HPG: Sıddık Bilen ile bir ilgimiz bulunmamaktadır

2013-07-23 16:19:19
Yazdir

HPG, eski korucu Sıddık Bilen’in kaybolması ile herhangi bir ilgilerinin olmadığını açıkladı. Sıddık Bilen, Berwari’ye bağlı Heşet (Belenoluk) Jandarma Karakolu yakınlarında 15 gün önce kaybolmuştu.

HPG yaptığı açıklamada (Siirt) Berwarî (Pervari) ilçesine bağlı Hosyan (Doğan) köyünde ikamet eden ve 15 gün önce Berwarî’ye bağlı Heşet (Belenoluk) Jandarma Karakolu yakınlarında kaybolan Sıddık Bilen ile bir ilgilerinin olmadığını açıkladı.

HPG açıklamasında “Siirt Berwari’ye bağlı bağlı Osyan köyünden olan Sıddık Bilen adlı gencin kaybolması ile hiçbir ilgimiz bulunmamaktadır” denildi.

4 çocuk babası Sıddık Bilen 15 gün önce köyünden Wan’ın (Van) Şax (Çatak) ilçesine giderken 2 arkadaşı ile bindiği minibüste Berwarî’ye bağlı Heşet Jandarma Karakolu’na yaklaşık 50 metre kala kurulan askeri noktayı fark etmesi üzerine araçtan inmiş ve kendisinden bir daha haber alınmamıştı. Daha önceden kesinleşmiş 5 yıllık hapis cezası olmasından dolayı o noktada inen ve kontrol noktasını arkadan dolaşmak isteyen Bilen’den bir daha haber alınamamıştı.

Bilen’in kaybolmasının ardından Belenoluk Jandarma Karakolu’na ve Pervari Savcılığı’na başvuran yakınları, Berwarî’ye bağlı, yaklaşık 8 köyü Wan ve Şirnex’ten (Şırnak) gelen yaklaşık 400 kişi ile birlikte Bilen’i aramış, ama tüm aramalara rağmen herhangi bir ize rastlanamamıştı.

Pervari Kaymakamlığı da konu hakkında soruşturma başlattı. Heyet adına açıklama yapan Bilen’in akrabası BDP Hilal Beldesi Başkanı Orhan Kara, yaptıkları tüm aramalara rağmen kendisinden herhangi bir haber alamadıklarını söyledi.
* Binlerce DAİŞ çetesinin cenazesinin bulunduğu Kobanê'de havaların ısınması ile birlikte koku yaymaya başlayan cenazeler, salgın hastalıklara davetiye çıkarıyor. 7 kişilik ekiple, tek traktörle çalışma yürüttüklerini söyleyen Kobanê Belediye Çalışanı Sadık Eldemir, "Hastalıkların başlamaması ve uzman ekiplerin çalışması için insani koridor şart" dedi. GÖRÜNTÜLÜ

* İmralı heyeti ve hükümet yetkililerinin yaptığı ortak açıklamada PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın sunduğu 10 maddelik müzakere başlıklarını değerlendiren Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turgut Tarhanlı, "PKK Lideri Abdullah Öcalan tarafından sunulan 10 madde Türkiye'nin demokratikleşmesinin reçetesidir" dedi. [...]

8 Mart etkinlikleri kapsamında İsviçre’de her dilden, her renkten, her kültürden bir araya gelecek olan kadınlar YPJ’nin direnişini selamlayacak. Gerçekleştirilecek eyleme yönelik bilgi veren İsviçre Kadın Hareketi’nden Arzu Güngör, Rojava’da kadının rengiyle inşa edilen yeni toplumsal model ve YPJ’nin direnişi ile birlikte erkek egemen zihniyet temelinde geliştirilen tüm cinsiyetçi anlayışların yok olmaya yüz tuttuğunu dile getirerek “8 Mart’ta dünyanın kadınları olarak, bizlere kadınların isteklerinin ütopya olmadığını gösteren YPJ’lilere selam duracağız” dedi. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+