Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği açıldı

2013-08-17 09:19:37
Yazdir

ADANA (DİHA) - Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği (KASDA) düzenlenen kokteyl ile açıldı. 

Arap ve Alevi yurttaşların yoğunlukta yaşadığı Adana'nın Yüreğir ilçesi Yamaçlı Mahallesi'nde yurttaşlar tarafından Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği (KASDA) kuruldu. Derneğin açılışı düzenlenen kokteyl ile yapılırken, açılışa çok sayıda yurttaşın yanı sıra BDP Yüreğir İlçe Başkanı Mehmet Bayram ve ilçe yönetimi, SYKP Adana İl Başkanı Leyla Uyar ve İHD yöneticileri katıldı. KASDA yöneticisi Işıl Peynirci açılışa gelenlere teşekkür etti. Konuşma ardından derneği anlatan bir sinevizyon gösterimi yapıldı. Gösterim ardından açılış kokteyl ve Grup Hayye'nin müzik dinletisi ile sona erdi. 

DİYARBAKIR (DİHA) - Diyarbakır'da yapımı devam eden Silvan Barajı inşaatının, HPG'liler tarafından yapılan uyarıları üzerine yürütücü firmalar tarafından durdurulduğu öğrenildi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre, Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde yapılan Silvan Barajı inşaatı, HPG'lilerin geçtiğimiz günlerde yaptığı uyarıların üzerine ana firma dahil tüm firmaların geri çekilmesi sonucu durdu. Edinilen bilgilere göre geçtiğimiz günlerde HPG'liler tarafından baraj şantiyesine uyarı amaçlı not bırakıldı. Bırakılan bu not sonrası yürütücü firmalar çalışmayı bıraktı. Baraj inşaatında 2 gündür herhangi bir çalışma yapılmadığı öğrenildi. [...]

Foto Galeri 1 resim gösteriliyor

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+