Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği açıldı

2013-08-17 09:19:37
Yazdir

ADANA (DİHA) - Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği (KASDA) düzenlenen kokteyl ile açıldı. 

Arap ve Alevi yurttaşların yoğunlukta yaşadığı Adana'nın Yüreğir ilçesi Yamaçlı Mahallesi'nde yurttaşlar tarafından Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği (KASDA) kuruldu. Derneğin açılışı düzenlenen kokteyl ile yapılırken, açılışa çok sayıda yurttaşın yanı sıra BDP Yüreğir İlçe Başkanı Mehmet Bayram ve ilçe yönetimi, SYKP Adana İl Başkanı Leyla Uyar ve İHD yöneticileri katıldı. KASDA yöneticisi Işıl Peynirci açılışa gelenlere teşekkür etti. Konuşma ardından derneği anlatan bir sinevizyon gösterimi yapıldı. Gösterim ardından açılış kokteyl ve Grup Hayye'nin müzik dinletisi ile sona erdi. 

AYDIN (DİHA) - Aydın'da yağmur sele neden olurken, Aydın Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yetersiz kaldığı çalışma nedeniyle ev, iş yeri, okul ve mezarlıklar su altında kaldı.

Aydın'da dün öğlen saatlerinde başlayan ve sabaha kadar süren yağmur, sele neden oldu. Aydın Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin sel ile mücadelesinde yetersiz kalması soncu ev, iş yerleri ve okullara su bastı. [...]

Kürtçe okulların kapatılmasını protesto eden YDG-H'liler, Amed'in Silvan ilçesinde dün akşam saatlerinde polisle çatıştı.

Diyarbakır Caddesi'ni trafiğe kapatarak kimlik kontrolü yapan YDG-H'liler, olay yerine gelen polisle çatıştı. Polisin gaz bombalı saldırısına gençler molotofkokteyli ses bombası ve taşlarla karşılık verdi. Atılan molotofkokteylleri sonrasında bazı polis araçları yandı. [...]

Foto Galeri 1 resim gösteriliyor

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+