Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş - Bayram özel imc tv - Video


Yaralanan lise öğrencisinin durumu kritik

2013-07-10 05:24:07
Yazdir

İstanbul’da Tarlabaşı’nda polisin attığı gaz bombası kapsülünün başına isabet etmesi sonucu ağır yaralanan 17 yaşındaki Mustafa Ali Tombul’un hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

Taksim İlkyardım Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavi gören Tombul’un saldırı anında yanında bulunan arkadaşı Tuğçe Taşkit, Tombul’un hayati tehlikesinin sürdüğünü belirterek “Beyni şu an açık durumda. Uyandırılmaya cesaret edilemiyor. Makineler ile nefes alıyor. Saldırıda polis yakın mesafeden nişan aldı” dedi.

Taşkit, önceki gece hastanede Tombul’un odasının önünde beklerken içeri girmeye çalışan bir kişinin önce “Tombul’un arkadaşı” daha sonra ise “Sağlık Bakanlığı’ndan gelen bir görevli”olduğunu söylediğini anlattı. Bu kişinin sivil polis olduğunu düşündüklerini ve bu yüzden engellemeye çalıştıklarını aktaran Taşkit,“Bizi de gözaltına almaya çalıştılar. Bu hastanede arkadaşımızın can güvenliğinden endişe ediyoruz” dedi. 

İSTANBUL (DİHA) - Sancaktepe Kaymakamlık ve önünde bekleyen bir sivil polis otosuna kimliği belirsiz kişilerce ses bombası ve molotof kokteyl atıldı.

Edinilen bilgilere göre, İstanbul'da kimliği belirsiz birkaç kişilik grup, sabaha karşı Sancaktepe Kaymakamlığı'na yönelik saldırıda bulundu. Kaymakamlık binası önüne gelen grup, kaymakamlık binası ses bombası ve havai fişek fırlattı. Atılan ses bombası ve havai fişekler ardı adına patlamalara yol açarken, o sırada kaymakamlık binasının önünde bekleyen sivil bir polis otosuna da söz konusu grup üyelerince molotof kokteyl atıldı. [...]

Ramazan bayramında  direnişini sürdüren Kobanê kantonunda YPG ve YPJ’li savaşçılar kanton merkezinde askeri yürüyüş gerçekleştirdi. Savaşçıların yürüyüşü Kobanê halkı slogan ve alkışlarla karşılandı.

Bayrama direniş ile giren Kobanê halkının YPG ve YPJ taburlarına gerçekleştirdiği ziyaretlerin ardından  YPG ve YPJ kent merkezine gelerek burada görkemli bir yürüyüş düzenledi. YPG ve YPJ’liler “Şehit Dicle” mezarlığında düzenledikleri törenden sonra askeri nizam içerisinde ellerinde YPG ve YPJ bayrakları ile Kobanê merkezine kadar yürüdü. [...]

Serhat Ovayolu 34 yaşında, Maraş Pazarcıklı. Çukurova Üniversitesi'ndeki eğitimine yüksek lisans yaparak devam etti. Aynı üniversitede sözleşmeli öğretim görevliliğinden sonra da Irak'ta şantiyelerde çalışmaya başladı. 2010 yılında evlendi; 2011'de bir kızı oldu. Vera, annesini henüz 20 aylıkken yitirdi. Devlet şimdi askerlik gerekçesiyle Vera'yı bu kez babasız bırakmak istiyor. 

"Babasız büyüdüm. Babam 1985'te Adıyaman'da yaşamını yitirdi. Kürt siyasi hareketinin içindeydi. Kızımın bir süreliğine de olsa babasız kalmasını istemiyorum."

ANF'ye konuşan Serhat Ovayolu, ideolojik gerekçelerle şimdiye kadar askerlik yapmadı ve hâlâ aynı fikirde. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+