Med Müzik test yayınına başladı

AMSTERDAM - ANF 2013-09-18 18:05:08
Yazdir

Kürt televizyonlarına bir yenisi daha eklendi. Kültür-müzik kanalı Med Müzik test yayınına başladı.

Avrupa’da yayın yapan Kürt televizyon kanallarına bir yenisi daha eklendi. Kültür-müzik kanalı Med Müzik bugün test yayınına başladı.

Kanal yetkilileri amaçlarının Kürt müziği ve kültürünü yaşatmak olduğunu, kanalda normal yayına geçilmesi ardından müzik kliplerinin yanısıra kültür ve müzik programlarının da yer alacağını belirtiyor. Yetkililer, Med Müzik'in yayın konseptinin “Kürtlere yönelik kültürel soykırım ve yozlaştırmaya karşı” olacağını, çalışmalarına bu esas üzerinde devam edeceğini vurguluyor. 

24 saat yayın yapacak olan Med Müzik’in uydu ve frekans bilgileri şöyle:

HOTBIRD 13.0 E

FREQUENSY: 12520

POLARIZATION:  V

SYMBOL RATE: 27500

FEC: 3/4
Cizre'de polis tarafından katledilen 12 yaşındaki Nihat Kazanhan ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Malatya Emniyet Müdürlüğü Kriminal Laboratuarı'na gönderilen olay yerindeki boş mermi kovanlarının önceki gün tutuklanan Hayri Vural isimli polisin üzerinde zimmetli olan av tüfeğine ait olduğu ortaya çıktı.

Şırnak'ın Cizre ilçesi Yafes Mahallesi'nde 14 Ocak günü oyun oynarken polislerin zırhlı araçlardan açtığı ateş sonucu başından vurularak katledilen 12 yaşındaki Nihat Kazanhan'ın olayına ilişkin detaylar ortaya çıkmaya başladı. [...]

Güney Kürdistanlı gençler, PKK saflarına katılıyor. Farklı, yaş, sınıf ve meslek dadalından katılımlar her geçen gün artıyor. Güney Kürdistan ve Rojava'da PKK'nin yarattığı etki Güney Kürdistanlı gençlerin yönünü dağlara çevirdi. O gençlerden biri de Darin Kerkük (27). Darin Güney Kürdistan’ın Kerkük şehrinden katılım yapmış evli ve üç çocuk babası.

ANF’nin sorularını yanıtlayan Darin Kerkük, PKK saflarına katılmadan önce polis olduğunu belirtti. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+