Bingöl'de AKP'den toplu istifa

2013-12-02 17:07:14
Yazdir

BİNGÖL/ELAZIĞ (DİHA) - AKP'li Bingöl Belediye Başkanı Serdar Serdar Atalay, Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay ve 15 il yöneticisi topluca istifa ettiklerini açıkladı. AKP Elazığ İl Başkanlığı'nın ise 4 ilçe teşkilatının istifasını istediği öğrenildi. 

Türkiye genelinde yaklaşan 30 Mart 2014 yerel seçimler öncesi adaylık başvuruları kimi tartışmalara yol açarken KP'den art arda istifa haberleri geliyor. AKP'li Bingöl Belediye Başkanı Serdar Serdar Atalay partisinden istifa ettiğini duyurdu. Yine AKP Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay ve 15 il yöneticisi topluca istifa ettiklerini açıkladı. Konuya ilişkin Atalay, Çalbay ve istifa eden yöneticiler Şehitler Parkı'nda basın açıklaması yaptı. 

'Haksızlığa uğradık' 

Açıklamada gerekçelerini sıralayan AKP Bingöl Belediye Başkanı Atalay, Bingöl'de yapılan temayül yoklaması ve anket çalışmasında açık ara ile tercih edildiğini belirterek, "Tercih edilmeme rağmen AKP'nin Bingöl'de aday arayışı içerisine girmesinden dolayı partiden istifa ettim" iddiasında bulundu. AKP Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay ise, belediye başkanına yapıldığını öne sürdüğü "haksızlık" nedeniyle kendisi ve yönetiminin istifa ettiğini açıkladı. Atalay ve Çalbay yanı sıra AKP'li 15 yönetici toplu istifa dilekçelerini AKP Genel Merkezi'ne ilettiği belirtildi. 

Çatlak Elazığ'a da sıçradı

Öte yandan Bingöl'deki istifaların hemen ardından AKP Elazığ İl Başkanlığı'nın Ağın, Sivrice, Baskil ve Alacakaya ilçe teşkilatlarına yazı yazarak, istifalarını istediği öğrenildi. Yazıya henüz herhangi bir cevap verilmezken, tebliğe rağmen istifa etmeyen ilçe teşkilatlarının genel merkez tarafından feshedileceği ve bu ilçelere geçici yönetim atanacağı bildirildi.
Oslo tren istasyonu önünde bir araya gelen Kürtler, İran devletinin idam politikalarını protesto etti.

Oslo tren istasyonu önünde bir araya gelen Kürtler, Norveççe İran’ın idam politikalarını kınayan pankartlar taşıdı, sık sık “Terörist İran”, “İran Kürt siyasi tutsakları serbest bırak”, “Humeyni, siyasi tutsakları serbest bırak” gibi sloganlar atıldı. [...]

KOBANİ – Kobani’de stratejik önemi olan Zor Mixar ile Ziyaret köyleri özgürleştirildi.

Kobani’nin batısındaki son nokta olan ve stratejik önemi olan Zormixar köyünün YPG/YPJ  güçleri tarafından çetelerden temizlenerek özgürleştirilmesi ANHA muhabirleri tarafından yerinde takip edildi. [...]

Adalet Arayan İşçi Aileleri, 39. Vicdan ve Adalet Nöbeti'nde, iş cinayetlerinde işverenlerin ve denetim yükümlülüğü olan devletin sorumlu olduğunu belirterek, bir kez daha sorumluların yargılanmasını istedi.

İş cinayetlerinde yaşamını yitiren işçilerin aileleri, her ayın ilk pazar günü yaptıkları adalet nöbetinin 39.'sunu gerçekleştirdi.

Aileler Galatasaray Lisesi'nin demirlerine astıkları "Türkiye'de her gün 5 ila 8 işçi hayatını kaybediyor. Kaza değil cinayet! Vicdanınız yok mu?" yazılı pankartla birlikte, Galatasaray Meydanı'nda oturma eylemi yaptı. [...]

YPG Basın Merkezi 4 Ocak 2014’te Til Hemis savaşında yaşamını yitiren bir savaşçının kimliğini açıkladı.

Yazılı bir açıklama yapan YPG Basın Merkezi Amed doğumlu, Seyid Rıza kod adlı Abdulhaluk Evran’ın Qamışlo Til Hemis Hisêniyê köyünde 4 Ocak 2014’te yaşamını yitirdiğini belirtti. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+