Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği açıldı

2013-08-17 09:19:37
Yazdir

ADANA (DİHA) - Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği (KASDA) düzenlenen kokteyl ile açıldı. 

Arap ve Alevi yurttaşların yoğunlukta yaşadığı Adana'nın Yüreğir ilçesi Yamaçlı Mahallesi'nde yurttaşlar tarafından Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği (KASDA) kuruldu. Derneğin açılışı düzenlenen kokteyl ile yapılırken, açılışa çok sayıda yurttaşın yanı sıra BDP Yüreğir İlçe Başkanı Mehmet Bayram ve ilçe yönetimi, SYKP Adana İl Başkanı Leyla Uyar ve İHD yöneticileri katıldı. KASDA yöneticisi Işıl Peynirci açılışa gelenlere teşekkür etti. Konuşma ardından derneği anlatan bir sinevizyon gösterimi yapıldı. Gösterim ardından açılış kokteyl ve Grup Hayye'nin müzik dinletisi ile sona erdi. 

URFA (DİHA) - PKK'nin öncü kadrolarından Mazlum Doğan'ın kardeşi Serap Mutlu, IŞİD zindanında doğan ve henüz üç ayını doldurmayan Mazlum Doğan'ın ailesini ziyaret etti. Ziyarette konuşan küçük Mazlum'un ninesi Xecê Emîn, "Herşeyimiz, malımız, canımız gitsin ama toprağımız gitmesin" diyerek Kobanê direnişinin önemine dikkat çekti.

IŞİD çetelerine ait zindanda doğan Mazlum Doğan adlı bebeğin ailesine anlamlı bir ziyaret gerçekleşti. PKK'nin kurucu kadrolarından 21 Mart 1982 yılında Diyarbakır zindanında uygulanan işkence vahşetine karşı direnerek yaşamına son veren Mazlum Doğan'ın kardeşi Serap Mutlu, küçük Mazlum'un ailesini ziyaret etti. [...]

Kobanê direnişinde yaşamını yitiren YPG savaşçısı Ebubekir Katar'ın cenazesi Şırnak merkeze bağlı Toptepe (Avga Masya) köyünde binlerce kişi tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

Kobanê Kantonunda YPG ile DAİŞ çeteleri arasında devam eden şiddetli çatışmalarda yaşamını yitiren Ebubekir Katar (Piro Cudi), binlerce kişi tarafından Şırnak'ta son yolculuğuna uğurlandı. Urfa’da yapılan otopsi ardından YPG'li Katar'ın naşı Şırnak merkeze bağlı Toptepe (Avga Masya) köyüne gönderildi.

Cenaze törenine, DBP Şırnak İl Eş Başkanı Aziz Bilgi, Şırnak Belediye Eş Başkanı Eylem Onuk, MEYADER Botan Sözcüsü Mela Kasım Yiğit ve binlerce kişi katıldı. [...]

Kobanê’ye yönelik DAİŞ saldırıları nedeniyle Suruç’a geçen on binlerce Kobanêli, çadır kentlerde yaşam mücadelesi veriyor. Çadır kentlerde yaşam mücadelesi veren insanlar, kuru gıda, çocuk maması ve yatak gibi birçok acil malzemeye ihtiyacı var.

Kobanê Yardım Komisyonu tarafından yapılan açıklamada, DAİŞ çetelerinin saldırıları sonucu Kobanê’den Suruç’a gelerek çadır kentlerde yaşam mücadelesi veren binlerce kişi kuru gıda, çocuk maması, yatak ve ısınma malzemelerine ihtiyaçları var. Kobanê Yardım Komisyonu üyesi Halil Akbaş, çocuk maması, kuru gıda, kadın, yaşlı ve çocuk giysileri ile battaniye ve yatak ihtiyaçlarının acil olduğunu söyledi. [...]

Foto Galeri 1 resim gösteriliyor

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+