Viranşehir belediyesinden 2 taziye evi ve yeni parklar yapıldı

2013-05-27 13:00:27
Yazdir

Urfa’nın Viranşehir ilçesinde belediye 2 taziye evi ve 5 park yapımını tamamlama aşamasına getirdi. Yapılan Çalışmaları Belediye Başkanvekili Mehmet Burun, birim amirleri ile birlikte gezerek denetledi.

Viranşehir belediyesi ilçede yapılan 2 taziye evini bitirme aşamasına getirdi. Yeni Mahalle’de Süleyman Nebati Camii bitişinde yapılan taziye evi son aşamaya gelindi. Belediye birim amirleri ile Taziye evini gezen Viranşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Burun, mahallede ayrıca 2 park yapıldığına da dikkat çekti. Yeni Mahallede çalışmaların ara vermeden sürdüğünü belirten Burun; “Bu sene tüm mahallelerimizde taziye evleri yapma projemiz tüm hızı ile sürüyor. Şu an Yeni Mahalle ve Şırnak Mahallesinde taziye evleri yapıyoruz. Fakat bu taziye evleri sadece taziye evleri olmayacak. Bir nevi halk evleri olacak. Burada sadece taziyeler yapılmayacak. Halk toplantıları hatta nişan ve düğünler bile yapılabilir. İhtiyar heyeti, muhatların yerleri de olacak.” Diye konuştu.

Park-bahçe müdürlüğünün yaptığı açıklama da ise 5 adet yeşil alan yapıldığı belirtildi. Park-Bahçe Müdürü Hıdır Kılıçarslan,

Cumhuriyet Mahallesinde 781. sokakta 1 500 metre karelik yeşil alan ve bin 700 metrekarelik park, 787. sokakta 3 adet toplamda 7 bin metrekarelik yeşil alan yapılırken, Yeni Mahallede 2. yeni cadde 707. sokakta 3 bin 500 metrekarelik aile parkı ve 2. yeni cadde üzerinde bulunan 709. sokakta 4 bin metrekarelik aile parkı yapımına başlandığını belirtti. 
Bismil’de Cansız, Doğan ve Şaylemez’in adının verildiği 3 park açıldı.

Amed’in Bismil ilçesinde, 8 Mart etkinlikleri kapsamında Paris'te, 9 Ocak 2013 tarihinde katledilen PKK kurucularından Sakine Cansız (Sara), KNK Paris temsilcisi Fidan Doğan (Rojbin) ve Gençlik Hareketi üyesi Leyla Şaylemez (Ronahi) için bir süre önce yan yana yapımına başlanan üç park açıldı. Büyükşehir Yasası ile birlikte mahalle statüsüne kavuşan Salat Beldesi'nde yapılan parkların açılışına Bismil Belediye Eş Başkanı Cemile Eminoğlu, DBP Bismil İlçe Eş Başkanı Celile Kaplan, HDP İlçe Eş Başkanı Aygül Yağış, Bismil KJA üyelerin yanı sıra çok sayıda kadın katıldı. [...]

Kürt Halkı'nın PKK'nin çıkışıyla birlikte neredeyse her Mart ayını büyük acılar ve şehadetler pahasına direniş ve serhildanlarla karşıladığını söyleyen KCK Toplumsal Alan Komite Üyesi Yusuf Kaplan, Kürtlerin 2015 Mart ayını da serhildan ve serhildan ruhuyla inşa ve seçim çalışmalarını güçlendirerek geliştirmeleri gerektiğini söyledi.

KCK Toplumsal Alan Komitesi üyesi Yusuf Kaplan Kürt Özgürlük Mücadelesi tarihinde serhildan ayı olarak bilinen Mart ayında gelişen direnişi ve Kürt Halkının 2015 Mart'ını nasıl karşılaması gerektiğini ajansımıza değerlendirdi. [...]

Ukrayna'nın doğusundaki Donetsk'te bulunan Zasyadko kömür madeninde dün sabah meydana gelen grizu patlaması nedeniyle en az 32 madencinin hayatını kaybettiği belirtiliyor. 9 madencinin akıbeti ise henüz bilinmiyor.

Konu hakkında açıklama yapan Donetsk Halk Cumhuriyeti Acil Durumlar Bakanlığı sözcüsü Yuliyana Bedlino, madende ölenlerin sayısını 32 olduğunu, 9 madencinin akıbetinin ise henüz bilinmediğini dile getirdi.

Donetsk Devlet Bölge Yönetimi yetkilileri ise madende en az 33 kişinin öldüğünü belirtti. Ayrıca patlama anında madende 203 kişinin çalışmakta olduğunu açıkladı. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+