Viranşehir belediyesinden 2 taziye evi ve yeni parklar yapıldı

2013-05-27 13:00:27
Yazdir

Urfa’nın Viranşehir ilçesinde belediye 2 taziye evi ve 5 park yapımını tamamlama aşamasına getirdi. Yapılan Çalışmaları Belediye Başkanvekili Mehmet Burun, birim amirleri ile birlikte gezerek denetledi.

Viranşehir belediyesi ilçede yapılan 2 taziye evini bitirme aşamasına getirdi. Yeni Mahalle’de Süleyman Nebati Camii bitişinde yapılan taziye evi son aşamaya gelindi. Belediye birim amirleri ile Taziye evini gezen Viranşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Burun, mahallede ayrıca 2 park yapıldığına da dikkat çekti. Yeni Mahallede çalışmaların ara vermeden sürdüğünü belirten Burun; “Bu sene tüm mahallelerimizde taziye evleri yapma projemiz tüm hızı ile sürüyor. Şu an Yeni Mahalle ve Şırnak Mahallesinde taziye evleri yapıyoruz. Fakat bu taziye evleri sadece taziye evleri olmayacak. Bir nevi halk evleri olacak. Burada sadece taziyeler yapılmayacak. Halk toplantıları hatta nişan ve düğünler bile yapılabilir. İhtiyar heyeti, muhatların yerleri de olacak.” Diye konuştu.

Park-bahçe müdürlüğünün yaptığı açıklama da ise 5 adet yeşil alan yapıldığı belirtildi. Park-Bahçe Müdürü Hıdır Kılıçarslan,

Cumhuriyet Mahallesinde 781. sokakta 1 500 metre karelik yeşil alan ve bin 700 metrekarelik park, 787. sokakta 3 adet toplamda 7 bin metrekarelik yeşil alan yapılırken, Yeni Mahallede 2. yeni cadde 707. sokakta 3 bin 500 metrekarelik aile parkı ve 2. yeni cadde üzerinde bulunan 709. sokakta 4 bin metrekarelik aile parkı yapımına başlandığını belirtti. 

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik gerçekleştirilen 15 Şubat  uluslararası komplosu, Kerkük’ün Teqteq ilçesinde yapılan bir yürüyüşle kınandı. Yurtsever gençlik örgütünün organize ettiği kınama yürüyüşüne yüzlerce kişi katıldı.

Dün Kerkük’ün Teqteq ilçesinde yurtsever gençlik örgütünün organize ettiği kınama etkinliği katılan halk “Biji Serok Apo” sloganları atarak yürüyüşe geçti. Yürüyüş boyunca komplocu güçleri kınayan sloganlar atan kitle, Teqteq  Mizgefta Gewre (büyük cami) önünde bir basın açıklaması yaptı.

Burada  kitle adına açıklamayı yapan Abdullah Öcalan özgürlük komitesi üyesi Armanc Xalid, 17. [...]

HDP 1. Merkezi Kadın Konferansı ve HDP Genel Kongresi ardından bir araya gelen HDP Kadın Meclisi, 10 Şubat 2016 tarihinde ilk toplantısını gerçekleştirdi. 
Siyasal süreç ve örgütsel durum değerlendirmesi, HDP Kadın Meclisi çalışma esaslarının oluşturulması ve planlama gündemlerinin ele alındığı toplantıda, yeni dönemde izlenecek politikalar oluşturularak eylem hattı belirlendi. 

KOMİSYONLAR OLUŞTURULDU

Toplantının sonuç bildirgesinde, şu bilgilere yer verildi: "HDP Kadın Meclisimiz çalışma esaslarını; meclise bağlı olarak faaliyet yürütecek olan örgütlenme, diplomasi, eğitim, hukuk ve basın komisyonlarını oluşturdu. [...]

AĞRI (DİHA) - Ağrı Dağı'na tırmanan Rugeyye Mücerret (38) isimli kadın dağcıdan haber alınamıyor.

İran'dan gelerek iki gün önce Ağrı Dağı'na tırmanış gerçekleştiren 7 dağcıdan Rugeyye Mücerret (38) isimli kadın dağcı kayboldu. İlk gün deniz seviyesinden 3 bin 200 metre yüksekliğe tırmanarak kamp kuran dağcılar, dün 5 bin metreye tırmanışa geçti. Rahatsızlanarak ana kampa dönmek isteyen kadın dağcı Mücerret kayboldu. Ekipten ayrılan arkadaşlarını kampta bulamayan dağcılar, durumu Doğubeyazıt Jandarma Karakolu'na bildirdi. Kadın dağcıyı bulmak için arama çalışmaları başlatıldı. [...]

Milano'da, 'Kürdistan' konulu sergi açıldı.

İtalya'nın Milano kentinde, 'Kürdistan' konulu bir fotograf sergisi açıldı. 

Dört gün boyunca açık kalacak olan sergi, Kürtçe müzik dinletisiyle başladı. Ardından sinevizyon gösterimi eşliğinde Cizre ve Sur'da yaşanan katliamlara vurgu yapıldı. 

Sergide, AKP'nin tıpkı DAİŞ çeteleri gibi Kuzey Kürdistan'da soykırımcı saldırılar düzenlediğine dikkat çekilerek, Avrupa'nın buna sessiz kalması kınandı. [...]

TV'de Ne var?
En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2016 [email protected]
Google+ jinha diha anf