Yaralanan lise öğrencisinin durumu kritik

2013-07-10 05:24:07
Yazdir

İstanbul’da Tarlabaşı’nda polisin attığı gaz bombası kapsülünün başına isabet etmesi sonucu ağır yaralanan 17 yaşındaki Mustafa Ali Tombul’un hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

Taksim İlkyardım Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavi gören Tombul’un saldırı anında yanında bulunan arkadaşı Tuğçe Taşkit, Tombul’un hayati tehlikesinin sürdüğünü belirterek “Beyni şu an açık durumda. Uyandırılmaya cesaret edilemiyor. Makineler ile nefes alıyor. Saldırıda polis yakın mesafeden nişan aldı” dedi.

Taşkit, önceki gece hastanede Tombul’un odasının önünde beklerken içeri girmeye çalışan bir kişinin önce “Tombul’un arkadaşı” daha sonra ise “Sağlık Bakanlığı’ndan gelen bir görevli”olduğunu söylediğini anlattı. Bu kişinin sivil polis olduğunu düşündüklerini ve bu yüzden engellemeye çalıştıklarını aktaran Taşkit,“Bizi de gözaltına almaya çalıştılar. Bu hastanede arkadaşımızın can güvenliğinden endişe ediyoruz” dedi. 
KJK Koordinasyonu Zeyneb Celaliyan’a ilişkin yaptığı açıklamada, “Doğu Kürdistanlı halkımızın direniş kültüründen mayalanan, her türlü yıldırma ve teslim alma politikaları karşısında direnen, halkının özgürlük özlemlerine ve taleplerine cevap olma temelinde yol alan yiğit Kürt kadını Zeyneb Celaliyan’ın yaşadığı sağlık sorunun acilen aşılması açısından başta kadınlar olmak üzere, tüm halkımız-halklar, demokratik kamuoyu acilen eyleme geçmelidir” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan KJK Koordinasyonu, İran devlet rejiminin yıllardır Kürt halkını tutuklamalarına ve cezaevlerinde devam eden en vahşi fizik ve psikolojik işkencelerine devam ettiğini belirtti. [...]

Siirt'te binlerce kişi Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'a dönük özgürlük taleplerini haykırmak için bir araya geldi. Düzenlenen mitingde yapılan konuşmalarda Öcalan'ın bir an önce özgürlüğüne kavuşması istendi. 

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'ın özgürlüğü talebiyle sürdürülen kampanya kapsamında Siirt'te miting düzenlendi. HDP ve DBP öncülüğünde Newroz Meydanı'nda düzenlenen mitinge binlerce insan katıldı. Miting meydanı ise Öcalan’ın dev posterleri ile donatıldı. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+