HPG: Sıddık Bilen ile bir ilgimiz bulunmamaktadır

2013-07-23 16:19:19
Yazdir

HPG, eski korucu Sıddık Bilen’in kaybolması ile herhangi bir ilgilerinin olmadığını açıkladı. Sıddık Bilen, Berwari’ye bağlı Heşet (Belenoluk) Jandarma Karakolu yakınlarında 15 gün önce kaybolmuştu.

HPG yaptığı açıklamada (Siirt) Berwarî (Pervari) ilçesine bağlı Hosyan (Doğan) köyünde ikamet eden ve 15 gün önce Berwarî’ye bağlı Heşet (Belenoluk) Jandarma Karakolu yakınlarında kaybolan Sıddık Bilen ile bir ilgilerinin olmadığını açıkladı.

HPG açıklamasında “Siirt Berwari’ye bağlı bağlı Osyan köyünden olan Sıddık Bilen adlı gencin kaybolması ile hiçbir ilgimiz bulunmamaktadır” denildi.

4 çocuk babası Sıddık Bilen 15 gün önce köyünden Wan’ın (Van) Şax (Çatak) ilçesine giderken 2 arkadaşı ile bindiği minibüste Berwarî’ye bağlı Heşet Jandarma Karakolu’na yaklaşık 50 metre kala kurulan askeri noktayı fark etmesi üzerine araçtan inmiş ve kendisinden bir daha haber alınmamıştı. Daha önceden kesinleşmiş 5 yıllık hapis cezası olmasından dolayı o noktada inen ve kontrol noktasını arkadan dolaşmak isteyen Bilen’den bir daha haber alınamamıştı.

Bilen’in kaybolmasının ardından Belenoluk Jandarma Karakolu’na ve Pervari Savcılığı’na başvuran yakınları, Berwarî’ye bağlı, yaklaşık 8 köyü Wan ve Şirnex’ten (Şırnak) gelen yaklaşık 400 kişi ile birlikte Bilen’i aramış, ama tüm aramalara rağmen herhangi bir ize rastlanamamıştı.

Pervari Kaymakamlığı da konu hakkında soruşturma başlattı. Heyet adına açıklama yapan Bilen’in akrabası BDP Hilal Beldesi Başkanı Orhan Kara, yaptıkları tüm aramalara rağmen kendisinden herhangi bir haber alamadıklarını söyledi.
Son yıllarda ekonomik krizin birçok üyesini zora soktuğu Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde birliğin ‘faydalarına’ olan inanç da giderek azalıyor. AB’nin dört büyük ülkesinin vatandaşlarının da yer aldığı bir ankete göre, Britanya ve Hollanda vatandaşları arasında AB’den  çıkmayı isteyenler birlik yanlılarından daha fazla.

OpinonWay tarafından Le Figaro gazetesi için yapılan ankette Fransa, Britanya, Almanya, İtalya, İspanya ve Hollanda vatandaşlarına ‘Ülkenizin AB üyeliğine yönelik bir referandum halinde, AB’den çıkma ya da kalmak için mi oy kullanırdınız?’ sorusu soruldu. [...]

ANKARA (DİHA) - Genel Seçimler yaklaşırken, yapılan araştırmalar HDP'nin oylarının arttığını gösteriyor. GENAR şirketinin yaptığı son araştırmada AKP'de yüzde 1.7, CHP'de yüzde 1 oy kaybı yaşanırken, HDP oylarında yüzde 2.4 gibi ciddi artış görünüyor.

GENAR’ın Türkiye Siyasi Gündem Araştırması, 2014 yılında yaşanan önemli olaylarla birlikte Türkiye’de siyasi tablosuyu gösteriyor. 4-8 Aralık 2014 tarihleri arasında Türkiye genelinde İstanbul ve Ankara başta olmak üzere 25 kentte 5 bin 115 kişi ile yapılan ankete göre, yapılacak genel seçimlerde AKP'nin yüzde 48,2, CHP yüzde 25, MHP yüzde 14,1, HDP yüzde 9, diğer yüzde 3,7 oranında oy oranlarına sahip görünüyor. [...]

Şengal Rojava koridorunun açıldığını duyuran HPG Şengal Komutanlığı, “Şengal merkezi güçlerimiz tarafından çembere alınmış olup, Kuzey Şengal’in tümden özgürleştirilmesi için operasyonlar devam etmektedir. Güçlerimiz, önemli bir aşamaya dayanmış olan bu operasyonla birlikte Şengal’in tümden özgürlüğe kavuşturulması için oynaması gereken rolü oynayacak ve peşmerge güçleriyle eşgüdüm içinde hareket etmeye de açık olacaktır” dedi. [...]

DİYARBAKIR (DİHA) - Kobanê'de ağır yaralanan ve Ankara'ya sevk edilen Tıp öğrencisi Esra Kanar, Diyarbakır savcılığı tarafından başlatılan soruşturmanın ardından "örgüt üyesi" olduğu gerekçesi tutuklandı.

Kobanê direnişinde çıkan çatışmalar sonucu ağır yaralanan Esra Kanar adlı tıp öğrencisi, Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tedavi altına alınmıştı. İki gün önce Diyarbakır Savcılığı tarafından hakkında "örgüt üyesi" olduğu iddiasıyla soruşturma açıldı. Açılan soruşturma kapsamında Kanar, mahkemece "örgüt üyesi" olduğu iddiası ile tutuklandı. Kanar'ın durumunun ağır olmasından kaynaklı tedavisi için Ankara'da özel bir hastaneye sevk edilmişti. [...]

En Son Videolar
Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+