YXK'den yaz kampı

2013-08-02 13:16:03
Yazdir

Yekitiya Xwendevanên Kurdistan (YXK) öğrencilere yönelik yaz kampı organize ediyor. Her yıl düzenlenen kamp, bu yıl Almanya'nın Haltern am See kentinde yapılıyor. YXK, kültürel, sosyal ve siyasal, aktivitelerin yapılacağı kapta, bütün öğrencileri katılmaya çağırdı.  

YXK, her yıl Kürt öğrencilere yönelik yaz kampı organize ediyor. Bu yılki yaz kampı 12 ile 28 Ağustos tarihleri arasında Almanya'nın Haltern am See kentinde düzenlenecek. Avrupa'nın birçok ülkesinden çok sayıda öğrencinin katılması beklenen kampın programı ise oldukça zengin.

YXK kamp hazırlık komitesi yaptığı açıklamada, Avrupa'da yaşayan bütün Kürt öğrencileri düzenledikleri kampa katılmaya çağırarak, "Kapitalist sistemin her tarafımızı sardığı bir zamanda, birkaç gün de olsa kolektif ve paylaşımcı bir yaşamın hep birlikte nasıl yaşanabileceğini göstermek ve pratik içerisinde yaşamak istiyoruz. Bununla birlikte sosyal, kültürel ve siyasal aktivitelerle ortak yaşamın önemine vurgu istiyoruz" denildi.

Öğrenciler, harika doğası, etrafında birçok gölün bulunduğu Haltern am See'de, 6 gün boyunca siyasal gündem, YXK Jin'ın sunduğu, "toplumsal cinsiyetçilik" gibi panallerin yanı sıra, sportif, sosyal, kültürel, gezi programlarına katılabilecek.

Bütün öğrencilere açık olan kampa katılmak için son başvuru tarihi ise 8 Ağustos. Kampa katılmak isteyenler, [email protected] adres üzerinden detaylı bilgiye ulaşabilir. 

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde özsavunma temelinde hendek kazılmaya başlanan Tatar, Karşıyaka ve Aliçavuş mahallelerine girmek isteyen polis ile gençler arasında çatışma çıktı. 

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde artan polis terörüne karşı ilçenin Tatar, Karşıyaka ve Aliçavuş mahallelerinde özsavunmaya geçen gençler tarafından hendek kazılmaya başlandı. Polislerin akrep tipi zırhlı araçlarla söz konusu mahallelere girmek istemesi üzerine çatışma çıktı. Polislerin mahallelere girmesine izin vermeyen gençler ile gerçek mermilerle saldıran polis arasında başlayan çatışmalar şiddetlenerek devam ediyor. [...]

HAKKARİ (DİHA) - Şemdinli Derecik beldesindeki Yeşilova Sınır Karakolu ve Umurlu 34. Hudut Tabur Komutanlığı'na HPG'liler tarafından havan ve silahlarla saldırı düzenlendi.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Rûbarok (Derecik) beldesindeki Yeşilova Hudut Taburu ile Umurlu 34. Hudut Taburu Komutanlığı'na gece saatlerinde HPG'liler tarafından saldırı düzenlendiği öğrenildi. HPG'lilerin ilk olarak sınıra sıfır noktada bulunan Yeşilova Taburu'na bağlı Mamreşan Kalekolu ve üs bölgesine, ardından da Umurlu 34. Hudut Taburu'na havan topu ve otomatik silahlarla saldırı düzenlediği kaydedilirken, askerlerin saldırıya yoğun top atışıyla karşılık verdiği bildirildi. [...]


Hakkari'nin  Gever ilçesinde özel harekat timleri dün gece de Cumhuriyet Mahallesi‘ne saldırdı. Onlarca zırhlı araç ve kepçe ile mahalleyi kuşatan özel harekat timleri, mahalle girişinde barikat olarak kullanılan su tankerini kaldırmak için operasyon başlattı.
Mahalleyi basan özel timler, mahalle içine ve barikatlara doğru rasgele ateş açarken, öz savunmasını alan halk da polislere karşılık verdi. Mahallede uzun süre silah sesleri yükselirken, mahalleye giremeyen özel harekat timleri yola konulan büyük su tankerini zırhlı araçlara bağlayarak İlçe Emniyet Müdürlüğü bahçesine götürdü.
Özel harekat timlerinin geri çekilmesi ile çatışmalar sona erdi. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+