Yaralanan lise öğrencisinin durumu kritik

2013-07-10 05:24:07
Yazdir

İstanbul’da Tarlabaşı’nda polisin attığı gaz bombası kapsülünün başına isabet etmesi sonucu ağır yaralanan 17 yaşındaki Mustafa Ali Tombul’un hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

Taksim İlkyardım Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavi gören Tombul’un saldırı anında yanında bulunan arkadaşı Tuğçe Taşkit, Tombul’un hayati tehlikesinin sürdüğünü belirterek “Beyni şu an açık durumda. Uyandırılmaya cesaret edilemiyor. Makineler ile nefes alıyor. Saldırıda polis yakın mesafeden nişan aldı” dedi.

Taşkit, önceki gece hastanede Tombul’un odasının önünde beklerken içeri girmeye çalışan bir kişinin önce “Tombul’un arkadaşı” daha sonra ise “Sağlık Bakanlığı’ndan gelen bir görevli”olduğunu söylediğini anlattı. Bu kişinin sivil polis olduğunu düşündüklerini ve bu yüzden engellemeye çalıştıklarını aktaran Taşkit,“Bizi de gözaltına almaya çalıştılar. Bu hastanede arkadaşımızın can güvenliğinden endişe ediyoruz” dedi. 

HABER MERKEZİ (DİHA) - Rojava'nın Kobanê kantonuna IŞİD çetelerinin saldırıları karşısında YPG ve YPJ güçlerinin direnişi 16'ıncı gününü geride bırakırken, çatışmaların akşam saatlerinden itibaren şiddetlendiği belirtildi.

Rojava'nın Kobanê kantonuna IŞİD çetelerinin saldırıları karşısında YPG ve YPJ güçlerinin direnişi 16'ıncı gününü geride bırakırken, çatışmaların akşam saatlerinden itibaren şiddetlendiği belirtildi. IŞİD çetelerinin saldırılarının Güney cephesinde yoğunlaşırken, doğu ve batı cephelerinde de çatışmaların 4 ayrı noktada devam ettiği bildirildi. [...]

DAİŞ çetelerinin Kobanê'de saldırılarını yoğunlaştırmaları üzerine İsviçre'de yaşayan Kürtler acil eyleme geçti. Kürt eylemciler parlamento önünde toplanmaya başlarken İsviçre Kürt Demokratik Toplum Merkezi de tüm Kürtleri eyleme katılmaya çağırdı. 

Kobanê'deki saldırı haberlerinin ardından İsviçre'nin Bern şehrinde bulunan parlamento önünde Kürtler eyleme geçti. Çok sayıda kişi gece geç saatte olmasına rağmen parlamento önüne akın etti. Kürt Demokratik Toplum Merkezi de tüm Kürtleri eylem alanında toplanarak Kobanê saldırısına karşı direnişe geçmeleri çağrısında bulundu. [...]

İSTANBUL (DİHA) - DİSK, KESK, TTB, TMMOB düzenledikleri yürüyüşle "savaş tezkeresine hayır" dedi. İHD İstanbul Şubesi ise yaptığı basın açıklamasında tezkere kararının bir işgal kararı olduğunu vurguladı. [...]

Strasbourg'ta 4 gündür Kobanê için açlık grevi eylemi düzenleyen Kürtler, Kobanê'deki çatışmaların şiddetlenmesi üzerine Avrupa Konseyi binasına girmek istedi. 

Konsey binası girişindeki merdivenlerden binaya doğru ilerlemek isteyen Kürdistanlılardan 4'ü Fransız polisi tarafından gözaltına alındı. 

Strasbourg ve çevre kentlerden çok sayıda kişi, KCD-E'nin gece saatlerinde yapmış olduğu açıklama ardından yönünü Avrupa Konseyi önündeki eylem yerine çevirdi. Alanda giderek sayı artıyor.

Strasbourg'ta Pazartesi gününden bu yana Kobanê için açlık grevi eylemi devam ediyor. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+