Bingöl'de AKP'den toplu istifa

2013-12-02 17:07:14
Yazdir

BİNGÖL/ELAZIĞ (DİHA) - AKP'li Bingöl Belediye Başkanı Serdar Serdar Atalay, Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay ve 15 il yöneticisi topluca istifa ettiklerini açıkladı. AKP Elazığ İl Başkanlığı'nın ise 4 ilçe teşkilatının istifasını istediği öğrenildi. 

Türkiye genelinde yaklaşan 30 Mart 2014 yerel seçimler öncesi adaylık başvuruları kimi tartışmalara yol açarken KP'den art arda istifa haberleri geliyor. AKP'li Bingöl Belediye Başkanı Serdar Serdar Atalay partisinden istifa ettiğini duyurdu. Yine AKP Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay ve 15 il yöneticisi topluca istifa ettiklerini açıkladı. Konuya ilişkin Atalay, Çalbay ve istifa eden yöneticiler Şehitler Parkı'nda basın açıklaması yaptı. 

'Haksızlığa uğradık' 

Açıklamada gerekçelerini sıralayan AKP Bingöl Belediye Başkanı Atalay, Bingöl'de yapılan temayül yoklaması ve anket çalışmasında açık ara ile tercih edildiğini belirterek, "Tercih edilmeme rağmen AKP'nin Bingöl'de aday arayışı içerisine girmesinden dolayı partiden istifa ettim" iddiasında bulundu. AKP Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay ise, belediye başkanına yapıldığını öne sürdüğü "haksızlık" nedeniyle kendisi ve yönetiminin istifa ettiğini açıkladı. Atalay ve Çalbay yanı sıra AKP'li 15 yönetici toplu istifa dilekçelerini AKP Genel Merkezi'ne ilettiği belirtildi. 

Çatlak Elazığ'a da sıçradı

Öte yandan Bingöl'deki istifaların hemen ardından AKP Elazığ İl Başkanlığı'nın Ağın, Sivrice, Baskil ve Alacakaya ilçe teşkilatlarına yazı yazarak, istifalarını istediği öğrenildi. Yazıya henüz herhangi bir cevap verilmezken, tebliğe rağmen istifa etmeyen ilçe teşkilatlarının genel merkez tarafından feshedileceği ve bu ilçelere geçici yönetim atanacağı bildirildi.

HDP - DBP Van milletvekillerinin geceyi halkla birlikte geçirmeyi planladığı Xaçort mahallesine polis saldırdı. Mahallede bulunan milletvekillerinin de dahil olduğu kitle dükkanlara sığındı. [...]

DİYARBAKIR (DİHA) - Adana'da gözaltında cinsel işkenceye maruz kalan ve tutuklanan Figen Şahin'in, Muğla'nın Milas ilçesindeki TOKİ evlerinde yaşayan ailesine, apartmandaki komşuları tarafından sözlü ve fiziki saldırı yapıldı.

Adana'da gözaltında cinsel işkenceye maruz kaldıktan sonra tutuklanan Figen Şahin'in ailesinin oturduğu Muğla'nın Milas ilçesindeki TOKİ evlerindeki apartmandaki komşularının fiziki ve sözlü saldırısına maruz kaldı. Edinilen bilgilere göre, Şahin Ailesi hakkında Milas Kaymakamlığı'na "terörist" olduklarını belirterek dilekçe veren komşular, bu nedenle de siteden çıkartılması gerektiğini talep etti. [...]

Amed’in Silvan ilçesinde meydana gelen patlamada yaşamını yitiren 13 yaşındaki Fırat Simpil toprağa verildi.

Amed’in Silvan ilçesinde sabah saatlerinde meydana gelen şiddetli patlamada hayatını kaybeden 13 yaşındaki Fırat Simpil'in  cenazesi Diyarbakır'da yapılan otopsi işlemlerinin ardından Silvan'a getirilerek toprağa verildi.

HDP, DBP yöneticileri ve Silvan Belediyesi çalışanlarının da aralarında bulunduğu yüzlerce kişinin eşlik ettiği aile, cenazeyi Karabehlülbey Camii'ne getirdi. Dini vecibelerinin ardından Şimpil'in cenazesi caminin mezarlığına taşınarak, dualar eşliğinde toprağa verildi. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+