Med Müzik test yayınına başladı

AMSTERDAM - ANF 2013-09-18 18:05:08
Yazdir

Kürt televizyonlarına bir yenisi daha eklendi. Kültür-müzik kanalı Med Müzik test yayınına başladı.

Avrupa’da yayın yapan Kürt televizyon kanallarına bir yenisi daha eklendi. Kültür-müzik kanalı Med Müzik bugün test yayınına başladı.

Kanal yetkilileri amaçlarının Kürt müziği ve kültürünü yaşatmak olduğunu, kanalda normal yayına geçilmesi ardından müzik kliplerinin yanısıra kültür ve müzik programlarının da yer alacağını belirtiyor. Yetkililer, Med Müzik'in yayın konseptinin “Kürtlere yönelik kültürel soykırım ve yozlaştırmaya karşı” olacağını, çalışmalarına bu esas üzerinde devam edeceğini vurguluyor. 

24 saat yayın yapacak olan Med Müzik’in uydu ve frekans bilgileri şöyle:

HOTBIRD 13.0 E

FREQUENSY: 12520

POLARIZATION:  V

SYMBOL RATE: 27500

FEC: 3/4

SİİRT (DİHA) - Siirt'in Şemsê Köyü'nde yaşamını yitiren PKK'liler için yapımına başlanan Şehitlik'in askerler tarafından tahrip edilmesinin ardından mezarlığın yeniden kurulması için alanda çadırlar kurularak nöbet tutulmaya başlandı.

Batman'ın Hasankefy İlçesi ile Siirt arasında bulunan Siirt'e bağlı Şemsê Köyünde bölgede çeşitli tarihlerde yaşamlarını yitiren PKK üyeleri için yapımına başlanan Şehitlik bu sabah saat 07.00 sularında 2 kepçe ve 50 tane zırhlı araç ile bölgeye gelen askerler tarafından tahrip edilmesinin ardından bölgede halk nöbet tutmaya başladı. [...]

İZMİR (DİHA)- Ege Denizi'nden Yunanistan Adaları'na geçmek isteyen 89 mülteci yakalandı.


Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığı'nın Aydın ve Çanakkale açıklarında Ege Denizi üzerinden Yunanistan adalarına gitmek isteyen 89 mülteci yakaladıkları öğrenildi. Mülteciler, sağlık ve güvenlik kontrollerinin yapılmasının ardından yurt dışına gönderilecek. [...]

NSA eski elemanı Edward Snowden'in deşifre ettiği yeni belgelerde PKK’ye karşı ABD-Türkiye işbirliğinin bilinenden daha fazla olduğu ortaya çıktı. Belgelere göre NSA HPG gerillalarına karşı yapılan operasyonlarda Türkiye’ye anlık bilgi verirken, bu konuda Türkiye-ABD arasında ortak istihbarat paylaşım birimi kuruldu.

Alman haber dergisi Der Spiegel ABD Ulusal Güvenlik Teşkilatı (NSA) eski elemanı Edward Snowden'in verdiği yeni belgeler yayınladı. ABD’nin Ankara’yı sürekli bir gözetim altında tuttuğu belirtilen belgelerde ABD istihbaratının PKK’ye karşı yapılan operasyonlarda Türkiye’ye yoğun destek verdiği görülüyor. [...]

Fransa’nın başkenti Paris’in doğusundaki Rosny-sous-Bois banliyösünde gaz sızıntısından kaynaklı olduğu belirtilen bir patlamada en az 8 kişi hayatını kaybetti.

Pazar günü saat 07.20 sıralarında meydana geldi. Hemen “kırmızı alarm” verilerek, onlarca itfaiyeci olay yerine gönderildi. Gece boyunca 70 dolayında itfaiyeci binada kurtarma çalışması yürüttü.

Bugün saat 16. [...]

HABER MERKEZİ (DİHA) - Dünya Barış Günü etkinlikleri kapsamında Mersin, İskenderun, Urfa ve Malazgirt'te düzenlenen açıklamalarda Ortadoğu'yu kana bulayan IŞİD çetelerinin saldırılarına karşı harekete geçme çağrısı yapıldı. [...]

Foto Galeri 1 resim gösteriliyor

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+