YPG savaşçıları bir tank ve iki doçka imha etti

2013-08-21 18:25:02
Yazdir

YPG savaşçıları Batı Kürdistan’ın Girkê Legê bölgesine büyük bir eylem düzenleyerek, çetelere ait bir tank ve doçka silah taşıyan iki aracı imha etti. Eylemde sayıları öğrenilemeyen çok sayıda çetecinin öldürüldüğü bildirildi.

Alınan bilgilere göre bugün saat 13.30 sıralarında Sefa Köyü yakınında çeteci grupların merkezine yönelik YPG güçleri tarafından büyük bir eylem düzenlendi. Eylemde bir tank ve doçka silah taşıyan iki aracın imha edildiği bildirildi.

Onlarca çetecinin öldürüldüğü ve yaralandığı belirtilirken, çok sayıda çetecinin de kaçtığı bilgisi alındı.

Çetecilerin 19 Ağustos’ta bu bölgede bir YPG kontrol noktasında saldırmasından bu yana Sefa Köyü çevresinde çatışmalar yaşanıyor.

 

Kadına yönelik şiddete ilişkin bir soru önergesi veren HDP Mersin Milletvekili Çilem Küçükkeleş, “Şiddete maruz bırakılmış birçok kadın karşılaşacağı muameleden çekindiği ve devlet mekanizmalarına duyduğu güvensizlik nedeniyle karakollara veya savcılığa ya hiç başvurmamakta ya da uğradığı muamele sonucunda şikayetinden vazgeçmektedir. Kimi zaman da söz konusu şikayetler savcılarca reddedilmektedir” dedi. [...]

HDP, savaş politikalarına karşı mücadele çağrısı yaptı. AKP ve Erdoğan'ın başlattığı savaşta sivillerin hedef alındığının vurgulandığı açıklamada, müzakere sürecine dönülmesi istendi. Açıklamada, Rojava ve Kobanê’ye de destek istendi.
HDP Merkezi Yürütme Kurulu (MYK), 1 Eylül Dünya Barış Günü vesilesiyle yazılı açıklama yaparak, savaş politikalarına karşı mücadele çağrısında bulundu.
"Yaşadığımız topraklarda bir kez daha şiddet ve yoğun çatışma ortamı içinde 1 Eylül Dünya Barış Günü'ne giriyoruz. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+