Med Müzik test yayınına başladı

AMSTERDAM - ANF 2013-09-18 18:05:08
Yazdir

Kürt televizyonlarına bir yenisi daha eklendi. Kültür-müzik kanalı Med Müzik test yayınına başladı.

Avrupa’da yayın yapan Kürt televizyon kanallarına bir yenisi daha eklendi. Kültür-müzik kanalı Med Müzik bugün test yayınına başladı.

Kanal yetkilileri amaçlarının Kürt müziği ve kültürünü yaşatmak olduğunu, kanalda normal yayına geçilmesi ardından müzik kliplerinin yanısıra kültür ve müzik programlarının da yer alacağını belirtiyor. Yetkililer, Med Müzik'in yayın konseptinin “Kürtlere yönelik kültürel soykırım ve yozlaştırmaya karşı” olacağını, çalışmalarına bu esas üzerinde devam edeceğini vurguluyor. 

24 saat yayın yapacak olan Med Müzik’in uydu ve frekans bilgileri şöyle:

HOTBIRD 13.0 E

FREQUENSY: 12520

POLARIZATION:  V

SYMBOL RATE: 27500

FEC: 3/4

ŞIRNAK (DİHA) - Gabar Dağı'nda düzenlenen Köye Dönüş Festivali, verilen görkemli konserlerin ardından son buldu. Konser öncesi bir konuşma yapan Botan Göç-Der Başkan Yardımcısı Sebahattin Elçi, köye geri dönüşler için başta Türk devletinin zorla yerlerinden etmenin sorumluluğunu alarak göç mağdurlarından özür dilemesi gerektiğini ifade etti. [...]

Kobanê sınırında Türk askerler tarafından kaldırılan çadırların bulunduğu alanda toplanan halka asker ve polisler yeniden müdahale etti.

Kobanê sınırında Türk askerler tarafından kaldırılan çadırların bulunduğu alanda toplanan halka asker gaz bombaları ile yeniden saldırdı.

Atılan gazdan çok sayıda kişi etkilenirken, gençlerde polise taşlarla karşılık verdi.

Polis bölgede halkın toplanmasına izin vermezken halk ise yeniden toplanmakta ısrar ediyor. [...]

HDP Milletvekilleri Kobanê’ye dönük IŞİD saldırılarına dikkat çekmek amacıyla Birleşmiş Milletler Merkezi önünde açlık grevine başladı.

DTK Eşbaşkanı ve HDP Şırnak Milletvekili Selma Irmak, Van Miletvekili Kemal Aktaş, HDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel ve eski Avrupa Parlamentosu milletvekili Feleknaz Uca, Birleşmiş Milletler Merkezi önünde açlık grevine başladı. [...]

Rojava'nın Serekaniye şehri yakınlarında IŞİD çeteleri ile YPG-YPJ güçleri arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı bildirildi. 

Yerel kaynakların ve ANHA'nın geçtiği bilgilere göre Serkaniye'nin batısında bulunan Rawiya, Dehme ve Mebruka köylerinde IŞİD çeteleri ile YPG güçleri arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Çatışmaları sonuçları hakkında ise henüz bir bilgi edinilemedi. 

Öte yandan Kobane'de ise bu akşam saatlerinde Xorxorin, Selim ve Gire Qisle köylerinde yaşanan çatışmalarda çok sayıda IŞİD çetesinin öldürüldüğü ve 2 doçkanın da etkisiz hale getirildiği bildirildi. [...]

HDK/HDP'li gençler, Kobane direnişine destek vermek ve faşist saldırıları protesto etmek için yürüyüş yaptı.

HDK Kadıköy Gençlik Meclisi'nin çağrısıyla bir araya gelen gençler, "Diren Kobane, Kadıköy seninle" sloganlarıyla yürüdü. Gençler, ilçede artan faşist örgütlenmeye geçit vermeyeceklerini duyurdu.

Altıyol'da bir araya gelen gençler, HDK/HDP Kadıköy Gençlik Meclisi imzalı "Kadıköy'de faşizme, çeteleşmeye, Kobane'de IŞİD'e izin vermeyeceğiz" pankartı açtı. [...]

Foto Galeri 1 resim gösteriliyor

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+