Med Müzik test yayınına başladı

AMSTERDAM - ANF 2013-09-18 18:05:08
Yazdir

Kürt televizyonlarına bir yenisi daha eklendi. Kültür-müzik kanalı Med Müzik test yayınına başladı.

Avrupa’da yayın yapan Kürt televizyon kanallarına bir yenisi daha eklendi. Kültür-müzik kanalı Med Müzik bugün test yayınına başladı.

Kanal yetkilileri amaçlarının Kürt müziği ve kültürünü yaşatmak olduğunu, kanalda normal yayına geçilmesi ardından müzik kliplerinin yanısıra kültür ve müzik programlarının da yer alacağını belirtiyor. Yetkililer, Med Müzik'in yayın konseptinin “Kürtlere yönelik kültürel soykırım ve yozlaştırmaya karşı” olacağını, çalışmalarına bu esas üzerinde devam edeceğini vurguluyor. 

24 saat yayın yapacak olan Med Müzik’in uydu ve frekans bilgileri şöyle:

HOTBIRD 13.0 E

FREQUENSY: 12520

POLARIZATION:  V

SYMBOL RATE: 27500

FEC: 3/4

İSTANBUL (DİHA) - BirGün gazetesi yöneticileri Barış İnce, Berkant Gültekin ve Can Uğur'un "Hırsız, Katil Erdoğan" manşetinden dolayı "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçlamasından 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası talebiyle açılan davanın ilk duruşması görüldü. Sloganın milyonlara mal olduğunu ifade eden BirGün'ün avukatı Tolgay Güvercin, sloganın siyasi eleştiri ve ifade özgürlüğü olarak ele alınması gerektiğini kaydetti.

BirGün gazetesi yöneticileri Barış İnce, Berkant Gültekin ve Can Uğur'un "Hırsız, Katil Erdoğan" manşetinden dolayı "Cumhurbaşkanı'na hakaret" iddiasıyla 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası talebiyle açılan davanın ilk duruşması görüldü. Çağlayan 2. [...]

Türkiye ile Rusya arasında tırmanan gerginlik ticarette de hissediliyor. Türk malları taşıyan 1.200'den fazla tır Rusya sınırıda bekletiliyor. 

Ukrayna üzerinden geçerek Rusya sınırına ulaşan ve Türk malları taşıyan 1.250 tır 4 gündür Rusya sınırında bekletiliyor. 

Rusya, tırların içine giriş yapmalarına izin vermediği gibi transit geçişlere de kapılarını kapattı. Uluslararası Nakliyeciler Birliği Türkiye Başkanı Fatih Sener, Pazartesi günü Reuters haber ajansına yaptığı açıklamada Rusya'nın  
Türk malları taşıyan Romanya, Bulgaristan, Kazakistan ve Moldova tırlarını da sınır kapısında beklettiğini belirtti. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+ jinha diha anf