Oramar’a top saldırısı

2013-04-10 12:10:11
Yazdir

Gerilla ateşkes pozisyonunda olmasına rağmen Türk ordusu saldırılarını sürdürüyor.  Oramar bölgesine havan ve obüs atışları yapıldığı bildirildi.

Saldırıya ilişkin bir açıklama yapan HPG Basın-İrtibat Merkezi, "9 Nisan günü 16.00 ile 17.00 saatleri arasında Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Oramar mıntıkasında bulunan Şehit Gafur alanına yönelik işgalci TC ordusu tarafından obüs ve havan toplarıyla bir bombardıman düzenlenmiştir" dedi.

 

“Kadın-erkek eşitliğini fıtratta aykırıdır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tepkiler sürüyor. Fıtrat çıkışını ANF’ye değerlendiren Feminist Kolektif üyesi Meriç Eyüboğlu, Sosyalist Feminist Kolektif üyeleri Seher Kalkan ile Tuğçe Eda Sarıgül, Erdoğan’ın bu çıkışının esas nedeninin, kadınların her yerde ses çıkartıp sokağa çıkmasından duyduğu rahatsızlığın bir yansıması olduğuna işaret ediyor. [...]

Kobanê direnişinde yaşamını yitiren YPG savaşçısı Okan Yaşa (Şervan Azad) Amed’in Kocaköy ilçesinde binlerce kişi tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

Kobanê direnişinde yaşamını yitiren YPG savaşçısı Okan Yaşa'nın (Şerwan Azat) cenazesi, sınırdan geçirilerek getirildi Urfa Devlet Hastanesi'nde yapılan otopsi işlemlerinden sonra ailesi tarafından teslim alındı. Aile, çocuklarının teslim aldıkları cenazesini memleketleri Amed’in Kocaköy (Karaz) ilçesine bağlı Arbaş köyüne getirdi. [...]

HAKKARİ (DÎHA) - Çukurca'da düzenlenen ev baskınlarında gözaltına alınan Fırat Çetinkaya ve Nihayi Çetin, Kobanê eylemlerine katıldıkları gerekçesiyle çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı.

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde dün sabaha karşı düzenlenen ev baskınlarında Fırat Çetinkaya, Nihayi Çetin ve Şehrîban Çetin (16) adlı yurttaşlar Kobanê eylemlerine katıldıkları gerekçesiyle gözaltına alındı. İlçe Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerin ardından Fırat Çetinkaya ve Nihayi Çetin tutuklanırken, Şehriban Çetin (16) yaşının küçük olmasından dolayı serbest bırakıldı.

Tutuklanan yurttaşların Hakkari Kapalı Cezaevine götürülecekleri öğrenildi. [...]

Endonezya’nın doğusunda 6.8 şiddetinde deprem meydana geldi.

Endonezya’nın doğusundaki Monado kenti yakınlarındaki Celebes Adaları’nda meydana gelen depremin 41 kilometre derinlikte yaşandığı belirtiliyor.

Deprem ve ardından yaşanan artçı sarsıntılardan dolayı küçük tsunami dalgaları da meydana geldi. Ancak ciddi bir zarara yol açmadı. [...]

PKK Başkanlık Konseyi Üyesi Elif Ronahi, PKK’nin bugünkü aşamaya gelmesinde kadının öncülük boyutunda rolünün çok önemli olduğunu, aynı zamanda hareketin kendi örgütlenmesinde ve sisteminde demokratik konfederal bir aşamaya gelindiğine söyledi. PKK’nin ilk günden günümüze kadar kadın özgürlüğünü sosyalizmin temel ve esas bir ilkesi olarak ele aldığını, burada temel sosyalistin demokratik cins özgürlükçü temel farkının açığa çıkartıldığını belirtti. [...]

En Son Videolar
Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+