Yaralanan lise öğrencisinin durumu kritik

2013-07-10 05:24:07
Yazdir

İstanbul’da Tarlabaşı’nda polisin attığı gaz bombası kapsülünün başına isabet etmesi sonucu ağır yaralanan 17 yaşındaki Mustafa Ali Tombul’un hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

Taksim İlkyardım Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavi gören Tombul’un saldırı anında yanında bulunan arkadaşı Tuğçe Taşkit, Tombul’un hayati tehlikesinin sürdüğünü belirterek “Beyni şu an açık durumda. Uyandırılmaya cesaret edilemiyor. Makineler ile nefes alıyor. Saldırıda polis yakın mesafeden nişan aldı” dedi.

Taşkit, önceki gece hastanede Tombul’un odasının önünde beklerken içeri girmeye çalışan bir kişinin önce “Tombul’un arkadaşı” daha sonra ise “Sağlık Bakanlığı’ndan gelen bir görevli”olduğunu söylediğini anlattı. Bu kişinin sivil polis olduğunu düşündüklerini ve bu yüzden engellemeye çalıştıklarını aktaran Taşkit,“Bizi de gözaltına almaya çalıştılar. Bu hastanede arkadaşımızın can güvenliğinden endişe ediyoruz” dedi. 





Dünya genelinde en az 270 milyon E-Mail hesabının hackerlar tarafından çalındığı duyuruldu.

Hold Security adlı güvenlik uzmanlığı şirketinin açıklamasında, büyük bir kısmı Rusya’dan olmak üzere 272 milyon E-Mail hesabının hacklendiği bilgisi paylaşıldı.

Hacklenen hesapların önemli bir kısmının Rusya’daki E-Mail sunucusu Mail.ru hesapları olduğu belirtilen açıklamada, Yahoo, Google ve Microsoft kullanıcılarının da hedef seçildiği kaydedildi. Yahoo, Google ve Microsoft’ta hesabı olan ve hacklenenlerin sayısının 100 milyon civarında olduğu bilgisi paylaşıldı. [...]

MUŞ (DİHA) - Gimgim'da (Varto) zırhlı polis aracına düzenlenen saldırıda yaralanan bir polis daha yaşamını yitirdi.

Mûş'un Gimgim (Varto) ilçesi Xirbakup köyü yakınlarında 27 Nisan günü polise ait zırhlı aracın geçişi sırasında meydana gelen patlamada yaralanan özel harekat polisi Yücel Kurtoğlu, tedavi gördüğü GATA'da yaşamını yitirdi.

Saldırıda ölen özel harekatçı sayısı 2'ye yükselirken, diğer yaralı polisin tedavisinin sürdüğü öğrenildi. [...]

*Anayasa Komisyonundan 'dokunulmazlıkların kaldırılması' teklifinin oy çoğunluğuyla geçmesi ve HDP'nin tasfiye edilme sürecini değerlendiren HDP Milletvekili Meral Danış Beştaş, "AKP kendi istediği yasaları çıkarmak istiyor ve buna muhalefet eden güç olarak ta HDP'yi görüyor. HDP'nin işlerini zorlaştırmalarını istemiyorlar. Ancak bizim Türkiye'ye dair tüm önerilerimiz onların darbe planlarını, gelecek hayallerini ortadan kaldırıyor" dedi.

*Siyasi kadın tutsaklar tarafından hazırlanan Roperî'nin 11'inci sayısı çıktı. [...]

TV'de Ne var?
En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2016 [email protected]
Google+ jinha diha anf