YPG savaşçıları bir tank ve iki doçka imha etti

2013-08-21 18:25:02
Yazdir

YPG savaşçıları Batı Kürdistan’ın Girkê Legê bölgesine büyük bir eylem düzenleyerek, çetelere ait bir tank ve doçka silah taşıyan iki aracı imha etti. Eylemde sayıları öğrenilemeyen çok sayıda çetecinin öldürüldüğü bildirildi.

Alınan bilgilere göre bugün saat 13.30 sıralarında Sefa Köyü yakınında çeteci grupların merkezine yönelik YPG güçleri tarafından büyük bir eylem düzenlendi. Eylemde bir tank ve doçka silah taşıyan iki aracın imha edildiği bildirildi.

Onlarca çetecinin öldürüldüğü ve yaralandığı belirtilirken, çok sayıda çetecinin de kaçtığı bilgisi alındı.

Çetecilerin 19 Ağustos’ta bu bölgede bir YPG kontrol noktasında saldırmasından bu yana Sefa Köyü çevresinde çatışmalar yaşanıyor.

 

Türk ordusunun gerillaların denetimindeki Zagros ve Zap bölgelerinde insansız hava araçları ile keşif uçuşları yaptığı bildirildi.

HPG Basın İrtibat Merkezi’nin (HPG-BİM) verdiği bilgiye göre, Türk ordusu 1 Eylül günü akşam saatlerinden Salı günü sabah saat 05:00’a kadar Medya Savunma Alanları’na bağlı Zagros, 1 Eylül günü ise saat 09:00’dan bugün sabah 04:00’a kadar Zap bölgesi üzerinde insansız hava araçları ile keşif uçuşları yaptı. [...]

Soma Holding’e ait İnbat Maden Ocağı’nda göçük meydana geldi. Göçükte bir maden işçisi yaşamını yitirdi.

Mayıs ayında 301 maden işçisinin ölümüne sebep olan Soma Holding’e ait İnbat Maden Ocağı’nda göçük meydana geldi.

Soma’dan ANF’ye konuşan bir kaynak, göçükte bir maden işçisinin yaşamını yitirdiğini belirtti. [...]

DİHA(İZMİR) - İzmir'in Gaziemir ilçesinde bulunan 60 yaşındaki Selami Kural adlı yurttaş, oturduğu evin balkonundan atlayarak yaşamına son verdi.


İzmir'in Gaziemir ilçesinde, Selami Kural adlı yurttaş, dün gece 23.30 saatlerinde 6. katta oturduğu dairenin balkonundan atlayarak yaşamını yitirdi. Bir çocuk babası 60 yaşındaki Kural'un maddi sıkıntılar nedeniyle intihar ettiği ileri sürülürken olayla ilgili soruşturma başlatıldı. [...]

Geçirdiği kalp krizi sonucunda yaşamını yitiren PKK’li tutsak Yaşar Dere, memleketi Maraş’ın Elbistan içlesinde Katsal köyünde toprağa verildi.

İzmir Şakran F Tipi Cezaevi’nde kalp krizi geçirerek, yaşamını yitiren PKK’li tutsak Yaşar Dere, memleketinde son yolculuğuna uğurlandı.

İzmir'deki Şakran F Tipi Cezaevi'nde dün geçirdiği kalp krizi sonrası yaşamını yitiren PKK'li tutsak Yaşar Dere'nin cenazesi, dün Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsi işlemlerinin ardından ailesi tarafından teslim alınması sonrası defnedilmek üzere Maraş'ın Elbistan ilçesine doğru yola çıkarıldı. [...]

Foto Galeri 9 resim gösteriliyor

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+