Kayseri’de Newroz sonrası ülkücü faşistlerden saldırı

2013-03-24 18:00:08
Yazdir

Kayseri'de Halkların Demokrati Kongresi'nin düzenlediği Newroz kutlaması sonrası, ülkücü faşistler halka saldırdı. Saldırı sonucu çok sayıda kişi yaralandı, 2 kişi hastaneye kaldırıldı.

Kayseri'de Halkların Demokrati Kongresi'nin çağrısıyla Newroz kutlandı.

Battalgazi Mahallesi Cuma pazarı meydanında toplanan yaklaşık 300 kişi, Newroz ateşini yaktı. Emekçiler, Hozan Beşir'in ezgileri eşliğinde halay çekti.

Bir süre sonra TEDAŞ'ın alana verilen elektiriği kesmesi nedeniyle sanatçılar sahne alamadı. Bir süre daha halay çeken grup alandan dağıldı.

Kutlamalar sırasında provakasyon yaratmaya çalışan ülkücüler, Newroz çıkışında taşlar ve sopalarla kitleye saldırdı.

Çok sayıda katılımcı darp edildi, bir üniversite öğrencisi hastaneye kaldırıldı. Kutlamaya katılan bir kişinin de Kayseri merkezde darp edildiği öğrenildi. Saldırıya mağruz kalan kişi hastaneye kaldırıldı.

BİTLİS (DİHA) - Merkez üssü Bitlis'in Ahlat ilçesine bağlı Güzelsu olan 4.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. [...]

Rusya, Doğu Ukrayna’nın Rusça konuşan ve Özel Statü ilan eden bölgelerin parlamento seçimlerini tanıma sinyalleri veriyor.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamada, “Milislerin Donbass’ta 2 Kasım tarihinde seçim yapılması ile ilgili yaklaşımı meşrudur ve Minsk mutabakatlarında kaydedilen geçici hususlara uygundur” denildi. [...]

IĞDIR (DİHA) - Iğdır'da düzenlenen ev baskınlarında gözaltına alınan 5 yurttaştan K.D. tutuklandı.

Iğdır'da önceki gece geç saatlerde merkeze bağlı Özgür, Karaağaç Mahalleleri ile Halfeli beldesinde özel harekat timlerinin de katılımıyla düzenlenen eş zamanlı baskınlarda gözaltına alınan 5 kişiden 2'si Iğdır Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerin ardından serbest bırakıldı. 3 yurttaş ise Iğdır Adliyesi'nde savcılığa çıkarıldı. Savcılık işlemlerinin ardından 2 yurttaş serbest bırakılırken, K.D. ise tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkemenin tutuklanmasına karar verdiği K.D. Iğdır Kapalı Cezaevi'ne gönderildi. [...]

Sabah saatlerinde Kobanê’ye geçen 10 kişilik peşmerge heyeti buradaki görüşmelerin ardından tekrardan Suruç’a döndü.

Kobanê’ye dönük IŞİD çetecilerinin saldırılarına karşı YPG ve YPJ’nin tarihi direnişinin 45’inci gününde direnişe destek olmak için Kobanê’ye geçen 10 kişilik peşmerge grubu tekrar Suruç’a döndü. Sabah saatlerinde bekletildikleri Çukobirlik Tesisleri’nden Mürşitpınar Sınır Kapısı’na giden buradan Kobanê’ye geçen peşmerge heyeti gün içerisinde Kobanê’de YPG ve YPJ komutanlarıyla bir araya geldi. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+