YXK'den yaz kampı

2013-08-02 13:16:03
Yazdir

Yekitiya Xwendevanên Kurdistan (YXK) öğrencilere yönelik yaz kampı organize ediyor. Her yıl düzenlenen kamp, bu yıl Almanya'nın Haltern am See kentinde yapılıyor. YXK, kültürel, sosyal ve siyasal, aktivitelerin yapılacağı kapta, bütün öğrencileri katılmaya çağırdı.  

YXK, her yıl Kürt öğrencilere yönelik yaz kampı organize ediyor. Bu yılki yaz kampı 12 ile 28 Ağustos tarihleri arasında Almanya'nın Haltern am See kentinde düzenlenecek. Avrupa'nın birçok ülkesinden çok sayıda öğrencinin katılması beklenen kampın programı ise oldukça zengin.

YXK kamp hazırlık komitesi yaptığı açıklamada, Avrupa'da yaşayan bütün Kürt öğrencileri düzenledikleri kampa katılmaya çağırarak, "Kapitalist sistemin her tarafımızı sardığı bir zamanda, birkaç gün de olsa kolektif ve paylaşımcı bir yaşamın hep birlikte nasıl yaşanabileceğini göstermek ve pratik içerisinde yaşamak istiyoruz. Bununla birlikte sosyal, kültürel ve siyasal aktivitelerle ortak yaşamın önemine vurgu istiyoruz" denildi.

Öğrenciler, harika doğası, etrafında birçok gölün bulunduğu Haltern am See'de, 6 gün boyunca siyasal gündem, YXK Jin'ın sunduğu, "toplumsal cinsiyetçilik" gibi panallerin yanı sıra, sportif, sosyal, kültürel, gezi programlarına katılabilecek.

Bütün öğrencilere açık olan kampa katılmak için son başvuru tarihi ise 8 Ağustos. Kampa katılmak isteyenler, [email protected] adres üzerinden detaylı bilgiye ulaşabilir. 

Türk devletinin Kürdtistan’daki soykırım saldırılarına karşı duyarlılık yaratmak için Malatya'da afiş asan ve aralarında EMEP Malatya İl Başkanı Kemal Gültekin'in de bulunduğu 11 EMEP'li gözaltına alındı. 

Kürdistan'da devam eden abluka ve saldırılara karşı Malatya merkeze bağlı Paşaköşk Mahallesi'nde "Barışın sesini yükseltmek için birleşelim" yazılı afiş asan 11 EMEP üyesi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında EMEP Malatya İl Başkanı Kemal Gültekin, il yöneticisi Beyhan Bali ile parti üyeleri Orhan Canpolat, Cihan Kınık, Işılay Demirel, Murat Gültekin, Deniz Aslantaş ve ismi öğrenilemeyen 4 kişi bulunuyor. [...]

Türk devletinin Cizre katliamı Almanya’nın Hannover kentinde protesto ediliyor.

Hannover Tren Garı önünde bir araya gelen yüzlerce Kürdistanlı, Cizre’deki AKP katliamını protesto ediyor.

Kitlenin sayısı her geçen dakika artarken, atılan sloganlarla katliama tepkiler dile getiriliyor.

 

[...]

İdil'de polislerin Turgut Özal Mahallesi'ne saldırması sonucu çatışma çıktı.
 
Şırnak'ın İdil ilçesinde gün boyu devam eden ablukanın ardından devlet güçleri, özyönetim savunmasının olduğu Turgut Özal Mahallesi'ne ağır silahlarla saldırdı. Devlet güçlerinin saldırısına YPS güçlerinin karşılık vermesiyle çatışmalar başladı. [...]

DİYARBAKIR (DİHA) - Malatya merkezli yürütülen operasyonlarda gözaltına alınan daha sonra serbest bırakılan İnönü Üniversitesi öğrencisi Mazlum Demirtaş, savcılığın itirazı üzerine tekrar gözaltına alınarak tutuklandı.

Malatya merkezli olarak yürütülen soruşturma kapsamında 22 Ocak'ta birçok kentte eş zamanlı yapılan operasyonlarda gözaltına alınan 19 Malatya İnönü Üniversitesi öğrencisinden 14'ü tutuklanmıştı. Operasyonda gözaltına alındıktan sonra denetimli serbestlik şartı ile serbest bırakılan Mazlum Demirtaş'ın imza atmaya gittiği Bismil İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde gözaltına alındığı öğrenildi. [...]

TV'de Ne var?
En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2016 [email protected]
Google+ jinha diha anf