Van'da binbaşı intihar girişiminde bulundu iddiası

2012-07-01 16:30:04
Yazdir

ANF 16:25 / 01 Temmuz 2012 VAN - Van'ın Özalp İlçesi'nde dün akşam bir saldırının gerçekleştirildiği Şehit Kıdemli Başçavuş Erkan Durukan Kışlası'nda görevli Binbaşı Fuat Aybar'ın intihar girişiminde bulunduğu bildirildi.

Özalp İlçesi'nde dün akşam saldırının düzenlendiği Şehit Kıdemli Başçavuş Erkan Durukan Kışlası'nda görevli olan Binbaşı Fuat Aybar'ın bu sabah evinde intihar girişiminde bulunduğu bildirildi. Kafasına silah sıkarak intihar girişiminde bulunduğu belirtilen Binbaşı Aybar Kaldırıldığı Van 100. Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'ne ameliyat edildi. Aybar'ın ameliyat sonrası yoğun bakım ünitesine alındığı bildirildi.

Efrîn’de Ankara'daki katliam protesto edilirken, AKP ve Erdoğan lanetlendi. Eylemde, halklara direnişi büyütme çağrısı yapıldı.

Ankara'da yüzü aşkın kişinin yaşamını yitirdiği katliam, Efrîn Kantonu il ve ilçelerinde protesto edildi.

Efrîn’de Newroz Kavşağı'nda bir araya gelen Demokratik Özerklik temsilcileri, TEV-DEM, siyasi partiler, Şehba Bölgesi Yürütme Meclisi, barış anneleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile yüzlerce kişi, barış şehitlerinin fotoğraflarıyla Şehitler Meydanı'na doğru yürüdü. [...]

İsviçre Yeşiller Partisi yaptığı yazılı bir açıklama ile Ankara katliamını kınarken, açıklamada, “Türkiye Hükümetinden yaşanan korkunç katliamdan dolayı bir açıklama bekliyoruz” denildi.

Ankara’da barış mitingine yönelik yapılan devlet katliamına her kesimden tepkiler gün gittikçe yükselmeye devam ediyor. Son olarak yazılı bir açıklama yapan İsviçre Yeşiller Partisi, Ankara’da yaşanan katliamı şiddetle kınarken, Türkiye’de barış ve demokrasi için mücadele eden bütün kesimlerle dayanışma içerisinde olduklarını belirtti. [...]

Almanya’nın Dortmund, Essen, Hagen, Lüdenscheid, Meschede, Attendorn, Una, Kammen-Berkamen, Bochum başta olmak üzere birçok çevre kentten kitle Dortmund’daki Türk Eğitim Merkrezi’nde kurulan sandıklarda oy kullanacak.

Oy verme işlemine ilişkin görüşlerini belirten HDP Temsilcisi Medeni Ak, Kürdistan ve Türkiye’de yaşanan olaylardan dolayı duygusal bir kırılma yaşandığını, bu yüzden son günlerde istenilen düzeyde halkın sandık yetersiz gittiğini söyledi. [...]

ADANA (DİHA) - Adana'da önceki gün gözaltına alınan biri çocuk 3 kişi, "örgüt adına suç işlemek" ve "örgüt üyesi olmak" iddiasıyla tutuklandı.

Adana'da önceki gün merkez Seyhan ilçesi Küçükdikili Mahallesi'nde bulunan kimi evlere yapılan operasyonda gözaltına alınan 1'i çocuk 6 kişi, dün akşam saatlerinde emniyetteki işlemlerinin ardından savcılığa sevk edildi. Savcılıkça ifadeleri alınan 3 kişi serbest bırakılırken, Ö.T. adlı çocuk ile İbrahim Çimen ve Hasan Kavak isimli yurttaşlar, "örgüt adına suç işlemek" ve "örgüt üyesi olmak" iddiasıyla tutuklama talebiyle sorgu hakimliğine sevk edildi.

Sorgu hâkimliği ise aynı gerekçelerle her üç kişi hakkında tutuklama kararı verdi. [...]

HABER MERKEZİ (DİHA) - Başkanlık krizinden dolayı siyasi gerilim ve çekişmenin yükseldiği Güney Kürdistan'da, Kürdistan Bölgesel Hükümeti Başbakanı Neçirvan Barzani'nin hükümette yer alan Goran Hareketi üyesi 4 bakanı görevden uzaklaştırdığı ve istifalarını istediği belirtildi.

Kürdistan Bölge Başkanlığı krizinin çözülmediği ve halkın başta KDP olmak üzere siyasi partilere dönük tepkilerinin yoğunlaştığı Güney Kürdistan'da, siyasi tansiyon yükseliyor. Özellikle yaşananlardan Goran Hareketini sorumlu tutan KDP, Goran Hareketi'nin Kürdistan Parlamentosu ve hükümetin resmi kurumlarından çekilmesini gerektiğini günlerdir dillendiriyordu. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+ jinha diha anf