Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş, Hakkari'de konuştu - Video

Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş - Bayram özel imc tv - Video


HPG: Sıddık Bilen ile bir ilgimiz bulunmamaktadır

2013-07-23 16:19:19
Yazdir

HPG, eski korucu Sıddık Bilen’in kaybolması ile herhangi bir ilgilerinin olmadığını açıkladı. Sıddık Bilen, Berwari’ye bağlı Heşet (Belenoluk) Jandarma Karakolu yakınlarında 15 gün önce kaybolmuştu.

HPG yaptığı açıklamada (Siirt) Berwarî (Pervari) ilçesine bağlı Hosyan (Doğan) köyünde ikamet eden ve 15 gün önce Berwarî’ye bağlı Heşet (Belenoluk) Jandarma Karakolu yakınlarında kaybolan Sıddık Bilen ile bir ilgilerinin olmadığını açıkladı.

HPG açıklamasında “Siirt Berwari’ye bağlı bağlı Osyan köyünden olan Sıddık Bilen adlı gencin kaybolması ile hiçbir ilgimiz bulunmamaktadır” denildi.

4 çocuk babası Sıddık Bilen 15 gün önce köyünden Wan’ın (Van) Şax (Çatak) ilçesine giderken 2 arkadaşı ile bindiği minibüste Berwarî’ye bağlı Heşet Jandarma Karakolu’na yaklaşık 50 metre kala kurulan askeri noktayı fark etmesi üzerine araçtan inmiş ve kendisinden bir daha haber alınmamıştı. Daha önceden kesinleşmiş 5 yıllık hapis cezası olmasından dolayı o noktada inen ve kontrol noktasını arkadan dolaşmak isteyen Bilen’den bir daha haber alınamamıştı.

Bilen’in kaybolmasının ardından Belenoluk Jandarma Karakolu’na ve Pervari Savcılığı’na başvuran yakınları, Berwarî’ye bağlı, yaklaşık 8 köyü Wan ve Şirnex’ten (Şırnak) gelen yaklaşık 400 kişi ile birlikte Bilen’i aramış, ama tüm aramalara rağmen herhangi bir ize rastlanamamıştı.

Pervari Kaymakamlığı da konu hakkında soruşturma başlattı. Heyet adına açıklama yapan Bilen’in akrabası BDP Hilal Beldesi Başkanı Orhan Kara, yaptıkları tüm aramalara rağmen kendisinden herhangi bir haber alamadıklarını söyledi.

Kürdistan Öğrenciler Birliği (YXK) tarafından Almanya’nın Dortmund kentinde Kobanê direnişi ile dayanışma çadırı açtı.

Dortmund merkez istasyonu karşısındaki Kobanê ile dayanışma çadırı açılışına öğrenciler yanısıra çok sayıda kişi katıldı.

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan posteri, YXK bayrağı ile çeşitli pankartların asıldığı çadır-enformasyon standında YXK’li öğrenciler bildiri dağıtarak Kobanê’deki gelişmeler hakkında bilgilendirmede bulundular. [...]

İSTANBUL (DİHA) - "Casusluk" ve "yasadışı dinleme" yaptıkları gerekçesiyle şimdiye kadar 20 polisin tutuklandığı soruşturma kapsamında 8 gündür gözaltında olan 49 polisin sorgusuna yeniden başlandı.

AKP ve Gülen cemaati arasında yaşanan iktidar çatışması sonrası hükümete yönelik rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarını gerçekleştiren Gülen cemaatine yakınlığı bilinen polis amirleri ve polislerine yönelik 22 Temmuz'da "Casusluk" ve "yasadışı dinleme" yaptıkları gerekçesiyle yapılan operasyonda gözaltına alınan 49 kişinin tutuklama talebiyle sevk edildikleri mahkemedeki sorguları 8. gününe ulaştı. [...]

Polislere "casusluk" ve "yasadışı" dinleme soruşturmasında, mahkeme, ifadesi alınmayan polisler olmasına rağmen, kararını dosya üzerinden verilmesine karar verdi. Karar akşam saatlerinde açıklanacak. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Gülen cemaatine bağlı polislere yönelik "casusluk" ve "yasadışı" dinleme soruşturmasında ifadesi alınmayan polisler hakkında mahkeme dosya üzerinden karar verilmesine karar verdi. Karar saat 21.00'de tüm şüpheli ve avukatlarının yüzlerine adliyenin en geniş salonunda okunacak. [...]

İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin 'bulamadığı' 17.11 milimetre büyüklüğündeki tümörü, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi buldu. Hastane, ağır hasta tutsak Hakan Gölünç'ün tedavisinin yapılabilmesi için tahliye edilmesini istedi.

Ağır hasta tutuklu Hakan Gölünç'ün beyninde tümör var ve 12 kez ameliyat oldu. Beynindeki tümör, 20 Eylül 2012 tarihi itibariyle 17.11 mm büyüklüğüne ulaştı. Tümör nedeniyle sağ gözü tamamen göremez durumda. Sol gözde de yüzde 24 görme kaybı bulunuyor. Tümör ameliyatından sonra epilepsi hastalığına yakalanan Gölünç, sürekli bayılıyor ve krize giriyor. Anti-epileptik ilaçları düzenli olarak zamanında alması gerekiyor. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+