Kandil’de Newroz coşkulu bir şekilde kutlandı

2013-03-22 10:10:01
Yazdir

Kandil'de de görkemli bir Newroz kutlaması gerçekleştirildi. Onbinlerin akın ettiği Kandil eteklerindeki kutlamada, Öcalan'a bağlılık ve sürece destek mesajları verildi.

Kandil Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı Newroz kutlamasına onbinlerce kişi katıldı. Kandil köylerinde yaşayanların yanısıra, Kürdistan’ın dört parçasından, birçok ülkeden katılım oldu.

Alana kitle akışı sabahın erken saatlerinden itibaren başladı. Diyarbakır’da Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın mesajının okunduğu anlara denk gelen görkemli buluşma aynı zamanda bir ilkti. Araba trafiğinin yoğun olmasından dolayı zaman zaman tıkanmalar da yaşandı.

Kutlama, hep bir ağızdan Ey Reqib marşının okunmasıyla başladı.

PÇDK adına yapılan konuşmalarda Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan ve Kürt halkının Newrozu kutlandı.  KCK'nin mesajınında okunduğu etkinlikte Kitle hep bir ağızdan Öcalan'a bağlılık sloganları attı.

Sahne Programın kapsamında  Güney Kürdistandan bir çok sanatçı ile Necmettin Xulami Hozan Zozan ve Hozan Kawa sahne aldı.

Büyük bir çoşkunun  hakim olduğu kutlamada büyük bir çoşkuyla çekilen halaylarla devam etti. 

İZMİR (DİHA) - Eğitim Sen İzmir Şubesi üyeleri, demokrat eğitimcilerle ilgili "Komünist ve ateist öğretmenlerin defterini düreceğim" diyen İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı'nın kin ve nefret suçu işlediğini belirterek, istifaya çağırdı.

İman Hatip ortaokulları ve liselerinin müdürleri ile yaptığı toplantıda demokrat eğitimciler için "Komünist ve ateist öğretmenlerin defterini düreceğim" diyen İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, Eğitim Sen İzmir Şubesi üyeleri tarafından Konak ilçesindeki metro çıkışında oturma eylemi ile protesto edildi. [...]

URFA (DİHA - Kobanêlilere destek için Suruç'a gelen gönüllülere her gün yeni bir grup ekleniyor. Ankara'dan gelen beş genç kadın, sınır hattında bulunan köyleri tek tek dolaşarak Kobanêli çocuklar için drama, tiyatro, boyama gibi etkinlikler yapıyor. [...]

İZMİR (DİHA) - İzmir Diş Hekimleri Odası, Sağlık Bakanlığı'nın 'Ağız ve Diş Sağlığı Hizmeti Sunan Özel Sağlık Kuruluşları' hakkındaki yönetmelik taslağının geri çekilmesini istedi.

İzmir Diş Hekimleri Odası, Sağlık Bakanlığı'nın 'Ağız ve Diş Sağlığı Hizmeti Sunan Özel Sağlık Kuruluşları' hakkındaki yönetmelik taslağına ilişkin, İzmir Diş Hekimleri Odası'nda basın toplantısı düzenlendi. [...]

Rojavalı ressamların DAİŞ vahşetini konu aldığı “Kobanê İçin” adlı resim sergisi Suruç Meydanı’nda açıldı.

Rojavalı ressamlar Şerzad ibrahim ve Arya Atî tarafından DAİŞ çetelerinin vahşetini konu aldığı “Kobanê İçin” adlı resim sergisi Suruç Meydanı’nda açıldı. 3 aylık bir çalışma sonucu ortaya çıkan ve 11 tablodan oluşan sergi, üç gün boyunca Suruç Meydanı’nda gösterimde olacak. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+