Bingöl'de AKP'den toplu istifa

2013-12-02 17:07:14
Yazdir

BİNGÖL/ELAZIĞ (DİHA) - AKP'li Bingöl Belediye Başkanı Serdar Serdar Atalay, Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay ve 15 il yöneticisi topluca istifa ettiklerini açıkladı. AKP Elazığ İl Başkanlığı'nın ise 4 ilçe teşkilatının istifasını istediği öğrenildi. 

Türkiye genelinde yaklaşan 30 Mart 2014 yerel seçimler öncesi adaylık başvuruları kimi tartışmalara yol açarken KP'den art arda istifa haberleri geliyor. AKP'li Bingöl Belediye Başkanı Serdar Serdar Atalay partisinden istifa ettiğini duyurdu. Yine AKP Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay ve 15 il yöneticisi topluca istifa ettiklerini açıkladı. Konuya ilişkin Atalay, Çalbay ve istifa eden yöneticiler Şehitler Parkı'nda basın açıklaması yaptı. 

'Haksızlığa uğradık' 

Açıklamada gerekçelerini sıralayan AKP Bingöl Belediye Başkanı Atalay, Bingöl'de yapılan temayül yoklaması ve anket çalışmasında açık ara ile tercih edildiğini belirterek, "Tercih edilmeme rağmen AKP'nin Bingöl'de aday arayışı içerisine girmesinden dolayı partiden istifa ettim" iddiasında bulundu. AKP Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay ise, belediye başkanına yapıldığını öne sürdüğü "haksızlık" nedeniyle kendisi ve yönetiminin istifa ettiğini açıkladı. Atalay ve Çalbay yanı sıra AKP'li 15 yönetici toplu istifa dilekçelerini AKP Genel Merkezi'ne ilettiği belirtildi. 

Çatlak Elazığ'a da sıçradı

Öte yandan Bingöl'deki istifaların hemen ardından AKP Elazığ İl Başkanlığı'nın Ağın, Sivrice, Baskil ve Alacakaya ilçe teşkilatlarına yazı yazarak, istifalarını istediği öğrenildi. Yazıya henüz herhangi bir cevap verilmezken, tebliğe rağmen istifa etmeyen ilçe teşkilatlarının genel merkez tarafından feshedileceği ve bu ilçelere geçici yönetim atanacağı bildirildi.

Almanya’da DAİŞ çetelerine katılmak üzereyken gözaltına alınan bir Türk hapis cezasına çarptırıldı. DAİŞ’e katılmak için yurtdışına çıkma yasağını ihlal ettiği suçlamasını kabul etmeyen 21 yaşındaki Türk gencinin, Münih kentindeki Selefiler arasında bilinen bir isim olduğu bildiriliyor.

Münih kentindeki İdare Mahkemesi’nde görülen davada yargılanan Türk selefi 7 ay ağır hapis cezasına çarptırıldı. Eylül ayında 12 boyunca yurtdışı yasağı olmasına rağmen, otobüsle yurtdışına çıkmak üzereyken gözaltına alınan Türk gencinin kentteki DAİŞ yanlısı gruplar içinde faaliyet gösterdiği bilgisi verildi. [...]

DİYARBAKIR (DİHA) - Bu yıl 13'ncüsü düzenlenen Filmekimi kapsamında birçok ödüllü film 24-26 Ekim tarihleri arasında festivalin İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir'in ardından taşındığı Diyarbakır ve Urfa'da sinemaseverlerle buluşacak.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl 13. kez gerçekleştirilen Filmekimi, her yıl olduğu gibi merakla beklenen göz alıcı filmleri izleyiciyle buluşturmaya devam ediyor. [...]

MUŞ (DİHA) - Kobanê eylemlerine katıldığı gerekçesiyle gözaltına alınan Muş Alpaslan Üniversitesi öğrencisi Fuat Şeker, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Muş merkezde, 8 Ekim tarihinde düzenlenen Kobanê eylemine katıldığı gerekçesi ile önceki gün gözaltına alınan Muş Alpaslan Üniversitesi Sosyal Bilimler öğrencisi Fuat Şeker, emniyetteki işlemlerin ardından savcılığa çıkarıldı. Savcılık tarafından tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edilen Şeker, "Örgüt propagandası yapmak" iddiası ile tutuklanarak Muş E Tipi Cezaevi'ne gönderildi. [...]

MANİSA (DİHA) - Soma maden ocaklarında çalışan işçiler, maaşları yatmadığı ve gelir adaletsizliğinden dolayı iş başı yapmadı.

Manisa'nın Soma ilçesinde, Soma Kömürleri AŞ'ye bağlı maden ocaklarında çalışan işçiler hesaplarına maaşlarının yatmaması nedeniyle iş başı yapmadı. Gece 12 vardiyasında çalışmak için Işıklar Maden Ocağı'na gelen işçiler iş başı yapmayarak eylem yapma kararı aldı. Gece vardiyasındaki işçilerin çalışmaması üzerine sabah işe gelen gündüz vardiyası işçileri de iş başı yapmayarak gece vardiyası işçilerine destek verdi. [...]

Bir süre önce medyaya yansıyan ve Kürt halkının tepkisi ile karşılaşan sözde madde bağımlılığıyla ilgili rapora sivil toplum örgütlerinden tepkiler gelmeye devam ediyor. Amed Madde Bağımlılığıyla Mücadele Platformu, Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Daire Başkanlığı’nın 2013 yılında madde bağımlılığıyla ilgili olarak yayınladığı raporun güncellenerek kamuoyuna sunulmasına karşı basın açıklaması yaptı. [...]

Foto Galeri 3 resim gösteriliyor

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+