Oramar’a top saldırısı

2013-04-10 12:10:11
Yazdir

Gerilla ateşkes pozisyonunda olmasına rağmen Türk ordusu saldırılarını sürdürüyor.  Oramar bölgesine havan ve obüs atışları yapıldığı bildirildi.

Saldırıya ilişkin bir açıklama yapan HPG Basın-İrtibat Merkezi, "9 Nisan günü 16.00 ile 17.00 saatleri arasında Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Oramar mıntıkasında bulunan Şehit Gafur alanına yönelik işgalci TC ordusu tarafından obüs ve havan toplarıyla bir bombardıman düzenlenmiştir" dedi.

 

JINHA

QAMIŞLO - Nusaybin'de 12 gündür süren direnişi selamlamak için Qamişlo halkı sınır hattına yürüdü.

Abluka altında 12 gündür direnişin sürdüğü Nusaybin ile sınır olan Cizire Kantonu'na bağlı Qamışlo kentinde bir araya gelen binlerce kişi direnişi selamlamak ve saldırıları kınamak için sınır hattına yürüdü. Yürüyüşe Cizire Kantonu Demokratik Özerklik Yönetimi temsilcileri de destek verdi.

"Bijî berxwedana Nisêbîn", "Bijî YPG", "Bijî Serok Apo" sloganlarının atıldığı yürüyüşle sınar gelen yurttaşlar burada direnişe destek oldu. Sınırın Nusaybin tarafındaki askerler direnişe destek veren Qamışlolulara gaz bombalarıyla saldırdı. [...]

ŞIRNAK (DİHA) - Polis saldırılarının devam ettiği Cizre'de, akrep tipi zırhlı araçlardan bomba atar ile saldırılan mahallelerde, sokak başlarında ateş yakan halk ise nöbet direnişine geçti.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde, Valilik tarafından ilan edilen sokağa çıkma yasağı ile birlikte başlayan polis saldırıları yoğun bir şekilde devam ediyor. İlçede bulunan Eski Köprü üzerine konuşlanan akrep tipi zırhlı araçlar, Nur Mahallesi'ne bomba atar ve silahlarla saldırdı. Nur Mahallesi'ne rasgele bomba atar atan bir zırhlı araca bir roketin isabet ettiği öğrenildi. Roketin isabet ettiği zırhlı araçta maddi hasar meydana gelirken, ölü ve yaralı olup olmadığı konusunda bilgi edinilemedi. [...]

El-Nusra ve Ehrar El-Şam Çetelerin Basofanê köyüne yönelik saldırısı YPG/YPJ güçleri tarfından püskürtüldü.

El-Nusra ve Ehrar El-Şam çetelerinin akşama doğru saat 16:40 dolaylarında Efrîn’in Şêrawa ilçesine bağlı Basofan köyüne ağır silahlarla saldırdığı öğrenildi. Köyün güney batısındaki Seman kalesinden ağır silahlarla saldıran çetelere YPG/YPJ güçleri anında karşılık verdi. Bunun üzerinde saatlerce süren çatışmalarda tespit edilebilen 2 çete öldürürken bazı çete üyeleri de yaralandı.

Yer yer kısa süreli çatışmalar ardından bölgede şuan itibariyle sessizliğin hakim oldoğu belirtildi. [...]

ADANA (DİHA) - Adana'da bu sabah polis karakoluna yapılan saldırıyla ilgili 2 kişi, gözaltına alındı.

Adana merkez Seyhan ilçesine bağlı Denizli Mahallesi İsmetpaşa Caddesi üzerinde bulunan Denizli Şehit Özer Özkaya Polis Karakolu'na bu sabah saatlerinde yapılan silahlı saldırı ve bombalı araçla saldırı girişimiyle ilgili 2 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

İsimleri öğrenilemeyen 2 kişi, Adana Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+ jinha diha anf