Yaralanan lise öğrencisinin durumu kritik

2013-07-10 05:24:07
Yazdir

İstanbul’da Tarlabaşı’nda polisin attığı gaz bombası kapsülünün başına isabet etmesi sonucu ağır yaralanan 17 yaşındaki Mustafa Ali Tombul’un hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

Taksim İlkyardım Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavi gören Tombul’un saldırı anında yanında bulunan arkadaşı Tuğçe Taşkit, Tombul’un hayati tehlikesinin sürdüğünü belirterek “Beyni şu an açık durumda. Uyandırılmaya cesaret edilemiyor. Makineler ile nefes alıyor. Saldırıda polis yakın mesafeden nişan aldı” dedi.

Taşkit, önceki gece hastanede Tombul’un odasının önünde beklerken içeri girmeye çalışan bir kişinin önce “Tombul’un arkadaşı” daha sonra ise “Sağlık Bakanlığı’ndan gelen bir görevli”olduğunu söylediğini anlattı. Bu kişinin sivil polis olduğunu düşündüklerini ve bu yüzden engellemeye çalıştıklarını aktaran Taşkit,“Bizi de gözaltına almaya çalıştılar. Bu hastanede arkadaşımızın can güvenliğinden endişe ediyoruz” dedi. 

Filistin İçin İsrail'e Karşı Boykot Girişimi, İsrail'in devletinin Filistin'e yönelik 17 gündür süren saldırılarını Kadıköy Altıyol'dan İskeleye yaptığı yürüyüşle protesto etti. Protestoda konuşan FHKC’li Louay Odeh, “Türk, Kürt, Arap ancak hep beraber hareket ettiğimizde kazanacağız “ dedi.

Kadıköy Boğa Heykeli önünde bir araya gelen Filistin İçin İsrail'e Karşı Boykot Girişimi, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını protesto etti. HDP, ESP,EHP, ÖDP, DİP,SYKP, TTB, TMMOB, Partizan, Kaldıraç, Devrimci Hareket örgütlerinde destek için hazır bulunduğu eylemde, Türkiye’nin İsrail ile tüm ilişkilerin kesilmesini ve boykot edilmesini istendi. [...]

İsrail ordusunun Gaza’da Filistin Halkına yönelik katliamları protesto etmek için İsveç’in değişik illlerinde protesto gösterileri yapılıyor. Stockholm, Malmö, Göteborg başta olmak üzere İsveç’in bir çok yerleşim biriminde sokaklara çıkan binlerce kişi israil’in saldırılarını kınadı ve Filistin Halkına yönelik katliamların engellenmesi için Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği’ne harekete geçmeleri çağrısında bulundu.

Stockholm’un Medborgarplatsen Meydanı’nda  önceki gün düzenlenen 2 bini aşkın kişinin katıldığı gösteride bir konuşma yapan Filistin’in İsveç Büyükelçisi Hala Husni Fariz, İsrail’in saldırılarını sert bir üslüpla kınadı. [...]

Urfa'nın Birecik ilçesine bağlı Ziyaret Köyü'nde 9 Temmuz'da kurulan ve 2 gün önce Türk askerler tarafından yakılan Kobanê ile dayanışma çadırları bu akşam yeniden kurulacak. 

IŞİD'in Kobanê'ye yönelik saldırılarını protesto etmek ve Kobanê halkı ile dayanışma içerisinde olmak amacıyla Rojava sınırında yere alan Urfa'nın Suruç ilçesine bağlı Çengelli (Alizer) Köyü'nde kurulan direniş çadırları, geçtiğimiz günlerde saldıran Türk askerlerince  yakılmış, Birecik ilçesine bağlı Ziyaret Köyü'nde kurulan direniş çadırları ise kaldırılmıştı. [...]

Lice ilçesi yakınlarında devrilen tankerin patlaması sonucu 6 kişinin ölümüne, 61 kişinin yaralanmasına neden olan olaydan sonra tanker sürücüsü F.Y, tutuklandı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, yaptığı yazılı açıklamada, 21 Temmuz'da saat 23.45 sıralarında Diyarbakır'ın Lice ilçesinde Tuzlaköy bölgesinde LPG yüklü bir tankerin tek taraflı kaza sonrası meydana gelen patlama sonucunda 6 kişinin hayatını kaybettiği, 61 kişinin yaralandığı olay hakkında Lice Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında tanker sürücüsü F.Y'nin gözaltına alındığını bildirdi.

Solmaz, Lice Cumhuriyet Başsavcılığınca TCK 85. [...]

URFA (DİHA) - Urfa'nın Birecik ilçesine bağlı Ziyaret Köyü'nde 9 Temmuz'da kurulan ve 2 gün önce askerler tarafından yakılan Kobanê ile dayanışma çadırları bu akşam yeniden kurulacak.

IŞİD'in Kobanê'ye yönelik saldırılarını protesto etmek ve Kobanê halkı ile dayanışma içerisinde olmak amacıyla Rojava sınırında yere alan Urfa'nın Suruç ilçesine bağlı Çengelli (Alizer) Köyü'nde kurulan direniş çadırları, geçtiğimiz günlerde askerlerin müdahalesi sonrası yakılmış, Birecik ilçesine bağlı Ziyaret Köyü'nde kurulan direniş çadırları ise kaldırılmıştı. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+