönetiminin istifa ettiğini açıkladı. Atalay ve Çalbay yanı sıra AKP'li 15 yönetici toplu istifa dilekçelerini AKP Genel Merkezi'ne ilettiği belirtildi. 

Çatlak Elazığ'a da sıçradı

Öte yandan Bingöl'deki istifaların hemen ardından AKP Elazığ İl Başkanlığı'nın Ağın, Sivrice, Baskil ve Alacakaya ilçe teşkilatlarına yazı yazarak, istifalarını istediği öğrenildi. Yazıya henüz herhangi bir cevap verilmezken, tebliğe rağmen istifa etmeyen ilçe teşkilatlarının genel merkez tarafından feshedileceği ve bu ilçelere geçici yönetim atanacağı bildirildi.
Partisinin Amed İl Kongresi'ne katılmak için bugün Amed'e gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu için 28 ilden özel tim, çevik kuvvet ve zırhlı araç takviyesi gönderildi. 
AKP  5. Olağan Kongresi'ne katılmak üzere Ankara'dan uçakla beraberindeki bakanlarla Amed'e gelen Başbakan Davutoğlu, otobüsle kongrenin yapılacağı Seyrantepe Spor Kompleksi'ne hareket etti. 
Davutoğlu'nun Amed'e gelişi öncesinde ise İstanbul, Denizli, Elazığ, Batman, Mardin, Çorum, Bartın, Erzincan, Ordu, Samsun, Urfa, Kayseri, Konya, Malatya, Ankara gibi illerin de aralarında bulunduğu toplam 28 ilden özel tim, çevik kuvvet ve zırhlı araç gönderildi. [...]

HPG, Türk ordusunun Medya Savunma Alanları'ndaki Oremar alanına yönelik obüs ve havan saldırısı gerçekleştirdiğini bildirdi.

HPG Basın İrtibat Merkezi, Türk ordusunun Medya Savunma Alanlarına yönelik saldılar gerçekleştirdiğini belirterek, “24 Ocak günü saat 20:30 - 22:00 arasında Hakkari'nin Gever ilçesi sınır hattında bulunan ve işgalci TC ordusunun denetiminde olan Oremar Karakolu insansız hava araçlarının verdiği koordinatlarla Şehit Gafur tepe ve çevresini havan ve obüslerle bombalanmıştır” dedi. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+