HPG: Sıddık Bilen ile bir ilgimiz bulunmamaktadır

2013-07-23 16:19:19
Yazdir

HPG, eski korucu Sıddık Bilen’in kaybolması ile herhangi bir ilgilerinin olmadığını açıkladı. Sıddık Bilen, Berwari’ye bağlı Heşet (Belenoluk) Jandarma Karakolu yakınlarında 15 gün önce kaybolmuştu.

HPG yaptığı açıklamada (Siirt) Berwarî (Pervari) ilçesine bağlı Hosyan (Doğan) köyünde ikamet eden ve 15 gün önce Berwarî’ye bağlı Heşet (Belenoluk) Jandarma Karakolu yakınlarında kaybolan Sıddık Bilen ile bir ilgilerinin olmadığını açıkladı.

HPG açıklamasında “Siirt Berwari’ye bağlı bağlı Osyan köyünden olan Sıddık Bilen adlı gencin kaybolması ile hiçbir ilgimiz bulunmamaktadır” denildi.

4 çocuk babası Sıddık Bilen 15 gün önce köyünden Wan’ın (Van) Şax (Çatak) ilçesine giderken 2 arkadaşı ile bindiği minibüste Berwarî’ye bağlı Heşet Jandarma Karakolu’na yaklaşık 50 metre kala kurulan askeri noktayı fark etmesi üzerine araçtan inmiş ve kendisinden bir daha haber alınmamıştı. Daha önceden kesinleşmiş 5 yıllık hapis cezası olmasından dolayı o noktada inen ve kontrol noktasını arkadan dolaşmak isteyen Bilen’den bir daha haber alınamamıştı.

Bilen’in kaybolmasının ardından Belenoluk Jandarma Karakolu’na ve Pervari Savcılığı’na başvuran yakınları, Berwarî’ye bağlı, yaklaşık 8 köyü Wan ve Şirnex’ten (Şırnak) gelen yaklaşık 400 kişi ile birlikte Bilen’i aramış, ama tüm aramalara rağmen herhangi bir ize rastlanamamıştı.

Pervari Kaymakamlığı da konu hakkında soruşturma başlattı. Heyet adına açıklama yapan Bilen’in akrabası BDP Hilal Beldesi Başkanı Orhan Kara, yaptıkları tüm aramalara rağmen kendisinden herhangi bir haber alamadıklarını söyledi.

VAN (DİHA) - Çatak İlçe Emniyet Müdürlüğü ve askeri üsse silahlı saldırı düzenlenmesi sonucu çatışma çıktı.

Van'ın Çatak ilçesi çıkışında bulunan İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne ve ilçe yakınlardan askerlerin konumlandığı bir tepeye silahlı saldırı sonucu çatışma çıktı. Şiddetli çatışma devam ederken, ilçe merkezi boşaldı. [...]

ABDEM ve Demokratik Güç Birliği bileşenleri, 9 Ağustos'ta Köln'de düzenlenecek mitinge katılım çağrısında bulundu. Çağrı metninde, AKP'nin Medya Savunma Alanları'na saldırılarını ve siyasi soykırım operasyonlarını durdurması, Kürt Halk Önderi Öcalan'a tecride son vermesi istendi. Metinde, uluslararası güçlerin de savaş politikalarına desteğini çekmesi, PKK yasağını kaldırması talep edildi.

Almanya'nın Köln şehrinde 29 Temmuz'da bir araya gelen ABDEM ve Demokratik Güç Birliği bileşenleri, 8 Ağustos'ta Köln'de düzenlenecek yürüyüş ve miting gündemiyle bir araya gelerek planlama çıkardı. [...]

DİYARBAKIR (DİHA) - Sur ilçesine bağlı Alibardak köyü kırsalında kafasına iki el ateş edilerek katledilmiş bir kadın cenazesi bulunurken, köylüler kadını tanımadıklarını ve çevre köylerde yaşamadığını belirtti.

Diyarbakır'ın merkez Sur ilçesinin Alibardak köyü kırsalında silahla vurularak katledilmiş bir kadın cenazesi bulundu. Kafasına iki el ateş edilerek katledilen kadının cenazesini gören köy çobanı, askerlere haber verdi. Mermer Karakolu'na bağlı asker ve olay yeri inceleme ekipleri köye gelerek incelemelerde bulundu. [...]

AĞRI (DİHA) - Ağrı merkezde 3 kişinin infaz edilmesi nedeniyle Diyadin esnafı kepenk açmadı.

Ağrı'nın Sıtkiye Mahallesi'nde dün akşam saatlerinde bir eve düzenlenen operasyonda Ağrı Diyadin ilçesi nüfusuna kayıtlı HDP üyesi Sezai Yaşar ve kardeşi Ahmet Yaşar ile Muş nüfusuna kayıtlı Mirzettin Görtürk'ün infaz edilmesi nedeniyle Diyadin ilçesinde esnaf kepenk açmadı. Sessizliğin hakim olduğu ilçede, halk infaz edilen Yaşar kardeşlerin cenazelerini karşılamaya hazırlanıyor. Cenazelerin öğle saatlerinde ilçede olması bekleniyor. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+