YDG-H Okmeydanı'nda eylem gerçekleştirdi

2013-05-14 16:16:01
Yazdir

YDG-H, Okmeydanı'nda, 1 Mayıs'ta polisin attığı bibergazı kapsülü ile bir gözünü kaybeden İbrahim Akal ve Ümraniye'de ırkçı saldırı sonucu yaşamını yitiren 17 yaşındaki Kahraman Kaya için molotoflu eylem gerçekleştirdiği öğrenildi.

Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDGH), Okmeydanı'nında bulunan Mahmut Şevketpaşe Mahallesi'nde 1 Mayıs'ta polisin attığı bibergazı kapsülü ile bir gözünü kaybeden İbrahim Akal ve Ümraniye'de ırkçı saldırı sonucu yaşamını yitiren 17 yaşındaki Kahraman Kaya için 12 Mayıs Pazar akşamı molotoflu, ses bombalı ve havai fişekli eylem gerçekleştiği öğrenildi. Eylemde Diasa, BİM ve Kim gibi bir takım marketleri ile bankamatiklerde maddi zarar meydana gelirken, polis eyleme biber gazı ile müdahale etti. Polisin müdahalesi sonrası meydana gelen olaylarda bir TOMA aracında da maddi hasar meydana gelirken, mahalle halkının da eyleme destek verdiği belirtildi. 

ELAZIĞ (DİHA) - Elazığ'da askeri aracın devrilmesi sonucu bir asker yaşamını yitirirken, üç asker de yaralandı.

Elazığ'ın Kovancılar ilçesi Çakırkaş mevkiinde askeri aracın devrilmesi sonucu meydana gelen kazada 1 asker yaşamını yitirirken, 3 asker de yaralandı. [...]

Amed Halk İnisiyatifi yazılı bir açıklama yaparak Amed halkını Perşembe günü Kobanê için kentte yaşamı durdurmaya çağırdı.

Açıklamada Halk İnisiyatifi, 15 günü aşkın bir süredir AKP destekli DAİŞ çetelerinin Kobanê’de tanklarla, toplarla saldırdığına buna karşın Kobanê halkının büyük bir direniş sergilediğine vurgu yaptı.

Uluslararası güçlerin tepkisi ya da müdahalesinin göstermelik olmaktan öteye gidemediğini ifade eden Halk İnisiyatifi, “Kürt halkı kendi kendisini savunmazsa kimse bir şey yapmayacaktır. Kobanê savunması her yerde olmalıdır. IŞİD neyse AKP de odur” dedi. [...]

Kobanê'de 16 gündür devam eden çatışmalarda dün gece de şiddetli çatışmalar yaşandı. Çatışmalar Doğu cephesinde yoğunlaştı. 

DAİŞ'e karşı YPG/YPJ ve Kobanê halkının direnişi 16. gününe girdi. 

Dün geceki çatışmalar Doğu ve Güney cephelerinde yoğunlaştı. 

Cephedeki ANF muhabirleri, kantonun güneyinde bulunan Kolmet köyü ile doğusunda bulunan Şêran köyünde YPG güçleri ile DAİŞ çeteleri arasında gece boyunca şiddetli çatışmalar yaşandığını bildirdi. 

Şêran köyünde çetelere ait bir askeri araç da imha edildi. [...]

HDP hükümetin Meclis Başkanlığı'na sunduğu savaş tezkeresine tepki gösterdi, hükümetin bölgeye barış ve kardeşlik ortamını götürmeye  bir niyetinin olmadığının bir kez daha açığa çıktığını belirtti.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) MYK, dün akşam Meclis Başkanlığı'na sunulan savaş tezkeresine yazılı bir açıklamayla tepki gösterdi. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+