Kayseri’de Newroz sonrası ülkücü faşistlerden saldırı

2013-03-24 18:00:08
Yazdir

Kayseri'de Halkların Demokrati Kongresi'nin düzenlediği Newroz kutlaması sonrası, ülkücü faşistler halka saldırdı. Saldırı sonucu çok sayıda kişi yaralandı, 2 kişi hastaneye kaldırıldı.

Kayseri'de Halkların Demokrati Kongresi'nin çağrısıyla Newroz kutlandı.

Battalgazi Mahallesi Cuma pazarı meydanında toplanan yaklaşık 300 kişi, Newroz ateşini yaktı. Emekçiler, Hozan Beşir'in ezgileri eşliğinde halay çekti.

Bir süre sonra TEDAŞ'ın alana verilen elektiriği kesmesi nedeniyle sanatçılar sahne alamadı. Bir süre daha halay çeken grup alandan dağıldı.

Kutlamalar sırasında provakasyon yaratmaya çalışan ülkücüler, Newroz çıkışında taşlar ve sopalarla kitleye saldırdı.

Çok sayıda katılımcı darp edildi, bir üniversite öğrencisi hastaneye kaldırıldı. Kutlamaya katılan bir kişinin de Kayseri merkezde darp edildiği öğrenildi. Saldırıya mağruz kalan kişi hastaneye kaldırıldı.
Dünya Kadın Yürüyüşü (DKY) 4. Eylem Yılı etkinliklerinin startı Rojava kadın devrimini selamlamak amacıyla Mardin’in Nusaybin ilçesinde verildi.
Küresel feminist eylem ağı, DKY 4. Eylem Yılı etkinliklerinin startını Rojava kadın devrimine atfen Kürdistan'da verdi. [...]

Mars’ta su ve hayatın varlığına ilişkin araştırmalar her geçen gün daha da artarken, kırmızı gezegenin bir dönemler Atlantik’ten daha büyük miktarda su olduğu ortaya çıktı. Gezegenin beşte birinin sularla kaplı iken, zamanla bu suların yüzde 87’si uzay boşluklarında kayboldu.

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi’nin (NASA) bağlı bilim insanlarınca yapılan araştırmanın sonuçları Science dergisinde yayınlandı. Araştırmaya göre, bir dönemler Mars gezegenini tümüyle kaplayacak şekilde ve ortalama 137 metre derinliğe ulaşacak kadar su bulunuyordu. [...]

Kobanê kırsalındaki operasyonlarda yaşamını yitiren YPJ savaşçısı Koçerê Akay (Hêvî Jiyan) ve Elif İlbaş’ın (Silav Faraşin) cenazeleri Urfa’ya getirildi.

YPG/YPJ savaşçılarının DAİŞ çetelerine yönelik operasyonunda yaşamını yitiren YPJ savaşçıları Koçerê Akay (Hêvî Jiyan) ve Elif İlbaş’ın (Silav Faraşin) cenazeleri, aileleri ve MEYADER yöneticileri tarafından Mürşitpınar Sınır Kapısı'nda Kanton yetkililerinden teslim alındı. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+