Bingöl'de AKP'den toplu istifa

2013-12-02 17:07:14
Yazdir

BİNGÖL/ELAZIĞ (DİHA) - AKP'li Bingöl Belediye Başkanı Serdar Serdar Atalay, Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay ve 15 il yöneticisi topluca istifa ettiklerini açıkladı. AKP Elazığ İl Başkanlığı'nın ise 4 ilçe teşkilatının istifasını istediği öğrenildi. 

Türkiye genelinde yaklaşan 30 Mart 2014 yerel seçimler öncesi adaylık başvuruları kimi tartışmalara yol açarken KP'den art arda istifa haberleri geliyor. AKP'li Bingöl Belediye Başkanı Serdar Serdar Atalay partisinden istifa ettiğini duyurdu. Yine AKP Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay ve 15 il yöneticisi topluca istifa ettiklerini açıkladı. Konuya ilişkin Atalay, Çalbay ve istifa eden yöneticiler Şehitler Parkı'nda basın açıklaması yaptı. 

'Haksızlığa uğradık' 

Açıklamada gerekçelerini sıralayan AKP Bingöl Belediye Başkanı Atalay, Bingöl'de yapılan temayül yoklaması ve anket çalışmasında açık ara ile tercih edildiğini belirterek, "Tercih edilmeme rağmen AKP'nin Bingöl'de aday arayışı içerisine girmesinden dolayı partiden istifa ettim" iddiasında bulundu. AKP Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay ise, belediye başkanına yapıldığını öne sürdüğü "haksızlık" nedeniyle kendisi ve yönetiminin istifa ettiğini açıkladı. Atalay ve Çalbay yanı sıra AKP'li 15 yönetici toplu istifa dilekçelerini AKP Genel Merkezi'ne ilettiği belirtildi. 

Çatlak Elazığ'a da sıçradı

Öte yandan Bingöl'deki istifaların hemen ardından AKP Elazığ İl Başkanlığı'nın Ağın, Sivrice, Baskil ve Alacakaya ilçe teşkilatlarına yazı yazarak, istifalarını istediği öğrenildi. Yazıya henüz herhangi bir cevap verilmezken, tebliğe rağmen istifa etmeyen ilçe teşkilatlarının genel merkez tarafından feshedileceği ve bu ilçelere geçici yönetim atanacağı bildirildi.

ANKARA (DİHA) - HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İzleme Kurulun'da CHP ya da ona yakın isimlerin de yer alması gerektiğini ve bunun iyi olacağını belirterek, "Bu kurulu hükümet tek başına belirlerse bu olmaz" diye konuştu.

HDP Meclis Grubu ve MYK ortak toplantısına katılmadan önce basın mensuplarının sorularını yanıtlayan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP heyetinin dün Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile yaptığı toplantıda gündeme gelen hasta tutsaklar meselesinin hatırlatılması üzerine, "İnsani bir şeydir. Müzakere, barış süreci, çözüm süreci ile doğrudan bağlantılı bir pazarlık mevzusu, başlığı değildir. [...]

Van’da aralarında STÖ temsilcileri, AKP’nin 6-7 Ekim olaylarını gerekçe göstererek aralarında Şoförler Odası Başkanı Mehmet Emin Tuğrul’un da olduğu çok sayıda STÖ temsilcisinin ‘örgüte yardım ve yataklık’ gerekçesi ile tutuklanmasına STK yöneticileri tepki gösterdi.  STÖ temsilcileri, hükümetin amacının STÖ’leri pasifize etmek olduğunu söyledi.

Kobanê direnişini sahiplenmek amacıyla Van’da da diğer Kürdistan ve Türkiye kentlerinde olduğu gibi serhildanlar düzenlendi. [...]

Foto Galeri 3 resim gösteriliyor

Video

Reklam
Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+