Bingöl'de AKP'den toplu istifa

2013-12-02 17:07:14
Yazdir

BİNGÖL/ELAZIĞ (DİHA) - AKP'li Bingöl Belediye Başkanı Serdar Serdar Atalay, Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay ve 15 il yöneticisi topluca istifa ettiklerini açıkladı. AKP Elazığ İl Başkanlığı'nın ise 4 ilçe teşkilatının istifasını istediği öğrenildi. 

Türkiye genelinde yaklaşan 30 Mart 2014 yerel seçimler öncesi adaylık başvuruları kimi tartışmalara yol açarken KP'den art arda istifa haberleri geliyor. AKP'li Bingöl Belediye Başkanı Serdar Serdar Atalay partisinden istifa ettiğini duyurdu. Yine AKP Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay ve 15 il yöneticisi topluca istifa ettiklerini açıkladı. Konuya ilişkin Atalay, Çalbay ve istifa eden yöneticiler Şehitler Parkı'nda basın açıklaması yaptı. 

'Haksızlığa uğradık' 

Açıklamada gerekçelerini sıralayan AKP Bingöl Belediye Başkanı Atalay, Bingöl'de yapılan temayül yoklaması ve anket çalışmasında açık ara ile tercih edildiğini belirterek, "Tercih edilmeme rağmen AKP'nin Bingöl'de aday arayışı içerisine girmesinden dolayı partiden istifa ettim" iddiasında bulundu. AKP Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay ise, belediye başkanına yapıldığını öne sürdüğü "haksızlık" nedeniyle kendisi ve yönetiminin istifa ettiğini açıkladı. Atalay ve Çalbay yanı sıra AKP'li 15 yönetici toplu istifa dilekçelerini AKP Genel Merkezi'ne ilettiği belirtildi. 

Çatlak Elazığ'a da sıçradı

Öte yandan Bingöl'deki istifaların hemen ardından AKP Elazığ İl Başkanlığı'nın Ağın, Sivrice, Baskil ve Alacakaya ilçe teşkilatlarına yazı yazarak, istifalarını istediği öğrenildi. Yazıya henüz herhangi bir cevap verilmezken, tebliğe rağmen istifa etmeyen ilçe teşkilatlarının genel merkez tarafından feshedileceği ve bu ilçelere geçici yönetim atanacağı bildirildi.

KNK Yürütme Konseyi Üyesi Adem Uzun, Kobanê'ye yönelik IŞİD saldırılarını şiddetle kınayarak, Kuzey Kürdistan halkını “aktif” bir şekilde sınırlara yığılmaya çağırdı.

Belçika'nın başkenti Brüksel'in en işlek meydanlarından biri olan İspanya Meydanı'nda 17 Eylül'den bu yana devam eden Kürt Kültür Haftası etkinlikleri çerçevesinde kurulan bilgilendirme stantında ANF'ye konuşan KNK Yürütme Konseyi üyesi Adem Uzun, Kürdistan halkı ve uluslar arası topluma çağrıda bulundu. [...]

URFA (DİHA) - Urfa'nın Rojava sınırında görev yapan askerlerin izinlerinin kaldırıldığı ve tampon bölge oluşturma çalışmalarının başladığı iddia edildi.

Urfa'nın Rojava sınırında görev yapan tüm er ve erbaşların izinlerinin dondurulduğu, izine ayrılanların da geri çağrıldığı iddia edildi. Ceylanpınar ilçesinde ismini vermek istemeyen bir askerin verdiği bilgiye, izne ayrılacakken izinlerin dondurulduğu ve izne giden arkadaşlarının da geri çağrıldığı öğrenildi. Sınır bölgesinde son günlerde yapılan askeri yığınakta göz önüne alındığında, TSK'nın tampon bölge oluşturma hazırlıklarına başladığı belirtiliyor. [...]

Foto Galeri 3 resim gösteriliyor

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+