Viranşehir belediyesinden 2 taziye evi ve yeni parklar yapıldı

2013-05-27 13:00:27
Yazdir

Urfa’nın Viranşehir ilçesinde belediye 2 taziye evi ve 5 park yapımını tamamlama aşamasına getirdi. Yapılan Çalışmaları Belediye Başkanvekili Mehmet Burun, birim amirleri ile birlikte gezerek denetledi.

Viranşehir belediyesi ilçede yapılan 2 taziye evini bitirme aşamasına getirdi. Yeni Mahalle’de Süleyman Nebati Camii bitişinde yapılan taziye evi son aşamaya gelindi. Belediye birim amirleri ile Taziye evini gezen Viranşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Burun, mahallede ayrıca 2 park yapıldığına da dikkat çekti. Yeni Mahallede çalışmaların ara vermeden sürdüğünü belirten Burun; “Bu sene tüm mahallelerimizde taziye evleri yapma projemiz tüm hızı ile sürüyor. Şu an Yeni Mahalle ve Şırnak Mahallesinde taziye evleri yapıyoruz. Fakat bu taziye evleri sadece taziye evleri olmayacak. Bir nevi halk evleri olacak. Burada sadece taziyeler yapılmayacak. Halk toplantıları hatta nişan ve düğünler bile yapılabilir. İhtiyar heyeti, muhatların yerleri de olacak.” Diye konuştu.

Park-bahçe müdürlüğünün yaptığı açıklama da ise 5 adet yeşil alan yapıldığı belirtildi. Park-Bahçe Müdürü Hıdır Kılıçarslan,

Cumhuriyet Mahallesinde 781. sokakta 1 500 metre karelik yeşil alan ve bin 700 metrekarelik park, 787. sokakta 3 adet toplamda 7 bin metrekarelik yeşil alan yapılırken, Yeni Mahallede 2. yeni cadde 707. sokakta 3 bin 500 metrekarelik aile parkı ve 2. yeni cadde üzerinde bulunan 709. sokakta 4 bin metrekarelik aile parkı yapımına başlandığını belirtti. 

BİTLİS (DİHA) - Kobanê'de yaşanan çatışmalarda yaşamını yitiren YPG'li Yusuf Eker'in (Barzan Xerzan) cenazesi Tatvan'ın Çulhur köyünde defnedildi. [...]

Kobanê’nin özellikle doğu ve güney cephelerinde çok şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Çatışmalarda 27 çete öldürülürken, birçok silah ve mühimmat da YPG’nin eline geçti. Ağır kayıp veren çetelerin Kobanê’ye yönelik havan saldırıları da devam ediyor.

Bölgedeki ANHA muhabirleri dün geceden bu yana Kobanê’nin üç cephesinde şiddetli çatışmalar yaşandığını, çetelerin Kobanê merkezine yönelik havan topu saldırısının da devam ettiğini bildirdi.

Güney Kobanê’de, Seyran Lokantası yakınlarında çetelere ait bir motor YPG güçleri tarafından vuruldu. Motosikletli iki çete öldürüldü. Alanda YPG eyleminden sonra şiddetli çatışmalar yaşandı. [...]

İSTANBUL (DİHA) - İstanbul'da geçtiğimiz günlerde polis tarafından yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan 16 gençten 5'i YDG-H üyesi oldukları iddiasıyla tutuklandı.

İstanbul'da geçtiğimiz günlerde bir çok ilçede yapılan ev baskınlarında Kobanê dayanışma eylemlerine katıldıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 16 genç, dün Çağlayan'da bulunan İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi. Tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen gençlerden 5'i YDG-H üyesi oldukları iddiasıyla tutuklanırken, 9 genç hakkında da adli kontrol şartı getirildi. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+