Bingöl'de AKP'den toplu istifa

2013-12-02 17:07:14
Yazdir

BİNGÖL/ELAZIĞ (DİHA) - AKP'li Bingöl Belediye Başkanı Serdar Serdar Atalay, Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay ve 15 il yöneticisi topluca istifa ettiklerini açıkladı. AKP Elazığ İl Başkanlığı'nın ise 4 ilçe teşkilatının istifasını istediği öğrenildi. 

Türkiye genelinde yaklaşan 30 Mart 2014 yerel seçimler öncesi adaylık başvuruları kimi tartışmalara yol açarken KP'den art arda istifa haberleri geliyor. AKP'li Bingöl Belediye Başkanı Serdar Serdar Atalay partisinden istifa ettiğini duyurdu. Yine AKP Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay ve 15 il yöneticisi topluca istifa ettiklerini açıkladı. Konuya ilişkin Atalay, Çalbay ve istifa eden yöneticiler Şehitler Parkı'nda basın açıklaması yaptı. 

'Haksızlığa uğradık' 

Açıklamada gerekçelerini sıralayan AKP Bingöl Belediye Başkanı Atalay, Bingöl'de yapılan temayül yoklaması ve anket çalışmasında açık ara ile tercih edildiğini belirterek, "Tercih edilmeme rağmen AKP'nin Bingöl'de aday arayışı içerisine girmesinden dolayı partiden istifa ettim" iddiasında bulundu. AKP Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay ise, belediye başkanına yapıldığını öne sürdüğü "haksızlık" nedeniyle kendisi ve yönetiminin istifa ettiğini açıkladı. Atalay ve Çalbay yanı sıra AKP'li 15 yönetici toplu istifa dilekçelerini AKP Genel Merkezi'ne ilettiği belirtildi. 

Çatlak Elazığ'a da sıçradı

Öte yandan Bingöl'deki istifaların hemen ardından AKP Elazığ İl Başkanlığı'nın Ağın, Sivrice, Baskil ve Alacakaya ilçe teşkilatlarına yazı yazarak, istifalarını istediği öğrenildi. Yazıya henüz herhangi bir cevap verilmezken, tebliğe rağmen istifa etmeyen ilçe teşkilatlarının genel merkez tarafından feshedileceği ve bu ilçelere geçici yönetim atanacağı bildirildi.

Türk askerlerinin açtığı ateş sonucu bir rojavalı daha yaralandı. Dün gece saat 23:00’da Afrin köylerinden sınırı geçerek Kilis köylerine gitmek isteyen bir rojavalı askerlerin açtığı ateş sonucu her iki ayağından yaralandı.

Çetelerin geçişine serbest olan Türkiye sınırlarında Rojavalılar askerler tarafından vurulmaya devam ediyor. [...]

Libya açıklarında geçtiğimiz hafta yaşanan tekne faciasında yaşamını yitiren onlarca mültecinin cesetleri Tunus kıyılarında bulundu.

Tunus’un doğusundaki Ben Gerdan kent belediyesinden yapılan açıklamada, 41 kişinin cesedine ulaşıldığı bilgisi verildi. Belediye Başkanı Mustafa Abdulbekir, Cuma gününden bu yana yapılan kurtarma çalışmalarında ulaşılan ceset sayısının artabileceğini söyledi.

Belediye Başkanı, çalışmaların akşam saatlerinde karanlık nedeniyle durdurulduğunu da kaydetti.

Geçtiğimiz hafta İtalya’ya giden 200 kadar Afrikalı mülteciyi taşıyan teknenin batması ardından 17 kişi kurtarılabilmişti. [...]

HABER MERKEZİ (DİHA) - Irak'ta halklara karşı katliam gerçekleştirilen IŞİD çetelerine yönelik Irak Merkezi hükümeti ile Kürt güçleri tarafından yürütülen operasyonlarda IŞİD'in ağır kayıplar verdiği ve Musul'un Eyinzale ilçesinin Kürt güçlerinin eline geçtiği belirtiliyor.

Irak'ın kuzeyindeki Selahaddin vilayetinde Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) çetelerine yönelik Irak ordusuna ait uçaklar ile yapılan operasyonda IŞİD'in Selahaddin'e bağlı Tikrit ve Beyci bölgelerindeki mevzilerini bombalanması sonucu en az 25 IŞİD militanı öldüğü belirtildi. [...]

YNK Duhok sorumlusu Kemal Axa’nın bulunduğu konvoya bomba yüklü araçla intihar saldırısı düzenledi. Kemal Axa’nın yara almadan kurtulduğu saldırıda birkaç peşmerge yaşamını yitirirken 3 peşmerge de yaralandı.

Edinilen bilgilere göre, Zumar’da YNK Duhok Sorumlusu Kemal Axa’nın konvoyuna IŞİD çeteleri tarafından bomba yüklü araçla intihar saldırısı düzenlendi.

Dün akşam saatlerinde, kum dolusu bir araçla düzenlendiği belirtilen intihar saldırısı peşmergeler tarafından önceden fark edilerek ateş altına alınmasına karşın patlama önlenemedi.

Patlamada YNK’li Kemal Axa yara almadan kurtulurken, birkaç peşmerge yaşamını yitirdi, 3 peşmerge de yaralandı. [...]

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan, 15 Ağustos’ta yaptığı görüşmede, “demokratik müzakereyle sonuçlanma aşamasında” olunduğunu söylüyor ve Eylül ayını işaret ediyordu. Öcalan’ın bundan tam bir yıl 163 gün önce başlattığı süreçle ilgili Hükümet gerçek bir yol haritası oluşturacak mı yoksa yine bir “algı operasyonu” mu yürütecek yakın zamanda görülecek…

"Bugün artık yeni bir Türkiye’ye,  yeni bir Ortadoğu’ya ve yeni bir geleceğe uyanıyoruz. Bugün yeni bir dönem başlıyor. Silahlı direniş sürecinden, demokratik siyaset sürecine kapı açılıyor... [...]

Foto Galeri 3 resim gösteriliyor

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+