YXK'den yaz kampı

2013-08-02 13:16:03
Yazdir

Yekitiya Xwendevanên Kurdistan (YXK) öğrencilere yönelik yaz kampı organize ediyor. Her yıl düzenlenen kamp, bu yıl Almanya'nın Haltern am See kentinde yapılıyor. YXK, kültürel, sosyal ve siyasal, aktivitelerin yapılacağı kapta, bütün öğrencileri katılmaya çağırdı.  

YXK, her yıl Kürt öğrencilere yönelik yaz kampı organize ediyor. Bu yılki yaz kampı 12 ile 28 Ağustos tarihleri arasında Almanya'nın Haltern am See kentinde düzenlenecek. Avrupa'nın birçok ülkesinden çok sayıda öğrencinin katılması beklenen kampın programı ise oldukça zengin.

YXK kamp hazırlık komitesi yaptığı açıklamada, Avrupa'da yaşayan bütün Kürt öğrencileri düzenledikleri kampa katılmaya çağırarak, "Kapitalist sistemin her tarafımızı sardığı bir zamanda, birkaç gün de olsa kolektif ve paylaşımcı bir yaşamın hep birlikte nasıl yaşanabileceğini göstermek ve pratik içerisinde yaşamak istiyoruz. Bununla birlikte sosyal, kültürel ve siyasal aktivitelerle ortak yaşamın önemine vurgu istiyoruz" denildi.

Öğrenciler, harika doğası, etrafında birçok gölün bulunduğu Haltern am See'de, 6 gün boyunca siyasal gündem, YXK Jin'ın sunduğu, "toplumsal cinsiyetçilik" gibi panallerin yanı sıra, sportif, sosyal, kültürel, gezi programlarına katılabilecek.

Bütün öğrencilere açık olan kampa katılmak için son başvuru tarihi ise 8 Ağustos. Kampa katılmak isteyenler, sommecamp@yxkonline.de adres üzerinden detaylı bilgiye ulaşabilir. 

IŞİD tarafından bugün serbest bırakılan Musul Başkonsolosu ile konsolosluk çalışanlarının da aralarında bulunduğu 49 kişi, Urfa'ya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu ile birlikte Ankara'ya hareket etti. 

Azerbaycan'daki temaslarını yarıda keserek sabah Urfa'ya gelen Başbakan Davutoğlu, GAP Havaalanı'nda, serbest bırakılan Musul Başkonsolosluğu çalışanları ve aileleri ile bir süre görüştü. Görüşmede, Başbakan Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da hazır bulundu. 

Davutoğlu, daha sonra serbest bırakılan 49 kişi ile birlikte özel uçak 'Tur' ile Ankara'ya hareket etti. [...]

DİYARBAKIR (DİHA) - IŞİD çetelerinin Kobanê'ye yönelik saldırılarını değerlendiren Diyarbakırlılar, "Kobanê düşerse, Amed düşer, Kürdistan düşer" diyerek Kürt gençlerini Kobanê direnişine güç vermeye çağırdı.

Güney Kürdistan'da Til Hemiz ve Hesekê'de ağır darbeler aldıktan sonra ilerleyemeyip 15 Eylül'den itibaren Rojava'nın Kobanê kantonuna saldırıya geçen IŞİD çeteleri ile YPG-YPJ güçleri arasındaki yoğun çatışmalar sürerken, Kürt halkı da seferberlik halinde. Dünden bu yana Kuzey Kürdistan kentlerinden binlerce yurttaş Kobanê direnişini büyütmek üzere sınıra akın etti. [...]

YPG güçleri, kantonun doğusunda yer alan Qeremox köyüne saldırmak isteyen çeteleri püskürttü. Çatışmada 15 çete üyesi öldürülürken, 1 araç imha edildi. 

YPG ve YPJ güçleri, Kobanê'nin doğusunda yer alan Qeremox köyüne saldırmak isteyen çeteleri geri püskürttü. Çıkan çatışmada 15 çete üyesi öldürüldü, 1 askeri araç imha edildi. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+