HPG: Sıddık Bilen ile bir ilgimiz bulunmamaktadır

2013-07-23 16:19:19
Yazdir

HPG, eski korucu Sıddık Bilen’in kaybolması ile herhangi bir ilgilerinin olmadığını açıkladı. Sıddık Bilen, Berwari’ye bağlı Heşet (Belenoluk) Jandarma Karakolu yakınlarında 15 gün önce kaybolmuştu.

HPG yaptığı açıklamada (Siirt) Berwarî (Pervari) ilçesine bağlı Hosyan (Doğan) köyünde ikamet eden ve 15 gün önce Berwarî’ye bağlı Heşet (Belenoluk) Jandarma Karakolu yakınlarında kaybolan Sıddık Bilen ile bir ilgilerinin olmadığını açıkladı.

HPG açıklamasında “Siirt Berwari’ye bağlı bağlı Osyan köyünden olan Sıddık Bilen adlı gencin kaybolması ile hiçbir ilgimiz bulunmamaktadır” denildi.

4 çocuk babası Sıddık Bilen 15 gün önce köyünden Wan’ın (Van) Şax (Çatak) ilçesine giderken 2 arkadaşı ile bindiği minibüste Berwarî’ye bağlı Heşet Jandarma Karakolu’na yaklaşık 50 metre kala kurulan askeri noktayı fark etmesi üzerine araçtan inmiş ve kendisinden bir daha haber alınmamıştı. Daha önceden kesinleşmiş 5 yıllık hapis cezası olmasından dolayı o noktada inen ve kontrol noktasını arkadan dolaşmak isteyen Bilen’den bir daha haber alınamamıştı.

Bilen’in kaybolmasının ardından Belenoluk Jandarma Karakolu’na ve Pervari Savcılığı’na başvuran yakınları, Berwarî’ye bağlı, yaklaşık 8 köyü Wan ve Şirnex’ten (Şırnak) gelen yaklaşık 400 kişi ile birlikte Bilen’i aramış, ama tüm aramalara rağmen herhangi bir ize rastlanamamıştı.

Pervari Kaymakamlığı da konu hakkında soruşturma başlattı. Heyet adına açıklama yapan Bilen’in akrabası BDP Hilal Beldesi Başkanı Orhan Kara, yaptıkları tüm aramalara rağmen kendisinden herhangi bir haber alamadıklarını söyledi.

JINHA

SÊRT - Baykan ilçesi Veysel Karani beldesinde Funda Ölçü, evinde av tüfeği ile vurulmuş halde bulundu. Funda'nın kaza sonucu öldüğü iddia edildi.

Siirt'in Baykan(Hawêl) ilçesine bağlı Veysel Karani(Weysil Qeranî) beldesi Çay Mahallesi'nde Funda Ölçü (30), av tüfeği ile vurulmuş halde bulundu. Annesi tarafından bulunan ve 'Temizlik yaparken av tüfeğinin kazara ateş almasıyla' öldüğü iddia edilen Funda'nın cenazesi Baykan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Funda'nın cenazesi daha sonra otopsi yapılmak üzere Siirt Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. [...]

HAKKARİ (DİHA) - Hakkari'de mahalleyi onlarca zırhlı araçla ablukaya alan özel harekatçılar, dükkanları arayarak kimlik kontrolü yaptı.

Hakkari'nin Dağgöl Mahallesi'ni onlarca zırhlı araç ile ablukaya alan özel harekatçılar, dükkanları arayarak, yoldan geçenleri durdurup kimlik kontrolü yaptı. Dakikalar süren uygulama nedeniyle trafikte aksama yaşandı. [...]

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik tecridi ve uluslararası komployu protesto etmek amacıyla düzenlenen uzun yürüyüşte, yürüyüşçüler gün boyunca birçok kez faşist grupların sözlü ve fiziki saldırısına maruz kaldı. Saldırılara rağmen tedbir almayan Alman polisi ise 9 genci gözaltına aldı.

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik gerçekleştirilen uluslararası komployu protesto etmek, tecride dikkat çekmek ve Öcalan’ın özgürlüğünü talep etmek amacıyla Almanya’nın Stuttgart kentinden Fransa’nın Strasbourg kentine yürüyen Ciwanên Azad üyeleri bugün Türk faşistlerin saldırısına maruz kaldı. [...]

ANKARA (DİHA) - HDP, son dönemlerde AKP medyası tarafından partilerine yönelik hedef gösteren haberlere ilişkin, "AKP ve Ergenekon ittifakı tarafından yeni bir saldırı planı mı hazırlanıyor" sorusunu yöneltti.

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Saruhan Oruç, yandaş medyanın partilerine yönelik başlattığı saldırılar ve hedef gösteren haberlere ilişkin yazılı açıklama yayınladı. Açıklamada, HDP'nin demokratik siyasette kazandığı mevzileri hazmedemeyen "Saray ve AKP iktidarı etrafında kenetlenmiş çamur medyasının" partilerine yönelik iftiraları hız kesmeden devam ettiği belirtildi. [...]

TV'de Ne var?
En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2016 [email protected]
Google+ jinha diha anf