Kayseri’de Newroz sonrası ülkücü faşistlerden saldırı

2013-03-24 18:00:08
Yazdir

Kayseri'de Halkların Demokrati Kongresi'nin düzenlediği Newroz kutlaması sonrası, ülkücü faşistler halka saldırdı. Saldırı sonucu çok sayıda kişi yaralandı, 2 kişi hastaneye kaldırıldı.

Kayseri'de Halkların Demokrati Kongresi'nin çağrısıyla Newroz kutlandı.

Battalgazi Mahallesi Cuma pazarı meydanında toplanan yaklaşık 300 kişi, Newroz ateşini yaktı. Emekçiler, Hozan Beşir'in ezgileri eşliğinde halay çekti.

Bir süre sonra TEDAŞ'ın alana verilen elektiriği kesmesi nedeniyle sanatçılar sahne alamadı. Bir süre daha halay çeken grup alandan dağıldı.

Kutlamalar sırasında provakasyon yaratmaya çalışan ülkücüler, Newroz çıkışında taşlar ve sopalarla kitleye saldırdı.

Çok sayıda katılımcı darp edildi, bir üniversite öğrencisi hastaneye kaldırıldı. Kutlamaya katılan bir kişinin de Kayseri merkezde darp edildiği öğrenildi. Saldırıya mağruz kalan kişi hastaneye kaldırıldı.

Fransa'da HDP'lilerin Lorient ve Nantes kentlerindeki etkili seçim panellerinin ardından Rennes'de de yoğun katılımlı bir panel düzenlendi.

İstanbul Milletvekili Hüda Kaya'nın katılımıyla Rennes Demokratik Toplum Merkezinde düzenlenen panelde, HDP'nin Batı Fransa'da birinci parti olmayı hedeflediği ifade edildi. 

'SANDIKLARA GÖMEREK BÜYÜK CEVABI VERELİM'

Avrupa oylarının HDP açısından büyük önemde olduğunu belirten Kaya, Türk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve diktatöryal partisi AKP'nin rejimini gerileten tek partinin HDP olduğunu kaydetti. [...]

Fransa'da oy verme işleminin başlamasına iki gün kala seçim çalışmaları Paris ve çevresinde hızla devam ediyor. Seçim çalışmaları kapsamında, Fransa'da yaşayan seçmenlerin nasıl ve nerelerde oy kullanacağı yönünde teknik bilgilerin yer aldığı 11 bin adet mektup zarflara konularak ülke genelinde 11 bin ayrı adrese posta yoluyla gönderildi. 
Fransa Seçim Koordinasyonu Sözcüsü, bu çalışmayla Fransa genelinde yaklaşık 30 bin seçmene ulaşmayı hedeflediklerini belirtti. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+ jinha diha anf