YXK'den yaz kampı

2013-08-02 13:16:03
Yazdir

Yekitiya Xwendevanên Kurdistan (YXK) öğrencilere yönelik yaz kampı organize ediyor. Her yıl düzenlenen kamp, bu yıl Almanya'nın Haltern am See kentinde yapılıyor. YXK, kültürel, sosyal ve siyasal, aktivitelerin yapılacağı kapta, bütün öğrencileri katılmaya çağırdı.  

YXK, her yıl Kürt öğrencilere yönelik yaz kampı organize ediyor. Bu yılki yaz kampı 12 ile 28 Ağustos tarihleri arasında Almanya'nın Haltern am See kentinde düzenlenecek. Avrupa'nın birçok ülkesinden çok sayıda öğrencinin katılması beklenen kampın programı ise oldukça zengin.

YXK kamp hazırlık komitesi yaptığı açıklamada, Avrupa'da yaşayan bütün Kürt öğrencileri düzenledikleri kampa katılmaya çağırarak, "Kapitalist sistemin her tarafımızı sardığı bir zamanda, birkaç gün de olsa kolektif ve paylaşımcı bir yaşamın hep birlikte nasıl yaşanabileceğini göstermek ve pratik içerisinde yaşamak istiyoruz. Bununla birlikte sosyal, kültürel ve siyasal aktivitelerle ortak yaşamın önemine vurgu istiyoruz" denildi.

Öğrenciler, harika doğası, etrafında birçok gölün bulunduğu Haltern am See'de, 6 gün boyunca siyasal gündem, YXK Jin'ın sunduğu, "toplumsal cinsiyetçilik" gibi panallerin yanı sıra, sportif, sosyal, kültürel, gezi programlarına katılabilecek.

Bütün öğrencilere açık olan kampa katılmak için son başvuru tarihi ise 8 Ağustos. Kampa katılmak isteyenler, sommecamp@yxkonline.de adres üzerinden detaylı bilgiye ulaşabilir. 
Almanya’nın Köln kentinde seçim gündemiyle yapılan halk toplantısına katılan Siirt Belediye Eşbaşkanı Tuncer Bakırhan, “Türk tipi daha doğrusu Tayyip tipi başkanlık sistemi ile tekçiliği dayatan bir sistem hayata geçirmek istiyorlar. Kimse kusura bakmasın, biz şahsa özel bir demokrasiyi asla kabul etmeyiz. Bütün halkların ve inançların kendini özgür hissedeceği bir sistem kurulmadan Türkiye demokratikleşemez” dedi.

Almanya’nın Köln kentinde seçim gündemi ile bir halk toplantısı yapıldı. [...]

Utamara Kadın Buluşma Merkezi’nın organize ettiği 4. 'Her Kadının Bir Hikayesi Var' yarışması başvuruları devam ediyor. Yarışmaya ilişkin konuşan Utamara Kadın Buluşma Temsilcisi Sultan Öger, “Kadınlar ya kendi hikayelerini ya da başka kadınların yaşamlarından kesitleri yazarak etkinliğimize katılabilirler” dedi.

Utamara Kadın Buluşma Merkezi’nin organize ettiği “Her Kadının Bir Hikayesi Var” yarışmasına başvurular devam ediyor. [...]

Kobanê direnişinde yaşamını yitiren YPG savaşçısı Mazlum Durok kod adlı Salman Çakır, Hallanda’nın Amsterdam kentinde anıldı.

Amsterdam’daki Demokratik Halk Meclisi’nde düzenlenen anma etkinliğine katılan Kongra Gel Eşbaşkanı Remzi Kartal da bir konuşma yaptı.

Kartal, “Kobanê destanının Mazlum Durok arkadaş gibi binlerce gencin kanıyla yazıldı. Kobanê direnişi sadece Kürdü kurtarma mücadelesi değildi. Kobanê direnişi bir insanlık mücadelesiydi. [...]

YPG Basın Merkezi 4 Ocak 2014’te Til Hemis savaşında yaşamını yitiren bir savaşçının kimliğini açıkladı.

Yazılı bir açıklama yapan YPG Basın Merkezi Amed doğumlu, Seyid Rıza kod adlı Abdulhaluk Evran’ın Qamışlo Til Hemis Hisêniyê köyünde 4 Ocak 2014’te yaşamını yitirdiğini belirtti. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+