Yaralanan lise öğrencisinin durumu kritik

2013-07-10 05:24:07
Yazdir

İstanbul’da Tarlabaşı’nda polisin attığı gaz bombası kapsülünün başına isabet etmesi sonucu ağır yaralanan 17 yaşındaki Mustafa Ali Tombul’un hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

Taksim İlkyardım Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavi gören Tombul’un saldırı anında yanında bulunan arkadaşı Tuğçe Taşkit, Tombul’un hayati tehlikesinin sürdüğünü belirterek “Beyni şu an açık durumda. Uyandırılmaya cesaret edilemiyor. Makineler ile nefes alıyor. Saldırıda polis yakın mesafeden nişan aldı” dedi.

Taşkit, önceki gece hastanede Tombul’un odasının önünde beklerken içeri girmeye çalışan bir kişinin önce “Tombul’un arkadaşı” daha sonra ise “Sağlık Bakanlığı’ndan gelen bir görevli”olduğunu söylediğini anlattı. Bu kişinin sivil polis olduğunu düşündüklerini ve bu yüzden engellemeye çalıştıklarını aktaran Taşkit,“Bizi de gözaltına almaya çalıştılar. Bu hastanede arkadaşımızın can güvenliğinden endişe ediyoruz” dedi. 

Rusya, Doğu Ukrayna’nın Rusça konuşan ve Özel Statü ilan eden bölgelerin parlamento seçimlerini tanıma sinyalleri veriyor.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamada, “Milislerin Donbass’ta 2 Kasım tarihinde seçim yapılması ile ilgili yaklaşımı meşrudur ve Minsk mutabakatlarında kaydedilen geçici hususlara uygundur” denildi. [...]

İsveç hükümetinin Filistin’i tanıma kararı alması İsrail ve ABD’yi rahatsız ederken, Filistinliler bu kararın Avrupa Birliği’nin diğer ülkeleri tarafından da alınmasını umuyor. Filistin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü karardan ötürü İsveç’e teşekkür etti ve İspanya, İngiltere ve Fransa’nın İsveç’i izlemesini umduğunu söyledi.

İsveç hükümetinin Filistin’i devlet olarak kabul etmesinden sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Dışişleri Bakanı Margot Wallström, Filistin’in bir devlet olarak tanınması için tüm hukuki kriterleri taşıdığını, toprakları, halkı ve bir hükümeti bulunduğuna vurgu yaptı. [...]

PYD 1 Kasım’ın Dünya Kobanê gününde eylemlere aktif katılım çağrısında bulundu. Böylesi bir hassasiyetin yaratılmasında demokratik özerk yönetim diplomasisinin çalışmalarının da önemli katkıda bulunduğunu belirten PYD, tüm çalışan ve taraftarlarına, Kobanê günü eylemlerine aktif katılması çağrısı yaptı.

Yazılı bir açıklama yayınlayan Demokratik Birlik Partisi (PYD), 1 Kasım’ın dünya Kobanê günü ilanının Suriye’deki dönüşüm ve özelliklede Kürt ideallerine uluslararası bakıştaki stratejik değişime işaret ettiğini belirtti. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+