Halep’teki El Kaide ve ÖSO katliamları sürüyor

2013-08-03 09:48:10
Yazdir

Halep bölgesinde yer alan yoğun bir Kürt nüfusun yaşadığı Til Hasıl ve Til Aran’da El Kaide bağlantılı gruplar ile Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) taburlar, Kürtlere yönelik katliamlarını sürdürüyor. Çok sayıda Kürt gencinin sadece “Kürt” oldukları için katledildikleri bildirilirken, çoğu kadın ve çocuk yüzlerce kişi kaçırıldı.

Batı’nın “isyancı”, “muhalif savaşçılar” ya da “devrimci” olarak adlandırdıkları silahlı gruplar, insanlık ve savaş suçları işliyor. Sadece rejimin suçlarını kınayan “demokrasinin beşiği” Batılı ülkeler, Türkiye ve “Müslüman” Arap ülkeleri, destekledikleri “isyancıların” kadın ve çocuk demeden gerçekleştirdikleri katliamları, insanlık dışı uygulamalarını görmezden gelmeye devam ediyor.

31 Temmuz ve 1 Ağustos günü Til Hasıl ve Til Aran’da çoğu kadın ve çocuk 70 kişiyi acımasızca katleden El Kaide bağlantılı gruplar ve ÖSO taburları, bölgedeki Kürtlere yönelik saldırılarını sürdürüyor. 

TECAVÜZ VE KATLİAM FETVASINA MÜSLÜMAN ÜLKELERDEN TEPKİ YOK

Yaklaşık 40 bin Kürdün yaşadığı bu bölgedeki saldırılar 29 Temmuz günü başladı.  Irak-Şam İslam Devleti ile El Nusra imamları camilerden Kürtlere yönelik saldırılar ve kadınlarının kaçırılmasının “helal” olduğu yönünde anonslar yaparak, “İslam” adına katliam ve tecavüze çağırdı. Bu fetvaya başta Türkiye olmak üzere hiçbir “İslam” ülkesi tepki göstermedi.

Til Hasıl ile Til Eran’ın büyük bir bölümü çeteler tarafından çembere alınırken, binlerce kişi çevredeki Kürt köylerine kaçmayı başardı. Ancak çevredeki köylerde de katliam tehdidi sürüyor. Halep’in 5 km batısındaki Sixêr köyüne kaçan köylüler, yaşanan vahşeti ANHA ajansına anlattı. Vahşetten kaçan insanlar, kaçak yollardan yaşadıkları yerleri terk etmek zorunda kaldıklarını söyledi. Köylüler El Nusra savaşçılarının, Kürtlere ait evleri yağmaladığı ve Kürtlerin katliamına, kadınlarının alıkonulmasına fetva çıkardığını belirtti.

KÜRT GENÇLERİNİ SADECE KÜRT OLDUKLARI İÇİN KATLETTİLER

Güvenlik gerekçesiyle adını açıklamak istemeyen M.N. isimli bir genç Til Hasıl’da radikal dinci savaşçıların sadece Kürt oldukları için çok sayıda genci katlettiğini söyledi. M.N., “Bunlar Kürtlere karşı katliam yaptılar” derken, gizli bir şekilde kaçtıkları için çetelerin kendilerini görmediğini anlattı.

Camilerden yapılan anonslar ardından Til Hasıl ve Til Aran’da Kürtlerin evlerinin yağmalandığı ve çoğu kadın ve çocuk olmak üzere yüzlerce kişinin kaçırıldığı bildirildi.  Bunların akibeti hakkında bilgi yok.

Katliamlara Batı, Türkiye ve Körfez Monarşilerinin açık bir şekilde destekledikleri ÖSO taburları da yer alıyor. ÖSO Askeri Meclis komutanlarından Abdul Cabar El İkeli, yanındaki diğer ÖSO komutanları ile birlikte yayınladığı bir videolu mesajda, Kürtleri katledecekleri tehdidinde bulunurken, kendi cephane depolarını Irak-Şam İslam Devleti ile El Nusra Cephesi’ne açacaklarını, tüm güçleri ile Kürtlere karşı savaşacaklarını ilan ediyor. 
Bitlis'te Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'ın özgürlüğü için imza toplayan 2 çocuk gözaltına alındı. 

Bitlis'te çarşı merkezinde Öcalan'ın özgürlüğü için imza toplayan 16 yaşındaki Y.C ve T.T il emniyet müdürlüğüne götürüldü. [...]

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a özgürlük kampanyası çerçevesinde Kızıltepe’de yapılan miting binlerce kişinin katılımıyla başladı.

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü için yürütülen kampanyaya destek vermek için Mardin’in Kızıltepe ilçesinde düzenlenen miting binlerce kişinin katılımı ile başladı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı miting alanı Öcalan ile Cizre’de yaşamlarını yitirenlerin dev posterleri ve PKK, YPG bayrakları ile süslendi. [...]

Yunanistan’da yapılan erken genel seçimlerde Avrupa Birliği (AB) için şok. Ülkenin AB ve uluslararası finans kuruluşlarıyla daha ‘adil’ bir müzakere yürütmesini isteyen ve kemer sıkma politikalarına karşı çıkan Syriza tarihi bir zafer elde etti.

Radikal Sol Koalisyonu (Syriza), sandıkların açılmasından sonraki ilk sonuçlara göre yüzde 35,5 ile 39,5 arasında bir oy oranına ulaştı. Birinci parti olması dolayısıyla direkt olarak 50 milletvekili kazanacak Syriza’nın toplamda 148 ile 158 arasında sandalye kazanması ve 300 üyeli parlamentoda çoğunluğu elde etmesi bekleniyor. [...]

Siirt’in Dumlupınar mahallesinde, polisin çevreye rast gele gaz bombası atması sonucunda, 12 yaşındaki Seyfettin Ceyhan yaralandı. Durumu ciddi olan Ceyhan tedavi için Amed’de sevk edildi.

Siirt’in Dumlupınar mahallesinde, polis herhangi bir gerekçe olmadan çevreye rast gele gaz bombası attı. Gaz bombası 12 yaşındaki Seyfettin Ceyhan isimli çocuğun başına isabet etti. Durumu ciddi olan Seyhan tedavi için Amed’e sevk edildi. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+