Van'da binbaşı intihar girişiminde bulundu iddiası

2012-07-01 16:30:04
Yazdir

ANF 16:25 / 01 Temmuz 2012 VAN - Van'ın Özalp İlçesi'nde dün akşam bir saldırının gerçekleştirildiği Şehit Kıdemli Başçavuş Erkan Durukan Kışlası'nda görevli Binbaşı Fuat Aybar'ın intihar girişiminde bulunduğu bildirildi.

Özalp İlçesi'nde dün akşam saldırının düzenlendiği Şehit Kıdemli Başçavuş Erkan Durukan Kışlası'nda görevli olan Binbaşı Fuat Aybar'ın bu sabah evinde intihar girişiminde bulunduğu bildirildi. Kafasına silah sıkarak intihar girişiminde bulunduğu belirtilen Binbaşı Aybar Kaldırıldığı Van 100. Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'ne ameliyat edildi. Aybar'ın ameliyat sonrası yoğun bakım ünitesine alındığı bildirildi.

DİYARBAKIR (DİHA) - Diyarbakır'ın Fiskaya semtinde polise ait akrep tipi zırhlı bir araç 7 yaşındaki Enes Karagöz'e çarptı. Çarpma sonucu ağır yaralanan küçük çocuk, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne kaldırıldı.

Diyarbakır'ın merkez Yenişehir ilçesi bağlı Fiskaya semtinde akşam saatlerinde polise ait akrep tipi zırhlı bir araç 7 yaşındaki Enes Karagöz isimli çocuğa çarptı. Zırhlı araç altında kalarak ağır yaralanan küçük çocuk, Dicle Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

Fakat hastaneye yetiştirilen küçük çocuk, "yer yok" gerekçesiyle hastaneye kabul edilmek istenmedi. [...]

Van, Mersin ve Adıyaman'da DÖDEF’li Kürt öğrenciler ırkçı-faşist kesimlerin saldırısına uğradı. Saldırılar sonucu bir öğrenci yaralandı.
Üniversite kayıt döneminde üniversitelerde stand açan DÖDEF üyelerine, faşist saldırılar düzenleniyor.

Van'da sabah saatlerinde stand açan DÖDEF üyelerine özel güvenlik görevlileri müdahale etmeye çalıştı, ancak öğrenciler stand çalışmasını devam ettirdi.

Mersin'de de stand açan Kürt öğrencilere faşistler saldırdı. Saldırıya karşılık verilmesi üzerine kavga yaşandı.

Adıyaman'da ise SEDÖ-DER üyelerine yapılan saldırıda bir Kürt öğrenci yaralandı. [...]

IŞİD saldırıları sonrası oluşturulan Demokratik Toplum Kongresi (DTK) heyeti, Şengal, Maxmur ve Rojava'da yaptıkları inceleme, gözlem ve temasların sonucunu rapor haline getirdi. Maruz kalınan fiziki soykırımın yanısıra karşı karşıya kalınan "Beyaz Soykırıma" işaret edilen raporda, birçok başlık altında maddeler halinde var olan sorun ve sıkıntılar sıralandı.

Yurtları Şengal'in IŞİD çetelerince işgal edilmesi ve katliama maruz kalmaları üzerine binlerce yıllık topraklarını terk etmek zorunda kalan yüz binlerce Êzidî, Duhok ve Zaxo gibi merkezlerde konumlanmalarının yanısıra Rojava ve Kuzey Kürdistan'a göç etmek zorunda kaldı. [...]

DİYARBAKIR (DİHA) - DBP Eş Genel Başkanı Emine Ayna adına Facebook ve Twitter'da açılan sahte hesaplar üzerinden paylaşılan söylemlere ilişkin açıklama yayınlayan DBP, hesaplarla alakası bulunmayan Ayna'nın hiçbir sosyal medya aracını da kullanmadığını duyurdu.

DBP Eş Genel Başkanı Emine Ayna'nın ismi ile sosyal medya platformları Facebook ve Twitter'da açılan sahte hesaplardan yapılan paylaşım ve yorumlara ilişkin DBP Genel Merkezi tarafından yazılı açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada, sosyal paylaşım hesaplarının partileri ve Ayna ile hiçbir alakasının bulunmadığı belirtildi. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+