Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş, Hakkari'de konuştu - Video

Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş - Bayram özel imc tv - Video


YXK'den yaz kampı

2013-08-02 13:16:03
Yazdir

Yekitiya Xwendevanên Kurdistan (YXK) öğrencilere yönelik yaz kampı organize ediyor. Her yıl düzenlenen kamp, bu yıl Almanya'nın Haltern am See kentinde yapılıyor. YXK, kültürel, sosyal ve siyasal, aktivitelerin yapılacağı kapta, bütün öğrencileri katılmaya çağırdı.  

YXK, her yıl Kürt öğrencilere yönelik yaz kampı organize ediyor. Bu yılki yaz kampı 12 ile 28 Ağustos tarihleri arasında Almanya'nın Haltern am See kentinde düzenlenecek. Avrupa'nın birçok ülkesinden çok sayıda öğrencinin katılması beklenen kampın programı ise oldukça zengin.

YXK kamp hazırlık komitesi yaptığı açıklamada, Avrupa'da yaşayan bütün Kürt öğrencileri düzenledikleri kampa katılmaya çağırarak, "Kapitalist sistemin her tarafımızı sardığı bir zamanda, birkaç gün de olsa kolektif ve paylaşımcı bir yaşamın hep birlikte nasıl yaşanabileceğini göstermek ve pratik içerisinde yaşamak istiyoruz. Bununla birlikte sosyal, kültürel ve siyasal aktivitelerle ortak yaşamın önemine vurgu istiyoruz" denildi.

Öğrenciler, harika doğası, etrafında birçok gölün bulunduğu Haltern am See'de, 6 gün boyunca siyasal gündem, YXK Jin'ın sunduğu, "toplumsal cinsiyetçilik" gibi panallerin yanı sıra, sportif, sosyal, kültürel, gezi programlarına katılabilecek.

Bütün öğrencilere açık olan kampa katılmak için son başvuru tarihi ise 8 Ağustos. Kampa katılmak isteyenler, sommecamp@yxkonline.de adres üzerinden detaylı bilgiye ulaşabilir. 

HAKKARİ (DİHA) – Hakkari’de rektörlük binası arkasındaki şüpheli paket tedirginlik yarattı.

Hakkari Çevre Yolu Caddesi üzerinde bulunan Hakkari Üniversitesi Rektörlük binası arkasında bulunan şüpheli paket tedirginlik yarattı. Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı bomba imha ekipleri tarafından şeritlerle geçişlere kapatılan yolun ardından uzman ekipler şüpheli paketi fünye ile patlattı. Patlatılan paket ise boş çıktı. [...]

Türkiye'deki cumhurbaşkanlığı seçimleri için yurt dışında yaşayanlar yarından itibaren sandık başına gidiyor. 1 milyon 400 bin ile seçmen kitlesinin en fazla Almanya'da ise yetkililer "Türkiye'deki seçim kavgaları buraya da gelebilir" uyarısını yaptı.

HDP adayı Selahattin Demirtaş, CHP-MHP adayı Ekmeleddin İhsanoğlu ve AKP adayı Recep Tayyip Erdoğan'ın yarıştığı cumhurbaşkanlığı seçimi için yurt dışında yaşayanlar karayolu, havalimanı ve limanlardaki 42 gümrük kapısında oy verme işlemini sürdürüyor. Yarından itibaren ise diğer seçmenler yaşadıkları ülkelerde sandık başına gitmeye başlayacak. [...]

Son günlerde Almanya'da bulunan sinagogların saldırılara hedef olmasından dolayı güvenlik birimleri alarma geçti. Önceki gece Wuppertal kentindeki sinagoga yapılan molotoflu saldırının ardından ise bir kişi tutuklandı.

Gazze'deki kriz ve savaştan dolayı bir süredir Almanya'da Yahudilerin ibadethaneleri olan sinagoglar hedefte. 18 Temmuz günü Essen kentinde kültür enstitüsü olarak kullanılan bir sinagogun saldırıya uğramasının ardından pazartesiyi salıya bağlayan gece bu kez Wuppertal kentinde bulunan bir sinagog molotoflu saldırıya uğradı.

4 kişinin karıştığı belirtilen saldırının ardından 18 yaşındaki bir genç tutuklandı. [...]

HABER MERKEZİ (DİHA) - İsrail günün ilk saatlerinde Birleşmiş Milletler (BM) tarafından Gazzeli sığınmacılar için kullanılan bir okulu vurdu. Saldırıda 15 kişi yaşamını yitirirken 23'üncü gününe giren İsrail saldırılarında ölü sayısı bin 262, yaralı sayısı da 7 bine dayandı. Yakın tarihte ateşkese ilişkin ise hiçbir işaret yok.

İsrail'in Gazze'ye saldırılarında 23'üncü güne girerken, İsrail ordusu yine bayram dinlemedi. Havadan, karadan ve denizden saldırılarına devam eden İsrail ordusu, tüm uyarılara karşın, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından kullanılan bir okulu daha vurdu. Sabah saat 05:30'da vurulan Jabalia sığınma kampında en az 15 kişi yaşamını yitirdi. [...]

HAKKARİ (DİHA) – Hakkari-Şırnak karayolu üzerinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi yaşamını yitirirken, 2’si ağır 6 kişi yaralandı.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinden Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesine bayram ziyaretine giden Güzel ailesinin aracı, Hakkari Şırnak karayolu üzerinde bulunan Minyanış köyü yakınlarında virajı alamayarak uçuruma yuvarlandı. Kazada bir kişi yaşamını yitirirken 2’si ağır olmak üzere toplam 6 kişi yaralandı. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+