Oramar’a top saldırısı

2013-04-10 12:10:11
Yazdir

Gerilla ateşkes pozisyonunda olmasına rağmen Türk ordusu saldırılarını sürdürüyor.  Oramar bölgesine havan ve obüs atışları yapıldığı bildirildi.

Saldırıya ilişkin bir açıklama yapan HPG Basın-İrtibat Merkezi, "9 Nisan günü 16.00 ile 17.00 saatleri arasında Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Oramar mıntıkasında bulunan Şehit Gafur alanına yönelik işgalci TC ordusu tarafından obüs ve havan toplarıyla bir bombardıman düzenlenmiştir" dedi.

 

17 Aralık tarihinde AKP hükümetinin yetkililerine karşı yolsuzluk soruşturması çerçevesinde operasyon yapan polis amirlerine yönelik operasyon aypıldığı bildirildi. 

Alınan bilgilere göre operasyonda görev alan polislere yönelik saat 01.30 sıralarında operasyon başladı. Bazı polis lojmanlarına baskın yapıldı. 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şüpheli olarak görülen polislerin evlerine gece saat 01.30 sıralarında baskın yaptı. Evlerde aramaların devam ettiği öğrenildi. [...]

Halkların Demokrat Partisi'nin Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş’ın ilk seçim bürosu Amed'de açıldı. 

Kayapınar ilçesinde seçim bürosu açılışına, HDP  Milletvekili Altan Tan,  Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Fırat Anlı, Merkez İlçe Belediye Eşbaşkanları, DBP'liler ve halk katıldı. 

Seçim bürosu açılışında konuşan Milletvekili Altan Tan, Kürtlerin her şey olabileceğini ama sadece Kürt olamayacağını söyledi. Tan, “Şimdi Cumhuriyet tarihinde ilk olarak bir Kürt kardeşimiz olan Selahattin Demirtaş, kendi kimliği ve şahsiyetiyle hiçbir şey inkar etmeden herkes onu olduğu gibi kabul ettiğini belirtti. Cumhurbaşkanlığına aday oluyor. [...]

DİYARBAKIR (DİHA) - Lice'de LPG tankerinin patlamasıyla bir kişinin yaşamını yitirdiği ve yaklaşık 80 kişinin yaralandığı facianın boyutları sabahın ilk ışıklarıyla birlikte daha da net bir şekilde ortaya çıktı. Görgü tanıklarının anlatımlarına göre insanların alev topundan çığlıklar içinde kaçtığı, facianın büyüklüğünü ve izlerini ortaya koyuyor. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+