Viranşehir belediyesinden 2 taziye evi ve yeni parklar yapıldı

2013-05-27 13:00:27
Yazdir

Urfa’nın Viranşehir ilçesinde belediye 2 taziye evi ve 5 park yapımını tamamlama aşamasına getirdi. Yapılan Çalışmaları Belediye Başkanvekili Mehmet Burun, birim amirleri ile birlikte gezerek denetledi.

Viranşehir belediyesi ilçede yapılan 2 taziye evini bitirme aşamasına getirdi. Yeni Mahalle’de Süleyman Nebati Camii bitişinde yapılan taziye evi son aşamaya gelindi. Belediye birim amirleri ile Taziye evini gezen Viranşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Burun, mahallede ayrıca 2 park yapıldığına da dikkat çekti. Yeni Mahallede çalışmaların ara vermeden sürdüğünü belirten Burun; “Bu sene tüm mahallelerimizde taziye evleri yapma projemiz tüm hızı ile sürüyor. Şu an Yeni Mahalle ve Şırnak Mahallesinde taziye evleri yapıyoruz. Fakat bu taziye evleri sadece taziye evleri olmayacak. Bir nevi halk evleri olacak. Burada sadece taziyeler yapılmayacak. Halk toplantıları hatta nişan ve düğünler bile yapılabilir. İhtiyar heyeti, muhatların yerleri de olacak.” Diye konuştu.

Park-bahçe müdürlüğünün yaptığı açıklama da ise 5 adet yeşil alan yapıldığı belirtildi. Park-Bahçe Müdürü Hıdır Kılıçarslan,

Cumhuriyet Mahallesinde 781. sokakta 1 500 metre karelik yeşil alan ve bin 700 metrekarelik park, 787. sokakta 3 adet toplamda 7 bin metrekarelik yeşil alan yapılırken, Yeni Mahallede 2. yeni cadde 707. sokakta 3 bin 500 metrekarelik aile parkı ve 2. yeni cadde üzerinde bulunan 709. sokakta 4 bin metrekarelik aile parkı yapımına başlandığını belirtti. 

MÊRDİN/ŞIRNEX (DİHA) - YPS Koordinasyonu tarafından basına geçilen yazılı açıklamada, Nisêbîn'de Mehmet Ağırman ve Ahmet Oğul adlı 2 üyelerinin yaşamını yitirdiğini bildirdi. Şirnex'de ise, Arjin isimli YPS'li yaşamını yitirdiği belirtildi.

YPS Genel Koordinasyonu basına geçtiği yazılı açıklamada, Mêrdîn'in (Mardin) Nisêbîn (Nusaybin) ilçe kütüğüne bağlı Mehmet Ağırman (Botan Soro) ve Kars kütüğüne bağlı Ahmet Oğul (Eriş Masiro) adlı 2 üyelerinin yaşamını yitirdiği belirtildi.
Şirnex'te ise, Arjin isimli bir YPS üyesi yaşamını yitirdiği bildirildi. [...]

ÊLİH (DİHA) Êlih'te "özyönetim ilanına katıldıkları" gerekçesiyle 54 yurttaş hakkında açılan ve 2 gündür görülen davanın 2'ci duruşması 5 Ekim tarihine ertelendi.

Êlih'te (Batman) "özyönetim ilanına katıldıkları" gerekçesiyle 54 yurttaş hakkında 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Kültür İl Müdürlüğü'nde görülün ilk duruşma sona erdi. Êlih Belediye Eşbaşkanı Sabri Özdemir ve DBP İl Başkanı Mehmet Candemir'in de aralarında bulunduğu 40 yurttaşın iki gündür yaptığı savunmaların ardından gelecek duruşma 5 Ekim 2016 tarihine ertelendi.

Belediye Eşbaşkanı Gülistan Akel'in arasında bulunduğu 10 yurttaş ise, farklı gerekçelerle duruşmaya katılmadı. [...]

TV'de Ne var?
En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2016 [email protected]
Google+ jinha diha anf