HPG: Sıddık Bilen ile bir ilgimiz bulunmamaktadır

2013-07-23 16:19:19
Yazdir

HPG, eski korucu Sıddık Bilen’in kaybolması ile herhangi bir ilgilerinin olmadığını açıkladı. Sıddık Bilen, Berwari’ye bağlı Heşet (Belenoluk) Jandarma Karakolu yakınlarında 15 gün önce kaybolmuştu.

HPG yaptığı açıklamada (Siirt) Berwarî (Pervari) ilçesine bağlı Hosyan (Doğan) köyünde ikamet eden ve 15 gün önce Berwarî’ye bağlı Heşet (Belenoluk) Jandarma Karakolu yakınlarında kaybolan Sıddık Bilen ile bir ilgilerinin olmadığını açıkladı.

HPG açıklamasında “Siirt Berwari’ye bağlı bağlı Osyan köyünden olan Sıddık Bilen adlı gencin kaybolması ile hiçbir ilgimiz bulunmamaktadır” denildi.

4 çocuk babası Sıddık Bilen 15 gün önce köyünden Wan’ın (Van) Şax (Çatak) ilçesine giderken 2 arkadaşı ile bindiği minibüste Berwarî’ye bağlı Heşet Jandarma Karakolu’na yaklaşık 50 metre kala kurulan askeri noktayı fark etmesi üzerine araçtan inmiş ve kendisinden bir daha haber alınmamıştı. Daha önceden kesinleşmiş 5 yıllık hapis cezası olmasından dolayı o noktada inen ve kontrol noktasını arkadan dolaşmak isteyen Bilen’den bir daha haber alınamamıştı.

Bilen’in kaybolmasının ardından Belenoluk Jandarma Karakolu’na ve Pervari Savcılığı’na başvuran yakınları, Berwarî’ye bağlı, yaklaşık 8 köyü Wan ve Şirnex’ten (Şırnak) gelen yaklaşık 400 kişi ile birlikte Bilen’i aramış, ama tüm aramalara rağmen herhangi bir ize rastlanamamıştı.

Pervari Kaymakamlığı da konu hakkında soruşturma başlattı. Heyet adına açıklama yapan Bilen’in akrabası BDP Hilal Beldesi Başkanı Orhan Kara, yaptıkları tüm aramalara rağmen kendisinden herhangi bir haber alamadıklarını söyledi.

Şemdinli'de yaşamını yitiren HPG gerillası Mehmet Yiğit (Deniz Faruk), Xelil Xemgin'in "Mihemedo" parçasıyla Amed’de son yolculuğuna uğurlandı.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde 2 Eylül'de yapılan bombardıman sonucunda yaşamını yitiren 7 HPG gerillasından biri olan Mehmet Yiğit (Deniz Faruk), Amed Yeniköy Mezarlığı'nda binlerce kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı. [...]

DİYARBAKIR (DİHA) - Silvan'da halka dönük saldırılarını sürdüren polisler, karşılaştıkları direniş karşısında içerisinde bulundukları zırhlı bir aracın megafonundan "Ey şanlı ordu-Ey şanlı asker" sözlerini içeren eski Ordu Marşı'nı çalarak kendilerini motive etme yoluna başvurdu. [...]

DİYARBAKIR (DİHA) - Bismil'de yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan 2 genç tutuklandı.

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde dün Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından Kurtuluş ve Akpınar mahallelerinde evlerine yapılan baskınla gözaltına alınan Kadir Kortak (18) ve Süleyman Kortak (19) İlçe Jandarma Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından adliyeye getirildi. Savcılık ifadelerinin ardından 2 genç "YDG-H üyesi olmak" iddiasıyla tutuklanarak, Diyarbakır D Tipi Cezaevi'ne gönderildi. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+ jinha diha anf