YXK'den yaz kampı

2013-08-02 13:16:03
Yazdir

Yekitiya Xwendevanên Kurdistan (YXK) öğrencilere yönelik yaz kampı organize ediyor. Her yıl düzenlenen kamp, bu yıl Almanya'nın Haltern am See kentinde yapılıyor. YXK, kültürel, sosyal ve siyasal, aktivitelerin yapılacağı kapta, bütün öğrencileri katılmaya çağırdı.  

YXK, her yıl Kürt öğrencilere yönelik yaz kampı organize ediyor. Bu yılki yaz kampı 12 ile 28 Ağustos tarihleri arasında Almanya'nın Haltern am See kentinde düzenlenecek. Avrupa'nın birçok ülkesinden çok sayıda öğrencinin katılması beklenen kampın programı ise oldukça zengin.

YXK kamp hazırlık komitesi yaptığı açıklamada, Avrupa'da yaşayan bütün Kürt öğrencileri düzenledikleri kampa katılmaya çağırarak, "Kapitalist sistemin her tarafımızı sardığı bir zamanda, birkaç gün de olsa kolektif ve paylaşımcı bir yaşamın hep birlikte nasıl yaşanabileceğini göstermek ve pratik içerisinde yaşamak istiyoruz. Bununla birlikte sosyal, kültürel ve siyasal aktivitelerle ortak yaşamın önemine vurgu istiyoruz" denildi.

Öğrenciler, harika doğası, etrafında birçok gölün bulunduğu Haltern am See'de, 6 gün boyunca siyasal gündem, YXK Jin'ın sunduğu, "toplumsal cinsiyetçilik" gibi panallerin yanı sıra, sportif, sosyal, kültürel, gezi programlarına katılabilecek.

Bütün öğrencilere açık olan kampa katılmak için son başvuru tarihi ise 8 Ağustos. Kampa katılmak isteyenler, sommecamp@yxkonline.de adres üzerinden detaylı bilgiye ulaşabilir. 

HABER MERKEZİ (DİHA) - Bölgede Rojava halkıyla dayanışmak amacıyla sürdürülen destek kampanyalarında toplanan yardımlar Rojava'ya gönderiliyor.

SİLOPİ

Şırnak'ın Silopi ilçesinde Rojava halkıyla dayanışmak amacıyla başlatılan destek kampanyası çerçevesinde 140 ton buğday 6 TIR'a yüklenerek Rojava'nın Kobanê Kantonu'na gönderildi. [...]

7-11 Temmuz tarihleri arasında İzmir’de yapılan Baptist Kiliseleri Dünya Kongresine katılan İsveçli din adamı Christer Daelander, Türkiye’de basın ve ifade özgürlüğünün yoğun baskı altında bulunduğunu ve inanç özgürlüğünün ise oldukça sınırlı olduğunu söyledi.

Aynı zamanda Baptist Kiliselerinde insan hakları mücadelesinin eşgüdüm içinde yürütülmesinin sorumluluğunu üstlenen Daelander’le kongreyi ve Türkiye izlenimlerini konuştuk.

Açılış konuşmasını İzmir Büyük Şehir Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun yaptığı ve CHP ve AKP milletvekillerinin bazılarının izlediği konferansa dünyanın 120 ülkesinden 500 civarında Bastist Kiliselerine mensup din insanı katılmıştı. [...]

Halk Savunma Merkezi Karargah Komutanlığı,  Ceylanpınar'da bir gerilla birliğinin Türk ordusu tarafından pusuya düşürüldüğünü açıkladı. Ateşkes koşullarının ihlal edildiğini belirten Komutanlık,  karakol, askeri amaçlı yol ve baraj yapımının çözüm sürecini tehdit ettiğini kaydetti.

Halk Savunma Merkezi Karargah Komutanlığı yaptığı açıklamada, 21 Temmuz akşamı bir gerilla birliğinin Ceylanpınar alanında hareket halindeyken pusuya düşürüldüğünü bildirdi. [...]

İkinci Dünya Savaşı sırasında Nazi Almanya’sının toplama kamplarında görev yaptığı tahmin edilen bir kişinin, Amerika Birleşik Devleri (ABD)’den Almanya’ya iadesinden önce öldüğü duyuruldu. 89 yaşındaki eski Alman askerinin Auschwitz-Birkenau Toplama Kampı’ndaki Yahudi katliamlarına katılmaktan dolayı Almanya’ya iadesine karar verilmişti.

CBS televizyonunun bildirdiğine göre, Johann Breyer adlı eski Nazi üyesi, Philadelphia eyaletindeki bir hastanede yaşamını yitirdi. CBS’e konuşan Breyer’in avukatı, müvekkilinin Almanya’nın isteği üzerine tutuklandığını ve sonrasında hastaneye kaldırıldığını söyledi. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+