YPG savaşçıları bir tank ve iki doçka imha etti

2013-08-21 18:25:02
Yazdir

YPG savaşçıları Batı Kürdistan’ın Girkê Legê bölgesine büyük bir eylem düzenleyerek, çetelere ait bir tank ve doçka silah taşıyan iki aracı imha etti. Eylemde sayıları öğrenilemeyen çok sayıda çetecinin öldürüldüğü bildirildi.

Alınan bilgilere göre bugün saat 13.30 sıralarında Sefa Köyü yakınında çeteci grupların merkezine yönelik YPG güçleri tarafından büyük bir eylem düzenlendi. Eylemde bir tank ve doçka silah taşıyan iki aracın imha edildiği bildirildi.

Onlarca çetecinin öldürüldüğü ve yaralandığı belirtilirken, çok sayıda çetecinin de kaçtığı bilgisi alındı.

Çetecilerin 19 Ağustos’ta bu bölgede bir YPG kontrol noktasında saldırmasından bu yana Sefa Köyü çevresinde çatışmalar yaşanıyor.

 

İSTANBUL (DİHA) - Berkin Elvan için yapılan eyleme polis müdahalesinde polis kurşunuyla katledilen Uğur Kurt'un ölümüyle ilgili başlatılan soruşturmada iddianame tamamlandı. İddianamede, olayda kasıt bulunmadığını belirten savcılık, sanık polis hakkında "taksirle öldürmek" suçundan 6 yıla kadar hapis cezası istedi.

Berkin Elvan için yapılan eyleme polis müdahalesinde Okmeydanı Cemevi avlusunda polis kurşunuyla katledilen Uğur Kurt'un ölümüyle ilgili başlatılan soruşturmada iddianameyi tamamlayan savcılık, sanık polis S.K. hakkında "taksirle öldürmek" suçundan 6 yıla kadar hapis cezası istedi. [...]

ANKARA (DİHA) - CHP Kurultay'ında genel başkanlık adaylığını açıklayan ve Grup Başkanvekilliğinden istifa eden Muharrem İnce yerine yapılan seçimde CHP Ankara Milletvekili Levent Gök CHP Grup Başkanvekilliğine seçildi.

CHP TBMM Grubu, Grup Başkanvekili Engin Altay başkanlığında basına kapalı toplandı. Daha önce yapılan ve sonuç alınamayan iki tur seçimden sonra bugün yapılan 3. tur oylamada, Ankara Milletvekili Levent Gök, gerekli olan 65 milletvekilinin oyunu alarak, CHP'nin 3. grup başkanvekilliğine seçildi. Adaylardan Ankara Milletvekili İzzet Çetin 39 oy alırken, 14 oy da boş çıktı.

Toplantıda ayrıca boş bulunan 3 grup yönetim kurulu üyeliği ve 1 grup denetçisi için de seçim yapıldı. [...]

Barış İçin Kadın Girişimi öncülüğünde bir araya gelen Kadın Örgütleri, Kobanê’ye koşulsuz ve şartsız yaşam koridoru açılması talebiyle Tünel’den Galatasaray Meydanı’na el ele verip temsilen bir yaşam koridoru oluşturdu. Hükümete, “Halkları oyalama” çağrısında bulunan Kadınlar, “Biz kadınlar, barışta ısrar ettiğimiz gibi yaşam koridoru için de ısrar ediyoruz” dedi.

Barış İçin Kadın Girişimi öncülüğünde Beyoğlu Tünel’de bir araya gelen Kadın Örgütleri, Kobanê’ye güvenli, sürekli, koşulsuz ve şartsız yaşam koridorunun açılmasını istedi. [...]

HABER MERKEZİ (DİHA) - IŞİD çeteleri Til Şeîr köyü yakınlarındaki Kobanêlilere kurşun yağdırdı. Açılan ateş sonucu bir kadın ile 11 yaşındaki çocuğu yaralandı.

ANHA'nın haberine göre, DAIŞ çetelerinin bugün saat 14.00'de, Kobanê'den göçen ancak Kuzeye geçmeyerek batidaki Til Şeîr köyü yakınlarına yerleşen Kobanêlilere kurşun yağdırdı. Köye hakim yerlerden açılan yoğun ateş sonucunda 34 yaşındaki Leyla Mûrad kolundan yaralandı. Leyla Murad'ın 11 yaşındaki oğlu Îbrahîm Îsmaîl ise ayağından aldığı kurşunla yaralandı. [...]

HPG Şengal Komutanlığı, 19, 20 ve 21 Ekim’de DAİŞ çetelerinin saldırıları ve HPG, YBŞ güçleri tarafından düzenlenen saldırılarda 3 HPG gerillası ve 1 YBŞ savaşçısının yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Yazılı bir açıklama yayınlayan HPG Şengal Komutanlığı 19, 20 ve 21 Ekim’de DAİŞ çetelerine karşı düzenlenen saldırı eylemlerinde ve Şengal direnişinde 3 HPG gerillası ve 1 YPG savaşçısının yaşamını yitirdiğini açıkladı. [...]

Foto Galeri 9 resim gösteriliyor

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+