YDG-H Okmeydanı'nda eylem gerçekleştirdi

2013-05-14 16:16:01
Yazdir

YDG-H, Okmeydanı'nda, 1 Mayıs'ta polisin attığı bibergazı kapsülü ile bir gözünü kaybeden İbrahim Akal ve Ümraniye'de ırkçı saldırı sonucu yaşamını yitiren 17 yaşındaki Kahraman Kaya için molotoflu eylem gerçekleştirdiği öğrenildi.

Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDGH), Okmeydanı'nında bulunan Mahmut Şevketpaşe Mahallesi'nde 1 Mayıs'ta polisin attığı bibergazı kapsülü ile bir gözünü kaybeden İbrahim Akal ve Ümraniye'de ırkçı saldırı sonucu yaşamını yitiren 17 yaşındaki Kahraman Kaya için 12 Mayıs Pazar akşamı molotoflu, ses bombalı ve havai fişekli eylem gerçekleştiği öğrenildi. Eylemde Diasa, BİM ve Kim gibi bir takım marketleri ile bankamatiklerde maddi zarar meydana gelirken, polis eyleme biber gazı ile müdahale etti. Polisin müdahalesi sonrası meydana gelen olaylarda bir TOMA aracında da maddi hasar meydana gelirken, mahalle halkının da eyleme destek verdiği belirtildi. 

Türk makamlarının Amed, Cizre ve Yüksekova'da açılan üç Kürtçe okulu kapatması ardından bu akşam Cizre'de üç devlet okulu ateşe verildi. Eylemleri, YDG-H üstlendi.

Cizre'de Pazartesi günü açılan Berivan İlkokulu'nun bu sabah mühürlenmesi ardından Cudi mahallesinde bir araya gelen YDG-H üyeleri, mahallede bulunan Fatih İlkokulu, İstiklal İlkokulu ve İsmail Ebulis İlkokulu'nu benzin döküp, molotof kokteyli atarak ateşe verdi. [...]

Türk askerleri Batı ve Kuzey Kürdistan arsındaki sınırda tam bir cezasızlık içerisinde suç işlemeye devam ediyor.  Her onlarca kişiyi yargısız infaz eden askerler, bu kez ovada hayvanlarını otlatan Rojavalı iki çobanı vurdu.

Sınırdan kaçak geçtikleri veya kaçakçılık yaptıkları iddiasıyla onlarca kişiyi katleden Türk askerleri, Rojavalıları bu kez kendi toprakları içerisinde çobanlık yaparken hedef aldı. [...]

Federal Kürdistan Bölgesi Peşmerge Bakanlığı, Ağustos ayı başından bu yana vahşet örgütü IŞİD'le yaşanan çatışmalarda 29 peşmergeden haber alınamadığını bildirdi.

Awene gazetesine konuşan Peşmerge Bakanı Mustafa Seyid Kadir, 29 peşmergenin kayıp olduğunu ve haber alınamadığını söyledi. Peşmerge Bakanlığı kaynaklarına göre, insanlık düşmanı IŞİD örgütünün Ağustos başında petrol bölgesi Zumar, Ezidi yurdu Şengal ve Musul çevresindeki saldırıları sırasında bu peşmergeler kayboldu.

Ağustos ayı sonunda Musul'da esir bir peşmerge, IŞİD tarafından vahşice katledilmişti. Başı kesilen peşmergenin görüntüleri yayınlanmıştı. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+