Viranşehir belediyesinden 2 taziye evi ve yeni parklar yapıldı

2013-05-27 13:00:27
Yazdir

Urfa’nın Viranşehir ilçesinde belediye 2 taziye evi ve 5 park yapımını tamamlama aşamasına getirdi. Yapılan Çalışmaları Belediye Başkanvekili Mehmet Burun, birim amirleri ile birlikte gezerek denetledi.

Viranşehir belediyesi ilçede yapılan 2 taziye evini bitirme aşamasına getirdi. Yeni Mahalle’de Süleyman Nebati Camii bitişinde yapılan taziye evi son aşamaya gelindi. Belediye birim amirleri ile Taziye evini gezen Viranşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Burun, mahallede ayrıca 2 park yapıldığına da dikkat çekti. Yeni Mahallede çalışmaların ara vermeden sürdüğünü belirten Burun; “Bu sene tüm mahallelerimizde taziye evleri yapma projemiz tüm hızı ile sürüyor. Şu an Yeni Mahalle ve Şırnak Mahallesinde taziye evleri yapıyoruz. Fakat bu taziye evleri sadece taziye evleri olmayacak. Bir nevi halk evleri olacak. Burada sadece taziyeler yapılmayacak. Halk toplantıları hatta nişan ve düğünler bile yapılabilir. İhtiyar heyeti, muhatların yerleri de olacak.” Diye konuştu.

Park-bahçe müdürlüğünün yaptığı açıklama da ise 5 adet yeşil alan yapıldığı belirtildi. Park-Bahçe Müdürü Hıdır Kılıçarslan,

Cumhuriyet Mahallesinde 781. sokakta 1 500 metre karelik yeşil alan ve bin 700 metrekarelik park, 787. sokakta 3 adet toplamda 7 bin metrekarelik yeşil alan yapılırken, Yeni Mahallede 2. yeni cadde 707. sokakta 3 bin 500 metrekarelik aile parkı ve 2. yeni cadde üzerinde bulunan 709. sokakta 4 bin metrekarelik aile parkı yapımına başlandığını belirtti. 

VAN (DİHA) - Van'da sabah saatlerinde yapılan ev baskınında M.Ş., isimli çocuk gözaltına alındı.

Van'ın merkez İpekyolu ilçesine bağlı Hacıbekir (Xaçort) Mahallesi'nde sabah saatlerinde çok sayıda zırhlı araçla mahalleye giren özel hareket polisi, yaptığı ev baskınında 17 yaşındaki M.A., isimli çocuğu gözaltına aldı. Baskında evin kapısını kıran polislerin, aile fertlerine hareket ettiği belirtildi.

Gözaltı gerekçesi öğrenilemeyen M.A., İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. [...]


Şırnak merkez Gazipaşa Mahallesi'nde Cizre ve Yüksekova'daki olayları protesto eden gençlere, Türk polisinin saldırması  sonucu çatışma yaşandı. Polisin silahla saldırısına gençler ise özsavunmaya geçerek karşılık verdi. Gece yarısına kadar devam eden  çatışmalarda Sertaç Sapmaz (19), arkadan aldığı çok sayıda kurşunla ağır yaralandı. Halk, 112 Acil servisini arayarak yaralı olduğunu ve derhal hastaneye kaldırılması gerektiği bilgisini verdi. Ancak Acil servis personellerinin can güvenlikleri olmadığı gerekçesiyle olay yerine gelmedi. Bunun üzerine halk, kendi imkanları ile Sertaç Sapmaz'ı hastaneye götürdü. [...]

Almanya’nın Frankfurt, Giessen, Darmstadt, Mannheim, Wiesbaden, Nürnberg, Saarbrücken Demokratik Kürt Toplum Merkezleri, AGIF, DIDIF, ATIF, ADHK, Halkevi, Avrupa Karakoçan İnisiyatifi, Maraş Girişimi, Amara Kadın Meclisi, Hoctanus Alevi Derneği, Ciwanen Azad ve TJEK Kadın Meclislerinin içinde bulunduğu seçim komitesi Frankfurt’ta gerçekleştirildi.

75 temsilcinin hazır bulunduğu toplantıya NAVDEM Eş Başkanı Fatoş Göksungur ile Başkan yardımcısı Bahattin Doğan katıldı. [...]

Güney Fransa'nın Marsilya kentinde yaşayan Kürdistanlılar yaptıkları bir halk toplantısıyla seçim çalışmalarına startı verdi. HDK Eşsözcüsü Sebahat Tuncel'in konuşmacı olarak katıldığı halk toplantısında, seçimlere yönelik 65 kişilik bir seçim komisyonu kuruldu.

Marsilya Demokratik Kürdistan Toplum Merkezi'nde yapılan halk toplantısına HDK eşbaşkanı Sebahat Tuncel konuk konuşmacı olarak katıldı. Tuncel sürece yönelik yaptığı açıklamalarda ise AKP'nin değil, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'ın barış sürecini başlattığını, Erdoğan'ın ise tam tersi masayı devirdiğini söyledi. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+