Oramar’a top saldırısı

2013-04-10 12:10:11
Yazdir

Gerilla ateşkes pozisyonunda olmasına rağmen Türk ordusu saldırılarını sürdürüyor.  Oramar bölgesine havan ve obüs atışları yapıldığı bildirildi.

Saldırıya ilişkin bir açıklama yapan HPG Basın-İrtibat Merkezi, "9 Nisan günü 16.00 ile 17.00 saatleri arasında Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Oramar mıntıkasında bulunan Şehit Gafur alanına yönelik işgalci TC ordusu tarafından obüs ve havan toplarıyla bir bombardıman düzenlenmiştir" dedi.

 

Avrupa Birliği’ndeki (AB) işsizlik oranının son 7 yılın en düşük seviyesine gerilediği duyuruldu.

Avrupa İstatistik Kurumu (Eurostat) tarafından yayınlanan verilere göre, Mart ayı itibariyle isşizlik oranı 0,1 puan düşüşle yüzde 8,8 oldu. Böylelikle işsizlik oranı Nisan 2009’dan bu yanaki en düşük seviyesine indi.

19 ülkenin üyesi olduğu Euro Bölgesi’ndeki işsizlik oranı ise 0,2 puanlık düşüşle yüzde 10,2 olurken, Ağustos 2011’deki seviyeye geriledi.

AB genelinde toplam işsiz sayısı 250 bin gerileyerek 21 milyon 419 bin, Euro Bölgesi’nde ise 226 bin azalarak 16 milyon 437 bin olarak gerçekleşti. [...]

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı'nda Taksim'e çıkmak isteyenlere polis saldırarak gözaltına aldı. 1 Mayıs gözaltılarına ilişkin kurulan 1 Mayıs Hukuk tarafından açıklanan verilere göre, İstanbul'da "yasaklı" Taksim'e çıkmak isteyen 52 kişi gözaltına alındı.

 Bu arada Mecidiyeköy'den Taksim'e gitmeye çalışan ismi öğrenilemeyen Alınteri okuru, gözüne isabet eden gaz kapsülü sonucunda yaralandı. 

Talimhane Caddesi üzerinden Mücadele Birliği, BDSP, SODAP, Dev-Tekstil, basın açıklaması yapmak istediler. Basın açıklamasına izin vermeyen polis gaz sıkarak saldırdı. [...]

TV'de Ne var?
En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2016 [email protected]
Google+ jinha diha anf