Kayseri’de Newroz sonrası ülkücü faşistlerden saldırı

2013-03-24 18:00:08
Yazdir

Kayseri'de Halkların Demokrati Kongresi'nin düzenlediği Newroz kutlaması sonrası, ülkücü faşistler halka saldırdı. Saldırı sonucu çok sayıda kişi yaralandı, 2 kişi hastaneye kaldırıldı.

Kayseri'de Halkların Demokrati Kongresi'nin çağrısıyla Newroz kutlandı.

Battalgazi Mahallesi Cuma pazarı meydanında toplanan yaklaşık 300 kişi, Newroz ateşini yaktı. Emekçiler, Hozan Beşir'in ezgileri eşliğinde halay çekti.

Bir süre sonra TEDAŞ'ın alana verilen elektiriği kesmesi nedeniyle sanatçılar sahne alamadı. Bir süre daha halay çeken grup alandan dağıldı.

Kutlamalar sırasında provakasyon yaratmaya çalışan ülkücüler, Newroz çıkışında taşlar ve sopalarla kitleye saldırdı.

Çok sayıda katılımcı darp edildi, bir üniversite öğrencisi hastaneye kaldırıldı. Kutlamaya katılan bir kişinin de Kayseri merkezde darp edildiği öğrenildi. Saldırıya mağruz kalan kişi hastaneye kaldırıldı.
Kürt Halk Önderi Öcalan ile diğer siyasi tutsakların özgürlüğü talebiyle Avrupa Konseyi önündeki ‘Özgürlük Nöbeti’ soğuk hava şartlarına rağmen aralıksız devam ediyor. Kobanê zaferi dolayısıyla eylemdeki coşku da artmış durumda.
Fransa’nın Strasbourg kentinde Öcalan’a Özgürlük İnisiyatifi tarafıgndan, "Öcalan’a özgürlük, Kürt halkına siyasi statü" talebiyle Avrupa Konseyi (AK) önünde 25 Haziran 2012 tarihinde başlayan nöbet eylemi 948 gündür kesintisiz devam ediyor. [...]

Kobanê kent merkezinin YPG ve YPJ güçleri tarafından özgürleştirilmesinin ardından dün büyük şölenin yapıldığı sınır hattındaki direniş köyleri 136'ncı gününde hem zaferi hem de zaferin mimarı YPG/YPJ savaşçılarını insan zinciri eylemiyle selamladı.

DAİŞ çetelerinin saldırılarına karşı YPG/YPJ savaşçılarının 134 gün sürdürdükleri tarihi direnişle Kobanê kent merkezini özgürleştirmesi bir çok merkezde kutlanmaya devam ederken sınır hattında da Mehser ve Miseynter köylerinde direniş nöbeti eylemi devam ediyor. Kobanê direnişinin 136'ıncı gününde yüzlerce kişi bir kez da gelenekselleşen insan zinciri eyleminin düzenlendiği Mehser ve Mısaynter köylerinde biraraya geldi. [...]

Dünyanın en büyük rulman üreticisi İsveç tekeli SKF’in yeni göreve başlayan Genel Müdürü Alrik Danielsson, şirketin yeniden yapılandırılacağını ve verimliliği artırmak için 1 500 memurun işine son vereceğini söyledi.

Danielsson, işten atma kararını şirketin 2014 yılı raporunun kamuoyuna açıklandığı basın toplantısında açıkladı. Şirketin 2014 yılının son çeyreğinde 1 293 milyon kron kar ettiği ve bu miktarın analizcilerin beklediği rakamın altında olduğu belirtiliyor.

1 500 memuru işten atarak yılda 1,2 milyar kron tassarruf etmeyi planlayan SKF’nin 19 ülkede 100 civarında fabrikası bulunuyor. [...]

ADANA (DİHA) - Adana'da, Cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan'a Facebook hesabından hakaret ettiği iddiası ile 2 yıla kadar ceza istemi ile yerel gazete çalışanı Mine Bekiroğlu'na dava açıldı.

Adana'da yerel bir gazetede çalışan Mine Bekiroğlu hakkında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a Başbakanlığı döneminde sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta hakeret ettiği iddiasıyla 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. 15 Şubat 2014 tarihinde Adana Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı polisler tarafından gözaltına alınan ve bilgisayarı incelemeye alınan Bekiroğlu, sorgusunun ardından serbest bırakılmıştı. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+