Kayseri’de Newroz sonrası ülkücü faşistlerden saldırı

2013-03-24 18:00:08
Yazdir

Kayseri'de Halkların Demokrati Kongresi'nin düzenlediği Newroz kutlaması sonrası, ülkücü faşistler halka saldırdı. Saldırı sonucu çok sayıda kişi yaralandı, 2 kişi hastaneye kaldırıldı.

Kayseri'de Halkların Demokrati Kongresi'nin çağrısıyla Newroz kutlandı.

Battalgazi Mahallesi Cuma pazarı meydanında toplanan yaklaşık 300 kişi, Newroz ateşini yaktı. Emekçiler, Hozan Beşir'in ezgileri eşliğinde halay çekti.

Bir süre sonra TEDAŞ'ın alana verilen elektiriği kesmesi nedeniyle sanatçılar sahne alamadı. Bir süre daha halay çeken grup alandan dağıldı.

Kutlamalar sırasında provakasyon yaratmaya çalışan ülkücüler, Newroz çıkışında taşlar ve sopalarla kitleye saldırdı.

Çok sayıda katılımcı darp edildi, bir üniversite öğrencisi hastaneye kaldırıldı. Kutlamaya katılan bir kişinin de Kayseri merkezde darp edildiği öğrenildi. Saldırıya mağruz kalan kişi hastaneye kaldırıldı.

ANKARA (DİHA) - Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, 24 Kasım'da Türk jetleri tarafından düşürülen Rus Su-24 uçağının paraşütle atlayan pilotu Oleg Peşkov'u öldürdüğü belirtilen Alparslan Çelik'in Türkiye'de elini kolunu sallaya sallaya dolaştığını belirterek, Türkiye'yi suçladı.

Rossiya 24 kanalına konuşan Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, düşürülen Rus Uçağı ve pilotlarının öldürülmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Karlov, "Adam televizyon kanallarına çıkıyor, gazetelere demeçler veriyor ve elini kolunu sallaya sallaya ortalıkta dolaşıyor. Ama Ankara bu MHP'liyi tutuklamak için hiçbir şey yapmıyor" dedi. [...]

ŞIRNAK (DİHA) - Cizre'nin Rojava sınırındaki Yüzsüren Hudut Karakolu'na düzenlenen saldırıda bir asker yaşamını yitirdi, 3 asker yaralandı.

Şırnak'ın Cizre ilçesinin Rojava sınırındaki Yüzsüren Hudut Karakolu'na dün akşam 21.30 sularında saldırı düzenlendi. Saldırıda bir yüzbaşı, 2 uzman çavuş ve bir er yaralandı. Şırnak Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan er hastanede yaşamını yitirdi. [...]

TV'de Ne var?
En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2016 [email protected]
Google+ jinha diha anf