Yaralanan lise öğrencisinin durumu kritik

2013-07-10 05:24:07
Yazdir

İstanbul’da Tarlabaşı’nda polisin attığı gaz bombası kapsülünün başına isabet etmesi sonucu ağır yaralanan 17 yaşındaki Mustafa Ali Tombul’un hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

Taksim İlkyardım Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavi gören Tombul’un saldırı anında yanında bulunan arkadaşı Tuğçe Taşkit, Tombul’un hayati tehlikesinin sürdüğünü belirterek “Beyni şu an açık durumda. Uyandırılmaya cesaret edilemiyor. Makineler ile nefes alıyor. Saldırıda polis yakın mesafeden nişan aldı” dedi.

Taşkit, önceki gece hastanede Tombul’un odasının önünde beklerken içeri girmeye çalışan bir kişinin önce “Tombul’un arkadaşı” daha sonra ise “Sağlık Bakanlığı’ndan gelen bir görevli”olduğunu söylediğini anlattı. Bu kişinin sivil polis olduğunu düşündüklerini ve bu yüzden engellemeye çalıştıklarını aktaran Taşkit,“Bizi de gözaltına almaya çalıştılar. Bu hastanede arkadaşımızın can güvenliğinden endişe ediyoruz” dedi. 

DAİŞ çeteleri, Şengal’e bağlı Şilo ve Skenîyê hattından Şengal Dağı’na girmek amacıyla geniş bir saldırı girişiminde bulundu. Çetelerin bu girişimi boyunca gün boyu çatışmalar yaşandı. HPG gerillaları çetelere bir pusu düzenleyerek ağır darbe vurdu. Gerillaların eylemi sonucunda 10 çete öldürüldü.

Yazılı bir açıklama yayınlayan HPG Basın İrtibat Merkezi (BİM), DAİŞ çetelerinin 24 Ekim günü sabah saatlerinde Şengal’e bağlı Şilo ve Skenîyê hattında Şengal Dağı’na girmek amacıyla geniş bir saldırı girişiminde bulunduğunu belirtti.

“Çetelerin bu girişimi sonucu gün boyu yoğun çatışmalar yaşanmıştır. [...]

Türk başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın “Beyefendinin ağzından çıkan sekreterya. Sen haddini bil kardeşim. Sen burada kendini hangi rolde görüyorsun? Kim baş müzakereci ya. Konuştuklarını bilsene. Hükümeti zorda bırakmak için bundan daha iyi provokasyon olabilir mi?" biçimindeki konuşmasına ilişkin yazılı bir açıklama yayınlayan HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın Başmüzakerecilik sıfatını tarihi Newroz bildirgesini yazdığı gün aldığını belirtti.

Türk Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın “Beyefendinin ağzından çıkan sekreterya. Sen haddini bil kardeşim. Sen burada kendini hangi rolde görüyorsun? Kim baş müzakereci ya. [...]

Van'ın İpekyolu caddeesi üzerindeki bir polis noktasına akşam saatlerinde uzun namlulu silahlarla ateş açıldığı bildirildi. 

Alınan bilgilere göre yerel saatle 19 sıralarında İpekyolu caddesi üzerinde bulunan polis lojmanlarının önündeki nöbet noktasına bir araçtan ateş açıldı. Ateş açan kişiler olay yerinden aynı araçla ayrılırken olayda ölen ya da yaralanan olup olmadığı konusunda ise bilgi edinilemedi. 

Olayın ardından polis ve asker çevrede operasyon başlattı. [...]

KJK Koordinasyonu, Gülnaz Karataş’ın (Beritan) yaşamını yitirişinin yıldönümüne ilişkin yaptığı açıklamada, “Beritan çizgisi bugün Rojava’da direnen kadınların, yoldaşların direnişinde bir sembol, bir ruh oldu. Bu çizgi, Kobanê direnişinde fedai eylem yapan Arin Mirkan öncülüğündeki direnişle dünyaya bir kez daha Kürt kadının özgür yaşamdaki ısrarını kanıtlamıştır” dedi.

Yazılı bir açıklama yayınlayan KJK Koordinasyonu, Kürt kadının meşru savunma direniş çizgisinin komutanı Gülnaz Karataş şahsında “Ekim şehitlerini” andı. [...]

ANKARA (DİHA) – Kayseride konuşan Başbakan Davutoğlu bir yandan çözüm sürecinin mesajını verirken öte yandan çözüm sürecini yürüttüğü PKK’ye kast ederek, "Bölge halkı bu örgüte karşı ciddi bir infial içindedir” dedi.

Davutoğlu, Kayseri Büyükşehir Belediyesini ziyaretinin ardından gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu ve gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yüksekova'da gelen acı haberi büyük üzüntüyle öğrendiklerini dile getiren Davutoğlu,  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Hakkari Valisi Yakup Canbolat ile görüşerek taziyelerini ilettiğini söyledi. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+