Yaralanan lise öğrencisinin durumu kritik

2013-07-10 05:24:07
Yazdir

İstanbul’da Tarlabaşı’nda polisin attığı gaz bombası kapsülünün başına isabet etmesi sonucu ağır yaralanan 17 yaşındaki Mustafa Ali Tombul’un hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

Taksim İlkyardım Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavi gören Tombul’un saldırı anında yanında bulunan arkadaşı Tuğçe Taşkit, Tombul’un hayati tehlikesinin sürdüğünü belirterek “Beyni şu an açık durumda. Uyandırılmaya cesaret edilemiyor. Makineler ile nefes alıyor. Saldırıda polis yakın mesafeden nişan aldı” dedi.

Taşkit, önceki gece hastanede Tombul’un odasının önünde beklerken içeri girmeye çalışan bir kişinin önce “Tombul’un arkadaşı” daha sonra ise “Sağlık Bakanlığı’ndan gelen bir görevli”olduğunu söylediğini anlattı. Bu kişinin sivil polis olduğunu düşündüklerini ve bu yüzden engellemeye çalıştıklarını aktaran Taşkit,“Bizi de gözaltına almaya çalıştılar. Bu hastanede arkadaşımızın can güvenliğinden endişe ediyoruz” dedi. 

Diyarbakır'ın Sur ilçesine bağlı birçok mahallesini sabah saatlerinden itibaren ablukaya alan özel harekât polislerinin Hasırlı Mahallesi'nde rastgele açtığı ateş sonucu Saliha Opçin (39) ağır yaralandı. Olay yerine çağırılan ambulansla Selahattin Eyyübi Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Opçin, ilk müdahalenin ardından Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Opçîn'in zihinsel engelli olduğu belirtildi. 

Mahallede polis ablukası devam ederken, DBP İl Örgütü'nün çağrısı üzerine halk gruplar halinde mahallede toplanmaya başladı. [...]

ERZURUM (DİHA) - Erzurum Karaçoban'da yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan ve aralarında DBP ilçe eşbaşkanı, belediye meclis üyesi ve parti yönetilerinin de bulunduğu 13 kişiden 4'ü "Örgüt üyesi olma" iddiasıyla tutuklandı.

Erzurum'un Karaçoban ilçesine bağlı Kırımkaya, Kopal, Hacılar, Erhanlar, Sarıveli ve Binpınar mahallelerinde dün eş zamanlı yapılan ev baskınlarında, DBP İlçe Eşbaşkanı Ekrem Uğraş, belediye meclis üyeleri Fettah Küçükkaya, Kazım Erhan, Hafit Keklik, Ekrem Çimtimur ve Niyazi İnce ile DBP ilçe yöneticileri Murat Güneş, Şemsettin Yavaş, Beşir Erhan, Fesih Polat'ın yanı sıra Mahmut Polat ve Erdoğan Sarı isimli yurttaşlar gözaltına alınmıştı. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+