Oramar’a top saldırısı

2013-04-10 12:10:11
Yazdir

Gerilla ateşkes pozisyonunda olmasına rağmen Türk ordusu saldırılarını sürdürüyor.  Oramar bölgesine havan ve obüs atışları yapıldığı bildirildi.

Saldırıya ilişkin bir açıklama yapan HPG Basın-İrtibat Merkezi, "9 Nisan günü 16.00 ile 17.00 saatleri arasında Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Oramar mıntıkasında bulunan Şehit Gafur alanına yönelik işgalci TC ordusu tarafından obüs ve havan toplarıyla bir bombardıman düzenlenmiştir" dedi.

 

İSTANBUL(DİHA) - Hastalığı sebebiyle Metris R Tipi Cezaevi'ne sevk edilen ve Adli Tıp Kurumu'nun cezaevinde kalamayacağı yönündeki raporunun ardından tahliyesine karar verilen akciğer kanseri ve böbrek lezyonu hastası Abdülmecit Arslan'ın tahliyesi, ATK raporundaki eksik ibare nedeniyle bu kez de bürokrasi engeline takıldı. [...]

ERZURUM (DİHA) - Karaçoban'da gözaltına alınan 5 yurttaştan 4'ü, Kobanê eylemlerine katıldıkları gerekçesiyle tutuklandı.

Erzurum'un Karaçoban ilçesinde sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan 5 yurttaş, Hınıs İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne sevk edildi. Buradaki işlemlerin ardından Hınıs Adliyesi'nde savcılığa sevk edilen Zülküf Tuz, Serdar Derdiyok, Murat Aybil ve Selim Sarı, Kobanê eylemlerine katıldıkları gerekçesiyle tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkemenin tutuklanmasına karar verdiği 4 yurttaş, Erzurum H Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi. Turgut Erhan ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. [...]

DÖKH, yarın 500’üncü kez eylem düzenleyecek olan Cumartesi Anneleri’nin eylemine tüm kadınları katılmaya çağırdı.

Yazılı bir açıklama yayınlayan Demokratik Özgür Kadın Hareketi’nin (DÖKH) 500’üncü haftada, halla beli olan faillerin bulunmadığına ya da bulunmak istenmediğine dikkat çektib 12 Eylül ile başlayan ve günümüze kadar devam eden karanlığın halen sürdüğünü kaydeden DÖKH; eylemleriyle faili meçhullerin yarattığı karanlığa ışık olan Cumartesi Anneleri’nin eyleminin 500’üncü haftasına girdiğini hatırlattı. [...]

Kobanê'de DAİŞ çeteleri ile YPG gerillaları arasında doğu ve güney cephelerinde çok şiddetli çatışmalar yaşandığı bildiriliyor. 

Alınan bilgilere göre çeteler akşam saatlerinden bu yana sınır kapısına yönelik saldırı başlattı. Saldırılara karşı YPG-YPJ gerillaları sert karşılık verirken kapı ve çevresine sürekli olarak çeteler tarafından havan atışı yapıldığı haber veriliyor. 

Yine kent merkezinde de çatışmaların yoğun olarak devam ettiği ve güney cephesinde YPG-YPJ güçlerinin çetelere yönelik eylemler gerçekleştirdiği bildiriliyor. [...]

İSTANBUL(DİHA) - Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz de akşam saatlerinde başlayıp 3 gün boyunca etkisini sürdürecek fırtına ve kuvvetli yağış için alarm verildi.

Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz de akşam saatlerinde başlayıp 3 gün boyunca etkisini sürdürecek fırtına ve kuvvetli yağış için Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından alarm verildi. Saat 18.00'da başlaması beklenen fırtınanın Pazartesi öğleden sonra etkisini kaybetmesi beklendiği belirtildi.

Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından da fırtına için uyarı yapıldı. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+