Viranşehir belediyesinden 2 taziye evi ve yeni parklar yapıldı

2013-05-27 13:00:27
Yazdir

Urfa’nın Viranşehir ilçesinde belediye 2 taziye evi ve 5 park yapımını tamamlama aşamasına getirdi. Yapılan Çalışmaları Belediye Başkanvekili Mehmet Burun, birim amirleri ile birlikte gezerek denetledi.

Viranşehir belediyesi ilçede yapılan 2 taziye evini bitirme aşamasına getirdi. Yeni Mahalle’de Süleyman Nebati Camii bitişinde yapılan taziye evi son aşamaya gelindi. Belediye birim amirleri ile Taziye evini gezen Viranşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Burun, mahallede ayrıca 2 park yapıldığına da dikkat çekti. Yeni Mahallede çalışmaların ara vermeden sürdüğünü belirten Burun; “Bu sene tüm mahallelerimizde taziye evleri yapma projemiz tüm hızı ile sürüyor. Şu an Yeni Mahalle ve Şırnak Mahallesinde taziye evleri yapıyoruz. Fakat bu taziye evleri sadece taziye evleri olmayacak. Bir nevi halk evleri olacak. Burada sadece taziyeler yapılmayacak. Halk toplantıları hatta nişan ve düğünler bile yapılabilir. İhtiyar heyeti, muhatların yerleri de olacak.” Diye konuştu.

Park-bahçe müdürlüğünün yaptığı açıklama da ise 5 adet yeşil alan yapıldığı belirtildi. Park-Bahçe Müdürü Hıdır Kılıçarslan,

Cumhuriyet Mahallesinde 781. sokakta 1 500 metre karelik yeşil alan ve bin 700 metrekarelik park, 787. sokakta 3 adet toplamda 7 bin metrekarelik yeşil alan yapılırken, Yeni Mahallede 2. yeni cadde 707. sokakta 3 bin 500 metrekarelik aile parkı ve 2. yeni cadde üzerinde bulunan 709. sokakta 4 bin metrekarelik aile parkı yapımına başlandığını belirtti. 

El-Nusra ve Ehrar El-Şam Çetelerin Basofanê köyüne yönelik saldırısı YPG/YPJ güçleri tarfından püskürtüldü.

El-Nusra ve Ehrar El-Şam çetelerinin akşama doğru saat 16:40 dolaylarında Efrîn’in Şêrawa ilçesine bağlı Basofan köyüne ağır silahlarla saldırdığı öğrenildi. Köyün güney batısındaki Seman kalesinden ağır silahlarla saldıran çetelere YPG/YPJ güçleri anında karşılık verdi. Bunun üzerinde saatlerce süren çatışmalarda tespit edilebilen 2 çete öldürürken bazı çete üyeleri de yaralandı.

Yer yer kısa süreli çatışmalar ardından bölgede şuan itibariyle sessizliğin hakim oldoğu belirtildi. [...]

İSTANBUL (DİHA) - HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a yönelik suikast girişimine valilik açıklamasıyla geçiştirilemeyeceğini belirten YSGP, "Bu hafife alınacak, bir valinin yaptığı açıklamayla geçiştirilecek bir konu değildir. Sayın Demirtaş'a yönelik suikast hazırlığı ve girişimi içinde bulunanlar olup olmadığını bir an önce açıklığa kavuşturmalıdır" dedi.


Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (YSGP), Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a yönelik suikast girişimine ilişkin yazılı açıklama yaptı. [...]

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde SGD üyesi 7 kişi, Kızıltepe'de Azadi Gazetesi satışı ve SGDF'nin 28 Kasım'da gerçekleştireceği etkinliğin bildiri dağıtımını yaptığı sırada polisler tarafından gözaltına alındı.

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde Sosyalist Gençlik Derneği (SGD) üyesi, Sait Sırdaş, Abdülkadir Geze, Yakup Altay, Berivan Güneş, Şehmus Yurtgül, Ahmet Daş, Rohat Karaboğa adlı gençler, Azadi Gazetesi'nin satışı ve SGDF'nin 28 Kasım'da gerçekleştireceği etkinliğin bildiri dağıtımını yaptığı sırada polisler tarafından gözaltına alındı. [...]

ŞIRNAK (DİHA) - Cizre ilçesinin Sur ve Yafes mahallelerinde yasağın başlamasıyla saldıran devlet güçlerinin açtığı ateş sonucunda soyadı öğrenilemeyen Yusuf isimli yurttaş yaralandı. Öte yandan Habur Sınır Gümrük Kapısı çalışanı 2 kişinin ise alıkonulduğu belirtildi.

Şırnak Valiliği'nin Cizre ilçesinin Sur ve Yafes mahallelerinde saat 16.00 itibari ile ilan ettiği yasağın ilk dakikalarında polis ve özel harekat timlerinin halka yönelik saldırı başladı. Saldırıların hedefi olan Yafes Mahallesi'nde evine gitmekte olan ve soyadı öğrenilemeyen TEDAŞ çalışanı Yusuf isimli yurttaş polislerin hedefi oldu. [...]

Hatay Valiliği tarafından Lazkiye kırsalına götürülen ‘bir grup gazetecinin' görüşüp 'Türkmen komutan' diye tanıttıkları kişinin, Elazığlı ülkücü bir faşist olduğu ortaya çıktı.

Alpaslan Çelik isimli Elazığlı ülkücü, “pilotlardan ikisini de paraşütle inerken vurduk” açıklamasında bulunmuştu.

Suriye sınırında Rusya’ya ait bir savaş uçağının düşürülmesinin ardından bölgede bulunan çeşitli yayın organları “Hatay Valiliği’nin koordinasyonunda” cihatçı çetelerle görüştü. [...]

Şırnak'ın Cizre ilçesinde Valilik tarafından 4. kez ilan edilen sokağa çıkma yasağı ile başlayan polis saldırıları kesintisiz bir şekilde sürüyor. Polis açtığı ateş sonucu Yusuf Kara kişi yaralandı. 

Sağlık çalışanlarının can güvenlikleri olmadığı için çatışma alanına gelemeyeceklerini belirtmesi üzerine Kara, Kürdistanlılar tarafından bir araca bindirilerek ambulansa ulaştırdı.

Cizre Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Kara'nın tedavi altına alındı. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+ jinha diha anf