YXK'den yaz kampı

2013-08-02 13:16:03
Yazdir

Yekitiya Xwendevanên Kurdistan (YXK) öğrencilere yönelik yaz kampı organize ediyor. Her yıl düzenlenen kamp, bu yıl Almanya'nın Haltern am See kentinde yapılıyor. YXK, kültürel, sosyal ve siyasal, aktivitelerin yapılacağı kapta, bütün öğrencileri katılmaya çağırdı.  

YXK, her yıl Kürt öğrencilere yönelik yaz kampı organize ediyor. Bu yılki yaz kampı 12 ile 28 Ağustos tarihleri arasında Almanya'nın Haltern am See kentinde düzenlenecek. Avrupa'nın birçok ülkesinden çok sayıda öğrencinin katılması beklenen kampın programı ise oldukça zengin.

YXK kamp hazırlık komitesi yaptığı açıklamada, Avrupa'da yaşayan bütün Kürt öğrencileri düzenledikleri kampa katılmaya çağırarak, "Kapitalist sistemin her tarafımızı sardığı bir zamanda, birkaç gün de olsa kolektif ve paylaşımcı bir yaşamın hep birlikte nasıl yaşanabileceğini göstermek ve pratik içerisinde yaşamak istiyoruz. Bununla birlikte sosyal, kültürel ve siyasal aktivitelerle ortak yaşamın önemine vurgu istiyoruz" denildi.

Öğrenciler, harika doğası, etrafında birçok gölün bulunduğu Haltern am See'de, 6 gün boyunca siyasal gündem, YXK Jin'ın sunduğu, "toplumsal cinsiyetçilik" gibi panallerin yanı sıra, sportif, sosyal, kültürel, gezi programlarına katılabilecek.

Bütün öğrencilere açık olan kampa katılmak için son başvuru tarihi ise 8 Ağustos. Kampa katılmak isteyenler, sommecamp@yxkonline.de adres üzerinden detaylı bilgiye ulaşabilir. 

HABER MERKEZİ (DİHA) - Amerikan Ezidi Merkezi, IŞİD katliamının ardından Kuzey Kürdistan illerine sığınan Êzidiler için kampanya başlattı. "Êzidilerin sizin desteğinize ihtiyacı var" başlıklı kampanya bugün itibarı ile Twitter üzerinden start aldı.

Tüm dünyanın gözü önünde yaşanan IŞİD zulmünden kaçan Êzidiler, Amerika'nın da gündemine girdi. Amerika'da faaliyet gösteren Êzidi Merkezi, IŞİD'ın Şengal'de yaptığı katliamın ardından Kuzey Kürdistan illerine zorunlu göç eden Êzidiler için kampanya başlattı. "Êzidilerin sizin desteğinize ihtiyacı var" başlıklı kampanya bugün itibarı ile Twitter üzerinden de start aldı. [...]

NİLGÜN YILDIZ

HAKKARİ (DİHA)
- Geçmişi 1800'lü yıllara dayanan Nasturîlere ait olduğu düşünülen tarihi Helêl Kilisesi, son dönemlerde define avcılarının hedefinde.

Hakkari ve çevresinde sayıları 10'u bulan Nasturî kiliselerinden biri olan ve tarihi bin yıllarla ifade edilen Depin (Helêl) mevkisindeki ibadethane, define avcılarının hedefi haline geldi. [...]

SİİRT (DİHA) - Hasankeyf ilçesi ve Siirt arasında bulunan Şemsê Köyü'nde yaşamını yitiren PKK'liler için yapımına başlanan Şehitlik'in askerler tarafından tahrip edilmesinin ardından mezarlığın yeniden kurulması için alanda çadırlar kurularak halk tarafından nöbet tutma kararı alınarak, nöbete başlandı.

Batman'ın Hasankeyf İlçesi ile Siirt arasında bulunan Mawa Dağı eteğinde Siirt'e bağlı Şemsê Köyü'nde bölgede çeşitli tarihlerde yaşamlarını yitiren PKK üyeleri için yapımına başlanan Şehitlik bu sabah saat 07. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+