YXK'den yaz kampı

2013-08-02 13:16:03
Yazdir

Yekitiya Xwendevanên Kurdistan (YXK) öğrencilere yönelik yaz kampı organize ediyor. Her yıl düzenlenen kamp, bu yıl Almanya'nın Haltern am See kentinde yapılıyor. YXK, kültürel, sosyal ve siyasal, aktivitelerin yapılacağı kapta, bütün öğrencileri katılmaya çağırdı.  

YXK, her yıl Kürt öğrencilere yönelik yaz kampı organize ediyor. Bu yılki yaz kampı 12 ile 28 Ağustos tarihleri arasında Almanya'nın Haltern am See kentinde düzenlenecek. Avrupa'nın birçok ülkesinden çok sayıda öğrencinin katılması beklenen kampın programı ise oldukça zengin.

YXK kamp hazırlık komitesi yaptığı açıklamada, Avrupa'da yaşayan bütün Kürt öğrencileri düzenledikleri kampa katılmaya çağırarak, "Kapitalist sistemin her tarafımızı sardığı bir zamanda, birkaç gün de olsa kolektif ve paylaşımcı bir yaşamın hep birlikte nasıl yaşanabileceğini göstermek ve pratik içerisinde yaşamak istiyoruz. Bununla birlikte sosyal, kültürel ve siyasal aktivitelerle ortak yaşamın önemine vurgu istiyoruz" denildi.

Öğrenciler, harika doğası, etrafında birçok gölün bulunduğu Haltern am See'de, 6 gün boyunca siyasal gündem, YXK Jin'ın sunduğu, "toplumsal cinsiyetçilik" gibi panallerin yanı sıra, sportif, sosyal, kültürel, gezi programlarına katılabilecek.

Bütün öğrencilere açık olan kampa katılmak için son başvuru tarihi ise 8 Ağustos. Kampa katılmak isteyenler, sommecamp@yxkonline.de adres üzerinden detaylı bilgiye ulaşabilir. 

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nden habersiz, şiddetin en derininin yaşadığı coğrafyada geldiği için kadın mücadelesi ve dayanışmasının anlamını yürekten hisseden Kobanêli Feleh Hemed’in yüreği doğduğu topraklarda direnenlerde. Çocuğunu DAİŞ çetelerinin saldırısında yitiren Hemed,  “Bir kadın olarak benim yüreğim oradaki kadınlarımızla ve istiyorum ki tüm kadınlarımız da onlara destek versin” diyor.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nün merkezi bu yıl Kobanê ve Şengalli kadınlarla dayanışmak için Suruç olacak. [...]

İSTANBUL (DİHA) - Gazeteci Mehmet Baransu, polisler tarafından evine yapılan baskın ile gözaltına alındı.

Gazeteci Mehmet Baransu sabahın erken saatlerinde polisler tarafından evine yapıaln baskın ile gözaltına alındı. Gözaltı gerekçesi öğrenilemeyen Baransu, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra ifade vermesi için savcılığa çıkarılması bekleniyor. [...]

SELMAN ÇİÇEK

VAN (DİHA)
- Savaşın başlaması ile IŞİD'e karşı topyekûn direniş için silahlanan annelerden biri olan Besê Ana, YPG/YPJ'li savaşçıların ricası ile Kobanê'den ayrıldıklarını, her an geri gidecekmiş gibi hazır olduğunu söyledi.

Kobanê'de direniş 69. gününde devam ederken kent merkezinde başlayan şiddetli çatışmalardan dolayı binlerce Kobanêli yurtlarından ayrılmak zorunda kaldı. [...]

HABER MERKEZİ (DİHA) - 18 Ekim'de geçtiğimiz "Abdullah Gül Üniversitesi'nde öğrenci kaçırma girişimi" başlıklı haberde, F.B. adlı kişinin Abdullah Gül Üniversitesi öğrencisi olduğu yazılmıştır. Bunu Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu olarak değiştiriyoruz, üniversite ve abonelerimizden özür diliyoruz. [...]

MARDİN (DİHA) - Artuklu Üniversitesi'nde ihalelerde yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla yapılan operasyon kapsamında gözlatına alınıp dün adliyeye sevk edilen 51 kişinin sabaha kadar devam eden savcılık sorgularının ardından 29'u, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Artuklu Üniversitesi'nde ihalelerde yolsuzluk yapıldığı gerekçesiyle yürüttüğü "yolsuzluk" soruşturması kapsumında alınan kişilerden 51'i emniyetteki sorgularının ardından dün sabah saatlerinde Mardin Adliyesi'ne sevk edilmişti. Adliye sevk edilenlerin savcılık sorguları bugün sabah saatlerine kadar devam etti. Sorguların tamamlanması sonrası ise aralarında Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. [...]

Video

Reklam
Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+