YPG savaşçıları bir tank ve iki doçka imha etti

2013-08-21 18:25:02
Yazdir

YPG savaşçıları Batı Kürdistan’ın Girkê Legê bölgesine büyük bir eylem düzenleyerek, çetelere ait bir tank ve doçka silah taşıyan iki aracı imha etti. Eylemde sayıları öğrenilemeyen çok sayıda çetecinin öldürüldüğü bildirildi.

Alınan bilgilere göre bugün saat 13.30 sıralarında Sefa Köyü yakınında çeteci grupların merkezine yönelik YPG güçleri tarafından büyük bir eylem düzenlendi. Eylemde bir tank ve doçka silah taşıyan iki aracın imha edildiği bildirildi.

Onlarca çetecinin öldürüldüğü ve yaralandığı belirtilirken, çok sayıda çetecinin de kaçtığı bilgisi alındı.

Çetecilerin 19 Ağustos’ta bu bölgede bir YPG kontrol noktasında saldırmasından bu yana Sefa Köyü çevresinde çatışmalar yaşanıyor.

 

9 Ocak 2013’te Paris’te katledilen Kürt kadın devrimcileri Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez’in katillerinin açığa çıkarılması talebiyle Almanya’nın Hamburg kentinde bir eylem düzenlendi. Eylemde, cinayetin faillerinin cezalandırılması istenerek, Almanya başta olmak üzere Avrupa ülkelerinin Kürtlere yönelik politikalar kınandı.

Rojbin Kadın Meclisi tarafından her ayın ilk Çarşamba günü Altona semtinde düzenlenen ‘adalet ve aydınlık’ eyleminde yapılan konuşmalarda, Sakine Cansız ile birlikte seksenli yıllarda Amed zindanında tutuklu bulunan Bedrettin Kavak’ın durumuna dikkat çekildi. [...]

Mardin'in Savur ilçesinde yapılan ev baskınında aralarında DİHA muhabiri Abdulkadir Turay’ın da bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı.

Sabah saatlerinde ilçenin Sürgücü ve Şuti mahallelerinde yapılan operasyonlarda aramaların ardından gazeteci Abdulkadir Turay, Savur Belediye Başkan Yardımcısı Osman Ok ve DBP üyeleri Mehmet Sait Tuncer, Şakir Turan ve Yusuf Arat gözaltına alındı. 

Gözaltı gerekçeleri hakkında bilgi edinilmezken, gözaltına alınanlar İlçe Jandarma Karakolu’na götürüldü.

Ayrıca aynı operasyonda Murat Can'ın evine baskın yapıldığı ancak evde bulunmadığı için gözaltına alınmadığı belirtildi. [...]

Son dönemlerde parlamentonun işgal edilmesiyle doruğa çıkan siyasi krizden kaynaklı olarak Irak parlamentosundaki toplantılar belirsiz bir tarihe ertelenmişti. Irak’ın Kürt Cumhurbaşkanı Dr. Fuad Mahsum, yaptığı açıklamada tüm siyasi tarafları parlamentoyu bir an önce yeniden toplamaya çağırdı.

Irak’ın bütün siyasi çevreleri yasal düzen çerçevesinde çalışmalarını yürütme çağrısının yapıldığı açıklamada, “Güvenlik güçleri teröristlerle mücadele konusundaki görevlerini yerine getirmeli. Devletin kurumlarını koruma görevlerini yerine getirmeli ki teröristler devlet kurumlarına saldıramasın” denildi. [...]

TV'de Ne var?
En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2016 [email protected]
Google+ jinha diha anf