YXK'den yaz kampı

2013-08-02 13:16:03
Yazdir

Yekitiya Xwendevanên Kurdistan (YXK) öğrencilere yönelik yaz kampı organize ediyor. Her yıl düzenlenen kamp, bu yıl Almanya'nın Haltern am See kentinde yapılıyor. YXK, kültürel, sosyal ve siyasal, aktivitelerin yapılacağı kapta, bütün öğrencileri katılmaya çağırdı.  

YXK, her yıl Kürt öğrencilere yönelik yaz kampı organize ediyor. Bu yılki yaz kampı 12 ile 28 Ağustos tarihleri arasında Almanya'nın Haltern am See kentinde düzenlenecek. Avrupa'nın birçok ülkesinden çok sayıda öğrencinin katılması beklenen kampın programı ise oldukça zengin.

YXK kamp hazırlık komitesi yaptığı açıklamada, Avrupa'da yaşayan bütün Kürt öğrencileri düzenledikleri kampa katılmaya çağırarak, "Kapitalist sistemin her tarafımızı sardığı bir zamanda, birkaç gün de olsa kolektif ve paylaşımcı bir yaşamın hep birlikte nasıl yaşanabileceğini göstermek ve pratik içerisinde yaşamak istiyoruz. Bununla birlikte sosyal, kültürel ve siyasal aktivitelerle ortak yaşamın önemine vurgu istiyoruz" denildi.

Öğrenciler, harika doğası, etrafında birçok gölün bulunduğu Haltern am See'de, 6 gün boyunca siyasal gündem, YXK Jin'ın sunduğu, "toplumsal cinsiyetçilik" gibi panallerin yanı sıra, sportif, sosyal, kültürel, gezi programlarına katılabilecek.

Bütün öğrencilere açık olan kampa katılmak için son başvuru tarihi ise 8 Ağustos. Kampa katılmak isteyenler, [email protected] adres üzerinden detaylı bilgiye ulaşabilir. 

DİYARBAKIR (DİHA) - Silvan'da bir çocuğun yaşamını yitirdiği ve 3 çocuğun ise yaralandığı olaya ilişkin Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü patlamanın roket mermisinden kaynakladığı yönünde açıklama yaparken, olay yerinde çekilen fotoğraflarda görülen cismin özel harekat timleri tarafından kullanılan bomba atar mermisi olması açıklamayı yalanlıyor. [...]

Amed'de 3 kişi tutuklanırken Ağrı, Erzurum ve İzmir'de 13 kişi gözaltına alındı.

AKP hükümetinin siyasi soykırım operasyonları kapsamında gözaltı ve tutuklamalar devam ediyor. Operasyonların 1 Kasım Genel Seçimleri yaklaşırken artması ise dikkat çekiyor.

AMED

Amed'in Silvan ilçesinde yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan ve Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nde tutulan 10 kişi, dün gece geç saatlerde yeniden Silvan'a getirilerek adliyeye çıkarıldı. 

Gözaltına alınanlardan Kerem Yılmaz, Necat Yüzkan ve Kerem Ezer, "Örgüt üyesi olma" iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi. [...]

JINNHA

ŞIRNEX - Silopi'de dün akşam 20.00'dan geçerli olmak üzere ikinci bir emre kadar Yeşiltepe, Barbaros, Başak, Nuh, Yenişehir ve Karşıyaka mahallelerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Halk sokaklara inerek yasağı protesto etti.

Şırnak'ın Silopi ilçesinde, Şırnak Valiliği tarafından 20.00'dan itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Sokağa çıkma yasağı, valiliğin resmi internet sitesinde yayınlaması ardında cami hoparlörlerinden anons geçildi. Sokağa çıkma yasağının Yeşiltepe, Barbaros, Başak, Nuh, Yenişehir ve Karşıyaka mahallelerinde ilan edildiği ve ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağının devam edeceği öğrenildi. [...]

Suriye'den çok sayıda çete üyesinin Türkiye tarafına kaçtığı öğrenildi. Ayrıca Türk devletinin Hama'ya silahlı güç gönderdiği de öğrenildi.

Rusya, İran, Irak ve Suriye'nin anlaşmasının ve Rusya'nın hava saldırılarının yoğunlaşmasıyla birlikte birçok çete üyesinin Türkiye tarafına doğru kaçtığı bildirildi.

Rusya'daki Suriye elçisi Riyaz Hedad, bir Rus ajansına yaptığı açıklamada, Rus hava saldırılarının başladığı süreçten bu yana çete gruplarına ait yaklaşık 40 askeri üssün imha edildiğini açıkladı. Hedad, bu saldırılar karşısında yaklaşık 400 çete üyesinin Türkiye tarafına kaçtığını ve orada saklandığını kaydetti. [...]

ANKARA (DİHA) - Niğde'de bir polis, bir jandarma ve bir yurttaşın öldürüldüğü saldırıyla ilgili olarak yargılanan dört DAİŞ üyesinin, haklarında açılan davanın dün görülen duruşmada da ortaya çıkmamaları, akıllara "Takas edilmiş olabilecekleri" ihtimalini getirdi.

Niğde'de Mart 2014'te bir polis, bir jandarma ve bir yurttaşın öldürüldüğü saldırıya ilişkin olarak üçer kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istenen tutuklu DAİŞ çeteleri, Benyamin Xu, Çendrim Ramadani, Muhammed Zakiri ve Azeri Fuad Mövsümöv, Haziran ayında olduğu gibi dün görülen dava duruşmasına da getirilmedi. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+ jinha diha anf