Viranşehir belediyesinden 2 taziye evi ve yeni parklar yapıldı

2013-05-27 13:00:27
Yazdir

Urfa’nın Viranşehir ilçesinde belediye 2 taziye evi ve 5 park yapımını tamamlama aşamasına getirdi. Yapılan Çalışmaları Belediye Başkanvekili Mehmet Burun, birim amirleri ile birlikte gezerek denetledi.

Viranşehir belediyesi ilçede yapılan 2 taziye evini bitirme aşamasına getirdi. Yeni Mahalle’de Süleyman Nebati Camii bitişinde yapılan taziye evi son aşamaya gelindi. Belediye birim amirleri ile Taziye evini gezen Viranşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Burun, mahallede ayrıca 2 park yapıldığına da dikkat çekti. Yeni Mahallede çalışmaların ara vermeden sürdüğünü belirten Burun; “Bu sene tüm mahallelerimizde taziye evleri yapma projemiz tüm hızı ile sürüyor. Şu an Yeni Mahalle ve Şırnak Mahallesinde taziye evleri yapıyoruz. Fakat bu taziye evleri sadece taziye evleri olmayacak. Bir nevi halk evleri olacak. Burada sadece taziyeler yapılmayacak. Halk toplantıları hatta nişan ve düğünler bile yapılabilir. İhtiyar heyeti, muhatların yerleri de olacak.” Diye konuştu.

Park-bahçe müdürlüğünün yaptığı açıklama da ise 5 adet yeşil alan yapıldığı belirtildi. Park-Bahçe Müdürü Hıdır Kılıçarslan,

Cumhuriyet Mahallesinde 781. sokakta 1 500 metre karelik yeşil alan ve bin 700 metrekarelik park, 787. sokakta 3 adet toplamda 7 bin metrekarelik yeşil alan yapılırken, Yeni Mahallede 2. yeni cadde 707. sokakta 3 bin 500 metrekarelik aile parkı ve 2. yeni cadde üzerinde bulunan 709. sokakta 4 bin metrekarelik aile parkı yapımına başlandığını belirtti. 

ANKARA (DİHA) - Bakanlar Kurulu, Manisa'nın Soma ilçesinde yürütülen madencilik faaliyetleri kapsamında "acele kamulaştırma" kararı aldı.

Bakanlar Kurulu'nun Soma ilçesinde madencilik alanına ilişkin yapılacak olan kamulaştırmadan dolayı aldığı karar Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan Bakanlar Kurulu kararında, Soma ilçesi Eynez köyü sınırları içinde yer alan toplam dokuz parsellik alan için alınan acele kamulaştırma kararının, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın 11 Haziran 2014 tarihli talebi üzerine alındığı belirtildi. [...]

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD), yaşları 11-46 yaş arası kadın ve kız çocukların sünnet edilmesi için fetva çıkardı. Milyonlarca kadın ve çocuk IŞİD'in sünnet tehdidi altında bulunuyor.

IŞİD'in 11-46 yaş aralığındaki kadınlara sünnet vahşetini dayattığı bildirildi.  Cenevre'de düzenlenen bir konferansa görüntülü katılan Birleşmiş Milletler'in (BM) Irak'taki iki numaralı sorumlusu Jacqueline Badcock, "İslam Devleti'nin bir fetvasıdır. Kısa bir süre önce öğrendik" dedi.

Badcock, kaç kadının bu fetvadan etkileneceği konusunda net bir sayı elinde olmadığını söyledi. [...]

HABER MERKEZİ (DİHA) - İsrail'in Gazze'ye saldırılarının 17. gününde ölü sayısı 734'e tırmanırken, Hamas'tan ateşkes girişimlerine yeşil ışık yakıldı.

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları 17. gününde de devam etti. Son olarak Huza kasabasına yapılan saldırıların sonuçlarının ortaya çıkması ile hayatını kaybeden Filistinli sayısı 734'e çıkarken, Hamas uzun süreden beri ilk kez ateşkes çalışmalarına yeşil ışık yaktı. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+