Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın Gaziantep mitingi - Video

Selahattin Demirtaş, Aile Sanat Edebiyat Siyaset - Vardiya Özel, Hayat TV - Video

Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın Urfa mitingi(bir kısmı) - Video


Viranşehir belediyesinden 2 taziye evi ve yeni parklar yapıldı

2013-05-27 13:00:27
Yazdir

Urfa’nın Viranşehir ilçesinde belediye 2 taziye evi ve 5 park yapımını tamamlama aşamasına getirdi. Yapılan Çalışmaları Belediye Başkanvekili Mehmet Burun, birim amirleri ile birlikte gezerek denetledi.

Viranşehir belediyesi ilçede yapılan 2 taziye evini bitirme aşamasına getirdi. Yeni Mahalle’de Süleyman Nebati Camii bitişinde yapılan taziye evi son aşamaya gelindi. Belediye birim amirleri ile Taziye evini gezen Viranşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Burun, mahallede ayrıca 2 park yapıldığına da dikkat çekti. Yeni Mahallede çalışmaların ara vermeden sürdüğünü belirten Burun; “Bu sene tüm mahallelerimizde taziye evleri yapma projemiz tüm hızı ile sürüyor. Şu an Yeni Mahalle ve Şırnak Mahallesinde taziye evleri yapıyoruz. Fakat bu taziye evleri sadece taziye evleri olmayacak. Bir nevi halk evleri olacak. Burada sadece taziyeler yapılmayacak. Halk toplantıları hatta nişan ve düğünler bile yapılabilir. İhtiyar heyeti, muhatların yerleri de olacak.” Diye konuştu.

Park-bahçe müdürlüğünün yaptığı açıklama da ise 5 adet yeşil alan yapıldığı belirtildi. Park-Bahçe Müdürü Hıdır Kılıçarslan,

Cumhuriyet Mahallesinde 781. sokakta 1 500 metre karelik yeşil alan ve bin 700 metrekarelik park, 787. sokakta 3 adet toplamda 7 bin metrekarelik yeşil alan yapılırken, Yeni Mahallede 2. yeni cadde 707. sokakta 3 bin 500 metrekarelik aile parkı ve 2. yeni cadde üzerinde bulunan 709. sokakta 4 bin metrekarelik aile parkı yapımına başlandığını belirtti. 

ANKARA (DİHA) - Uluslararası Af Örgütü, Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi, Filistin Yönetimi ve İsrail'in, Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin (UCM) mevcut ve geçmişteki İsrail-Filistin çatışmalarında savaş suçu ve insanlığa karşı suç işlemekten sorumlu olanları adalet önüne çıkarmasını olanaklı kılmak için tüm yetkilerini kullanmasını istedi.

Uluslararası Af Örgütü BM’ye açık mektup gönderilerek, İsrail ve Filistin arasında yaşanan çatışmada suç işleyenlerin Uluslararası Ceza Mahkemesi önüne çıkarılması istendi. [...]

Halk Cephesi üyesi bir grup DBP İstanbul İl Örgütü önünde oturma eylemi başlattı. Bunun üzerine olay yerine gelen polisler Halk Cephesi üyelerini gözaltına almak istedi. DBP ve HDP’liler "onlarla herhangi bir sorunumuz yok, oturmalarında bir sakınca yok" diyerek gözaltına alınmalarını engelledi.

Halk Cephesi, HDP ve DBP'nin sağduyu çağrısına rağmen, bu akşam Tarlabaşı'ndaki DBP il binasının önünde oturma eylemi yapıyor.

15-20 kişilik grup, basının görüntü almasını engellerken bina önüne gelen polis Halk Cephesi üyelerini gözaltına almak istedi. Ancak, olaya müdahale eden DBP ve HDP’liler Halk Cephelilerin gözaltına alınmalarına izin vermedi. [...]

Gazi Mahallesi'nde yaşamını yitiren İbrahim Öksüz'ün öldürülmesine ilişkin ikinci bir açıklama yapan HDP İstanbul İl Örgütü, Öksüz'ün katledilmesinin Halk Cephesi tarafından başlatılan ve birkaç gündür süren gerilimin sonucu gerçekleştiğini belirtti.

HDP İstanbul İl Örgütü'nden 29 Temmuz'da Nurtepe'de başlayan ve Gazi Mahallesi'ne de sıçrayan gerginlik ve dün gece Gazi Mahallesi'nde katledin İbrahim Öksüz'ün ölümüne ilişkin ikinci bir açıklama geldi.

Açıklamada, Öksüz'e rahmet, ailesine baş sağlığı dilenirken, Öksüz'ün katledilmesinin Halk Cephesi tarafından başlatılan ve birkaç gündür süren gerilimin sonucu gerçekleştirildiği kaydedildi. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+