Kayseri’de Newroz sonrası ülkücü faşistlerden saldırı

2013-03-24 18:00:08
Yazdir

Kayseri'de Halkların Demokrati Kongresi'nin düzenlediği Newroz kutlaması sonrası, ülkücü faşistler halka saldırdı. Saldırı sonucu çok sayıda kişi yaralandı, 2 kişi hastaneye kaldırıldı.

Kayseri'de Halkların Demokrati Kongresi'nin çağrısıyla Newroz kutlandı.

Battalgazi Mahallesi Cuma pazarı meydanında toplanan yaklaşık 300 kişi, Newroz ateşini yaktı. Emekçiler, Hozan Beşir'in ezgileri eşliğinde halay çekti.

Bir süre sonra TEDAŞ'ın alana verilen elektiriği kesmesi nedeniyle sanatçılar sahne alamadı. Bir süre daha halay çeken grup alandan dağıldı.

Kutlamalar sırasında provakasyon yaratmaya çalışan ülkücüler, Newroz çıkışında taşlar ve sopalarla kitleye saldırdı.

Çok sayıda katılımcı darp edildi, bir üniversite öğrencisi hastaneye kaldırıldı. Kutlamaya katılan bir kişinin de Kayseri merkezde darp edildiği öğrenildi. Saldırıya mağruz kalan kişi hastaneye kaldırıldı.

Güney Kürdistan Parlamento Başkanı Dr. Yusıf Mıhemed PKK’nin 36. kuruluş yıl dönümünü bir mesajla kutladı. Mihemmed, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın özgürlüğünün önemine dikkat çekti Güney Kürdistan Parlamento Başkanının mesajı,  KCK yürütme konseyi eşbaşkanlığına hitaben yayınlandı.

Parlamento Başkanı Dr. Yusıf Mıhemed tarafından yayınlanan mesaj kutlama mesajı ilk olması sebebi ile de önem taşıyor. Dr. Yusıf Mıhemed, Türkiye ile PKK arasında başlatılan barış sürecinin başarıyla sonuçlanması ile Kürt halkı meşru haklarına kavuşmasını dileyerek, yapılacak kutlamalarda Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın halkla beraber kutlamalarda olmasını umut ettiğini belirtti. [...]

HAKKARİ (DİHA) - Yüksekova'da dün gece saatlerinde avukatlık bürosundan çıkarken kendilerini durduran polislerce yere yatılarak darp edilen Hakkari Barosu'na bağlı Fırat İke ve Uğur Yaşar isimli avukatlarla Gazeteci Yılmaz Gözyan, hukuksuz bir şekilde gözaltına alındı. Polislerin darp raporu verilmemesi için doktorlara baskı yaptığı olay, Hakkari Barosu tarafından kınandı.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde gece 00. [...]

Erciş’te  iki kadın siyasetçinin polisler tarafından gözaltına alınarak ince aramaya tabi tutulması protesto edildi.

Van’da seçilmişler Adliye binası önünde bir araya gelerek, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü etkinlikleri nedeniyle Van’a geldikleri sırada gözaltına alınarak ince aramadan geçirilen ve onur kırıcı muameleye maruz kalan iki kadın siyasetçiye destek vermek ve polisin bu tutumunu protesto etmek amacıyla Adliye binası önünde basın açıklaması yapıldı. [...]

İBRAHİM ASLAN / ERSİN ÇAKSU

KOBANÊ (DİHA) - "Kobanê neden düşmedi?" sorusunun en somut örneği; Ehmed, Mehmûd ve Brahim kardeşlerin öyküsü. "Yoksul ama yurtseverlik duyguları güçlü" Berkel ailesinden 3 kardeş, bir yıl içerisinde kardeşlerinin cephede yaşamını yitirdiği, YPG yetkililerine söylemeyerek direnişe katıldı ve yaşamlarını yitirdi. [...]

MERSİN (DİHA) - Mersin'in Akdeniz ilçesinde yolcu treni ile servis minibüsünün hemzemin geçitte çarpışması sonucu 12 kişi ölümü ile sonuçlanan kazaya ilişkin açılan davanın ikinci duruşması Mersin 1. Ağır Ceza mahkemesinde görüldü.

Mersin'in Akdeniz ilçesinde 20 Mart tarihinde yolcu treni ile servis minibüsünün hemzemin geçitte çarpışması sonucu 12 kişi ölümü, 3 kişinin ise yaralanması ile sonuçlanan tiren kazasına ilişkin bariyer bekçisi Erhan Kılıç ile minibüs şoförü Fahri Kaya hakkında açılan davanın 2. duruşması Mersin 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşmada, tutuklu yargılanan Erhan Kılıç ve Fahri Kaya ile ölen işçilerin aileleri hazır bulundu. [...]

Manisa, Balıkesir ve Aydın'da PKK'nin 36. kuruluş yıl dönümü kutlaması yapıldı. Havai fişek gösterisinin yapıldığı gecede, sinevizyon izlenip pasta kesildi.

SARUHANLI

Kurtuluş Mahallesi, DBP ilçe binası önünde bir araya gelen yüzlerce kişi, PKK'nin 36. kuruluş yıl dönümünü kutladı. [...]

En Son Videolar
Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+