Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş kadın örgütlerinin sorularını yanıtladı - Video


HPG: Sıddık Bilen ile bir ilgimiz bulunmamaktadır

2013-07-23 16:19:19
Yazdir

HPG, eski korucu Sıddık Bilen’in kaybolması ile herhangi bir ilgilerinin olmadığını açıkladı. Sıddık Bilen, Berwari’ye bağlı Heşet (Belenoluk) Jandarma Karakolu yakınlarında 15 gün önce kaybolmuştu.

HPG yaptığı açıklamada (Siirt) Berwarî (Pervari) ilçesine bağlı Hosyan (Doğan) köyünde ikamet eden ve 15 gün önce Berwarî’ye bağlı Heşet (Belenoluk) Jandarma Karakolu yakınlarında kaybolan Sıddık Bilen ile bir ilgilerinin olmadığını açıkladı.

HPG açıklamasında “Siirt Berwari’ye bağlı bağlı Osyan köyünden olan Sıddık Bilen adlı gencin kaybolması ile hiçbir ilgimiz bulunmamaktadır” denildi.

4 çocuk babası Sıddık Bilen 15 gün önce köyünden Wan’ın (Van) Şax (Çatak) ilçesine giderken 2 arkadaşı ile bindiği minibüste Berwarî’ye bağlı Heşet Jandarma Karakolu’na yaklaşık 50 metre kala kurulan askeri noktayı fark etmesi üzerine araçtan inmiş ve kendisinden bir daha haber alınmamıştı. Daha önceden kesinleşmiş 5 yıllık hapis cezası olmasından dolayı o noktada inen ve kontrol noktasını arkadan dolaşmak isteyen Bilen’den bir daha haber alınamamıştı.

Bilen’in kaybolmasının ardından Belenoluk Jandarma Karakolu’na ve Pervari Savcılığı’na başvuran yakınları, Berwarî’ye bağlı, yaklaşık 8 köyü Wan ve Şirnex’ten (Şırnak) gelen yaklaşık 400 kişi ile birlikte Bilen’i aramış, ama tüm aramalara rağmen herhangi bir ize rastlanamamıştı.

Pervari Kaymakamlığı da konu hakkında soruşturma başlattı. Heyet adına açıklama yapan Bilen’in akrabası BDP Hilal Beldesi Başkanı Orhan Kara, yaptıkları tüm aramalara rağmen kendisinden herhangi bir haber alamadıklarını söyledi.

KA.DER'in düzenlediği toplantıda kadın örgütleri ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Demirtaş, eş cumhurbaşkanlığı sisteminin fiili olarak uygulanabileceğini söyleyerek, "Cumhurbaşkanlığı genel sekreteri de kadın olmalı. Kadın örgütlerinin eş cumhurbaşkanı olarak seçeceği bir temsilci ile çalışmaya hazırım" dedi.

Halkların ve Değişimin Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş, İstanbul'da KA. [...]

Amed'de bir araya gelen Büro Emekçileri Sendikası (BES) üyeleri, Rojava ve Gazze'de yaşanan saldırılara dikkat çekmek amacıyla barış fenerleri uçurdu.

BES Amed Şubesi, İsrail'in Filistin'e, IŞİD'in Rojava'ya yönelik saldırılarını kınamak amacıyla Batıkent Meydanı'nda dün akşam basın açıklaması yaptı. Açıklamayı okuyan BES Şube Eşbaşkanı Mehmet Karaaslan, emperyalist ülkelerin Ortadoğu'da çıkarları doğrultusunda Arap Baharı adı altında iç savaş çıkarttığını savundu. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+