Oramar’a top saldırısı

2013-04-10 12:10:11
Yazdir

Gerilla ateşkes pozisyonunda olmasına rağmen Türk ordusu saldırılarını sürdürüyor.  Oramar bölgesine havan ve obüs atışları yapıldığı bildirildi.

Saldırıya ilişkin bir açıklama yapan HPG Basın-İrtibat Merkezi, "9 Nisan günü 16.00 ile 17.00 saatleri arasında Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Oramar mıntıkasında bulunan Şehit Gafur alanına yönelik işgalci TC ordusu tarafından obüs ve havan toplarıyla bir bombardıman düzenlenmiştir" dedi.

 

Fransa’nın Rennes ve Almanya’nın Mainz kentlerinde IŞİD çetelerinin Şengal’e saldırısı ve katliamını protesto etmek ve Avrupalı kamuoyunu bilgilendirmek için çadır eylemleri yapılıyor.

RENNES

Fransa’nın Rennes kentinde, IŞİD’in Şengal’e saldırısı ve gerçekleştirdiği katliama ilişkin bilgilendirme standı açıldı.

Rennes’deki Kürt Kadın Hareketi’nin organize ettiği stand belediye binası önünde açıldı. [...]

İSTANBUL (DİHA) - DBP Ataşehir Gençlik Meclisi tarafından, Ferhatpaşa Mahallesi'nde uyuşturucu, fuhuş ve yozlaşmaya karşı kurulan çadır, sabah saatlerinde yapılan baskınla kaldırıldı.

DBP Ataşehir Gençlik Meclisi tarafından, Ferhatpaşa Mahallesi'nde uyuşturucu, fuhuş ve yozlaşmaya karşı kurulan çadır, sabah saatlerinde yapılan operasyonla toplatıldı. Çok sayıda çevik kuvvet polisinin katıldığı operasyonda, çadırda kalan Naci Kol ile Murat Arslan isimli iki yurttaş da gözaltına alınarak Ataşehir Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. [...]

İSTANBUL(DİHA) - Derince Limanı'nın işletme hakkının, ihalede en yüksek teklifi veren Safi Katı Yakıt Sanayi ve Ticaret AŞ'ye verilmesini onaylayan ÖYK, kararı resmi gazeteden duyurdu.

Derince Limanı'nın işletme hakkının, ihalede en yüksek teklifi veren Safi Katı Yakıt Sanayi ve Ticaret AŞ'ye verilmesini onaylayan Özelleştirme
Yüksek Kurulu (ÖYK), kararı resmi gazeteden duyurdu.Derince Limanı'nın işletme hakkı, 543 milyon dolar ile en yüksek teklifi veren Safi Katı Yakıt Sanayi ve Ticaret AŞ'ye verildi. [...]

16. yüzyıldan itibaren yolu Kürdistan’a düşen seyyahlar ve araştırmacılar en çok Êzîdîlere merak sardı. Arabistan çölü ve Kürdistan dağları arasında sıkışıp kalan bu küçük inanç grubunun sırrını çözmek ise hiç de kolay değildi. Şüphesiz Êzîdîlere ilişkin tarihi belgeler, seyyahların gezi notları ve tarihçilerin not defterleri 72 fermanın izleriyle dolu.

“Köyün yakınından geçen derede kadınlar yıkanıyor. Ertesi günkü festival için hazırlanıyorlar. [...]

200 milyon nüfusu ve her geçen yıl büyüyen ekonomisiyle dikkat çeken Brezilya’da su kıtlığı giderek artıyor. Ülkenin en büyük eyaleti São Paulo’da yaşanan su sıkıntısı nedeniyle Brezilya’nın orta vadede başta tarım olmak üzere birçok sektörde ciddi sıkıntılar yaşayacağı ve kentlerin susuz kalacağı uyarısı yapılıyor.

São Paulo 43 milyonu aşkın nüfusu ile Brezilya’nın en büyük eyaleti ve ülkenin Gayri Safi Milli Hasılası’nın üçte birinden fazlasına sahip. São Paulo’daki su miktarının son aylarda giderek azalması nedeniyle hükümet halkın su tüketimini düşürmesine yönelik uyarılarda bulunuyor. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+