Bingöl'de AKP'den toplu istifa

2013-12-02 17:07:14
Yazdir

BİNGÖL/ELAZIĞ (DİHA) - AKP'li Bingöl Belediye Başkanı Serdar Serdar Atalay, Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay ve 15 il yöneticisi topluca istifa ettiklerini açıkladı. AKP Elazığ İl Başkanlığı'nın ise 4 ilçe teşkilatının istifasını istediği öğrenildi. 

Türkiye genelinde yaklaşan 30 Mart 2014 yerel seçimler öncesi adaylık başvuruları kimi tartışmalara yol açarken KP'den art arda istifa haberleri geliyor. AKP'li Bingöl Belediye Başkanı Serdar Serdar Atalay partisinden istifa ettiğini duyurdu. Yine AKP Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay ve 15 il yöneticisi topluca istifa ettiklerini açıkladı. Konuya ilişkin Atalay, Çalbay ve istifa eden yöneticiler Şehitler Parkı'nda basın açıklaması yaptı. 

'Haksızlığa uğradık' 

Açıklamada gerekçelerini sıralayan AKP Bingöl Belediye Başkanı Atalay, Bingöl'de yapılan temayül yoklaması ve anket çalışmasında açık ara ile tercih edildiğini belirterek, "Tercih edilmeme rağmen AKP'nin Bingöl'de aday arayışı içerisine girmesinden dolayı partiden istifa ettim" iddiasında bulundu. AKP Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay ise, belediye başkanına yapıldığını öne sürdüğü "haksızlık" nedeniyle kendisi ve yönetiminin istifa ettiğini açıkladı. Atalay ve Çalbay yanı sıra AKP'li 15 yönetici toplu istifa dilekçelerini AKP Genel Merkezi'ne ilettiği belirtildi. 

Çatlak Elazığ'a da sıçradı

Öte yandan Bingöl'deki istifaların hemen ardından AKP Elazığ İl Başkanlığı'nın Ağın, Sivrice, Baskil ve Alacakaya ilçe teşkilatlarına yazı yazarak, istifalarını istediği öğrenildi. Yazıya henüz herhangi bir cevap verilmezken, tebliğe rağmen istifa etmeyen ilçe teşkilatlarının genel merkez tarafından feshedileceği ve bu ilçelere geçici yönetim atanacağı bildirildi.

JINHA

ŞIRNEX - Cizre’de katledilenlerden 36’sının cenazesinin getirildiği Silopi’de yaşamını yitirenlerden 2’sinin kimliği belli oldu.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde bodrumlarda katledilenlerden 36’sının cenazesinin getirildiği Silopi’de otopsi işlemleri sürüyor. Ailelerin Habur Sınır Kapısı’nda işlemlerin yapıldığı soğuk hava deposuna alınmadığı otopside, cenazelerden 2’sinin Abdulselam Turgut ve Murat Kazıcı’ya ait. [...]

Halep’in kuzeyinden Efrîn kantonuna doğru göç dalgası devam ediyor. Kanton yetkilileri, bugün en az bin aracın kantona giriş yaptığını belirtti.

 “Askeri bölge” ilan ettiği Halep’in kuzeyinde Türkiye’ye ikmal yolları kesilen çetelerle Baas rejimi arasındaki çatışmalar devam ediyor. Artan şiddetli çatışmalarla birlikte bölgeden göç eden halk Efrîn kantonuna sığınıyor. Göç dalgası 10 gündür devam ediyor. [...]

MARDİN (DİHA) - Nusaybin'de sabah saatlerinde gözaltına alınan 1'i Fransız 2 gazeteci serbest bırakıldı. Gazetecilerin çıplak aramaya maruz kaldığı belirtildi.

Nusaybin'e sabah saatlerinde gözaltına alınan Fransız foto muhabiri Gael Cloarec ve siyasihaber.org muhabiri Duygu Yıldız serbest bırakıldı. Mitani Kültür Merkezi bahçesinde bulundukları sırada Nusaybin Emniyet Müdürü'nün talimatı üzerine 'Makul şüphe' gerekçesi ile gözaltına alınan 2 gazetecinin Nusaybin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'nde çıplak aramaya maruz kaldığı belirtildi.

İfadeleri alınan Cloarec ve Yıldız emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. [...]

VAN (DİHA) - Van'da HDP ve DBP il örgütleri tarafından dün başlatılan direniş nöbetini İpekyolu ilçe örgütleri devraldı.

Van'da HDP ve DBP il örgütleri tarafından Cizre ve Sur'a dikkat çekmek amacıyla dün Sanat Sokağı'nda başlatılan direniş nöbetini İpekyolu ilçe örgütleri devraldı. 5 gün sürecek direniş nöbetine çok sayıda yurttaşın katılımıyla sürerken, DBP Van İl Eşbaşkanı Ökkeş Kawa, Van halkına AKP'nin Kürdistan'daki katliamlarına sessiz kalmama çağrısı yaptı. Kawa, eylemlerinin büyüyerek devam edeceğini söyledi. Konuşmanın ardından, "Biji berxwedana Cîzîr'ê", "Direne direne kazanacağız" sloganları eşliğinde nöbet eylemine geçildi. [...]

HABER MERKEZİ (DİHA) - Kürdistan ve Türkiye cezaevlerinde tutulan PAJK'lı tutsaklar, Kürt halkı için "Kara" bir gün olan 15 Şubat'ı kınayarak, "Komplo boşa çıkarılmadan topraklarımızda halk özgürlüğünü yazamaz, yaşayamaz. Topraklarımızda demokrasi zihniyetini yaymalı, Cizre ve Sur direnişine sahip çıkmalıyız" dedi.

Kürdistan ve Türkiye cezaevlerinde tutulan PAJK'lı tutsaklar, PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın uluslar arası komplo ile Türkiye'ye getirilişinin yıldönümü olan 15 Şubat'ı yaptığı yazılı açıklama ile kınadı. Açıklamada, 15 Şubat'ın Kürt halkı için "Kara" ve "Lanet" bir gün olduğu vurgulanarak, Öcalan şahsında Kürt halkının teslim alınmaya çalışıldığı ifade edildi. [...]

TV'de Ne var?
En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2016 [email protected]
Google+ jinha diha anf