Kayseri’de Newroz sonrası ülkücü faşistlerden saldırı

2013-03-24 18:00:08
Yazdir

Kayseri'de Halkların Demokrati Kongresi'nin düzenlediği Newroz kutlaması sonrası, ülkücü faşistler halka saldırdı. Saldırı sonucu çok sayıda kişi yaralandı, 2 kişi hastaneye kaldırıldı.

Kayseri'de Halkların Demokrati Kongresi'nin çağrısıyla Newroz kutlandı.

Battalgazi Mahallesi Cuma pazarı meydanında toplanan yaklaşık 300 kişi, Newroz ateşini yaktı. Emekçiler, Hozan Beşir'in ezgileri eşliğinde halay çekti.

Bir süre sonra TEDAŞ'ın alana verilen elektiriği kesmesi nedeniyle sanatçılar sahne alamadı. Bir süre daha halay çeken grup alandan dağıldı.

Kutlamalar sırasında provakasyon yaratmaya çalışan ülkücüler, Newroz çıkışında taşlar ve sopalarla kitleye saldırdı.

Çok sayıda katılımcı darp edildi, bir üniversite öğrencisi hastaneye kaldırıldı. Kutlamaya katılan bir kişinin de Kayseri merkezde darp edildiği öğrenildi. Saldırıya mağruz kalan kişi hastaneye kaldırıldı.

Kobanê'de DAİŞ adım adım geriletilmeye devam ederken, sınır hattı ve Suruç tarafına geçen aileler de Kobanê'ye dönmeye başladı. Suruç'tan çocuklarıyla birlikte Kobanê'ye dönen ve bir oğlu cephede DAİŞ çetelerine karşı savaşan Yazê adlı kadın,"Kobanê'nin durumu iyi olsun başka bir şey istemiyoruz. Türkiye'ye gittiğimde kalacak yer bulamadım. Sokaklarda kalıyordum. Ondan sonra çocuklarımla birlikte kendimi sınıra vurarak, bu tarafa geldim. Öleceksem de burada, Kobanê'mde öleyim. [...]

EVRİM KEPENEK

İZMİR (DİHA)
- Buca Belediyesi, kaçak olduğu iddiası ile Mustafa Kemal Mahallesi'ndeki 8 evi yıktı, 8 aile sokakta yaşıyor. Belediyenin iddia ettiğinin aksine tapuları da bulunan mahalleli evlerini yeniden yapacaklarını ve olayı hukuki boyuta taşıyacaklarını ifade ediyor.

İzmir'in Buca ilçesine bağlı Mustafa Kemal Mahallesi'nde 8 ev Buca Belediyesi tarafından 7 Kasım 2014 günü yıkıldı. [...]

İsveç’in Avrupa Birliği üyesi ülkeler içinde Türkiye’nin AB üyeliğini savunan ülkeler arasında başı çekmekle biliniyor.  Irkçı ve yabancı parti ‘İsveç Demokratlar’nın dışında tüm partiler, özellikle de geçmiş hükümetin ortağı Muhafazakar Parti, Halk  Partisi, Merkez Partisi ve Hıristiyan Demokratlar Türkiye’nin AB üyeliğine alınması için özel bir çaba gösterdiler.

Ancak Türkiye’deki son gelişmelerden sonra bu partilerden bazılarının Türkiye’ye yaklaşımlarında belirgin bir değişiklik olduğu gözleniyor. [...]

Video

Reklam
Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+