Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş, Hakkari'de konuştu - Video

Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş - Bayram özel imc tv - Video


YPG savaşçıları bir tank ve iki doçka imha etti

2013-08-21 18:25:02
Yazdir

YPG savaşçıları Batı Kürdistan’ın Girkê Legê bölgesine büyük bir eylem düzenleyerek, çetelere ait bir tank ve doçka silah taşıyan iki aracı imha etti. Eylemde sayıları öğrenilemeyen çok sayıda çetecinin öldürüldüğü bildirildi.

Alınan bilgilere göre bugün saat 13.30 sıralarında Sefa Köyü yakınında çeteci grupların merkezine yönelik YPG güçleri tarafından büyük bir eylem düzenlendi. Eylemde bir tank ve doçka silah taşıyan iki aracın imha edildiği bildirildi.

Onlarca çetecinin öldürüldüğü ve yaralandığı belirtilirken, çok sayıda çetecinin de kaçtığı bilgisi alındı.

Çetecilerin 19 Ağustos’ta bu bölgede bir YPG kontrol noktasında saldırmasından bu yana Sefa Köyü çevresinde çatışmalar yaşanıyor.

 

Serhat Ovayolu 34 yaşında, Maraş Pazarcıklı. Çukurova Üniversitesi'ndeki eğitimine yüksek lisans yaparak devam etti. Aynı üniversitede sözleşmeli öğretim görevliliğinden sonra da Irak'ta şantiyelerde çalışmaya başladı. 2010 yılında evlendi; 2011'de bir kızı oldu. Vera, annesini henüz 20 aylıkken yitirdi. Devlet şimdi askerlik gerekçesiyle Vera'yı bu kez babasız bırakmak istiyor. 

"Babasız büyüdüm. Babam 1985'te Adıyaman'da yaşamını yitirdi. Kürt siyasi hareketinin içindeydi. Kızımın bir süreliğine de olsa babasız kalmasını istemiyorum."

ANF'ye konuşan Serhat Ovayolu, ideolojik gerekçelerle şimdiye kadar askerlik yapmadı ve hâlâ aynı fikirde. [...]

ADANA (DİHA) - Adana'da yaşayan 37 yaşındaki Ali Yavuz Yüce, kimliği belirsiz kişiler tarafından darp edildikten sonra uçurumdan atıldı. Yüce hastaneye kaldırılırken yolda yaşamını yitirdi.

Adana'nın Kozan ilçesine 40 kilometre uzaklıkta bulunan Bereket Barajı civarında husumetli olduğu kişiler ile karşılaştığı belirtilen Ali Yavuz Yüce(37) adlı kişi ölesiye dövüldükten sonra uçurumdan atıldı. Görgü tanıklarının anlatımına göre dört kişi oldukları belirtilen şahıslar tarafından önce ölesiye dövülen Yüce, daha sonra olay yerine gittiği 01 NN 936 plakalı otomobili ile uçuruma yuvarlandı. [...]

Kobani’de IŞİD çetelerine karşı direniş büyürken, seferberlik çağrısı ile birlikte Kuzey Kürdistan’dan katılımlar da artarak devam ediyor.

Bursa, Lice ve İstanbul’dan Kobani’ye gelen  yaşları 50 ve üzerinde olan üç Kürt YPG saflarına katıldı. Mahmut Akbaş (57), Kutbettin Abdukaya (58) ve Fehim Kaplan (50),  köleliğe boyun eğmeyeceklerini ve kanlarının son damlasına kadar direneceklerini söylüyor. [...]

Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin DEMİRTAŞ’ın, (29 Temmuz  2014 Salı – Bayramın ikinci günü) HAKKARİ ve VAN’da katılacağı programlar şöyle:HAKKARİ

Saat 11. [...]

Foto Galeri 9 resim gösteriliyor

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+