Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği açıldı

2013-08-17 09:19:37
Yazdir

ADANA (DİHA) - Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği (KASDA) düzenlenen kokteyl ile açıldı. 

Arap ve Alevi yurttaşların yoğunlukta yaşadığı Adana'nın Yüreğir ilçesi Yamaçlı Mahallesi'nde yurttaşlar tarafından Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği (KASDA) kuruldu. Derneğin açılışı düzenlenen kokteyl ile yapılırken, açılışa çok sayıda yurttaşın yanı sıra BDP Yüreğir İlçe Başkanı Mehmet Bayram ve ilçe yönetimi, SYKP Adana İl Başkanı Leyla Uyar ve İHD yöneticileri katıldı. KASDA yöneticisi Işıl Peynirci açılışa gelenlere teşekkür etti. Konuşma ardından derneği anlatan bir sinevizyon gösterimi yapıldı. Gösterim ardından açılış kokteyl ve Grup Hayye'nin müzik dinletisi ile sona erdi. 

JINHA

HEWLER- Hewler'de 27 ve 28 Nisan tarihleri arasında kendisini yakan iki kadından biri yaşamını yitirdi. Diğeri ise hala yoğun bakımda.

Rojnews'de yer alan habere göre 27 Nisan günü Kejal Muhammed Şerif (33) isimli kadının yaşamış olduğu tarvmalar sonucu kendisini yaktığı öğrenildi. 11 yaşlarında bir erkek çocuk sahibi olan Kejal'ın 11 yıldır eşinin Bağdat'ta tutuklu bulunduğu ve tek başına yaşadığı öğrenildi. Kejal'in son yıllarda psikolojik sorunlar yaşadığı belirtildi. Vücudunun yüzde 92'si yanan Kejal'in yoğun bakımda bulunduğu Rojava hastanesinde dün gece saat 00:00'da yaşam mücadelesini kaybettiği öğrenildi. [...]

Almanya’nın Stuttgart kentinde Schloß meydanında Kürt gençleri Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a uygulanan tecride karşı dün başlattığı çadır eylemi devam ediyor. 

Ciwanên Azad Stuttgart ve YXK’nın birlikte organize ettiği eylemde, 3 gün boyunca Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın felsefesi ile Öcalan’a uygulanan ağırlaştırılmış tecrit anlatılıyor.

Gençler ayrıca Kürdistan’daki öz yönetim direnişlerini, AKP’nin soykırım saldırılarını içeren bildiriler de dağıtılıyor. [...]

TV'de Ne var?
En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2016 [email protected]
Google+ jinha diha anf