Van'da binbaşı intihar girişiminde bulundu iddiası

2012-07-01 16:30:04
Yazdir

ANF 16:25 / 01 Temmuz 2012 VAN - Van'ın Özalp İlçesi'nde dün akşam bir saldırının gerçekleştirildiği Şehit Kıdemli Başçavuş Erkan Durukan Kışlası'nda görevli Binbaşı Fuat Aybar'ın intihar girişiminde bulunduğu bildirildi.

Özalp İlçesi'nde dün akşam saldırının düzenlendiği Şehit Kıdemli Başçavuş Erkan Durukan Kışlası'nda görevli olan Binbaşı Fuat Aybar'ın bu sabah evinde intihar girişiminde bulunduğu bildirildi. Kafasına silah sıkarak intihar girişiminde bulunduğu belirtilen Binbaşı Aybar Kaldırıldığı Van 100. Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'ne ameliyat edildi. Aybar'ın ameliyat sonrası yoğun bakım ünitesine alındığı bildirildi.
Van’da, "Toprağımızı, Suyumuzu ve Enerjimizi Komünleştirelim Demokratik Özgür Yaşamı İnşa Edelim" şiarıyla yapılan Kadın Ekonomi Konferansı sona erdi.

Van'da, Nuda Kültür Merkezi’nde Bostaniçi Kadın Kooperatifi (Bikad-Koop) ve Demokratik Özgür Kadın Hareketi (DÖKH) öncülüğünde düzenlenen 1’inci Kadın Ekonomi Konferansı sona erdi. Kapanış konuşmasını yapan DTK üyesi Gülistan Balkaş, yapılan konferansın tarihi bir öneme sahip olduğunu söyledi. 

Kapitalizmin kadını ekonomik yaşamın dışında tutarak, ekonomiyi kendi tekeline aldığını belirten Balkaş, kadın eliyle ekonominin inşası için toplumsal cinsiyet eşitsizliğine yer verilmemesi gerektiğine işaret etti. [...]

DİYARBAKIR (DİHA) - 17 Aralık yolsuzluk operasyonun yıldönümü nedeniyle yolsuzluğu protesto etmek amacıyla düzenlenen eylemde gözaltına alınan KESK Şubeler Platformu üyesi sendikacılar serbest bırakıldı.

17 Aralık yolsuzluk operasyonun yıldönümü nedeniyle yolsuzluğu protesto etmek amacıyla AKP il binasına yapılmak istenen yürüyüş sırasında gözaltına alınan KESK Şubeler Platformu üyeleri serbest bırakıldı. Öğen saatlerinde yapılan yürüyüş öncesi gözaltına alınan 21 sendika üyesi, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nde ifadeleri alındıktan sonra sağlık kontrolünden geçirildi. Sendikacılar sağlık kontrollerinden sonra serbest bırakıldı. [...]

Bern’de bir araya gelen Kürdistanlılar, Urmiye cezaevinde ki Kürt siyasi tutsakların başlattıkları açlık grevi eylemini selamlarken İran rejiminin Kürtlere yönelik uygulamalarını lanetledi.

Bern Demokratik Kürt Toplum Merkezi öncülüğünde İsviçre’nin Bern Kentinde onlarca kişi Urmiye cezaevinde açlık grevi eyleminde olan Kürt siyasi tutsakların direnişi selamlarken İran rejiminin tutsaklara yönelik uygulamalarını protesto etti. Helvetiaplatz meydanında İran rejimini lanetleyen pankartlar ve dövizler arkasından bir araya gelen Kürdistanlılar, İran rejiminin açlık grevi eyleminde olan tutsakların isteklerini yerine getirmesini istedi. [...]

Taksim ‘de 2013 yılında polis saldırısına sahne olan 1 Eylül Dünya Barış Günü etkinlilerinde keyfi bir biçimde gözaltına alınıp yargılanan üçü fotoğrafçı toplam 7 kişi, haklarında hiçbir delil ve şikayet olmamasına rağmen 1.5 yıldır yargılandıkları davada hakimin tavrı nedeniyle bir ilerleme kaydedilemiyor.

23. Asliye Ceza Mahkemesinde görülecek 10. [...]

En Son Videolar
Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+