YXK'den yaz kampı

2013-08-02 13:16:03
Yazdir

Yekitiya Xwendevanên Kurdistan (YXK) öğrencilere yönelik yaz kampı organize ediyor. Her yıl düzenlenen kamp, bu yıl Almanya'nın Haltern am See kentinde yapılıyor. YXK, kültürel, sosyal ve siyasal, aktivitelerin yapılacağı kapta, bütün öğrencileri katılmaya çağırdı.  

YXK, her yıl Kürt öğrencilere yönelik yaz kampı organize ediyor. Bu yılki yaz kampı 12 ile 28 Ağustos tarihleri arasında Almanya'nın Haltern am See kentinde düzenlenecek. Avrupa'nın birçok ülkesinden çok sayıda öğrencinin katılması beklenen kampın programı ise oldukça zengin.

YXK kamp hazırlık komitesi yaptığı açıklamada, Avrupa'da yaşayan bütün Kürt öğrencileri düzenledikleri kampa katılmaya çağırarak, "Kapitalist sistemin her tarafımızı sardığı bir zamanda, birkaç gün de olsa kolektif ve paylaşımcı bir yaşamın hep birlikte nasıl yaşanabileceğini göstermek ve pratik içerisinde yaşamak istiyoruz. Bununla birlikte sosyal, kültürel ve siyasal aktivitelerle ortak yaşamın önemine vurgu istiyoruz" denildi.

Öğrenciler, harika doğası, etrafında birçok gölün bulunduğu Haltern am See'de, 6 gün boyunca siyasal gündem, YXK Jin'ın sunduğu, "toplumsal cinsiyetçilik" gibi panallerin yanı sıra, sportif, sosyal, kültürel, gezi programlarına katılabilecek.

Bütün öğrencilere açık olan kampa katılmak için son başvuru tarihi ise 8 Ağustos. Kampa katılmak isteyenler, sommecamp@yxkonline.de adres üzerinden detaylı bilgiye ulaşabilir. 

VAN (DİHA) - Kobanê direnişi için başlatılan dayanışma seferberliği kapsamında, Van'ın Hacıbekir (Xaçort) Mahallesi'nde, halk kendi inisiyatifi ile mahalle meydanında ihtiyaç malzemeleri biriktiriyor. Mahalleli şu ana kadar 17 kamyon malzemeyi yardım koordinasyonuna teslim etti bile. [...]

YILMAZ ERKEK

DİYARBAKIR (DİHA)
- Hükümetin tarım politikaları nedeniyle çiftçiler artık ne ekeceğini şaşırır hale gelirken, özellikle pamuk üreticileri artan maliyetlere rağmen pamuğun kilo satış fiyatının 10 yıl önceki fiyatla aynı olması yüzünden iflasın eşiğine geldi. [...]

HAYRİ DEMİR

DİYARBAKIR (DİHA)
- Diyarbakır'da, yeşil alanlar tahrip edilerek mantar gibi türeyen ruhsatsız kafeler yüzünden trafiğe açılması yönünde karara varılmasıyla tartışmaların odağına oturan Sanat Sokağı'nın tüm hikayesi, adının daha sonradan Kafeler Sokağı olarak dönüştürülmesinde saklı. [...]

İSTANBUL (DİHA) - Münevver Karabulut cinayetinde, "suçluyu kayırmaktan" dolayı kesinleşmiş 3 yıl hapis cezası alan Cem Garipoğlu'nun amcası Hayyam Garipoğlu, tahliye edildi.

Münevver Karabulut cinayetinde, "suçluyu kayırmaktan" dolayı kesinleşmiş 3 yıl hapis cezası alan ve 2 gün önce Londra'dan geldiği İstanbul'da, Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alınarak tutuklanan Cem Garipoğlu'nun amcası Hayyam Garioğlu tahliye edildi. Daha önce cezaevinde yattığı süre göz önünde bulundurularak denetimli serbestlik şartıyla bırakılan Garipoğlu'nun, dün gece cezaevinden tahliye edildiği öğrenildi. [...]

PKK’nin 36. kuruluş yıldönümünü kutlamak amacıyla dün gece Stockholm’de düzenlenen etkinlikte konuşma yapan YPG Eşbaşkanı Salih Müslüm, 29. Kürt başkaldırısının Kobanê’de sürdüğünü ve Ortadoğu’da devrimin öncülüğünü yaptığını ve Kobanê’deki direnişin tüm insanlığın umudu ve onuru haline geldiğini söyledi.

Konuşmasına 36. [...]

Amed'de PKK'nin kuruluş yıldönümünü kutlayan gençlerin üzerine polisin ateş açması sonucu Baran İpek adlı genç yaralandı.

Alınan bilgilere göre, Sur ilçesi Melik Ahmet Camii karşısı ile İskender Paşa Mahallesinde gençler PKK'nin kuruluş yıldönümünü kutlamak için gösteri yaptı. PKK lehine slogan atan gençlere polisler zırhlı araçlarla müdahale etti. Polisin ateş açması sonucu Baran İpek adlı genç yaralandı. Yaralanan İpek hastaneye kaldırılırken, Sur ilçesinde polisin yoğun güvenlik önlemleri aldığı gözlendi. [...]

En Son Videolar
Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+