Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş, İzmir'de konuştu - Video


Kandil’de Newroz coşkulu bir şekilde kutlandı

2013-03-22 10:10:01
Yazdir

Kandil'de de görkemli bir Newroz kutlaması gerçekleştirildi. Onbinlerin akın ettiği Kandil eteklerindeki kutlamada, Öcalan'a bağlılık ve sürece destek mesajları verildi.

Kandil Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı Newroz kutlamasına onbinlerce kişi katıldı. Kandil köylerinde yaşayanların yanısıra, Kürdistan’ın dört parçasından, birçok ülkeden katılım oldu.

Alana kitle akışı sabahın erken saatlerinden itibaren başladı. Diyarbakır’da Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın mesajının okunduğu anlara denk gelen görkemli buluşma aynı zamanda bir ilkti. Araba trafiğinin yoğun olmasından dolayı zaman zaman tıkanmalar da yaşandı.

Kutlama, hep bir ağızdan Ey Reqib marşının okunmasıyla başladı.

PÇDK adına yapılan konuşmalarda Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan ve Kürt halkının Newrozu kutlandı.  KCK'nin mesajınında okunduğu etkinlikte Kitle hep bir ağızdan Öcalan'a bağlılık sloganları attı.

Sahne Programın kapsamında  Güney Kürdistandan bir çok sanatçı ile Necmettin Xulami Hozan Zozan ve Hozan Kawa sahne aldı.

Büyük bir çoşkunun  hakim olduğu kutlamada büyük bir çoşkuyla çekilen halaylarla devam etti. 

URFA (DİHA) - IŞİD çetelerinin Rojava'ya dönük gerçekleştirdiği saldırıları protesto etmek amacıyla 20 gündür aralıksız olarak direniş halinde olan yurttaşlara destek vermek amacıyla Urfa'nın tüm ilçelerinden eylem alanına kitlesel ziyaret gerçekleştirilecek. Bayramın ikinci günü Rojava'yla dayanışmak için özgürlük çığlıklarını sınırın öte yakasına duyuracaklarını söyleyen yurttaşlar, asker barikatlarını aşacaklarını kaydetti. [...]

DİYARBAKIR (DİHA) - Lice- Genç karayolunda LPG yüklü tankerin patlamasıyla yaşanan faciada hayatını kaybedenlerin sayısı 10'a yükseldi.

Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Ergin köyü yakınlarında LPG yüklü tankerin devrilmesinin ardından yaşanan patlamada ağır yaralanan ve Adana Balcalı Hastanesinde tedavi gören Yusuf Doster (40) yaşamını yitirdi. Doster'in cenazesinin Lice'ye defnedileceği öğrenildi.


Lice yakınlarındaki patlamada bugün hayatını kaybeden Doster ile beraber ölü sayısı 10'a yükselmiş oldu. [...]

Kerim Simko / BasNews / Kandil - Kandil Belediyesi Kürdistan Bölgesi’nde eşbaşkanlık sistemi ile yönetilen tek belediyesi. Belediye başkanları bölge köylerinde yaşayan halktan seçiliyor.
 
PKK gerillalarının kontrolü altında olan Medya Savunma Alanları’nda Kandil Belediyesi’nin üçüncü dönem eşbaşkanlığını yapan Muhammed Hesen, Kandil Belediyesi ve çalışmaları hakkında Basnews’e konuştu. [...]

HAKKARİ (DİHA) – Hakkari’de 18 Temmuz’da iki aşiret mensubu gençler arasında çıkan tartışmanın çatışmaya dönüşerek kentte gelişen olayları sonlandırmak için DTK ve DBP heyetlerinin yaptığı arabulucuk sonucu iki aşiret üyeleri iftar yemeğinde bir araya gelerek barıştılar. [...]

İSTANBI (DİHA) - HDP'liler Bakırköy, Bahçelievler ve Bağcılar'da açtıkları stantlarla Cumhurbaşkanı adayları Selahattin Demirtaş için yurttaşlardan destek istedi.

İlk turu 10 Ağustos'ta yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimleri için zaman giderek daralırken adaylar kadar, adayları destekleyen partililer ve yurttaşlarda seçim çalışmalarını yürütmeyi sürdürüyor. [...]

ZUHAL ATLAN

İSTANBUL (DİHA)
- Bağcılar'a Hediye Öztürk'ü (26) katleden eşi Mithat Öztürk'ün (35) 3 gün boyunca evde muhafaza ettiği cesedi, aracıyla Arnavutköy'de ormanlık bir alanda gömmeye götürdüğü sırada çocukları 9 yaşındaki kızları Z.Öztürk'ü de yanında götürdüğü öğrenildi. Eşini gömmek isteyen Mithat Öztürk'ün olayı anlattığı arkadaşlarının ihbarı üzerine polislerce yakalandığı iddia edildi.

İstanbul'un Bağcılar ilçesine bağlı Göztepe Mahallesi Karanfil Sokak'ta bulunan Öztürk Apartmanı'nın 3'üncü katında ikamet eden 26 yaşındaki 1 çocuk annesi Hediye Öztürk, eşi Mithat Öztürk (35) tarafından Çarşamba gecesi boğularak katledildi. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+