Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş Batman'da konuştu- Video


Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği açıldı

2013-08-17 09:19:37
Yazdir

ADANA (DİHA) - Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği (KASDA) düzenlenen kokteyl ile açıldı. 

Arap ve Alevi yurttaşların yoğunlukta yaşadığı Adana'nın Yüreğir ilçesi Yamaçlı Mahallesi'nde yurttaşlar tarafından Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği (KASDA) kuruldu. Derneğin açılışı düzenlenen kokteyl ile yapılırken, açılışa çok sayıda yurttaşın yanı sıra BDP Yüreğir İlçe Başkanı Mehmet Bayram ve ilçe yönetimi, SYKP Adana İl Başkanı Leyla Uyar ve İHD yöneticileri katıldı. KASDA yöneticisi Işıl Peynirci açılışa gelenlere teşekkür etti. Konuşma ardından derneği anlatan bir sinevizyon gösterimi yapıldı. Gösterim ardından açılış kokteyl ve Grup Hayye'nin müzik dinletisi ile sona erdi. 

İsrail Gazze’ye yönelik son saldırılarında aralarında beş cami ile bir stadyumun da bulunduğu 70'den fazla yeri bombaladı.

Filistinli sağlık görevlileri, sabaha karşı düzenlenen saldırılarda beşi aynı aileden yedi kişinin öldürüldüğünü söyledi. Hayatını kaybeden Filistinlilerden dördünün kadın olduğu bildirildi.

İsrail'in 8 Temmuz'dan bu yana Gazze'ye düzenlediği saldırılarda yaşamını yitirenlerin sayısı 583'e yükseldi. Filistinli yetkililer hayatını kaybedenlerin çoğunun kadın ve çocuk olduğuna dikkat çekti.

Saldırılar sonucu ölen İsraillilerin sayısı ise 27'si asker olmak üzere 29’a yükseldi. [...]

MUĞLA (DİHA) - Muğla'nın Datça ilçesinde, Yunanistan'ın Simi Adası'na geçmek isteyen 19 Suriyeli mülteci yakalandı.

Muğla'nın Datça ilçesi Karabuk Koyu'nda, Yunanistan'ın Simi Adası'na geçmek isteyen 5'i çocuk 3'ü kadın olmak üzere toplam 19 Suriyeli mülteci yakalandı. İlçe Jandarma Karakoluna getirilen mültecilerin, Datça Devlet Hastanesindeki sağlık kontrollerinin ardından sınır dışı edilmek üzere Datça Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesine teslim edildiği öğrenildi. [...]

Foto Galeri 1 resim gösteriliyor

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+