YPG savaşçıları bir tank ve iki doçka imha etti

2013-08-21 18:25:02
Yazdir

YPG savaşçıları Batı Kürdistan’ın Girkê Legê bölgesine büyük bir eylem düzenleyerek, çetelere ait bir tank ve doçka silah taşıyan iki aracı imha etti. Eylemde sayıları öğrenilemeyen çok sayıda çetecinin öldürüldüğü bildirildi.

Alınan bilgilere göre bugün saat 13.30 sıralarında Sefa Köyü yakınında çeteci grupların merkezine yönelik YPG güçleri tarafından büyük bir eylem düzenlendi. Eylemde bir tank ve doçka silah taşıyan iki aracın imha edildiği bildirildi.

Onlarca çetecinin öldürüldüğü ve yaralandığı belirtilirken, çok sayıda çetecinin de kaçtığı bilgisi alındı.

Çetecilerin 19 Ağustos’ta bu bölgede bir YPG kontrol noktasında saldırmasından bu yana Sefa Köyü çevresinde çatışmalar yaşanıyor.

 
Cumartesi Anneleri, 24 Aralık 1994’te gözaltında kaybedilen Marmara Üniversitesi öğrencisi İsmail Bahçeci'nin akıbetini sordu. Bahçeci'nin kardeşi Umut Bahçeci, "Mehmet Ağar ağabeyimin baş katilidir" diyerek, "Suçluların cezalandırılmasını istiyoruz, yoksa anaların elleri o katilerin üzerinden düşmeyecek" dedi.

Cumartesi Anneleri, gözaltında kaybedilen yakınlarının akıbetini sormak için sürdürdükleri adalet arayışının 508'nci haftasında Galatasaray Meydanı'nda bir araya geldi. "Failler belli, kayıplar nerede?" yazılı pankartı açan Cumartesi Anneleri, ellerinde kaybedilen yakınlarının fotoğrafları ve kırmızı karanfiller taşıdı. [...]

KCK İnançlar ve Halklar Komitesi,  Maraş katliamının 35. yıldönümü vesilesiyle, yaşamını yitirenleri andı. Komite, Alevi halkını başta öz savunma ve öz yönetim alanlarında olmak üzere kendilerini yaşamın her alanında daha güçlü örgütlenmeye çağırdı.

KCK İnançlar ve Halklar Komitesi,  Maraş katliamının 35. yıldönümü vesilesiyle yazılı bir açıklama yaptı. Komite, Aleviliğin tarihsel ve toplumsal olarak yarattığı ve yaşattığı değerlerıh toplumun demokratikleşmesine büyük katkılar sunduğunu belirtti. [...]

Urfa’nın Birecik ilçesinde bir eve yapılan baskında 6 genç gözaltına alındı.

Urfa’nın Birecik ilçesinde polis bir eve baskın yaptı. Baskında Ömer Faruk Yaprak, Ahmet Latif Kan, Salih Karayılan, İbrahim Halil Yavuz, Ferhat Aslan ve Remziye Karadağ adlı gençler gözaltına alındı. Birecik Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen gençlerin “Patlayıcı madde bulundurdukları” iddiasıyla gözaltına alındıkları öğrenildi. [...]

-KCK İnançlar Komitesi üyesi Serhat Engizek Maraş Katliamının Türk-İslam Projesi doğrultusunda geliştirilen bilinçli ve planlı bir Kürt-Alevi Katliamı olduğunu belirterek "Bugün iktidardaki partinin adı AKP olsa da Türkiye halen bu Türk-İslam Projesi doğrultusunda yönetilmekte ve düzenlemektedir. Aleviler bu gerçeği görerek demokrasi ve özgürlük mücadelelerini daha fazla sahiplenmelidir" dedi.

-Maraş Katliamının yıldönümü vesilesiyle Türkiye ve Avrupa’nın birçok merkezinde düzenlenecek etkinlikler takip edilecek.

-DAİŞ çetelerinin Kobanê’ye yönelik saldırılarının ardından başlayan direniş ve buna bağlı gelişmeler takip edilecek. [...]

Foto Galeri 9 resim gösteriliyor

En Son Videolar
Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+