HPG: Sıddık Bilen ile bir ilgimiz bulunmamaktadır

2013-07-23 16:19:19
Yazdir

HPG, eski korucu Sıddık Bilen’in kaybolması ile herhangi bir ilgilerinin olmadığını açıkladı. Sıddık Bilen, Berwari’ye bağlı Heşet (Belenoluk) Jandarma Karakolu yakınlarında 15 gün önce kaybolmuştu.

HPG yaptığı açıklamada (Siirt) Berwarî (Pervari) ilçesine bağlı Hosyan (Doğan) köyünde ikamet eden ve 15 gün önce Berwarî’ye bağlı Heşet (Belenoluk) Jandarma Karakolu yakınlarında kaybolan Sıddık Bilen ile bir ilgilerinin olmadığını açıkladı.

HPG açıklamasında “Siirt Berwari’ye bağlı bağlı Osyan köyünden olan Sıddık Bilen adlı gencin kaybolması ile hiçbir ilgimiz bulunmamaktadır” denildi.

4 çocuk babası Sıddık Bilen 15 gün önce köyünden Wan’ın (Van) Şax (Çatak) ilçesine giderken 2 arkadaşı ile bindiği minibüste Berwarî’ye bağlı Heşet Jandarma Karakolu’na yaklaşık 50 metre kala kurulan askeri noktayı fark etmesi üzerine araçtan inmiş ve kendisinden bir daha haber alınmamıştı. Daha önceden kesinleşmiş 5 yıllık hapis cezası olmasından dolayı o noktada inen ve kontrol noktasını arkadan dolaşmak isteyen Bilen’den bir daha haber alınamamıştı.

Bilen’in kaybolmasının ardından Belenoluk Jandarma Karakolu’na ve Pervari Savcılığı’na başvuran yakınları, Berwarî’ye bağlı, yaklaşık 8 köyü Wan ve Şirnex’ten (Şırnak) gelen yaklaşık 400 kişi ile birlikte Bilen’i aramış, ama tüm aramalara rağmen herhangi bir ize rastlanamamıştı.

Pervari Kaymakamlığı da konu hakkında soruşturma başlattı. Heyet adına açıklama yapan Bilen’in akrabası BDP Hilal Beldesi Başkanı Orhan Kara, yaptıkları tüm aramalara rağmen kendisinden herhangi bir haber alamadıklarını söyledi.

IĞDIR (DİHA) - Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde bir köyü sel vurdu. 2 işyeri, 4 ev ve 3 bin küçükbaş hayvanı yutan selden mağdur olan aileler geceyi dışarıda geçirirken, köyün çobanı "Sel sürüyü alıp götürdü" dedi.

Iğdır'ın Tuzluca ilçesine bağlı Abbasgöl köyünde dün akşama sağanak yağış aniden sele dönüştü. Meydana gelen sel felaketinden 3 bin küçükbaş hayvan öldü, 4 ev ve 2 işyeri sular altında kaldı. Şans eseri can kaybının yaşanmadığı selin taş ve kayalarla kapattığı derenin açılması için ekipler kepçelerle çalışma başlatıldı.

Sel mağdurlarından Siyat Çekim, "Birden bir ses duydum. Baktım sel evin etrafını sarmış. Hemen evin içine girdim. [...]

HAKKARİ (DİHA) - Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde Tugay Komutanlığı tarafından sabah saatlerinden itibaren dağlık alanlara doğru rastgele top ve havan atışları yapılıyor.

Günlerdir polis ve asker saldırılarının yaşandığı Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde sabah saatlerinden itibaren Tugay Komutanlığı tarafından ilçenin dağlık alanlarına top ve havan atışı yapılıyor. Dağlık alanlara doğru yapılan rastgele atışlar, çevrede bulunan mahallelerde ise tedirginliğe yol açtı.

Top ve havan atışları belli aralıklarla sürerken, ilçede ise zırhlı araç hareketliliği yaşanıyor. [...]

Hizan’da çıkan çatışmada yaşamını yitiren HPG gerillası Sedat Yavuz (Dersim Norşên) kitlesel bir şekilde Xerzan Şehitliği’nde toprağa verildi.

Bitlis’in Hizan ilçesinde iki gün önce çıkan çatışmada yaşamını yitiren ve cenazesi çatışma alanından halk tarafından alınan HPG gerillası Sedat Yavuz'un (Dersim Norşên) cenazesi, tüm engellemelere rağmen kitlesel bir şekilde Xerzan Şehitliği’nde son yolculuğuna uğurlandı. 

Sabah saatlerinde çatışmanın yaşandığı ve halk tarafından 9 taş olarak bilinen alana giden binlerce kişi tarafından alınan cenaze ilçeye getirildi. [...]

-Kürdistan ve dünyada öne çıkan başlıklar-Rojava ve Güney Kürdistan’da DAİŞ çeteleri ile Kürt güçleri arasında yaşanan çatışmalar ve buna bağlı gelişmeler takip edilecek.

-Yüksekova'da izlenimlerde bulunan DTK Eş Başkanı Irmak, Yüksekova'da devletin doğrudan sivilleri hedef alan saldırılar yaptığını belirtti. Halkın örgütlü şekilde direnmemesi halinde büyük katliamların yaşanacağı uyarısında bulunan Irmak, öz yönetim kararlılığının süreceğini kaydetti. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+