HPG: Sıddık Bilen ile bir ilgimiz bulunmamaktadır

2013-07-23 16:19:19
Yazdir

HPG, eski korucu Sıddık Bilen’in kaybolması ile herhangi bir ilgilerinin olmadığını açıkladı. Sıddık Bilen, Berwari’ye bağlı Heşet (Belenoluk) Jandarma Karakolu yakınlarında 15 gün önce kaybolmuştu.

HPG yaptığı açıklamada (Siirt) Berwarî (Pervari) ilçesine bağlı Hosyan (Doğan) köyünde ikamet eden ve 15 gün önce Berwarî’ye bağlı Heşet (Belenoluk) Jandarma Karakolu yakınlarında kaybolan Sıddık Bilen ile bir ilgilerinin olmadığını açıkladı.

HPG açıklamasında “Siirt Berwari’ye bağlı bağlı Osyan köyünden olan Sıddık Bilen adlı gencin kaybolması ile hiçbir ilgimiz bulunmamaktadır” denildi.

4 çocuk babası Sıddık Bilen 15 gün önce köyünden Wan’ın (Van) Şax (Çatak) ilçesine giderken 2 arkadaşı ile bindiği minibüste Berwarî’ye bağlı Heşet Jandarma Karakolu’na yaklaşık 50 metre kala kurulan askeri noktayı fark etmesi üzerine araçtan inmiş ve kendisinden bir daha haber alınmamıştı. Daha önceden kesinleşmiş 5 yıllık hapis cezası olmasından dolayı o noktada inen ve kontrol noktasını arkadan dolaşmak isteyen Bilen’den bir daha haber alınamamıştı.

Bilen’in kaybolmasının ardından Belenoluk Jandarma Karakolu’na ve Pervari Savcılığı’na başvuran yakınları, Berwarî’ye bağlı, yaklaşık 8 köyü Wan ve Şirnex’ten (Şırnak) gelen yaklaşık 400 kişi ile birlikte Bilen’i aramış, ama tüm aramalara rağmen herhangi bir ize rastlanamamıştı.

Pervari Kaymakamlığı da konu hakkında soruşturma başlattı. Heyet adına açıklama yapan Bilen’in akrabası BDP Hilal Beldesi Başkanı Orhan Kara, yaptıkları tüm aramalara rağmen kendisinden herhangi bir haber alamadıklarını söyledi.

 

Japonya’nın Hiroşima kentinde meydana gelen toprak kayması ardından tehlike devam ediyor. Yetkililer 4.400 evin terk edilmesi çağrısında bulundu. Japonya’da geçtiğimiz günlerde meydana gelen toprak kayması sonucunda 39 kişi ölürken, 52 kişi de kaybolmuştu. 67 kişi de yaralanmıştı.

Kentte 164.000 evin terkedilmesi çağrısı yapıldı, 30 bin evde yaşayanlara da benzer çağrının yapılabileceği vurgulanıyor. Yetkililer, yüzlerce evde elektrik, su sıkıntısı olacağını da belirtti.

“İlk önce kaybolduğu kesin olan insanları sayıyoruz” diyen bir yetkili, bunun için görgü tanıklarının görüşüne başvurduklarını da belirtiyor. [...]

Irak'ın başkenti Bağdat'ta cuma namazı sırasında bir camiye düzenlenen saldırıda en az 68 kişi öldü, onlarca kişi de yaralandı.

Saldırının İmam Vaiz ilçesindeki Sünni Musab Bin Omer Camii'ne gerçekleşti. Şii militanlarca gerçekleştirildiği öne sürülen intihar saldırısında 68 kişi ölürken onlarca kişi de yaralandı.

Saldırının gerçekleştiği İmam Vaiz kasabası Irak ordusunun kontrolünde bulunurken, çevre kent ve kasabalar ise IŞİD çetelerinin kontrolünde. [...]

DİYARBAKIR (DİHA) - Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yapılan 2014 Hanehalkı Bilişim Teknolojileri Kullanım Araştırması sonuçlarına göre, 2014 yılı Nisan ayında Türkiye genelinde internet erişim imkanına sahip hanelerin oranı geçen yılın aynı ayına oranla yüzde 49,1'den 60,2'e yükseldi. İnternet kullanım amaçları arasında ise sosyal medya, ilk sırada yer aldı.

TÜİK, Hanehalkı Bilişim Teknolojileri Kullanım Araştırması'nın 2014 yılı sonuçlarını açıkladı. Araştırma sonuçlarına göre, 2014 yılı Nisan ayında Türkiye genelinde internet erişim imkanına sahip hanelerin oranı yüzde 60,2 oldu. Bu oran 2013 yılının aynı ayında yüzde 49,1'di. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+