HPG: Sıddık Bilen ile bir ilgimiz bulunmamaktadır

2013-07-23 16:19:19
Yazdir

HPG, eski korucu Sıddık Bilen’in kaybolması ile herhangi bir ilgilerinin olmadığını açıkladı. Sıddık Bilen, Berwari’ye bağlı Heşet (Belenoluk) Jandarma Karakolu yakınlarında 15 gün önce kaybolmuştu.

HPG yaptığı açıklamada (Siirt) Berwarî (Pervari) ilçesine bağlı Hosyan (Doğan) köyünde ikamet eden ve 15 gün önce Berwarî’ye bağlı Heşet (Belenoluk) Jandarma Karakolu yakınlarında kaybolan Sıddık Bilen ile bir ilgilerinin olmadığını açıkladı.

HPG açıklamasında “Siirt Berwari’ye bağlı bağlı Osyan köyünden olan Sıddık Bilen adlı gencin kaybolması ile hiçbir ilgimiz bulunmamaktadır” denildi.

4 çocuk babası Sıddık Bilen 15 gün önce köyünden Wan’ın (Van) Şax (Çatak) ilçesine giderken 2 arkadaşı ile bindiği minibüste Berwarî’ye bağlı Heşet Jandarma Karakolu’na yaklaşık 50 metre kala kurulan askeri noktayı fark etmesi üzerine araçtan inmiş ve kendisinden bir daha haber alınmamıştı. Daha önceden kesinleşmiş 5 yıllık hapis cezası olmasından dolayı o noktada inen ve kontrol noktasını arkadan dolaşmak isteyen Bilen’den bir daha haber alınamamıştı.

Bilen’in kaybolmasının ardından Belenoluk Jandarma Karakolu’na ve Pervari Savcılığı’na başvuran yakınları, Berwarî’ye bağlı, yaklaşık 8 köyü Wan ve Şirnex’ten (Şırnak) gelen yaklaşık 400 kişi ile birlikte Bilen’i aramış, ama tüm aramalara rağmen herhangi bir ize rastlanamamıştı.

Pervari Kaymakamlığı da konu hakkında soruşturma başlattı. Heyet adına açıklama yapan Bilen’in akrabası BDP Hilal Beldesi Başkanı Orhan Kara, yaptıkları tüm aramalara rağmen kendisinden herhangi bir haber alamadıklarını söyledi.

JINHA

AMED - Katledilen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi için yarın Koşyolu Parkı'nda cenaze töreni düzenlenecek.

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde katledilen Baro Başkanı Tahir Elçi yarın düzenlenecek törenle toprağa verilecek. DBP İl Örgütü cenaze törenine ilişkin şu bilgi notunu paylaştı: "Amed'in Sur İlçesinde yaptığı basın açıklaması sonra alçakça yapılan saldırı sonucu katledilen Amed Baro Başkanı Sayın Tahir Elçi'nin cenazesi yarın (29 Kasım 2015) saat 10.00'da hastaneden alınıp Koşu Yolu Parkı'na getirilecektir. İnsan hakları savunucusu Tahir Elçi için saat 11.00'de Koşu Yolu Parkı İnsan Hakları Anıtı önünde cenaze töreni yapılacaktır. [...]

HPG, YJA Star, YBŞ güçleri ile birlikte Şengal’de DAİŞ çetelerine karşı mücadele veren MLKP savaşçısı Tuncay, “PKK’nin 37. kuruluş yıldönümünü kutluyor ve PKK ile Kürdistan’ın 4 parçasında olacak her türlü saldırılara karşı direneceğimizi belirtiyoruz” dedi.

MLKP savaşçılarının da 3 Ağustos 2014’te DAİŞ çetelerinin Şengal’e saldırısına karşı HPG/YJA Star, YBŞ güçleri ile birlikte mücadele ettiğini belirten Tuncay, PKK’nin 37. kuruluş yıldönümünü Şengal’den selamlamanın ayrı bir öneme sahip olduğunu belirtti. [...]

DİYARBAKIR (DİHA) - Valilik, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin katledilmesiyle ilgili yaptığı açıklamada, konunun araştırıldığı ve detayların daha sonra kamuoyu ile paylaşılacağını belirtti.

Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde yapılan açıklamanın ardından silahlı saldırı sonucu Diyarbakır Barosu Avukatı Tahir Elçi'nin katledilmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı.
"28.11.2015 tarihinde saat 11. [...]

18 Kasım günü geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren YJA Star Komutanlarından Aryen Cudi Medya Savunma alanlarında yapılan askeri tören ile toprağa verildi.

HPG ve YJA Star Komutanlarından Ruken Sivas, Militan Dersim, Xelil Qamişlo, Baran Ezda ve Aryen Cudi'nin ailesi katıldı. Aryen Cuudi’nin, 1999 yılında Uluslararası komploya karşı, Botanlı direnişçi bir kadın olarak mücadelesini yükseltme kararını vererek, dağlarda görkemli bir savaşçılığa adım attığı vurgulandı. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+ jinha diha anf