Oramar’a top saldırısı

2013-04-10 12:10:11
Yazdir

Gerilla ateşkes pozisyonunda olmasına rağmen Türk ordusu saldırılarını sürdürüyor.  Oramar bölgesine havan ve obüs atışları yapıldığı bildirildi.

Saldırıya ilişkin bir açıklama yapan HPG Basın-İrtibat Merkezi, "9 Nisan günü 16.00 ile 17.00 saatleri arasında Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Oramar mıntıkasında bulunan Şehit Gafur alanına yönelik işgalci TC ordusu tarafından obüs ve havan toplarıyla bir bombardıman düzenlenmiştir" dedi.

 

Kerkük cephesindeki HPG ve YJA STAR gerillaları tarihi Kerkük Kalesi’ni ziyaret etti.

Kerkük’ün değişik alanlarında DAİŞ’e karşı en ön mevzilerde yer alan HPG ve YJA STAR gerillaları Kerkük’te yoğun ilgiyle karşılandı. Gerillaları karşılarında gören Kerküklüler gerillalarla hatıra fotoğrafı çekmek için adeta yarıştıkları gözlendi.

HALK YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Halkın ilgisi karşısında şaşkınlıklarını ve sevinçlerini gizlemeyen gerillalar, Kerkük halkının yoğun ilgisi altında Kerkük Kalesi’ni gezdi. Gerillalara Güney Kürdistan Gençlik Hareketi üyelerinin yanı sıra halk eşlik etti. [...]

Fransa'nın başkenti Paris'te, Fransa Demokratik Kürt Konseyi'nin çağrısıyla Kürdistanlılar ve Türkiyeli devrimci kurum üyeleri Türkiye'nin Paris Büyükelçiliği önünde eyleme geçti. Cizre'de yaşanan katliamı protesto eden dövizlerin taşındığı eylemde, 'Katil Türkiye, işbirlikçi Avrupa' sloganı yükseliyor.

Paris Büyükelçiliği önünde kitle, saat 12:00’de bir araya geldi. Eylem yoğun polis kontrolünde devam ederken eylemciler Fransa'ya seslenerek, "Bu insanlık suçu karşısında sessizliğiniz ortaklığınızdır" dedi. [...]

TV'de Ne var?
En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2016 [email protected]
Google+ jinha diha anf