Kayseri’de Newroz sonrası ülkücü faşistlerden saldırı

2013-03-24 18:00:08
Yazdir

Kayseri'de Halkların Demokrati Kongresi'nin düzenlediği Newroz kutlaması sonrası, ülkücü faşistler halka saldırdı. Saldırı sonucu çok sayıda kişi yaralandı, 2 kişi hastaneye kaldırıldı.

Kayseri'de Halkların Demokrati Kongresi'nin çağrısıyla Newroz kutlandı.

Battalgazi Mahallesi Cuma pazarı meydanında toplanan yaklaşık 300 kişi, Newroz ateşini yaktı. Emekçiler, Hozan Beşir'in ezgileri eşliğinde halay çekti.

Bir süre sonra TEDAŞ'ın alana verilen elektiriği kesmesi nedeniyle sanatçılar sahne alamadı. Bir süre daha halay çeken grup alandan dağıldı.

Kutlamalar sırasında provakasyon yaratmaya çalışan ülkücüler, Newroz çıkışında taşlar ve sopalarla kitleye saldırdı.

Çok sayıda katılımcı darp edildi, bir üniversite öğrencisi hastaneye kaldırıldı. Kutlamaya katılan bir kişinin de Kayseri merkezde darp edildiği öğrenildi. Saldırıya mağruz kalan kişi hastaneye kaldırıldı.

HATAY (DİHA ) Hatay'ın İskenderun Körfezi'nde 3.6 büyüklüğünde deprem oldu.

Hatay'ın İskenderun Körfezi'nde AFAD Deprem Dairesi Başkanlığı Deprem Bilgilendirme Servisi tarafından saat 06.15'te 3.6 büyüklüğünde depremin meydana geldiği belirtildi. Merkez üssü İskenderun Körfezi olarak saptanan deprem yerin 26.27 kilometre derinliğinde olduğu için hafif hissedilirken, herhangi bir hasara da neden olmadığı öğrenildi. [...]

Şengal’de İŞİD çetelerin saldırısı sonucu kaçarak dağlara sığınan Êzidi Kürtleri göç yollarında yakınlarını kaybetti. 7 yaşındaki Xazi de Şengal’den çıkan bin kişilik kafileden koparak kayboldu.

İŞİD çetelerinin Şengal’e yönelik saldırısından kaçarak Sincar dağlarına sığınan Êzidi Kürtler, göç yollarında yaşadıkları trajik olaylar ile karşı karşıya kaldıkları ortaya çıkıyor. [...]

83. İzmir Enternasyonel Fuarı için İzmir’e gelen Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası heyeti, Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. İlhan Karakoyun, Emniyet Müdürü Halis Böğürcü, Ticaret Borsası Başkanı Ebubekir Bal, DİSİAD Başkanı Burç Baysal, DOSİAD Yönetim kurulu Başkanı Aziz Özkılıç, OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Abdulkadir  Karavil, yazar Şeyhmus Diken ile birlikte İzmir Gazeteciler Cemiyeti, İzmir Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası ve İzmir Ticaret Borsası’nı ziyarette bulundu. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+