Yaralanan lise öğrencisinin durumu kritik

2013-07-10 05:24:07
Yazdir

İstanbul’da Tarlabaşı’nda polisin attığı gaz bombası kapsülünün başına isabet etmesi sonucu ağır yaralanan 17 yaşındaki Mustafa Ali Tombul’un hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

Taksim İlkyardım Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavi gören Tombul’un saldırı anında yanında bulunan arkadaşı Tuğçe Taşkit, Tombul’un hayati tehlikesinin sürdüğünü belirterek “Beyni şu an açık durumda. Uyandırılmaya cesaret edilemiyor. Makineler ile nefes alıyor. Saldırıda polis yakın mesafeden nişan aldı” dedi.

Taşkit, önceki gece hastanede Tombul’un odasının önünde beklerken içeri girmeye çalışan bir kişinin önce “Tombul’un arkadaşı” daha sonra ise “Sağlık Bakanlığı’ndan gelen bir görevli”olduğunu söylediğini anlattı. Bu kişinin sivil polis olduğunu düşündüklerini ve bu yüzden engellemeye çalıştıklarını aktaran Taşkit,“Bizi de gözaltına almaya çalıştılar. Bu hastanede arkadaşımızın can güvenliğinden endişe ediyoruz” dedi. 

Yazılı açıklama yapan DTK,  "AKP hükumeti 'terörle mücadele' başlığı altında 7 Haziran seçimlerinden bu yana 500'e yakın çoğunluğu çocuk, yaşlı ve kadın olan sivilleri hiçbir savaş hukuku gözetmeden katletmiş ve katletmeye devam etmektedir. Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere tüm dünyanın gözü önünde yapılan bu katliama dünya sesiz kalmaktadır. [...]

10 Eylül 2015’te İsveç’in başkenti Stockholm’de eşini 66 bıçak darbesiyle katleden Ziredşt Edil, ilk mahkeme tarafından cinayet işlemek suçundan 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, Edil’in iki küçük çocuğuna 50’şer bin kron tazminat ödenmesini de kararlaştırdı.

İsveç'te Södertörn Mahkemesi'nde görülen davada Savcı Tomas Malmenby, sanık Zirdeşt Edil'in müebbet hapis cezasına çarptırılması istemişti. Mahkeme kararında sanığın psikolojik sorunları olduğundan dolayı bazen davranışlarını kontrol altına alamadığını göz önüne alarak 18 yıl hapis cezası verdiği belirtiliyor. [...]

Cizre’de devlet katliamını, tehdit, gözaltı ve tutuklamaları protesto eden ÖGC ve özgür basın çalışanları, katliam politikalarını açığa çıkaran özgür basın çalışanları susturulmak istendiğine dikkat çekti.

Özgür Gazeteciler Cemiyeti (ÖGC), Cizre'de yaşanan katliamlar, vahşet bodrumunda yaralı olarak bulunan ve kendisinden haber alınamayan Azadiya Welat Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Rohat Aktaş ile gözaltına alınan DİHA Nazım Daştan ve Feyyaz İmrak ile ilgili basın açıklaması yaptı. [...]

TV'de Ne var?
En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2016 [email protected]
Google+ jinha diha anf