YXK'den yaz kampı

2013-08-02 13:16:03
Yazdir

Yekitiya Xwendevanên Kurdistan (YXK) öğrencilere yönelik yaz kampı organize ediyor. Her yıl düzenlenen kamp, bu yıl Almanya'nın Haltern am See kentinde yapılıyor. YXK, kültürel, sosyal ve siyasal, aktivitelerin yapılacağı kapta, bütün öğrencileri katılmaya çağırdı.  

YXK, her yıl Kürt öğrencilere yönelik yaz kampı organize ediyor. Bu yılki yaz kampı 12 ile 28 Ağustos tarihleri arasında Almanya'nın Haltern am See kentinde düzenlenecek. Avrupa'nın birçok ülkesinden çok sayıda öğrencinin katılması beklenen kampın programı ise oldukça zengin.

YXK kamp hazırlık komitesi yaptığı açıklamada, Avrupa'da yaşayan bütün Kürt öğrencileri düzenledikleri kampa katılmaya çağırarak, "Kapitalist sistemin her tarafımızı sardığı bir zamanda, birkaç gün de olsa kolektif ve paylaşımcı bir yaşamın hep birlikte nasıl yaşanabileceğini göstermek ve pratik içerisinde yaşamak istiyoruz. Bununla birlikte sosyal, kültürel ve siyasal aktivitelerle ortak yaşamın önemine vurgu istiyoruz" denildi.

Öğrenciler, harika doğası, etrafında birçok gölün bulunduğu Haltern am See'de, 6 gün boyunca siyasal gündem, YXK Jin'ın sunduğu, "toplumsal cinsiyetçilik" gibi panallerin yanı sıra, sportif, sosyal, kültürel, gezi programlarına katılabilecek.

Bütün öğrencilere açık olan kampa katılmak için son başvuru tarihi ise 8 Ağustos. Kampa katılmak isteyenler, [email protected] adres üzerinden detaylı bilgiye ulaşabilir. 

AĞRI (DİHA) - "Geçici Askeri Güvenlik Bölgesi" ilan edilen Tendürek Dağı'nda, hava hareketliliği sürerken, valilik kararı üzerine yayladaki yurttaşların geri döndüğü öğrenildi.

Ağrı Valiliği tarafından "Geçici Askeri Güvenlik Bölgesi" ilan edilen Tendürek Dağı'nda insansız hava aracı ve helikopter hareketliliği sıklaştı. Dağa operasyon hazırlığı olduğu yönünde bilgiler alınırken, Girê Dêm, Girê Nêriya ve Tendürek eteklerine asker sevkıyatı olduğu öğrenildi.

Çevre kentlerden korucuların da operasyona katılacağı ileri sürüldü. [...]

Yahudi soykırımı olduğunda dünya derin bir sessizlik içindeydi. Bu sessizliğin arka planı çok fazla aydınlatılamadı. Öne çıkan Hitler ve yanındaki faşist ekibi idi. Ancak Hitlerin arkasındaki sermaye gücü ve destekçileri pek aydınlatılmadı. Ya da üzerinde çok durulmadı.

O zaman Batı dünyasının temel önceliği Sovyetlerin yayılmasını önlemekti. Bunun için Hitlerin çılgınlaşmasına sesiz kaldılar. Vatikan bile sesini çıkartmadı, üstelik Alman faşizmini destekledi. ABD artık faşizminin çöküşünün başladığı bir süreçte devreye girdi.

Şimdi ise Kürtlere karşı soykırım yapılıyor ve dünya buna pek ses çıkarmıyor. [...]

BATMAN (DİHA) - Batman Belediyesi Şehir Tiyatroları Müdürlüğü, "Kürdistan Tiyatro Meclisi"nin aldığı karar doğrultusunda yeni dönem çalışmalarını Eş Genel Sanat Yönetmenliği çerçevesinde sürdürecek.

"Kürdistan Tiyatro Meclisi"nin aldığı karar doğrultusunda yeniden yapılanmaya giden Batman Belediyesi Şehir Tiyatroları, önemli bir adım atarak Eş Genel Sanat Yönetmenliği uygulamasına geçti. Pelda Bal ve Barış Işık'ın Eş Genel Sanat Yönetmeni görevini üstlendiği Batman Belediyesi Şehir Tiyatroları, yeni sezon çalışmalarına beklentileri karşılayacak bir performansla Batmanlı tiyatroseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. [...]

Türk savaş uçaklarının  Medya Savunma Alanlarına bağlı Kandil'in Zergele köyünde gerçekleştirdiği katliamı incelemek üzere heyetlerin bölgeye gidişi devam ediyor.

Bugün de Kürdistan Ulusal Kongresi (KNK), Tevgera Azadi, Irak Parlamentosu ve Hizbê Şuiyê Kurdistan heyetleri Zergele'ye gelerek incelemede bulunacak.

Yola çıkan HDP heyetinin ise yarın köyde temaslarda bulunması bekleniyor. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+