Oramar’a top saldırısı

2013-04-10 12:10:11
Yazdir

Gerilla ateşkes pozisyonunda olmasına rağmen Türk ordusu saldırılarını sürdürüyor.  Oramar bölgesine havan ve obüs atışları yapıldığı bildirildi.

Saldırıya ilişkin bir açıklama yapan HPG Basın-İrtibat Merkezi, "9 Nisan günü 16.00 ile 17.00 saatleri arasında Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Oramar mıntıkasında bulunan Şehit Gafur alanına yönelik işgalci TC ordusu tarafından obüs ve havan toplarıyla bir bombardıman düzenlenmiştir" dedi.

 
AKP zihniyetinin Kuzey Afrika’daki temsilcilerinden Adalet ve Kalkınma Partisi (PJD)’nin iktidarda olduğu Fas’ta çocuk evlilikleri de giderek artıyor. Sadece geçtiğimiz yıl 35 bin kız çocuğunun evlendirildiğinin tahmin edildiği ülkede çocuk evlilikleri 9 yılda yüzde 91 arttı.

Fas’ta çocuk evlilikleri üzerine yapılan araştırma Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), Ulusal İnsan Hakları Konseyi (CNDH) ve çocuk hakları derneği Amane tarafından ortaklaşa gerçekleştirildi. Araştırmanın sonuçlarına göre, 33 milyon nüfuslu ülkede sadece 2013 yılında 18 yaşın altındaki 35 bin 152 kız çocuğu evlendirildi. [...]

ŞIRNAK (DİHA) - Silopi'de A. Kadir Çakmak'ın polisler tarafından katledilmesini protesto etmek ve Urmiye Cezaevi'ndeki açlık grevi eylemine destek vermek amacıyla İpekyolu'nu trafiğe kapatan gençler, polisle çatıştı.

Şırnak'ın Silopi ilçesinde bir araya gelen gençler, Diyarbakır'da A. [...]

URFA (DİHA) - Urfa'nın Birecik ilçesinde bir eve yapılan baskında 6 genç gözaltına alındı.

Urfa'nın Birecik ilçesinde polis bir eve baskın yaptı. Baskında Ömer Faruk Yaprak, Ahmet Latif Kan, Salih Karayılan, İbrahim Halil Yavuz, Ferhat Aslan ve Remziye Karadağ adlı gençler gözaltına alındı. Birecik Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen gençlerin "Patlayıcı madde bulundurdukları" iddiasıyla gözaltına alındıkları öğrenildi. [...]

En Son Videolar
Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+