Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın Gaziantep mitingi - Video

Selahattin Demirtaş, Aile Sanat Edebiyat Siyaset - Vardiya Özel, Hayat TV - Video

Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın Mersin mitingi - Video


Hesekê'de Esat güçlerinden Suryanilere saldırı

2013-02-19 18:30:02
Yazdir

Batı Kürdistan'ın Hesekê kentinde Esat rejimine bağlı güvenlik güçleri Suryani kültür ve yardımlaşma derneğine saldırdı. Kentte Suryanilere dağıtılmak üzere toplanan yardımlara el koyan askerler 2 dernek çalışanı Suryaniyi gözaltı.

Askerlerin operasyon sırasında dernekte olan Suryanilere de sözlü ve fiziksel saldırı bulundukları öğrenildi. Operasyona ilişkin konuşan dernek çalışanları Suriyeli askerlerin yardımların yanı sıra dernekte bilgisayarlar da el koyduklarını belirterek saldırıyı sert şekilde kınadılar.

Hesekê'de yaşayan Suryanilerle yardım ve dayanışma derneğinin merkezi Suriye'nin başkenti Şam'da bulunuyor.

HPG, Ceylanpınar'da çıkan çatışmada yaşamını yitiren HPG gerillasının kimlik bilgilerini açıkladı. 

HPG Basın İrtibat Merkezi, 21 Temmuz günü akşam saatlerinde Ceylanpınar'da hareket halindeki bir gerilla grubuna, Türk ordusu tarafından kurulan pusu sonucu yaşamını yitiren HPG gerillasının kimlik bilgilerini kamuoyuna duyurdu. 

Yapılan yazılı açıklamaya göre yaşamını yitiren HPG gerillası Özgür Dildar kod adlı Harun Yıldız.

Yıldız'ın 1983 Van doğumlu olduğu bildirildi. [...]

DÖKH öncülüğünde çok sayıda kadın kurumu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın “Kadın herkesin içinde kahkaha atmayacak” sözlerine tepki amacıyla bir basın açıklaması yaptı.

Demokratik Özgür Kadın Hareketi (DÖKH) bağlı kadın kurumları, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın Bursa Valiliği tarafından düzenlenen bayramlaşma töreninde “Erkek zampara olmayacak. Eşine bağlı olacak. Kadın ise, iffetli olacak. [...]

Diyarbakır Milletvekili Leyla Zana ile Halkların Demokratik Partisi İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder bir hafta boyunca Erbil, Süleymaniye ve Kandil’de çeşitli temaslarda bulundu. [...]

ANTEP (DİHA) - Antep'te STK'lar ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı adayı Selehattin Demirtaş, AKP'nin kendisine oy vermeyen herkesi düşman olarak gördüğüne dikkat çekerek, "Onlara göre kendilerine oy vermemişlerse bu ülkeyi terk etmeliler. Sanki bu ülke kendisinin özel mülküdür. Bugüne kadar, faşizmi, tekçiliği, ırkçılığı bu kadar süsleyip demokrasi diye paketleyip, millete yutturabilen başka bir Başbakan gelmedi" dedi.

HDP Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, Antep merkezde bulunan Tuğcan Otel'de STK'larla bir bir araya gelerek toplantı düzenledi. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+