Kayseri’de Newroz sonrası ülkücü faşistlerden saldırı

2013-03-24 18:00:08
Yazdir

Kayseri'de Halkların Demokrati Kongresi'nin düzenlediği Newroz kutlaması sonrası, ülkücü faşistler halka saldırdı. Saldırı sonucu çok sayıda kişi yaralandı, 2 kişi hastaneye kaldırıldı.

Kayseri'de Halkların Demokrati Kongresi'nin çağrısıyla Newroz kutlandı.

Battalgazi Mahallesi Cuma pazarı meydanında toplanan yaklaşık 300 kişi, Newroz ateşini yaktı. Emekçiler, Hozan Beşir'in ezgileri eşliğinde halay çekti.

Bir süre sonra TEDAŞ'ın alana verilen elektiriği kesmesi nedeniyle sanatçılar sahne alamadı. Bir süre daha halay çeken grup alandan dağıldı.

Kutlamalar sırasında provakasyon yaratmaya çalışan ülkücüler, Newroz çıkışında taşlar ve sopalarla kitleye saldırdı.

Çok sayıda katılımcı darp edildi, bir üniversite öğrencisi hastaneye kaldırıldı. Kutlamaya katılan bir kişinin de Kayseri merkezde darp edildiği öğrenildi. Saldırıya mağruz kalan kişi hastaneye kaldırıldı.

AKP'nin 1.Olağanüstü Büyük Kongresi'nde konuşan Genel Başkan Adayı Ahmet Davutoğlu, çözüm sürecinde "başarıya ulaşana kadar" çalışacaklarını söyledi.

AKP kongresine partililere hitap eden AKP Genel Başkan Adayı Ahmet Davutoğlu, AKP'nin "konjonktürel siyasi şartlarda ortaya çıkmış bir siyasi parti" ve "dönemsel bir parti" olmadığını savunarak,  bu partinin milletin "ta kendisi" olduğunu iddia etti. [...]

Kerkük’te silahlı saldırıya uğrayan Arap Ellıheyip aşireti lideri Kerim Avvad ve 2i koruması öldü.

Edinilen bilgiye göre, Arap Ellıhepip aşiret lideri Kerim Avvad ve 2 koruması Kerkük’ün Aden semtinde aracıyla seyir halindeyken silahlı saldırıya uğradı. Çok sayıda kurşunun isabet ettiği araçtaki Avvad ve 2 koruması olay yerinde hayatını kaybetti.
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

Irak ordusunun çekildiği 12 Haziran'dan bu yana peşmerge güçlerinin kontrolünde bulunan Kerkük'te günlük olarak çoğu Sunni radikal dinci gruplar tarafından saldırılar düzenleniyor. [...]

Paris'te bir yıl yedi ayı aşkın bir süre önce üç Kürt kadın devrimcinin hayatını kaybettiği katliamın aydınlatılması ve faillerinin yargılanması için her hafta Çarşamba günü yapılan eylemler devam ediyor.

Avusturya'nın başkenti Viyana'da yapılan Çarşamba eyleminde PKK kurucularından Sakine Cansız, KNK Paris Temsilcisi Fidan Doğan ve gençlik hareketi üyesi Leyla Şaylemez'in fotoğrafları taşındı. [...]

İZMİR (DİHA) - Bornova'da 33 yolcusu ile, Bodrum-İstanbul seferini yapan yolcu otobüsü şarampole devrildi. Hafif yalanan 2 yolcu ayakta tedavi edildi.


İzmir'in Bornova İlçesi'nde 33 yolcusu ile, Bodrum-İstanbul seferini yapan Kamuran Kilercioğlu yönetimindeki 14 AL 021 plakalı yolcu otobüsü henüz belirlenemeyen nedenle kontrolden çıkıp şarampole devrildi. İzmir - Manisa Karayolu'nun 6. kilometresinde meydana gelen kazada şans eseri ölen olmadı. Hafif yaralanan iki yolcu ayakta tedavi edildi. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+