Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın Mersin mitingi - Video

Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş Hatay'da konuştu - Video

Zagros tepesi İŞİD'de Cehennem oldu; 150 IŞİD üyesi öldü, 75’i de yaralandı - Video


Med Müzik test yayınına başladı

AMSTERDAM - ANF 2013-09-18 18:05:08
Yazdir

Kürt televizyonlarına bir yenisi daha eklendi. Kültür-müzik kanalı Med Müzik test yayınına başladı.

Avrupa’da yayın yapan Kürt televizyon kanallarına bir yenisi daha eklendi. Kültür-müzik kanalı Med Müzik bugün test yayınına başladı.

Kanal yetkilileri amaçlarının Kürt müziği ve kültürünü yaşatmak olduğunu, kanalda normal yayına geçilmesi ardından müzik kliplerinin yanısıra kültür ve müzik programlarının da yer alacağını belirtiyor. Yetkililer, Med Müzik'in yayın konseptinin “Kürtlere yönelik kültürel soykırım ve yozlaştırmaya karşı” olacağını, çalışmalarına bu esas üzerinde devam edeceğini vurguluyor. 

24 saat yayın yapacak olan Med Müzik’in uydu ve frekans bilgileri şöyle:

HOTBIRD 13.0 E

FREQUENSY: 12520

POLARIZATION:  V

SYMBOL RATE: 27500

FEC: 3/4

HDP Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, Çankaya yollarının AKP'nin duble yolları olmadığını belirterek, Çankaya Köşkü'nün kimsenin tapulu malı olarak göremeyeceğini söyledi.

HDP Eş Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, Mersin'de düzenlenen mitingin ardından Buse Düğün Salonu'nda YAKAY-DER tarafından verilen yemeğe katıldı. Yemeğe, STK temsilcileri ile yaşamını yitiren PKK ve HPG'lilerin aileleri katıldı. [...]

BATMAN (DİHA) - Batman'ın Gercüş ilçesinde 1992 yılında katledilen Özgür Gündem Gazetesi Muhabiri Yahya Orhan, mezarı başında anıldı. Orhan'ın kızı Medya Gül Orhan, babasının katileri bulunmadan mezarında rahat uyuyamayacağını ifade ederek, babasını ve arkadaşlarının kalem, gazete ve fotoğraf makinelerini yerde bırakmayacaklarını söyledi. [...]

AKP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Tayyip Erdoğan'ın Van'da düzenlediği miting dolayısıyla kente yığınak yapan polisler, DBP'nin seçim çadırını ablukaya aldı. Ablukaya tepki gösteren gençler ile polisler arasında çatışmalar yaşanıyor. 

Seçim çalışmaları kapsamında Van'a gelen Tayyip Erdoğan Beşyol Meydanı'ndaki mitingde konuşuyor. [...]

DİYARBAKIR (DİHA) - Diyarbakır Yenişehir'de kimliği belirsiz bir kişi tarafından rastgele açılan ateş sonucu biri ağır 2 kişi yaralandı.

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesine bağlı Şehitlik Semti'nde saat 15.30-16.00 sularında kimliği belirsiz bir kişi tarafından arabadan açılan ateş sonucu Garip Güler (24) ve Erdal Doğan (41) isimli yurttaşlar yaralandı. Güler'in sol omuz hizasına isabet eden kurşunla ağır yaralanırken, Doğan ise boyun kısmının arka tarafına isabet eden kurşunla hafif yaralandı. Olay yerine çağrılan ambulans ile Doğan, Diyarbakır Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, Güler ise Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne kaldırıldı. [...]

Foto Galeri 1 resim gösteriliyor

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+