Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği açıldı

2013-08-17 09:19:37
Yazdir

ADANA (DİHA) - Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği (KASDA) düzenlenen kokteyl ile açıldı. 

Arap ve Alevi yurttaşların yoğunlukta yaşadığı Adana'nın Yüreğir ilçesi Yamaçlı Mahallesi'nde yurttaşlar tarafından Karşıyaka Sosyal ve Dayanışma Derneği (KASDA) kuruldu. Derneğin açılışı düzenlenen kokteyl ile yapılırken, açılışa çok sayıda yurttaşın yanı sıra BDP Yüreğir İlçe Başkanı Mehmet Bayram ve ilçe yönetimi, SYKP Adana İl Başkanı Leyla Uyar ve İHD yöneticileri katıldı. KASDA yöneticisi Işıl Peynirci açılışa gelenlere teşekkür etti. Konuşma ardından derneği anlatan bir sinevizyon gösterimi yapıldı. Gösterim ardından açılış kokteyl ve Grup Hayye'nin müzik dinletisi ile sona erdi. 

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında Türk Ceza Kanunu'nun 214/2 maddesini düzenleyen "halkın bir kısmını diğer bir kısmına karşı silahlandırarak, tahrik etmek" iddiasıyla soruşturma başlattı. 

Ayrıca aralarında HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız hakkında YPG'ye silah temini iddiasıyla düzenlenen fezlekenin de bulunduğu bazı milletvekillerine ait 9 dokunulmazlık dosyası TBMM Başkanlığı'na gönderildi. [...]

Van’da HDP-DBP il örgütleri ve çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen “Size savaş yaptırmayacağız” yürüyüşüne saldıran polis birçok kişiyi gözaltına alırken, aralarında il başkanları ve belediye eş başkanlarının da bulunduğu birçok kişiyi darp etti.

Van’da düzenlenen “Size savaş yaptırmayacağız” yürüyüşü için İki Nisan kavşağında toplanan binlerce kişi Feqiyê Teyran parkına doğru yürüyüşe geçti. [...]

Türk Savaş uçaklarının Medya Savunma Alanlarına bağlı Haftanin, Zap ve Metina alanlarını vurduğu bildirildi. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+