HPG: Sıddık Bilen ile bir ilgimiz bulunmamaktadır

2013-07-23 16:19:19
Yazdir

HPG, eski korucu Sıddık Bilen’in kaybolması ile herhangi bir ilgilerinin olmadığını açıkladı. Sıddık Bilen, Berwari’ye bağlı Heşet (Belenoluk) Jandarma Karakolu yakınlarında 15 gün önce kaybolmuştu.

HPG yaptığı açıklamada (Siirt) Berwarî (Pervari) ilçesine bağlı Hosyan (Doğan) köyünde ikamet eden ve 15 gün önce Berwarî’ye bağlı Heşet (Belenoluk) Jandarma Karakolu yakınlarında kaybolan Sıddık Bilen ile bir ilgilerinin olmadığını açıkladı.

HPG açıklamasında “Siirt Berwari’ye bağlı bağlı Osyan köyünden olan Sıddık Bilen adlı gencin kaybolması ile hiçbir ilgimiz bulunmamaktadır” denildi.

4 çocuk babası Sıddık Bilen 15 gün önce köyünden Wan’ın (Van) Şax (Çatak) ilçesine giderken 2 arkadaşı ile bindiği minibüste Berwarî’ye bağlı Heşet Jandarma Karakolu’na yaklaşık 50 metre kala kurulan askeri noktayı fark etmesi üzerine araçtan inmiş ve kendisinden bir daha haber alınmamıştı. Daha önceden kesinleşmiş 5 yıllık hapis cezası olmasından dolayı o noktada inen ve kontrol noktasını arkadan dolaşmak isteyen Bilen’den bir daha haber alınamamıştı.

Bilen’in kaybolmasının ardından Belenoluk Jandarma Karakolu’na ve Pervari Savcılığı’na başvuran yakınları, Berwarî’ye bağlı, yaklaşık 8 köyü Wan ve Şirnex’ten (Şırnak) gelen yaklaşık 400 kişi ile birlikte Bilen’i aramış, ama tüm aramalara rağmen herhangi bir ize rastlanamamıştı.

Pervari Kaymakamlığı da konu hakkında soruşturma başlattı. Heyet adına açıklama yapan Bilen’in akrabası BDP Hilal Beldesi Başkanı Orhan Kara, yaptıkları tüm aramalara rağmen kendisinden herhangi bir haber alamadıklarını söyledi.

Avrupa Adalet Divanı (ECJ), Avrupa Birliği (AB) içinde düşük ücretlerle taşeron işçi çalıştırılmasına karşı yapılan mücadeleleri boşa çıkardı. Mahkeme, Almanya’da ihale alan bir Polonya şirketinin çalışanların düşük ücretlerle kamu alanında çalıştırılmasının AB hukukuna aykırı olmadığına hükmetti.

Lüksemburg’da görülen davada, Almanya’nın Dortmund Belediyesi’nin Polonya’dan gelen bir şirkete verilen ihaleyi veren Federal Basım Kurumu’na yönelik şikayet ele alındı. [...]

İZMİR (DİHA)- Soma'da 13 Mayıs'ta meydana gelen maden faciasında 301 işçinin yaşamını yitirmesi ilgili devam eden soruşturma kapsamında 12 kişi gözaltına aldı.

Manisa'nın Soma ilçesinde 13 Mayıs'ta meydana gelen maden faciasında 301 kişinin yaşamını yitirmesi ilgili devam eden soruşturma kapsamında 12 kişi daha gözaltına alındı. Cumhuriyet Savcılığı'na ulaşan ikinci bilirkişi raporunun ardından soruşturmayı yürüten savcılar, ikinci bir operasyon başlattı. Savcının talimatı üzerine polisler, Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.'de ocaklardaki iş güvenliği ve güvenlik kameraları ile sensorların izlenmesinden sorumlu çalışanlardan 12 kişiyi gözaltına aldı. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+