Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş Hatay'da konuştu - Video

Dr. Abdülkerim Ömer: Haseke şehri şu an tamamiyle YPG güçlerinin elindedir - Video

YPG Haseke'yi tamamen kontrolüne aldı, kutlamalar başladı - Video

YPG "Hemleya Berxwedana Şehîdên Kobanê" Rojavayê Kobanê de berdewam dike - Video


Oramar’a top saldırısı

2013-04-10 12:10:11
Yazdir

Gerilla ateşkes pozisyonunda olmasına rağmen Türk ordusu saldırılarını sürdürüyor.  Oramar bölgesine havan ve obüs atışları yapıldığı bildirildi.

Saldırıya ilişkin bir açıklama yapan HPG Basın-İrtibat Merkezi, "9 Nisan günü 16.00 ile 17.00 saatleri arasında Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Oramar mıntıkasında bulunan Şehit Gafur alanına yönelik işgalci TC ordusu tarafından obüs ve havan toplarıyla bir bombardıman düzenlenmiştir" dedi.

 

IŞİD çeteleri tarafından Hesekê’ye yönelik düzenlenen havan saldırısında 1 sivil yaşamını yitirirken 1 kişi yaralandı.

Edinilen bilgilere göre, saldırı bu sabah saat 09.00 sularında Hesekê’nin doğusundaki El Neşwa mahallesinde meydana geldi.

IŞİD tarafından Qebir  El-Amir köyünden atılan 8 havan topunun isabet alması sonucu bir sivil hayatını kaybederken bir sivil de yaralandı.

Saldırı sonucu Şehid Xizir Okulu’nda maddi hasar meydana geldi.

3 AJAN GÖZALTINA ALINDI

Bu arada, YPG, kentte IŞİD çetelerine ajanlık yaptıkları belirtilen 3 kişinin gözaltına alındığını bildirdi. [...]

İSTANBUL (DİHA) - İstanbul'un Esenler İlçesine bağlı Nine Hatun Mahallesi'nde oturan Celal Yiğit, henüz belirlenemeyen kişiler tarafından evinden alınarak götürüldüğü yerde öldürüldü. Olayın polise bildirilmesine rağmen polis, olay yeri incelemesi ancak saatler sonra geldi.

İstanbul'un Esenler İlçesine bağlı Nine Hatun Mahallesi'nde oturan Celal Yiğit (50) adlı yurttaş, dün gece saat 22.00 sıralarında evinden alınarak Genç Osman Mahallesi'ne götürüldü. Nine Hatun Mahallesi'nde fırın işleten Yiğit'i telefonla arayan kişi ya da kişiler aşağı inmesini istedi. Ardından Genç Osman Mahallesi'ne götürülen Yiğit, burada kişi ya da kişiler tarafından silahla vurularak öldürüldü. [...]

Kürt kadınlarının çatı örgütü YJA, tüm kadınlara Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy kullanma çağrısı yaparak, "10 Ağustos’ta despotizme ve sömürüye dur demek ve özgürlüğün ve demokrasinin yolunu açmak için, kadın katliamlarının bir daha yaşanmaması için kimliklerin, inançların, gençlerin ve kadınların partisi HDP adayı Selahattin Demirtaş’a oy vermeye çağırıyoruz” dedi.

YJA Koordinasyonu, Avrupa’da oy kullanma işlemi başlayan Türkiye’de ise 10 Ağustos’ta birinci turu yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili yazılı açıklamada bulundu. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+