Yaralanan lise öğrencisinin durumu kritik

2013-07-10 05:24:07
Yazdir

İstanbul’da Tarlabaşı’nda polisin attığı gaz bombası kapsülünün başına isabet etmesi sonucu ağır yaralanan 17 yaşındaki Mustafa Ali Tombul’un hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

Taksim İlkyardım Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavi gören Tombul’un saldırı anında yanında bulunan arkadaşı Tuğçe Taşkit, Tombul’un hayati tehlikesinin sürdüğünü belirterek “Beyni şu an açık durumda. Uyandırılmaya cesaret edilemiyor. Makineler ile nefes alıyor. Saldırıda polis yakın mesafeden nişan aldı” dedi.

Taşkit, önceki gece hastanede Tombul’un odasının önünde beklerken içeri girmeye çalışan bir kişinin önce “Tombul’un arkadaşı” daha sonra ise “Sağlık Bakanlığı’ndan gelen bir görevli”olduğunu söylediğini anlattı. Bu kişinin sivil polis olduğunu düşündüklerini ve bu yüzden engellemeye çalıştıklarını aktaran Taşkit,“Bizi de gözaltına almaya çalıştılar. Bu hastanede arkadaşımızın can güvenliğinden endişe ediyoruz” dedi. 
ANKARA (DİHA) - HDP Muş Milletvekili Demir Çelik mecliste devam eden bütçe görüşmelerinde Kobanê direnişine değinerek, "Kobani'de, demokrasiyle faşizmin, insanlıkla vahşetin, kapitalist moderniteyle demokratik modernitenin mücadelesi yaşanmaktadır" dedi.

Mecliste devam eden bütçe görüşmelerinde Maliye Bakanlığı bütçesi üzerine konuşan HDP Muş Milletvekili Demir Çelik, Ortadoğu'daki gelişmelere değindi. Çelik, ABD'nin başını çektiği Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı ile Rusya ve Çin'in öncülük ettiği Şanghay 5'lisinin, küresel stratejik çıkarlarını korumak amacıyla resmî ilan edilmemiş bir üçüncü dünya savaşını halklara dayattığını belirtti. [...]

İstanbul’da 19 Aralık katliamı protestosunda gözaltına alınan 12 genç serbest bırakıldı.

19 Aralık katliamını protesto etmek için Taksim Meydanı’nda bir araya gelen Mücadele Birliği üyelerine polis saldırarak, 12 genci gözaltına aldı. Bilgi veren avukatlar, gençlerin serbest bırakıldığını belirtti. [...]

ANKARA (DİHA) - HDP Bitlis Milletvekili ve Meclis Milli Savunma Komisyonu Üyesi Hüsamettin Zenderlioğlu, TSK'nın tekrar bir siyasi aktör olarak ortaya çıkmaya başladığına dikkat çekerek, "TSK, Kobani'deki savaş durumundan kaynaklı her gün açıklama yaparak bizatihi kendilerini Millî Savunma Bakanlığı ve yargı yerine koymuştur. Yapısal çözüm bulunmazsa darbe mekaniğinin devrede olacaktır" dedi.

TBMM'de devam eden bütçe görüşmelerinde Milli Savunma Bakanlığı bütçesi üzerine konuşan HDP Bitlis Milletvekili Hüsamettin Zenderlioğlu, Milli Savunma Bakanlığı'na ve TSK'ya yönelik eleştiriler yöneltti. [...]

ERDOĞAN ALTAN/ ÖZGÜR PAKSOY

ŞIRNAK (DİHA) - Bölgeyi insansızlaştırmak için 1994 yılında tanklarla bombalanarak boşaltılan Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Taşdelen (Nêrweh) köyü şimdi de yapılacak baraj nedeniyle sular altında kalma riskiyle karşı karşıya. Duruma tepki gösteren köy sakinleri ise, hükümetlerin isimlerinin değiştiğini ama zihniyetin değişmediğini söylüyor.

Şırnak'ın Uludere ilçesinden başlayıp Roboski köyüne kadar Roboski Deresi üzerinde yapılan 7 "Güvenlik Barajı" bölgedeki köyleri sular altında bırakıyor. [...]

YPG Basın Merkezi, Şengal dağından gelen HPG/YJA STAR ve YBŞ güçleriyle Rojava'dan hareket eden YPG/YPJ savaşçılarının Rojava ile Şengal dağı arasındaki koridoru yeniden açtığını belirtti.

YPG Basın Merkezi, bugün sabah saatlerinde YPG/YPJ savaşçılarının Şengal ile Rojava arasında koridoru açmak amacıyla bir operasyon başlattığını belirtti. Açıklamada, devamla şu ifadeler yer aldı:

“Operasyon neticesinde Rojava sınırından Irak topraklarına doğru bulunan Zeraya, Hirêşiyê, Xemîsiyê, Xirab Hesen, Hecokê, Dosa, Mişheniyê, Mosa köyleri çete gruplarından temizlenmiştir. [...]

En Son Videolar
Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+