Bingöl'de AKP'den toplu istifa

2013-12-02 17:07:14
Yazdir

BİNGÖL/ELAZIĞ (DİHA) - AKP'li Bingöl Belediye Başkanı Serdar Serdar Atalay, Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay ve 15 il yöneticisi topluca istifa ettiklerini açıkladı. AKP Elazığ İl Başkanlığı'nın ise 4 ilçe teşkilatının istifasını istediği öğrenildi. 

Türkiye genelinde yaklaşan 30 Mart 2014 yerel seçimler öncesi adaylık başvuruları kimi tartışmalara yol açarken KP'den art arda istifa haberleri geliyor. AKP'li Bingöl Belediye Başkanı Serdar Serdar Atalay partisinden istifa ettiğini duyurdu. Yine AKP Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay ve 15 il yöneticisi topluca istifa ettiklerini açıkladı. Konuya ilişkin Atalay, Çalbay ve istifa eden yöneticiler Şehitler Parkı'nda basın açıklaması yaptı. 

'Haksızlığa uğradık' 

Açıklamada gerekçelerini sıralayan AKP Bingöl Belediye Başkanı Atalay, Bingöl'de yapılan temayül yoklaması ve anket çalışmasında açık ara ile tercih edildiğini belirterek, "Tercih edilmeme rağmen AKP'nin Bingöl'de aday arayışı içerisine girmesinden dolayı partiden istifa ettim" iddiasında bulundu. AKP Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay ise, belediye başkanına yapıldığını öne sürdüğü "haksızlık" nedeniyle kendisi ve yönetiminin istifa ettiğini açıkladı. Atalay ve Çalbay yanı sıra AKP'li 15 yönetici toplu istifa dilekçelerini AKP Genel Merkezi'ne ilettiği belirtildi. 

Çatlak Elazığ'a da sıçradı

Öte yandan Bingöl'deki istifaların hemen ardından AKP Elazığ İl Başkanlığı'nın Ağın, Sivrice, Baskil ve Alacakaya ilçe teşkilatlarına yazı yazarak, istifalarını istediği öğrenildi. Yazıya henüz herhangi bir cevap verilmezken, tebliğe rağmen istifa etmeyen ilçe teşkilatlarının genel merkez tarafından feshedileceği ve bu ilçelere geçici yönetim atanacağı bildirildi.

DİYARBAKIR (DİHA) - Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü, kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü Diyarbakır Bölge Tahmin ve Uygulama Merkezi, 6 il için yağış uyarısı yaptı. Yapılan açıklamada, bu gece ve yarın Diyarbakır, Urfa, Mardin, Siirt, Batman ve Şırnak'ta kuvvetli yağış beklendiği belirtilerek, oluşabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması uyarısında bulunuldu. [...]

HDP, sosyal medyada Öcalan'a ilişkin provokasyon amaçlı haberlerin yayıldığını belirterek, "Bu haberler gerçek dışıdır. İtibar edilmemeli" dedi.

HDP Grup Başkanvekilleri Pervin Buldan ve İdris Baluken ile İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, sosyal medyada Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'ın yaşamını yitirdiğine dair haberlerin dolaşıma sokulduğunu ifade ederek, şu açıklamayı yaptı:

"Bu haberler gerçek dışıdır, provokasyon amaçlıdır. Heyet olarak Adalet Bakanlığı’yla yaptığımız görüşmede de provokasyon amaçlı bir bilgi olduğunu teyit ettiler. Halkımız ve demokratik kamuoyu bu tür gerçek dışı haberlere itibar etmemelidir. [...]

HABER MERKEZİ (DİHA) - Diyarbakır, Siirt, Mardin ve Aydın'da düzenlenen ev baskınlarında 16 kişi gözaltına alınırken, gözaltı sayısının artabileceği belirtiliyor.

Kobanê protestoları sonrası birçok kentte başlatılan gözaltı ve tutuklama furyası bugün de sürdü. Kentlerde "KCK" operasyonlarını hatırlatır biçimde güne polis operasyonları ve gözaltılarla başlandı.

Diyarbakır'da, merkez Bağlar ilçesine bağlı Şeyh Şamil Mahallesi'nde bulunan bazı evlere sabah saatlerinde eş zamanlı polis baskınları yapıldı. Baskınlar da özel harekat timleri de yer aldı. Baskın yapılan evlerde aramalar yapılıp, evlerin altı üstüne getirildi. [...]

Foto Galeri 3 resim gösteriliyor

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+