Viranşehir belediyesinden 2 taziye evi ve yeni parklar yapıldı

2013-05-27 13:00:27
Yazdir

Urfa’nın Viranşehir ilçesinde belediye 2 taziye evi ve 5 park yapımını tamamlama aşamasına getirdi. Yapılan Çalışmaları Belediye Başkanvekili Mehmet Burun, birim amirleri ile birlikte gezerek denetledi.

Viranşehir belediyesi ilçede yapılan 2 taziye evini bitirme aşamasına getirdi. Yeni Mahalle’de Süleyman Nebati Camii bitişinde yapılan taziye evi son aşamaya gelindi. Belediye birim amirleri ile Taziye evini gezen Viranşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Burun, mahallede ayrıca 2 park yapıldığına da dikkat çekti. Yeni Mahallede çalışmaların ara vermeden sürdüğünü belirten Burun; “Bu sene tüm mahallelerimizde taziye evleri yapma projemiz tüm hızı ile sürüyor. Şu an Yeni Mahalle ve Şırnak Mahallesinde taziye evleri yapıyoruz. Fakat bu taziye evleri sadece taziye evleri olmayacak. Bir nevi halk evleri olacak. Burada sadece taziyeler yapılmayacak. Halk toplantıları hatta nişan ve düğünler bile yapılabilir. İhtiyar heyeti, muhatların yerleri de olacak.” Diye konuştu.

Park-bahçe müdürlüğünün yaptığı açıklama da ise 5 adet yeşil alan yapıldığı belirtildi. Park-Bahçe Müdürü Hıdır Kılıçarslan,

Cumhuriyet Mahallesinde 781. sokakta 1 500 metre karelik yeşil alan ve bin 700 metrekarelik park, 787. sokakta 3 adet toplamda 7 bin metrekarelik yeşil alan yapılırken, Yeni Mahallede 2. yeni cadde 707. sokakta 3 bin 500 metrekarelik aile parkı ve 2. yeni cadde üzerinde bulunan 709. sokakta 4 bin metrekarelik aile parkı yapımına başlandığını belirtti. 

DAİŞ çetelerinin Kobanê'ye saldırısını kınamak ve YPG/YPJG güçlerinin direnişine destek vermek için Almanya'nın başkenti Berlin'de başlatılan açlık grevi eylemi ikinci gününü geride bıraktı. Eylemcilerin talepleri yaygın Alman medyasında yer aldı.

Almanya Kürt Toplum Merkezi (NAV-DEM)'in çağrısı üzerine DAİŞ çetelerinin Kobanê kentine yönelik saldırılarına dikkat çekmek için Berlin'in ünlü Brandenburg Tor meydanında önceki gün başlatılan açlık grevi eylemi devam ediyor. [...]

Kobanê direnişinin 16. gününde, dün akşam saatlerinde yoğunlaşan çatışmalar tüm şiddetiyle devam ediyor. 

Bölgedeki muhabirlerden alınan bilgilere göre, kentin çok yakınında cereyan eden çatışmalar her üç cephede giderek şiddetleniyor.  

YPG/YPJ savaşçılarının Güney ve Batı cephesinde çetelere etkili darbeler vurduğu öğrenildi. [...]

Halep’e bağlı Bab ve Ezaz kentlerinde YPG’li oldukları iddiasıyla 900 Kürt sivilin DAİŞ çeteleri tarafından kaçırıldığı bildirildi.

Edinilen bilgilere göre, Halep’e bağlı Bab ve Ezaz kentleri ile bağlı köylerde yaşayan yüzlerce Kürt sivil DAİŞ çeteleri tarafından kaçırıldı.

Son bir haftadır her iki kentte ve köylerde ev ev dolaşan çetelerin YPG'li oldukları iddiasıyla 900’den fazla sivil Kürdü kaçırdığı bildirildi. [...]

SELMAN ÇİÇEK

VAN (DİHA)
- IŞİD çetelerine verdiği lojistik destekle gündeme gelen AKP hükümeti, örgüte eleman kazandırma trafiğine de göz yumuyor. IŞİD çetesi Türkiye'de internet üzerinden kurduğu ağ ile kendisine eleman kazandırırken, Van F Tipi Cezaevinde kalan Ebu Hanzala ise açık açık örgüte yazıları ile perspektif sunuyor. [...]

DİYARBAKIR (DİHA) - DBP Genel Merkezi, parti teşlilatlarına gönderdiği genelge ile Kurban Bayramı'nı Kobanê direnişini büyütmek üzere sınırda geçirme çağrısı yaptı. "Bizler Kobanê direnişinin destekçileri değil, o direnişin kendisiyiz" denilerek kitlesini sınıra çağıran DBP, illere ayrılan kontenjanlar dahilinde kitlesel olarak sınıra akacak.

IŞİD çetelerinin Kobanê'ye yönelik iki haftayı geride bırakan devam saldırılarına karşı polis müdahalelerine maruz kalınsa da Kobanê sınırındaki eylemselliğini daha da büyütüme kararı alan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Genel Merkezi, Kurban Bayramı'nı Kobanê sınırında geçirme kararı aldı. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+