Viranşehir belediyesinden 2 taziye evi ve yeni parklar yapıldı

2013-05-27 13:00:27
Yazdir

Urfa’nın Viranşehir ilçesinde belediye 2 taziye evi ve 5 park yapımını tamamlama aşamasına getirdi. Yapılan Çalışmaları Belediye Başkanvekili Mehmet Burun, birim amirleri ile birlikte gezerek denetledi.

Viranşehir belediyesi ilçede yapılan 2 taziye evini bitirme aşamasına getirdi. Yeni Mahalle’de Süleyman Nebati Camii bitişinde yapılan taziye evi son aşamaya gelindi. Belediye birim amirleri ile Taziye evini gezen Viranşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Burun, mahallede ayrıca 2 park yapıldığına da dikkat çekti. Yeni Mahallede çalışmaların ara vermeden sürdüğünü belirten Burun; “Bu sene tüm mahallelerimizde taziye evleri yapma projemiz tüm hızı ile sürüyor. Şu an Yeni Mahalle ve Şırnak Mahallesinde taziye evleri yapıyoruz. Fakat bu taziye evleri sadece taziye evleri olmayacak. Bir nevi halk evleri olacak. Burada sadece taziyeler yapılmayacak. Halk toplantıları hatta nişan ve düğünler bile yapılabilir. İhtiyar heyeti, muhatların yerleri de olacak.” Diye konuştu.

Park-bahçe müdürlüğünün yaptığı açıklama da ise 5 adet yeşil alan yapıldığı belirtildi. Park-Bahçe Müdürü Hıdır Kılıçarslan,

Cumhuriyet Mahallesinde 781. sokakta 1 500 metre karelik yeşil alan ve bin 700 metrekarelik park, 787. sokakta 3 adet toplamda 7 bin metrekarelik yeşil alan yapılırken, Yeni Mahallede 2. yeni cadde 707. sokakta 3 bin 500 metrekarelik aile parkı ve 2. yeni cadde üzerinde bulunan 709. sokakta 4 bin metrekarelik aile parkı yapımına başlandığını belirtti. 

ANKARA (DİHA) - Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısını gerçekleştiren AKP'de, Beşir Atalay AKP Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü olurken, Hüseyin Çelik'e yeni yönetimde yer verilmedi.

AKP MKYK toplantısı Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında bir buçuk saat sürdü. Toplantının ardından AKP Sözcülüğü ile Basın ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına, Kırıkkale Milletvekili Beşir Atalay getirildi. Mehmet Muş, Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olurken, Hüseyin Çelik ve Salih Kapusuz yeni yönetimde görev almadı. AKP Genel Merkezi'ndeki basın toplantısında görevi Hüseyin Çelik'ten devralan Atalay, Pazartesi günü 62. [...]

Kobanê'de özellikle son iki ayda yaşanan IŞİD saldırılarına karşı  savunma savaşına öncülük eden YPJ savaşçıları çetelere ve aynı zamanda erkek egemen tabulara da ağır darbeler indiriyor. 

Kobanê'de devrimin ardından öz savunma savaşına katılan kesimlerin başında kadınlar geldi. YPJ saflarında yerlerini alan kadınlar, çete saldırılarının sonuçsuz kalmasında belirleyici rol oynarken, toplumsal bakış açısında da devrimsel bir dönüşüm yarattılar. [...]

HDP İmralı heyetinde yer alan Pervin Buldan,  Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'ın 1 Eylül Dünya Barış Günü'nde sesli ve görüntülü bir mesaj yayınlayacağı iddiasını yalanladı. Buldan, yeni adımlar için 30 Eylül tarihine işaret etti.

HDP Grup Başkanvekili ve İmralı heyeti üyesi Pervin Buldan, katıldığı CNN TÜRK canlı yayınında 1 Eylül'de Öcalan'ın sesli ve görüntülü mesaj vereceği yönündeki iddiayı yalanladı.

"Henüz o aşamaya gelinmedi" diyen Buldan,  Heyetin 1 Eylül öncesinde ada ziyareti gerçekleştirmeyeceğini kaydetti. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+