YPG savaşçıları bir tank ve iki doçka imha etti

2013-08-21 18:25:02
Yazdir

YPG savaşçıları Batı Kürdistan’ın Girkê Legê bölgesine büyük bir eylem düzenleyerek, çetelere ait bir tank ve doçka silah taşıyan iki aracı imha etti. Eylemde sayıları öğrenilemeyen çok sayıda çetecinin öldürüldüğü bildirildi.

Alınan bilgilere göre bugün saat 13.30 sıralarında Sefa Köyü yakınında çeteci grupların merkezine yönelik YPG güçleri tarafından büyük bir eylem düzenlendi. Eylemde bir tank ve doçka silah taşıyan iki aracın imha edildiği bildirildi.

Onlarca çetecinin öldürüldüğü ve yaralandığı belirtilirken, çok sayıda çetecinin de kaçtığı bilgisi alındı.

Çetecilerin 19 Ağustos’ta bu bölgede bir YPG kontrol noktasında saldırmasından bu yana Sefa Köyü çevresinde çatışmalar yaşanıyor.

 

Nusaybin’de devam eden nöbet direnişine katılmak için Nusaybin’e gelen Pınar Demir tutuklandı.
 
Botan Yürüyüşü kapsamında Nusaybin’de devam eden nöbet direnişinde yer almak için Nusaybin’e gelen Pınar Demir, dün akşam saatlerinde gözaltına alındı. Nusaybin Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen Demir, Muş Sulh Ceza Mahkemesi'nde devam eden bir dava nedeniyle arandığı gerekçesiyle Nusaybin Adliyesi'ne sevk edildi.
 
Nusaybin Adliyesi'nde ses ve görüntü bilişim sistemi (SEGBİS) ile Muş Sulh Ceza Mahkemesi tarafından ifadesi alınan Demir, “Örgüt üyesi olmak” iddiasıyla tutuklanarak Mardin E Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi. [...]

Cizre ve Sur’da devam eden sokağa çıkma yasağı ve katliamları protesto etmek için düzenlenen ‘Barışa ses ver’ etkinlikleri çerçevesinde Van’da Şerefiye Mahallesi, Beşyol Meydanı ve  Sebze Hali'nde toplanan binlerce kişi ‘Biji Berxwedana Cizirê’ ,’Bijî Serok Apo’ ve ‘Katil AKP’ sloganları atarak İki Nisan kavşağına doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüşe DBP Van İl Eş  Başkanları Caziye Duman, Ökkeş Kawa, HDP Van İl  Eş Başkanları Derya Hayva, Veysi Dilekçi, KJA Bileşenleri, Barış Anneleri İnisiyatifi üyeleri, STÖ temsilcileri ve HDP-DBP il ve ilçe örgütleri ile binlerce kişi katıldı. [...]

TV'de Ne var?
En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2016 [email protected]
Google+ jinha diha anf