Med Müzik test yayınına başladı

AMSTERDAM - ANF 2013-09-18 18:05:08
Yazdir

Kürt televizyonlarına bir yenisi daha eklendi. Kültür-müzik kanalı Med Müzik test yayınına başladı.

Avrupa’da yayın yapan Kürt televizyon kanallarına bir yenisi daha eklendi. Kültür-müzik kanalı Med Müzik bugün test yayınına başladı.

Kanal yetkilileri amaçlarının Kürt müziği ve kültürünü yaşatmak olduğunu, kanalda normal yayına geçilmesi ardından müzik kliplerinin yanısıra kültür ve müzik programlarının da yer alacağını belirtiyor. Yetkililer, Med Müzik'in yayın konseptinin “Kürtlere yönelik kültürel soykırım ve yozlaştırmaya karşı” olacağını, çalışmalarına bu esas üzerinde devam edeceğini vurguluyor. 

24 saat yayın yapacak olan Med Müzik’in uydu ve frekans bilgileri şöyle:

HOTBIRD 13.0 E

FREQUENSY: 12520

POLARIZATION:  V

SYMBOL RATE: 27500

FEC: 3/4

YPG Basın Merkezi, 15 Eylül'den bu yana binlerce çete üyesinin ağır silahlar ve tanklarla kuşatmaya aldığı Kobanê'de son 24 saatte yaşanan çatışmaların bilançosunu açıkladı. Çatışmalarda 8 YPG savaşçısı hayatını kaybetti. Çok sayıda çete üyesi öldürülürken, bir zırhlı araç ve bir çok silah imha edildi.

YPG Basın Merkezi yaptığı açıklamada, DAIŞ çeteleri tarafından Kobanê'nin işgal edilmesi amacıyla başlatılan saldırıların 16'ıncı gününde devam ettiği kaydedildi.

Basın Merkezi, "Her üç cephede de çeteler yoğun teknik destekle ilerlemeye çalışmaktadır. [...]

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Genel Merkezi, hükümetin Meclis'e gönderdiği savaş tezkeresine tepki gösterdi.

Yazılı bir açıklama yapan ESP, "AKP iktidarı, Suriye iç savaşı başladığı günden bu yana Rojava'yı boğmak üzere her türlü planı devreye koydu. Ancak Rojava devriminin yaratıcıları can bedeli savunmayı sürdürdüler. Gelinen aşamada IŞİD çetelerine verdiği desteği perçinlemek, bölgede tampon bölge hayalini gerçekleştirmek için harekete geçen AKP iktidarı, yeni adıyla güvenlikli bölge oluşturma politikasını da içeren Irak ve Suriye'ye yönelik tezkereyi gündeme getiriyor. [...]

DİYARBAKIR/ŞIRNAK (DİHA) - IŞİD çetelerinin Kobanê Kantonu'na yönelik gerçekleştirdiği saldırılarda yaşamını yitiren 3 YPG ve YPJ'li on binlerce kişi tarafından son yolculuklarına uğurlandı. Şengal'de IŞİD çeteleriyle girilen çatışmada yaşımı yitiren YJA Star gerilası Leyla Bişkin (Jiyanda Xelat) için Şırnak İdil'de kurulan taziye çadırına ise kitlesel ziyaret gerçekleştirildi. [...]

Foto Galeri 1 resim gösteriliyor

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+