Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği açıldı

2013-08-17 09:19:37
Yazdir

ADANA (DİHA) - Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği (KASDA) düzenlenen kokteyl ile açıldı. 

Arap ve Alevi yurttaşların yoğunlukta yaşadığı Adana'nın Yüreğir ilçesi Yamaçlı Mahallesi'nde yurttaşlar tarafından Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği (KASDA) kuruldu. Derneğin açılışı düzenlenen kokteyl ile yapılırken, açılışa çok sayıda yurttaşın yanı sıra BDP Yüreğir İlçe Başkanı Mehmet Bayram ve ilçe yönetimi, SYKP Adana İl Başkanı Leyla Uyar ve İHD yöneticileri katıldı. KASDA yöneticisi Işıl Peynirci açılışa gelenlere teşekkür etti. Konuşma ardından derneği anlatan bir sinevizyon gösterimi yapıldı. Gösterim ardından açılış kokteyl ve Grup Hayye'nin müzik dinletisi ile sona erdi. 

JINHA

MÊRDÎN - Nusaybin'de 14 gündür sürdürülen 'sokağa çıkma yasağı'nın bu sabah saat 08.00 itibariyle kaldırıldığı duyuruldu. Yoğun saldırılara karşı büyük bir direnişin sergilendiği kentte 9 kiş polis tarafından katledildi.

Nusaybin'de 13 Kasım'da ilan edilen "sokağa çıkma yasağı" bu sabah saat 08.00 itibarıyla kaldırıldı. [...]

JINHA

HABER MERKEZİ - Türkiye'nin Rusya uçağını düşürmesini değerlendiren TEV-DEM Koordinasyonu'ndan Hanife Hüseyin, "Uçak düşürülmesi ise Türkiye politikası tamamen iflas etti" dedi.

Rus uçağının Türkiye tarafından düşürülmesinin yaratacağı sonuçlar tartışılırken, TEV-DEM Koordinasyonu'ndan Hanife Hüseyin, Türkiye'nin Suriye'de izlediği politikanın bu gelişmeyle de tamamen iflas etmiş olduğunu söyledi. Şu an Suriye sahasında 3. Dünya savaşı yaşandığını belirten Hanife, bu durumun da Suriye politikaları üzerinde etkisi olacağını vurguladı. [...]

HABER MERKEZİ (DİHA) - Türk savaş uçakları, Medya Savunma Alanları'na yönelik hava saldırılarında bulundu.

Türk savaş uçakları, Medya Savunma Alanları'na yönelik akşam saatlerinde hava saldırılarında bulundu. Metina sınırındaki Zendura tepesine yönelik hava saldırısında bulundu. Saat 19.20'den itibaren yapıldığı belirtilen yoğun bir biçimde bombaladı.

Hava saldırısında bulunulan bir diğer bölge ise Kandil Dağı oldu. Kandil'e yönelik saat 19.15 itibariyle bombardımanda bulunuldu. [...]

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü vesilesiyle Avrupa’nın birçok kentinde Kürdistanlı, Türkiyeli ve Avrupalı kadın kurum ve dernekleri tarafından eylemler düzenlendi. Eylemlerde, kadına yönelik şiddete karşı ‘özsavunmanın gereğine’ dikkat çeken konuşmalar yapıldı.

PARİS

Paris Sosyalist Kadınlar Birliği (SKB) yasağa rağmen sokağa çıkarak kadına yönelik şiddeti lanetledi. Geçtiğimiz haftalarda DAİŞ'in gerçekleştirdiği katliamlardan sonra hiçbir sokak eylemine izin verilmeyen Paris'de SKB üyeleri, Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez’in katledilidiği yere giderek çiçek bıraktı. [...]

ZONGULDAK (DİHA) - Zonguldak'ta bulunan özel bir şirkete ait maden ocağında çalışan 41 yaşındaki Yusuf Köroğlu isimli işçi, meydana gelen göçükte hayatını kaybetti.

Zonguldak'ın Kilimli ilçesine bağlı Gelik Beldesi'nde bulunan özel bir şirkete ait maden ocağında göçük yaşandı. Saat 17.30 sıralarında meydana gelen göçük sırasında yerin 100 metre altında kömür çıkartan Yusuf Köroğlu (41) isimli işçi, kömür yığınlarının altında kaldı. Köroğlu'nun cenazesi, yaklaşık 1.5 saat süren çalışma sonucu göçükten çıkartılabilindi.

Ocak önünde sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan Köroğlu'nun duran kalbi ambulansta çalıştırıldı. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+ jinha diha anf