YDG-H Okmeydanı'nda eylem gerçekleştirdi

2013-05-14 16:16:01
Yazdir

YDG-H, Okmeydanı'nda, 1 Mayıs'ta polisin attığı bibergazı kapsülü ile bir gözünü kaybeden İbrahim Akal ve Ümraniye'de ırkçı saldırı sonucu yaşamını yitiren 17 yaşındaki Kahraman Kaya için molotoflu eylem gerçekleştirdiği öğrenildi.

Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDGH), Okmeydanı'nında bulunan Mahmut Şevketpaşe Mahallesi'nde 1 Mayıs'ta polisin attığı bibergazı kapsülü ile bir gözünü kaybeden İbrahim Akal ve Ümraniye'de ırkçı saldırı sonucu yaşamını yitiren 17 yaşındaki Kahraman Kaya için 12 Mayıs Pazar akşamı molotoflu, ses bombalı ve havai fişekli eylem gerçekleştiği öğrenildi. Eylemde Diasa, BİM ve Kim gibi bir takım marketleri ile bankamatiklerde maddi zarar meydana gelirken, polis eyleme biber gazı ile müdahale etti. Polisin müdahalesi sonrası meydana gelen olaylarda bir TOMA aracında da maddi hasar meydana gelirken, mahalle halkının da eyleme destek verdiği belirtildi. 

URFA (DİHA) - AKP hükümeti, Kobanê direnişini boğmak ve sınır hattını insansızlaştırmak için başlattığı "güvenli bölge" girişimini hızlandırdı. Sınırdaki bazı köyleri boşaltan ve gazetecilerin sınıra yaklaşmasını yasaklayan hükümetin "güvenli bölge" politikasının Kobanê'yi kuşatmaya dönük olduğunun altını çizen HDP'li milletvekili Faysal Sarıyıldız, "6-7 Ekim Kobanê serhildanları doğru okunmalıdır. [...]

BATMAN (DİHA) - Batman'da 3 gün önce gözaltına alınan 13 genç, işlemlerin ardından "denetimli serbestlik" şartı ile serbest bırakıldı.

Batman'da 21 Ekim'de birçok mahallede yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan 13 genç, götürüldükleri Batman Emniyet Müdürlüğü'nde 3 gün süren işlemlerin ardından Batman Adliyesi'nde savcılığa çıkarıldı. Savcılık işlemlerinin ardından Tahir Ölmez, Müjgan Türksoy, Mesut Uçar, Abdurrahman Eser, Alan Huseyin ve Erkan Ak isimli gençler adli denetim şartı ile serbest bırakıldı. Edip Uyur, Rizgar Koç, Mehmet Arslan, Ahmet Argış, Şakir Can, Mansur Karakoç ve Çelebi Gümüş adlı gençler ise tutuklamaları talebi ile Batman 1. Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+