Yaralanan lise öğrencisinin durumu kritik

2013-07-10 05:24:07
Yazdir

İstanbul’da Tarlabaşı’nda polisin attığı gaz bombası kapsülünün başına isabet etmesi sonucu ağır yaralanan 17 yaşındaki Mustafa Ali Tombul’un hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

Taksim İlkyardım Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavi gören Tombul’un saldırı anında yanında bulunan arkadaşı Tuğçe Taşkit, Tombul’un hayati tehlikesinin sürdüğünü belirterek “Beyni şu an açık durumda. Uyandırılmaya cesaret edilemiyor. Makineler ile nefes alıyor. Saldırıda polis yakın mesafeden nişan aldı” dedi.

Taşkit, önceki gece hastanede Tombul’un odasının önünde beklerken içeri girmeye çalışan bir kişinin önce “Tombul’un arkadaşı” daha sonra ise “Sağlık Bakanlığı’ndan gelen bir görevli”olduğunu söylediğini anlattı. Bu kişinin sivil polis olduğunu düşündüklerini ve bu yüzden engellemeye çalıştıklarını aktaran Taşkit,“Bizi de gözaltına almaya çalıştılar. Bu hastanede arkadaşımızın can güvenliğinden endişe ediyoruz” dedi. 
AĞRI (DİHA) - Kobanê’de DAİŞ’e karşı verilen mücadelede yaşamını yitiren İran Maku doğumlu YPG Komutanı Ferman Esen’in cenazesi Doğubayazıt’ta on binlerin katıldığı tören ile toprağa verildi. [...]

YPG savaşçısı Adnan Efendi’nin (Mazlum Kobanê) cenazesi Kobanê’nin Têrmik köyü Şehit Dicle mezarlığında toprağa verildi.

Kobanê’nin doğu cephesinde DAIŞ çeteleri ile girdiği çatışmada yaralanarak Urfa Devlet Hastanesi’ne getirilen YPG’li Adnan Efendi bu sabah saatlerinde yaşamını yitirdi. Efendi’nin cenazesi ailesi tarafından teslim alınarak Kobanê’de defnedilmek üzere yola çıkarıldı. [...]

ANKARA (DİHA) - Çözüm sürecinde kapsamında 9 Şubat tarihinde İmralı'da PKK Lideri Abdullah Öcalan ve devlet heyetiyle görüşen İmralı Heyeti üyeleri, bugün Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile İstanbul Dolmabahçe Sarayı'nda bir araya gelecek.

HDP heyeti çözüm sürecinde gelinen aşamayı değerlendirmek üzere saat 11.00'de Dolmabahçe Sarayı'nda Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile bir araya geliyor. PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın müzakerelere geçirilmesi için devlete ve Kandil'e sunduğu 10 maddelik taslak metinde uzlaşılması için taraflarla görüşmelerini sürdüren HDP İmralı Heyeti üyeleri, en son 23 Şubat'ta Kandil'e giderek KCK yetkilileriyle görüşmüştü. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+