Bingöl'de AKP'den toplu istifa

2013-12-02 17:07:14
Yazdir

BİNGÖL/ELAZIĞ (DİHA) - AKP'li Bingöl Belediye Başkanı Serdar Serdar Atalay, Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay ve 15 il yöneticisi topluca istifa ettiklerini açıkladı. AKP Elazığ İl Başkanlığı'nın ise 4 ilçe teşkilatının istifasını istediği öğrenildi. 

Türkiye genelinde yaklaşan 30 Mart 2014 yerel seçimler öncesi adaylık başvuruları kimi tartışmalara yol açarken KP'den art arda istifa haberleri geliyor. AKP'li Bingöl Belediye Başkanı Serdar Serdar Atalay partisinden istifa ettiğini duyurdu. Yine AKP Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay ve 15 il yöneticisi topluca istifa ettiklerini açıkladı. Konuya ilişkin Atalay, Çalbay ve istifa eden yöneticiler Şehitler Parkı'nda basın açıklaması yaptı. 

'Haksızlığa uğradık' 

Açıklamada gerekçelerini sıralayan AKP Bingöl Belediye Başkanı Atalay, Bingöl'de yapılan temayül yoklaması ve anket çalışmasında açık ara ile tercih edildiğini belirterek, "Tercih edilmeme rağmen AKP'nin Bingöl'de aday arayışı içerisine girmesinden dolayı partiden istifa ettim" iddiasında bulundu. AKP Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay ise, belediye başkanına yapıldığını öne sürdüğü "haksızlık" nedeniyle kendisi ve yönetiminin istifa ettiğini açıkladı. Atalay ve Çalbay yanı sıra AKP'li 15 yönetici toplu istifa dilekçelerini AKP Genel Merkezi'ne ilettiği belirtildi. 

Çatlak Elazığ'a da sıçradı

Öte yandan Bingöl'deki istifaların hemen ardından AKP Elazığ İl Başkanlığı'nın Ağın, Sivrice, Baskil ve Alacakaya ilçe teşkilatlarına yazı yazarak, istifalarını istediği öğrenildi. Yazıya henüz herhangi bir cevap verilmezken, tebliğe rağmen istifa etmeyen ilçe teşkilatlarının genel merkez tarafından feshedileceği ve bu ilçelere geçici yönetim atanacağı bildirildi.

Vahşet örgütü DAİŞ'in Kobanê Kantonu'na yönelik gerçekleştirdiği saldırılarında yaşanan çatışmalarda hayatını kaybeden 4 YPG savaşçısının cenazeleri Urfa'ya getirildi.

15 Eylül'den bu yana benzeri görülmemiş bir saldırı altında olan Kobanê Kantonu'nda yaşanan çatışmalarda hayatını kaybeden Sertip Çelik, Aydın İbrahimoğlu, Fatma Şexan ve Jiyan Zengeralp isimli 4 YPG ve YPJ'linin cenazesi, Mürşitpınar Sınır Kapısı'ndan alınarak Urfa Adli Tıp Kurumu'na getirildi.

Otopsi işlemlerinin ardından YPG/YPJ'lilerden Fatma Şexan'ın cenazesi memleketi Kobanê'ye, diğerlerinin cenazesi ise Amed'e gönderilecek. [...]

DAİŞ çetelerinin Kobanê saldırısını proteste etmek için Almanya'nın Köln kentinde bu sabah açlık grevine başlayan kadınlar, belediye binasının önünde oturma eylemi yaptı. Almanya'nın Wiesbaden kentindeki açlık grevi ile Hollanda'nın Den Haag kentinde başlatılan çadır eylemi ikinci gününde devam ederken  Norveç`in başkenti Oslo'daki Türk Konsolosluğu önünde de protesto gösterisi düzenledi. [...]

ANKARA (DİHA) - Tampon bölge ve IŞİD ile mücadele çerçevesinde Türkiye'nin rolünün ele alındığı ve Kuvvet Komutanlarının katıldığı Bakanlar Kurulu toplantısına ara verilerek, Özel Güvenlik Toplantısı yapılmaya başlandı.

Başbakanlıkta, Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında Özel Güvenlik Toplantısı yapılıyor. Başbakanlık Yeni Bina'da düzenlenen ve Genelkurmay Başkanı Necdet Özel dahil bütün kuvvet komutanlarının dahil edildiği Bakanlar Kurulu toplantısına ara verilerek, Özel Güvenlik Toplantısı'na geçildi. [...]

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, günlerdir direnişin olduğu Kobanê ve Suruç’ta temaslarda bulundu. Demirtaş, “Bütün dünya birleşse de haklı meşru bir davası olan bir halkı alt edemez. Hiç kimse şüphe duymasın ki Kobanê halkı er ya da geç kendi topraklarında özgürce yaşayacak” dedi. Uluslararası topluma çağrıda bulunan Demirtaş, “İnsani değerleri savunan bu halkı yalnız bırakırsanız biz elbette ki başımızın çaresine de bakarız. Ama siz kendi ilkesizliğinizde hep sorgulanacaksınız. [...]

Foto Galeri 3 resim gösteriliyor

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+