Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği açıldı

2013-08-17 09:19:37
Yazdir

ADANA (DİHA) - Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği (KASDA) düzenlenen kokteyl ile açıldı. 

Arap ve Alevi yurttaşların yoğunlukta yaşadığı Adana'nın Yüreğir ilçesi Yamaçlı Mahallesi'nde yurttaşlar tarafından Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği (KASDA) kuruldu. Derneğin açılışı düzenlenen kokteyl ile yapılırken, açılışa çok sayıda yurttaşın yanı sıra BDP Yüreğir İlçe Başkanı Mehmet Bayram ve ilçe yönetimi, SYKP Adana İl Başkanı Leyla Uyar ve İHD yöneticileri katıldı. KASDA yöneticisi Işıl Peynirci açılışa gelenlere teşekkür etti. Konuşma ardından derneği anlatan bir sinevizyon gösterimi yapıldı. Gösterim ardından açılış kokteyl ve Grup Hayye'nin müzik dinletisi ile sona erdi. 

Öcalan’a karşı gerçekleştirilen komploda rolü olan tüm güçlerinin kınandığı açıklamada Öcalan’ın buna karşı İmralı zindanında gerçekleştirdiği direniş de selamlandı. Komplo süresince canlarını veren “Güneşimizi Karartamazsınız” şehitlerinin de anıldığı açıklamada devamla şunlar denildi:

KOMPLO BOŞA ÇIKARILDI

Kürt halkının makus tarihine bakıldığında, özgür geleceğe dönük atılmış olunan her adımın ve birlikteliğin karşısında egemen güçlerin çeşitli komplolarla bastırmaya ve yok etmeye çalıştığı ve bunların önemli oranda başarılı olduğu görülecektir. [...]

TV'de Ne var?
En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2016 [email protected]
Google+ jinha diha anf