Kayseri’de Newroz sonrası ülkücü faşistlerden saldırı

2013-03-24 18:00:08
Yazdir

Kayseri'de Halkların Demokrati Kongresi'nin düzenlediği Newroz kutlaması sonrası, ülkücü faşistler halka saldırdı. Saldırı sonucu çok sayıda kişi yaralandı, 2 kişi hastaneye kaldırıldı.

Kayseri'de Halkların Demokrati Kongresi'nin çağrısıyla Newroz kutlandı.

Battalgazi Mahallesi Cuma pazarı meydanında toplanan yaklaşık 300 kişi, Newroz ateşini yaktı. Emekçiler, Hozan Beşir'in ezgileri eşliğinde halay çekti.

Bir süre sonra TEDAŞ'ın alana verilen elektiriği kesmesi nedeniyle sanatçılar sahne alamadı. Bir süre daha halay çeken grup alandan dağıldı.

Kutlamalar sırasında provakasyon yaratmaya çalışan ülkücüler, Newroz çıkışında taşlar ve sopalarla kitleye saldırdı.

Çok sayıda katılımcı darp edildi, bir üniversite öğrencisi hastaneye kaldırıldı. Kutlamaya katılan bir kişinin de Kayseri merkezde darp edildiği öğrenildi. Saldırıya mağruz kalan kişi hastaneye kaldırıldı.
Viranşehir Barış Anneleri İnisiyatifi, 29 gündür açlık grevinde olan 29 Kürt siyasetçiyi idamla tehdit eden İran devletini kınadı.

Viranşehir Barış Anneleri İnisiyatifi Doğu Kürdistan'ın Urmiye kentinde bulunan cezaevlerinde tutulan Kürt tutsakların, İran rejiminin anti demokratik uygulamalarına karşı başlattığı açlık grevine destek vermek, İran devletinin idam tehdidini kınamak için DBP ilçe binasında basın açıklaması yaptı. Açıklamaya HDP İlçe Eş Başkanı Ayşe Sürücü de katıldı.

Basın metnini okuyan Emriye Ektiren, İran’ın sözde Müslüman olduğunu, fakat yaptıklarının vahşet olduğunu söyledi. Ektiren, “Tüm insanlık, İran’a ve Urmiye’ye gitsinler. [...]

DTK, DBP ve belediye başkanları, DAİŞ çetelerinin saldırılarının ardından kutsal toprakları olan Şengal'den göç etmek zorunda kalan binlerce Êzidî'nin kaldığı Amed’deki çadır kentte kutsal bayramları olan Cejna Êzi, kutlamak için ziyaret etti.

Cejna Êzi’nin bu yıl buruk bir şekilde kutlanmaması için DTK, DBP ve Belediye Başkanları Amed’de Êzîdîlerin kaldığı kampları ziyaret etti. [...]

URFA (DİHA) - Maraş'ın Pazarcık ilçesine bağlı Ruviyan köyünden İngiltere'ye göç eden yurttaşlar, çadır kentlerde yaşayan Kobaneliler için topladıkları 27 bin TL'yi ilgililere teslim etti.

DAIŞ çetelerinin Kobanê'ye yönelik işgal saldırıları nedeniyle Suruç'a gelen ve çadır kentlerde yaşayan on binlerce kişiye yönelik her alanda destek sürüyor. Kürdistan, Türkiye ve Avrupa'nın birçok bölgesinden gönderilenler çadır kentlerdeki Kobanelilere ulaştırılıyor. Maraş'tan göç eden Ruviyan (Tilkiler) köylüleri tarafından İngiltere'nin başkenti Londra'da kurulan yardımlaşma derneği bünyesinde toplanan 27 bin TL, Rojava Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ne teslim edildi. [...]

En Son Videolar
Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 [email protected]

Bestanuce1.comon Google+