Van'da binbaşı intihar girişiminde bulundu iddiası

2012-07-01 16:30:04
Yazdir

ANF 16:25 / 01 Temmuz 2012 VAN - Van'ın Özalp İlçesi'nde dün akşam bir saldırının gerçekleştirildiği Şehit Kıdemli Başçavuş Erkan Durukan Kışlası'nda görevli Binbaşı Fuat Aybar'ın intihar girişiminde bulunduğu bildirildi.

Özalp İlçesi'nde dün akşam saldırının düzenlendiği Şehit Kıdemli Başçavuş Erkan Durukan Kışlası'nda görevli olan Binbaşı Fuat Aybar'ın bu sabah evinde intihar girişiminde bulunduğu bildirildi. Kafasına silah sıkarak intihar girişiminde bulunduğu belirtilen Binbaşı Aybar Kaldırıldığı Van 100. Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'ne ameliyat edildi. Aybar'ın ameliyat sonrası yoğun bakım ünitesine alındığı bildirildi.
 

DTP Van il eski başkanı Selim Ertaş dün akşam saatlerinde Van’da kaldığı bir otelde gözaltına alındı.

Uzun  süredir yurt dışında  bulunan dün Van’a gelerek bir otele yerleşen Selim Ertaş için polisler tarafından otele operasyon düzenlendi.

Otelde gözaltına alınan Ertaş sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Van Emniyet Müdürlüğü TEM Şubesine götürüldü.

Ertaş’ın gözaltındaki işlemleri  sürüyor. [...]

Til Hemis bölgesi, özellikle bir yıldır Rojava'da acı bir hatıra ile anılıyor. Zira bu bölgeyi DAİŞ çetelerinden kurtarmak için 5 Ocak 2014 yılında bölgeye operasyon yapan 45 YPG savaşçısı, hava şartlarının hesaplanmaması, bazı yerel güçlerin karşıt pozisyonda olması ve yeterli hazırlıkların olmaması nedeniyle girdikleri çatışmada yaşamlarını yitirdi.

Bu olaydan sonra Til Hemis'in alınması ve yörede yaşayan çoğunluğu Arap olan halkın DAİŞ çetelerinden kurtarılması Rojava Savunma Güçleri’nin temel hedeflerinden biri oldu. Ancak bu hedef planlanırken; hazırlıkların iyi yapılması ve operasyonun sonucunda Til Hemis’in mutlaka düşürülmesi amaçlandı. [...]

BİNGÖL (DİHA) - Eğitim Sen Bingöl Şubesi, Bingöl Üniversitesi'nde okuyan öğrencilerin soruşturma ve keyfi uygulamalarına karşı başlattığı açlık grevine destek vererek, hiçbir kurumun öğrencilerin eğitim hakkını engelleyemeyeceğini ve uyarıları göz önüne alınmadığı takdirde ise, en üst düzeyde toplumsal örgütlülük ile üniversite yönetiminin despotluğunun kamuoyuna duyurulacağı uyarısında bulundu.

Eğitim Sen Bingöl Şubesi, Bingöl Üniversitesi öğrencilerinin idare tarafından açılan soruşturma ile keyfi uygulamalarına karşı başlattığı ve dördüncü gününe giren açlık grevi eylemine ilişkin yazılı açıklama yaptı. [...]

İSTANBUL (DİHA) - ABD İstanbul Başkonsolosluk binası yakınında üzerinde patlayıcı olduğunu söyleyen bir kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişinin akli dengesinin yerinde olmadığı belirtildi.

ABD İstanbul Başkonsolosluk binası yakınında bir kişinin üzerinde patlayıcı olduğunu söylemesi üzerine olay yerine çok sayıda polis sevk edildi. Konsolosluk önüne gelen polis üzerinde patlayıcı olduğunu söyleyen kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan kişinin akli dengesinin yerinde olmadığı belirtildi. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+