Bingöl'de AKP'den toplu istifa

2013-12-02 17:07:14
Yazdir

BİNGÖL/ELAZIĞ (DİHA) - AKP'li Bingöl Belediye Başkanı Serdar Serdar Atalay, Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay ve 15 il yöneticisi topluca istifa ettiklerini açıkladı. AKP Elazığ İl Başkanlığı'nın ise 4 ilçe teşkilatının istifasını istediği öğrenildi. 

Türkiye genelinde yaklaşan 30 Mart 2014 yerel seçimler öncesi adaylık başvuruları kimi tartışmalara yol açarken KP'den art arda istifa haberleri geliyor. AKP'li Bingöl Belediye Başkanı Serdar Serdar Atalay partisinden istifa ettiğini duyurdu. Yine AKP Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay ve 15 il yöneticisi topluca istifa ettiklerini açıkladı. Konuya ilişkin Atalay, Çalbay ve istifa eden yöneticiler Şehitler Parkı'nda basın açıklaması yaptı. 

'Haksızlığa uğradık' 

Açıklamada gerekçelerini sıralayan AKP Bingöl Belediye Başkanı Atalay, Bingöl'de yapılan temayül yoklaması ve anket çalışmasında açık ara ile tercih edildiğini belirterek, "Tercih edilmeme rağmen AKP'nin Bingöl'de aday arayışı içerisine girmesinden dolayı partiden istifa ettim" iddiasında bulundu. AKP Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay ise, belediye başkanına yapıldığını öne sürdüğü "haksızlık" nedeniyle kendisi ve yönetiminin istifa ettiğini açıkladı. Atalay ve Çalbay yanı sıra AKP'li 15 yönetici toplu istifa dilekçelerini AKP Genel Merkezi'ne ilettiği belirtildi. 

Çatlak Elazığ'a da sıçradı

Öte yandan Bingöl'deki istifaların hemen ardından AKP Elazığ İl Başkanlığı'nın Ağın, Sivrice, Baskil ve Alacakaya ilçe teşkilatlarına yazı yazarak, istifalarını istediği öğrenildi. Yazıya henüz herhangi bir cevap verilmezken, tebliğe rağmen istifa etmeyen ilçe teşkilatlarının genel merkez tarafından feshedileceği ve bu ilçelere geçici yönetim atanacağı bildirildi.

Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi’nin (UNFCCC) 21’inci konferansı COP21 Paris’te başladı. Konferansın açılışında konuşan devlet başkanları, iklim konusunda kapsamlı ve bağlayıcı bir antlaşma sağlanması çağrısı yaptılar.

150 devlet ve hükümet başkanının katılım gösterdiği konferansın açılışında konuşan Peru Çevre Bakanı ve bir önceki konferansın ev sahibi Manuel Pulgar-Vidal, “Dünyamız terörizm ve iklimsel değişiklikler gibi iki büyük tehlikeyle karşı karşıyadır” dedi. [...]

JINHA

İSTANBUL - Haliçport Projesi için Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen ÇED toplantısı, kent savunucularının protestosuyla engellendi.

Tarihi Haliç Tersanesi'ni yok edecek olan Haliçport Projesi için Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen Çevresel Etik Değerlendirme (ÇED) toplantısı "Haliç bizimdir bizim kalacak" pankartı açan kent savunucuları tarafından engellendi. Haliç Kongre Merkezi'nde yapılmak istenen toplantı öncesi, Haliç Dayanışması ve Beyoğlu Kent Savunması üyeleri kongre merkezinde bir araya geldi. [...]

Rojava Kantonları Genel Koordinasyonu, uluslararası güçlere Rojava ve Suriye topraklarını çetelerden temizlemeleri için YPG/YPJ güçlerine destek vermelerini istedi.

Yazılı bir açıklama yapan Rojava Kantonları Genel Koordinasyonu uluslararası güçlerden YPG/YPJ güçlerine destek verilmesini istedi.

Rojava Kantonları Genel Koordinasyonu’nun açıklama şöyle: “YPG/YPJ ve Rojava Asayiş’e destek veren güçlerin direniş cephelerinde çetelere darbe vurarak elde ettikleri başarılar sonucunda Cizîr ve Kobanê kantonunda güvenlik ve huzur ortamı sağlandı. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+ jinha diha anf