Oramar’a top saldırısı

2013-04-10 12:10:11
Yazdir

Gerilla ateşkes pozisyonunda olmasına rağmen Türk ordusu saldırılarını sürdürüyor.  Oramar bölgesine havan ve obüs atışları yapıldığı bildirildi.

Saldırıya ilişkin bir açıklama yapan HPG Basın-İrtibat Merkezi, "9 Nisan günü 16.00 ile 17.00 saatleri arasında Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Oramar mıntıkasında bulunan Şehit Gafur alanına yönelik işgalci TC ordusu tarafından obüs ve havan toplarıyla bir bombardıman düzenlenmiştir" dedi.

 

YPG / YPJ güçlerinin Hesekê’de bulunan son çete gruplarına yönelik operasyonlarını yoğunlaştırdı. Sabah saatlerinde de aralıksız süren operasyonlarda YPG / YPJ güçleri Panorama bölgesine kadar uzanan alanı tümüyle çetelerden temizledi.

Yazılı bir açıklama yapan YPG Basın Merkezi, YPG / YPJ güçlerinin Hesekê’yi çetelerden temizlemek amacıyla başlattığı operasyonların devam ettiğini belirtti. [...]

YPG Genel Komutanlığı, Türkiye’nin son süreçteki hareketliliğinin provokasyon niteliğinde olduğunu belirterek, provakatiflara son vermesi çağrısında bulundu. Komutanlık, yaşanacak gelişmelerden Türk devletinin sorumlu olacağını ifade etti.

YPG Genel Komutanlığı, Türk devletinin YPG, Burkan El-Fırat mevzilerine saldırması ve Rojava Kürdistan’ındaki hava hareketliliğine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

YPG Genel Komutanlığı’nın açıklaması şöyle:

“24 Temmuz saat 04.00 sularında Türk tankları Kobanê’nin batısındaki Zormexar köyünde YPG ve Burkan El-Fırat güçlerinin mevzilerini bombalamıştır. [...]

BİNGÖL(DİHA) - Bingöl'de geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan ve aralarında DBP il eşbaşkanı ile iki çocuğunda bulunduğu 6 kişi tutuklandı.

Siyasi soykırım operasyonları kapsamında Bingöl'de geçtiğimiz günlerde yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan 6 yurttaş emniyetteki işlemlerinin ardından savcılığa çıkarıldı. Savcılıkta ifadeleri alınan yurttaşlar, tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.
Mahkemeye sevk edilen DBP İl Eşbaşkanı Mervan Temiz, Murat Karaca, Delil Uğurlu, Orhan Bayatimur, F.T., K.S. aynı gerekçeyle tutuklanarak cezaevine gönderildi. [...]

Medya Savunma Alanları’na bağlı Kandil alanı bu sabah saat 04:00’dan itibaren Türk savaş uçakları tarafından bombalanıyor. Türk savaş uçaklarının sivil yerleşim yerlerinden Kandil’e bağlı Zergelê köyünü hedef aldığı öğrenildi.
 

 Türk devletine ait savaş uçaklarının hedef aldığı Kandil'in Zergelê köyünde, ilk belirlemelere göre  sivil halktan 5 kişinin yaşamını yitirdiği ve 15 ağır yaralının olduğunu aktardı. 8 roketin isabet ettiği köyde birçok evin isabet aldığı ve ölü-yaralı sayısının daha da artabileceği bildirildi. En kaz altın olanların da bulunduğu kaydedildi. [...]

Onlarca savaş uçağının Kürt dağlarını, köylerini ve çocuklarını bombalaması ve Erdoğan'ın 'Çözüm sürecini bitirdik' cümlesiyle resmiyet kazanan devletin yeni savaş konseptinin, Kürtler arası ilişkilere de yansıması oluyor, olacak. Nitekim henüz uçaklar havadayken ve evleri kazan bombaları ile yıkılan Kandil'in köylüleri sığınacak bir ev bulamamışken, şarapnellerle yaralanan küçücük çocuk henüz hastane yolundayken, Güney Kürdistan Bölge Başkanlığı konuya ilişkin açıklama yaptı. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+