YDG-H Okmeydanı'nda eylem gerçekleştirdi

2013-05-14 16:16:01
Yazdir

YDG-H, Okmeydanı'nda, 1 Mayıs'ta polisin attığı bibergazı kapsülü ile bir gözünü kaybeden İbrahim Akal ve Ümraniye'de ırkçı saldırı sonucu yaşamını yitiren 17 yaşındaki Kahraman Kaya için molotoflu eylem gerçekleştirdiği öğrenildi.

Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDGH), Okmeydanı'nında bulunan Mahmut Şevketpaşe Mahallesi'nde 1 Mayıs'ta polisin attığı bibergazı kapsülü ile bir gözünü kaybeden İbrahim Akal ve Ümraniye'de ırkçı saldırı sonucu yaşamını yitiren 17 yaşındaki Kahraman Kaya için 12 Mayıs Pazar akşamı molotoflu, ses bombalı ve havai fişekli eylem gerçekleştiği öğrenildi. Eylemde Diasa, BİM ve Kim gibi bir takım marketleri ile bankamatiklerde maddi zarar meydana gelirken, polis eyleme biber gazı ile müdahale etti. Polisin müdahalesi sonrası meydana gelen olaylarda bir TOMA aracında da maddi hasar meydana gelirken, mahalle halkının da eyleme destek verdiği belirtildi. 

Almanya’da demiryolları sendikası GDL’in çağrısına uyan binlerce makinist uyarı grevine gitti. Dün akşam 3 saat boyunca süren grev nedeniyle demiryolu trafiği felce uğrarken, makinistler ücret artışları ve çalışma saatlerinin kısaltılması konusunda kararlılar.

Federal demiryolları şirketi ise, şehirlerarası otobüs hatlarının rekabetinden etkilenmesi nedeniyle, önümüzdeki ay ve yıllarda daha ciddi krizlere maruz kalacak. 

37 bin demiryolu çalışanınının yarısından fazlasını temsil eden Alman Tren Makinistleri Sendikası (GDL)’in çağrısıyla ülke genelinde saat 18 ila 21 arasındaki uyarı grevi büyük bir katılımla gerçekleşti. [...]

Siirt’te Türk askerlerinin vahşice tahrip ettiği gerilla mezarlığının yeniden kurulması ve korunması için yüzlerce kişi nöbet tutmaya başladı.

Batman'ın Hasankeyf İlçesi ile Siirt arasında bulunan Siirt'e bağlı Şemsê Köyünde bölgede çeşitli tarihlerde yaşamlarını yitiren PKK gerillaları için yapımına başlanan "Şehitlik" bu sabah saat 07.00 sularında 2 kepçe ve 50 tane zırhlı araç ile bölgeye gelen askerler tarafından tahrip edildi. Askeri helikopterlerin de havadan destek verdiği operasyon sonucunda "Şehitliğin" bütün duvarları yerle bir edildi. [...]

MUSTAFA YÜKSEL

ADIYAMAN(DİHA)
- Adıyaman'da Alevi Kürt yurttaşların yaşadığı 5 köyü sular altında bırakacak olan Koçali Barajı'nın, kendilerini yüzyıllardır yaşadıkları topraklardan edeceğini belirten yurttaşlar, amacın kendilerinin Kürt Alevi kimliklilerini asimile etmek olduğunu vurguladılar.

Adıyaman'da ki Bulam ve Recep çayı sularının aktarılacağı Pamuk Çayı üzerinde yapımına başlanan Koçali Barajının göleti, bölgedeki 5 Kürt Alevi köyünü su altında bırakacak. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+