Med Müzik test yayınına başladı

AMSTERDAM - ANF 2013-09-18 18:05:08
Yazdir

Kürt televizyonlarına bir yenisi daha eklendi. Kültür-müzik kanalı Med Müzik test yayınına başladı.

Avrupa’da yayın yapan Kürt televizyon kanallarına bir yenisi daha eklendi. Kültür-müzik kanalı Med Müzik bugün test yayınına başladı.

Kanal yetkilileri amaçlarının Kürt müziği ve kültürünü yaşatmak olduğunu, kanalda normal yayına geçilmesi ardından müzik kliplerinin yanısıra kültür ve müzik programlarının da yer alacağını belirtiyor. Yetkililer, Med Müzik'in yayın konseptinin “Kürtlere yönelik kültürel soykırım ve yozlaştırmaya karşı” olacağını, çalışmalarına bu esas üzerinde devam edeceğini vurguluyor. 

24 saat yayın yapacak olan Med Müzik’in uydu ve frekans bilgileri şöyle:

HOTBIRD 13.0 E

FREQUENSY: 12520

POLARIZATION:  V

SYMBOL RATE: 27500

FEC: 3/4

URFA / KOBANÊ (DİHA) – 160 kişilik peşmerge gücü, askeri araç ve ağır silahlarla elleri tetikte kendileri için sınırda açılan bir noktadan Kobanê'ye geçti.

Urfa’nın Suruç ilçesinde üç gündür bekletilen peşmergeler Kobanê’ye geçti. [...]

MUŞ (DİHA) - Bulanık'ın Mollakent (Melekent) köyünde yaşayan ve kayınpederinin evinde göğsüne aldığı kurşunla ağır yaralı halde fark edilen Rojda Bilkiç adlı kadın, hastaneye götürülürken yolda yaşamını yitirdi.

Muş'un Bulanık ilçesine bağlı Mollakent (Melekent) köyünde Rojda Bilkiç adlı kadının intihar ettiği iddia edildi. Eşi İstanbul'da olan Bilkiç'in iki çocuğuyla birlikte köydeki baraka halindeki evde yaşadığı, yaşadığı zorluklar nedeniyle zaman zaman kayınpederinin evinde kaldığı öğrenildi. [...]

İSTANBUL (DİHA) - İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kadın Meclisi, Isparta'da kadın işçileri taşıyan midibüsün şarampole yuvarlanması sonucu yaşamını yitiren 17 kişiden 15'inin kadın olduğuna dikkat çekerek, tarımda emeği görünmeyen kadınların sadece iş cinayetlerinde göründüğünü belirtti.

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kadın Meclisi, Isparta'nın Yalvaç ilçesi yakınlarında, Gelendost ilçesine elma toplamaya giden kadın işçileri taşıyan midibüsün şarampole yuvarlanması sonucu 17 kişinin yaşamını yitirmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı. [...]

İDRİS YILMAZ

VAN (DİHA)
- Kobanê direnişinde 14 arkadaşıyla birlikte yaşamını yitiren YPJ'li Şükran Bakan'ın (Ronahi Rojhat) annesi, yıllarca tek başına kaldığı kızı ile olan anılarını anlattı. Henüz 15 yaşındayken dağın yolunu tutan Bakan'ın annesi Hatun Bakan, kızının sürekli gerillaya katılma hayallerini kendine anlattığını söyleyerek, "Keşke ben de onun gibi olabilseydim. [...]

Foto Galeri 1 resim gösteriliyor

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+