YXK'den yaz kampı

2013-08-02 13:16:03
Yazdir

Yekitiya Xwendevanên Kurdistan (YXK) öğrencilere yönelik yaz kampı organize ediyor. Her yıl düzenlenen kamp, bu yıl Almanya'nın Haltern am See kentinde yapılıyor. YXK, kültürel, sosyal ve siyasal, aktivitelerin yapılacağı kapta, bütün öğrencileri katılmaya çağırdı.  

YXK, her yıl Kürt öğrencilere yönelik yaz kampı organize ediyor. Bu yılki yaz kampı 12 ile 28 Ağustos tarihleri arasında Almanya'nın Haltern am See kentinde düzenlenecek. Avrupa'nın birçok ülkesinden çok sayıda öğrencinin katılması beklenen kampın programı ise oldukça zengin.

YXK kamp hazırlık komitesi yaptığı açıklamada, Avrupa'da yaşayan bütün Kürt öğrencileri düzenledikleri kampa katılmaya çağırarak, "Kapitalist sistemin her tarafımızı sardığı bir zamanda, birkaç gün de olsa kolektif ve paylaşımcı bir yaşamın hep birlikte nasıl yaşanabileceğini göstermek ve pratik içerisinde yaşamak istiyoruz. Bununla birlikte sosyal, kültürel ve siyasal aktivitelerle ortak yaşamın önemine vurgu istiyoruz" denildi.

Öğrenciler, harika doğası, etrafında birçok gölün bulunduğu Haltern am See'de, 6 gün boyunca siyasal gündem, YXK Jin'ın sunduğu, "toplumsal cinsiyetçilik" gibi panallerin yanı sıra, sportif, sosyal, kültürel, gezi programlarına katılabilecek.

Bütün öğrencilere açık olan kampa katılmak için son başvuru tarihi ise 8 Ağustos. Kampa katılmak isteyenler, [email protected] adres üzerinden detaylı bilgiye ulaşabilir. 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye'nin Suriye sınırında düşürdüğü Rus uçağıyla ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

Putin, "Terörle mücadelede partner saydıklarımızın bizi sırtımızdan haince bıçaklamasını kesinlikle açıklanamaz buluyoruz" dedi.

Rus-Türk ilişkilerinin çıkmaza sürüklenmek istendiğini belirten Putin, bu duruma üzüldüklerini vurguladı.

Putin, 'Türkiye bilinçli olarak ilişkileri çıkmaza sürüklüyor gibi görünüyor. Uçağımızın düşürülmesi uluslararası hukuka aykırı bir olaydı. Ankara'dan da bu konuda henüz anlaşılır bir açıklama duymadık. [...]

JINHA

ŞIRNEX - Şırnak'ta üç mahalleyi ablukaya alan polis halkın direnişi ile geri çekilmek zorunda kaldı.

Şırnak'ın Yenimahalle, Bahçelievler, Dicle mahallelerinin çevresi akşam saatlerinde zırhlı araçlarla ablukaya alındı. Mahalleye rastgele taciz ateşi açan polislere tepki gösteren yurttaşlar sokaklara dökülerek, gürültü eylemi yaptı. Halkın tepkisi üzerine polis mahallelerden çekilmek zorunda kaldı. Yurttaşlar sokak aralarında nöbet tutmaya devam ederken, yer yer polisler mahallelere yönelik taciz atışı yapıyor. [...]

HAKKARİ (DİHA) - Yüksekova'nın Orman Mahallesi'ne atılan havan toplarından biri Memet Tekin adlı yurttaşın evinin çatısına isabet etti.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Orman Mahallesi'ne Efeler Taburu'ndan 2 adet havan topu atışı yapıldı. Atılan toplardan biri mahalledeki boş araziye düşerken, diğeri ise Memet Tekin adlı yurttaşın evinin çatısına isabet etti.

Çatıya çarpan havan topu büyük bir gürültü çıkarırken, evde bulunan yurttaşlar büyük bir panikle dışarı çıktı. Şarapnel parçalarından kaynaklı duvarlarda çatlaklar oluştuğu ve çatıda çıkan yangının da yurttaşlar tarafından kontrol altına alındığı belirtildi. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+ jinha diha anf