YPG savaşçıları bir tank ve iki doçka imha etti

2013-08-21 18:25:02
Yazdir

YPG savaşçıları Batı Kürdistan’ın Girkê Legê bölgesine büyük bir eylem düzenleyerek, çetelere ait bir tank ve doçka silah taşıyan iki aracı imha etti. Eylemde sayıları öğrenilemeyen çok sayıda çetecinin öldürüldüğü bildirildi.

Alınan bilgilere göre bugün saat 13.30 sıralarında Sefa Köyü yakınında çeteci grupların merkezine yönelik YPG güçleri tarafından büyük bir eylem düzenlendi. Eylemde bir tank ve doçka silah taşıyan iki aracın imha edildiği bildirildi.

Onlarca çetecinin öldürüldüğü ve yaralandığı belirtilirken, çok sayıda çetecinin de kaçtığı bilgisi alındı.

Çetecilerin 19 Ağustos’ta bu bölgede bir YPG kontrol noktasında saldırmasından bu yana Sefa Köyü çevresinde çatışmalar yaşanıyor.

 

İZMİR (DİHA) - İzmir'de, Kasım ayında yaşamını yitiren PKK'liler anıldı.

İzmir Yakınlarını Kaybedenler Derneği (YAK-DER), Kasım ayında yaşamını yitiren PKK'lileri düzenlediği etkinlikle andı. Anmaya çok sayıda kişinin yanı sıra Barış Anneleri Meclisi, TAYD-DER, HDP, İDAY-DER, MKM ve KURDİ-DER yöneticileri katıldı. Anmanın yapıldığı salona, PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın ve farklı tarihlerde yaşamını yitiren PKK'lilerin posterleri asıldı. Anmada, imamlar Kürtçe mevlit okuduktan sonra saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra konuşan İzmir YAK-DER Eşbaşkanı Sabri Adıbelli, PKK'nin 37'nci kuruluş yıl dönümü kutlayarak, bir grup ile başlayan mücadelenin bugün milyonlara ulaştığını söyledi. [...]

DİYARBAKIR (DİHA) - Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, Sur'da yaptığı açıklamadan sonra başından silahla vuruldu. Diyarbakır Selahattin Eyyübi Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Elçi hayatını kaybetti.

Diyarbakır'ın Sur ilçesine bağlı Balıkçılarbaşı semtinde bulunan ve geçtiğimiz gün kurşunlanarak tahrip edilen tarihi Dört Ayaklı Minare'nin önünde Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi, bir grup avukatla açıklama yaptıktan sonra silahlı saldırıya uğradı. Başından ağır yaralanan Tahir Elçi, kaldırıldığı Diyarbakır Selahattin Eyyübi Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti. [...]

ANKARA (DİHA) - Uğradığı suikast sonucu katledilen Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin barış mücadelesi verdiğini belirten CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Halkımız, bu saldırının failleri ve azmettiricilerine teslim olmayacaktır" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, uğradığı suikast sonucu katledilen Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'ye ilişkin yazılı açıklama yaptı. Elçi'nin barış mücadelesi veren biri olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Halkımız, bu saldırının failleri ve azmettiricilerine teslim olmayacaktır. Ülkemizde bir iç savaş çıkartarak egemenliklerini sürdürmek isteyenlerden hesap soracağız. Korkmuyoruz. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+ jinha diha anf