Yaralanan lise öğrencisinin durumu kritik

2013-07-10 05:24:07
Yazdir

İstanbul’da Tarlabaşı’nda polisin attığı gaz bombası kapsülünün başına isabet etmesi sonucu ağır yaralanan 17 yaşındaki Mustafa Ali Tombul’un hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

Taksim İlkyardım Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavi gören Tombul’un saldırı anında yanında bulunan arkadaşı Tuğçe Taşkit, Tombul’un hayati tehlikesinin sürdüğünü belirterek “Beyni şu an açık durumda. Uyandırılmaya cesaret edilemiyor. Makineler ile nefes alıyor. Saldırıda polis yakın mesafeden nişan aldı” dedi.

Taşkit, önceki gece hastanede Tombul’un odasının önünde beklerken içeri girmeye çalışan bir kişinin önce “Tombul’un arkadaşı” daha sonra ise “Sağlık Bakanlığı’ndan gelen bir görevli”olduğunu söylediğini anlattı. Bu kişinin sivil polis olduğunu düşündüklerini ve bu yüzden engellemeye çalıştıklarını aktaran Taşkit,“Bizi de gözaltına almaya çalıştılar. Bu hastanede arkadaşımızın can güvenliğinden endişe ediyoruz” dedi. 

Mısır’ın başkenti Kahire’de bir binanın çökmesi sonucu 17 kişi yaşamını yitirdi.

Mısır’ın başkenti Kahire’de bir binanın çökmesi sonucu 17 kişi öldü.

Kahire’nin Matariya mahallesinde 7 katlı binanın çökmesi sonucu 17 kişi öldü. 8 kişi de yaralandı. 3 kişinin de kalıntıların altında olduğu belirtiliyor. [...]

DİYARBAKIR (DİHA) - Diyarbakır'da, PKK'nin 36'ncı kuruluş yıldönümü olması nedeniyle merkez Sur ilçesinde YDG-H üyesi gençlerce kutlama yapıldı. Havai fişeklerle kutlama yapan gençler, bir süre sonra müdahale için bölgeye gelen polisle çatıştı.

PKK'nın 36'ncı kuruluş yıldönümü olması dolayısıyla Diyarbakır'ın merkez Sur ilçesinde akşam saatlerinde yüzleri kapalı YDG-H üyesi bir gurup genç tarafından kutlama yapıldı. Melikahmet Caddesi ile Balıklarbaşı semtinde toplanan gençler, caddeyi trafiğe kapattıktan sonra sloganlar eşliğinde havai fişek gösterisi gerçekleştirdi. [...]

Çin’in kuzey doğusunda bir kömür madeninde çıkan yangın sonucunda 24 madenci yaşamını yitirdi.

Çin’in kuzeydoğusunda bir kömür madeninde yangın meydana geldi. Yangın sonucunda 24 madenci yaşamını yitirdi. Yangında 52 madenci de yaralandı.

Xinhua Haber Ajansı’nın geçtiği habere göre, yangının çıktığı maden ocağı devlete ait bir işletme. [...]

Video
Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+