YXK'den yaz kampı

2013-08-02 13:16:03
Yazdir

Yekitiya Xwendevanên Kurdistan (YXK) öğrencilere yönelik yaz kampı organize ediyor. Her yıl düzenlenen kamp, bu yıl Almanya'nın Haltern am See kentinde yapılıyor. YXK, kültürel, sosyal ve siyasal, aktivitelerin yapılacağı kapta, bütün öğrencileri katılmaya çağırdı.  

YXK, her yıl Kürt öğrencilere yönelik yaz kampı organize ediyor. Bu yılki yaz kampı 12 ile 28 Ağustos tarihleri arasında Almanya'nın Haltern am See kentinde düzenlenecek. Avrupa'nın birçok ülkesinden çok sayıda öğrencinin katılması beklenen kampın programı ise oldukça zengin.

YXK kamp hazırlık komitesi yaptığı açıklamada, Avrupa'da yaşayan bütün Kürt öğrencileri düzenledikleri kampa katılmaya çağırarak, "Kapitalist sistemin her tarafımızı sardığı bir zamanda, birkaç gün de olsa kolektif ve paylaşımcı bir yaşamın hep birlikte nasıl yaşanabileceğini göstermek ve pratik içerisinde yaşamak istiyoruz. Bununla birlikte sosyal, kültürel ve siyasal aktivitelerle ortak yaşamın önemine vurgu istiyoruz" denildi.

Öğrenciler, harika doğası, etrafında birçok gölün bulunduğu Haltern am See'de, 6 gün boyunca siyasal gündem, YXK Jin'ın sunduğu, "toplumsal cinsiyetçilik" gibi panallerin yanı sıra, sportif, sosyal, kültürel, gezi programlarına katılabilecek.

Bütün öğrencilere açık olan kampa katılmak için son başvuru tarihi ise 8 Ağustos. Kampa katılmak isteyenler, sommecamp@yxkonline.de adres üzerinden detaylı bilgiye ulaşabilir. 
Almanya’da her yıl yüz milyarlarca euroyu bulan vergi kaçakçılığına karşı mücadelede yeni önlemler alınıyor. Vergi kaçırdığını itiraf eden kişilere yönelik getirilen vergi aflarına ilişkin şartlar daha da sertleştirilirken, İsviçre’ye kaçırılan paralara ilişkin CD alımları da devam ediyor.

Almanya Maliye Bakanlığı verilerine göre, 2013 yılında federal ve eyalet makamlarınca toplamda 570 milyar euro vergi toplandı. Ülkedeki tüm vergilerin miktarının dörtte birinden fazlası ise vergi kaçakçılığı nedeniyle toplanamıyor. [...]

YPG/YPJ’nin Kobanê’de çetelere karşı başlattığı temizlik operasyonu kapsamında kentin güneydoğu ve güney cephesinde dün akşam saatlerinde başlayan ve aralıksız devam eden yoğun çatışmaların sabah da devam ettiği belirtildi.

Kobanê'yi işgal etmek amacıyla DAİŞ çetelerinin 15 Eylül günü başlattığı saldırılara karşı YPG/YPJ’nin direnişi 99’uncu gününe girerken, dün akşam saatlerinden bu yana kentin güneydoğu ve güney cephelerinde başlayan yoğun çatışmalar devam ediyor.  YPG/YPJ’nin çetelere karşı başlattığı temizlik operasyonu kapsamında kentin güneydoğu cephesinde bulunan Kültür Merkezi civarında dün akşam saat 20. [...]

Danimarka'nın Århus şehrinde Iran rejiminin Urmiye Cezaevindeki tutsaklara uyguladığı idam ve infaz kınandı. 

Iran rejiminin Urmiye hapishanelerdeki Kürt tutsaklara uyguladiği baski ve işkencelere karşi süresiz açlık grevi başlatan tutsaklara destek olmak ve Iran rejiminin uyguladiği idam ve infaz cezalarini kınamak amacıyla bu gün Danimarka Ârhus şehrinde şehir meydanında  PJAK'in organize ettiği ve diğer Kürt örgütlerinin destek sunup katıldığı bir miting düzenlendi. 

Eylem sirasinda PJAK, PYD ve GORAN Örgütleri adına yapılan konuşmalarla Iran rejiminin Kürtlere uyguladıkları soykırım ve yok etme politikaları kınandı. [...]

DAİŞ’in Kobanê’yi işgal girişimi sonucu yurtlarını terk ederek zorlu bir yolcuğun ardından sınırın Suruç tarafına geçen yaklaşık 190 bin sivilin barınma sorunu, hemen başlatılan çalışma sonucu ciddi anlamda çözüme kavuşturuldu. Kimi Kobanêliler, yakınlarının veya evlerini açanların yanına yerleşirken, 10 bini aşkın insan ise kısıtlı imkanlara rağmen kurulan 5 çadır kente yerleştirildi. Kobanêliler burada da kantonlarında uyguladıkları sistemin benzeri meclisleşmeye giderek düzenlerini oturtmaya çalışırken, devletin engellemelerine rağmen seferberlik ruhuyla sorunlar aşılmaya çalışılıyor. [...]

ANKARA (DİHA) - Genelkurmay Başkanlığı Mardin'de yaşanan patlamaya ilişkin açıklama yaptı. Genelkurmay yaralanan askerler arasında Özel Harekat Tabur Komutanı'nın da bulunduğunu açıkladı.

Nusaybin'de PKK'lilerin mezarlığına operasyon düzenlediği ve operasyondan sonra da askeri araçta patlama meydana geldiği belirtilen Mardin'deki patlamaya ilişkin Genelkurmay'dan açıklama geldi. [...]

En Son Videolar
Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+