YPG savaşçıları bir tank ve iki doçka imha etti

2013-08-21 18:25:02
Yazdir

YPG savaşçıları Batı Kürdistan’ın Girkê Legê bölgesine büyük bir eylem düzenleyerek, çetelere ait bir tank ve doçka silah taşıyan iki aracı imha etti. Eylemde sayıları öğrenilemeyen çok sayıda çetecinin öldürüldüğü bildirildi.

Alınan bilgilere göre bugün saat 13.30 sıralarında Sefa Köyü yakınında çeteci grupların merkezine yönelik YPG güçleri tarafından büyük bir eylem düzenlendi. Eylemde bir tank ve doçka silah taşıyan iki aracın imha edildiği bildirildi.

Onlarca çetecinin öldürüldüğü ve yaralandığı belirtilirken, çok sayıda çetecinin de kaçtığı bilgisi alındı.

Çetecilerin 19 Ağustos’ta bu bölgede bir YPG kontrol noktasında saldırmasından bu yana Sefa Köyü çevresinde çatışmalar yaşanıyor.

 
Cezayir'in güneyinde Sahra çölündeki İn-Salah kentinde kaya gazı çıkarılmasına karşı yapılan protesto eyleminde çatışmalar yaşandı.

Cezayir İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre 2'si ağır 40 polis yaralandı. Yerel kaynaklar en az 20 eylemcinin de yaralandığını bildiriyor.

Eylemciler İn-Salah kaymakamlık binası, kaymakamın evini, güvenlik güçlerine ait yatakhanenin bir kısmını ve bir polis kamyonunu ateşe verdi.

İçişleri Bakanlığı, güvenlik güçlerinin durumu kontrol altına aldığı ve sükuneti yeniden tesis ettiğini belirtti. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+