Yaralanan lise öğrencisinin durumu kritik

2013-07-10 05:24:07
Yazdir

İstanbul’da Tarlabaşı’nda polisin attığı gaz bombası kapsülünün başına isabet etmesi sonucu ağır yaralanan 17 yaşındaki Mustafa Ali Tombul’un hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

Taksim İlkyardım Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavi gören Tombul’un saldırı anında yanında bulunan arkadaşı Tuğçe Taşkit, Tombul’un hayati tehlikesinin sürdüğünü belirterek “Beyni şu an açık durumda. Uyandırılmaya cesaret edilemiyor. Makineler ile nefes alıyor. Saldırıda polis yakın mesafeden nişan aldı” dedi.

Taşkit, önceki gece hastanede Tombul’un odasının önünde beklerken içeri girmeye çalışan bir kişinin önce “Tombul’un arkadaşı” daha sonra ise “Sağlık Bakanlığı’ndan gelen bir görevli”olduğunu söylediğini anlattı. Bu kişinin sivil polis olduğunu düşündüklerini ve bu yüzden engellemeye çalıştıklarını aktaran Taşkit,“Bizi de gözaltına almaya çalıştılar. Bu hastanede arkadaşımızın can güvenliğinden endişe ediyoruz” dedi. 

IŞİD çeteleri bir seneye yakın bir süreden beri rehin tuttuğu ABDli gazeteci Joel Scotloff’u başını keserek infaz etti. IŞİD infazı yayınladığı videoda Obama yönetimini tehdit etti.

Akşam saatlerinde internet üzerinden yayınlanan videoda turuncu bir kıyafet giydirilen Scotloff’u, geçtiğimiz haftalarda James Foley’i öldüren IŞİD çetesi üyesinin başını keserek katlettiği görülüyor. 2 dakika 48 saniyelik videoda konuşan İngiliz aksanlı yüzü maskeli IŞİD çetesi "Geri döndüm Obama! (Sözde) İslam Devleti'ne açtığın savaş ve küstah dış politikan yüzünden, geri döndüm." dediği duyuluyor. [...]

İSTANBUL (DİHA) - DBP Gençlik Meclisi'nin Küçükçekmece Kanarya mahallesinde uyuşturucu, fuhuş ve asimilasyona karşı kurduğu çadıra yönelik polis baskını mahalle sakinlerince protesto edildi.

İstanbul Küçükçekmece'ye bağlı Kanarya mahallesinde, DBP Gençlik Meclisi'nin uyuşturucu, fuhuş ve asimilasyona karşı kurduğu çadıra yönelik yapılan polis operasyonu, partililer tarafından basın açıklaması yapılarak protesto edildi. PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın posterlerinin açıldığı açıklamada sık sık, "Bijî Serok Apo", "Bijî berxwedana Rojava", "Baskılar bizi yıldıramaz" sloganları atıldı. [...]

HABER MERKEZİ (DİHA) - Küba devriminin efsanevi lideri Fidel Castro, Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) koşulsuz olarak İsrail'e, dolayısı ile Mossad'a destek olduğunu ve beraber IŞİD'i yarattıklarını söyledi. NATO'yu Nazilere benzeten Castro, batı ülkelerini ikiyüzlülükle suçladı ve BM'nin artık "kocaman bir aldatmaca" olarak algılandığını söyledi.

Küba devriminin efsanevi lideri, ülkenin babası 88 yaşındaki Fidel Castro, ABD ve Batıya yönelik eleştirilerini, formundan hiç düşmeden sürdürüyor. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+