HPG: Sıddık Bilen ile bir ilgimiz bulunmamaktadır

2013-07-23 16:19:19
Yazdir

HPG, eski korucu Sıddık Bilen’in kaybolması ile herhangi bir ilgilerinin olmadığını açıkladı. Sıddık Bilen, Berwari’ye bağlı Heşet (Belenoluk) Jandarma Karakolu yakınlarında 15 gün önce kaybolmuştu.

HPG yaptığı açıklamada (Siirt) Berwarî (Pervari) ilçesine bağlı Hosyan (Doğan) köyünde ikamet eden ve 15 gün önce Berwarî’ye bağlı Heşet (Belenoluk) Jandarma Karakolu yakınlarında kaybolan Sıddık Bilen ile bir ilgilerinin olmadığını açıkladı.

HPG açıklamasında “Siirt Berwari’ye bağlı bağlı Osyan köyünden olan Sıddık Bilen adlı gencin kaybolması ile hiçbir ilgimiz bulunmamaktadır” denildi.

4 çocuk babası Sıddık Bilen 15 gün önce köyünden Wan’ın (Van) Şax (Çatak) ilçesine giderken 2 arkadaşı ile bindiği minibüste Berwarî’ye bağlı Heşet Jandarma Karakolu’na yaklaşık 50 metre kala kurulan askeri noktayı fark etmesi üzerine araçtan inmiş ve kendisinden bir daha haber alınmamıştı. Daha önceden kesinleşmiş 5 yıllık hapis cezası olmasından dolayı o noktada inen ve kontrol noktasını arkadan dolaşmak isteyen Bilen’den bir daha haber alınamamıştı.

Bilen’in kaybolmasının ardından Belenoluk Jandarma Karakolu’na ve Pervari Savcılığı’na başvuran yakınları, Berwarî’ye bağlı, yaklaşık 8 köyü Wan ve Şirnex’ten (Şırnak) gelen yaklaşık 400 kişi ile birlikte Bilen’i aramış, ama tüm aramalara rağmen herhangi bir ize rastlanamamıştı.

Pervari Kaymakamlığı da konu hakkında soruşturma başlattı. Heyet adına açıklama yapan Bilen’in akrabası BDP Hilal Beldesi Başkanı Orhan Kara, yaptıkları tüm aramalara rağmen kendisinden herhangi bir haber alamadıklarını söyledi.
Amed'de Baro, Toplum ve Hukuk Araştırmalar Vakfı, Özgürlükçü Hukukçular Derneği, Mezopotamya Hukukçular Derneği ve Asrın Hukuk Bürosu avukatları Şırnak’ın Cizre İlçesinde 7 sivilin hayatını kaybettiği olaylara ilişkin hazırladığı raporu açıkladı. Cizre’de yaşanan olaylarda ulusal ve uluslararası hukuk normlarının çiğnendiği vurgulanan raporda, yaşam hakkının ihlal edildiği belirtildi. [...]

DİSK Genel Başkanı Kani Beko'nun dün yaşamını yitiren annesi Esma Beko'nun cenazesi Karşıyaka ilçesinde bulunan Örnekköy Mezarlığı'na defnedildi.

Dün yaşamını yitiren DİSK Genel Başkanı Kani Beko'nun 85 yaşındaki annesi Esma Beko'nun cenazesi, Çiğli ilçesinde bulunan Şemikler Çamlık Camii'de dini vecibeleri yerine getirildikten sonra Karşıyaka ilçesine getirildi. [...]

29 Ocak akşamı saat 22:00’dan sonra DAİŞ çetelerinin Kerkük’e bağlı Telwerdê, Miryem Beg, Mekteb Xalid köylerine yönelik katliam ve işgal saldırısında bulunduğunu açıklayan HPG Kerkük Komutanlığı, HPG / YJA Star gerillaları ve peşmerge güçlerinin sabaha karşı ortaklaşa özgürleştirme operasyonu düzenlediğini, bu operasyonun öğle saatlerine kadar yoğun çatışmalar halinde sürdüğünü belirtti. Çetelerin elinde bulunan birçok yerin tekrardan direniş güçlerinin kontrolüne geçerek özgürleştirildiğini de HPG Kerkük komutanlığı açıkladı. Telwerdê çevresinde ise çatışmaların hala sürdüğünü duyurdu. [...]

YPG/YPJ savaşçıları Kobanê’yi özgürleştirme operasyonu kapsamında 12 köyü daha DAİŞ çetelerinden kurtardı.

YPG Basın Merkezi, DAİŞ çetelerinin işgal girişimine karşı yürütülen ve zafer aşamasına giren Kobanê direnişinin 137. gününe girdiğini belirterek, “YPG/YPJ savaşçılarımızın yürüttüğü Kobanê'nin özgürleştirilmesi operasyonları tüm hızıyla devam etmektedir. Bu operasyon kapsamında Kobanê'nin doğu ve batısında bulunan köylerde operasyonlar gerçekleştiren güçlerimiz birçok alanı özgürleştirmiştir“ dedi. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+