YPG Haseke'yi tamamen kontrolüne aldı, kutlamalar başladı - Video

YPG "Hemleya Berxwedana Şehîdên Kobanê" Rojavayê Kobanê de berdewam dike - Video

Selahattin Demirtaş, Kadınların düzenlediği foruma katıldı - Video


Midyat Cezaevi'nden 27 tutsak Tekirdağ Cezaevine sürgün edildi

2013-01-27 11:00:14
Yazdir

Midyat M Tipi Kapalı Cezaevi'nde bulunan 27 siyasi tutsak, Tekirdağ T ve F tipi cezaevlerine sürgün edildi. Tutsaklar sürgün sonrası ciddi hak ihlalleri ile karşılaştıklarını aktardı.

Midyat M Tipi Kapalı Cezaevi'nde bulunan 27 siyasi tutsağın 21 Ocak günü Tekirdağ T ve F tipine sürgün edildiği öğrenildi. 27 kişiden 18 kişinin Tekirdağ F Tipi Cezaevi'ne, 9 kişinin ise Tekirdağ T Tipi Cezaevi'ne sürgün edildiği belirtilirken, tutsakların hiçbir gerekçe gösterilmeden sürgün edildiği kaydedildi. Sürgün edilen tutsaklardan Hakkı Akıncı, telefonla ailesini arayarak, sürgün edilmelerinin gerekçesinin kendilerine bildirilmediğini ve sürgünden sonra kaldıkları koğuşlarda ciddi hak ihlalelerine maruz kaldıklarını aktardı. Kaldıkları koğuşlara sadece gece saat 24.00 ile sabah saat 07.00'de su verildiğini bildiren Akıncı, domatesin tutsaklara kilosu 5 TL'ye satıldığını söyledi. Akıncı, sürgünün ardından tutsaklardan yüzük, ayakkabı, kemer ve yatak nevresimleri gibi takı ile yaşam malzemelerinin kendilerinden alındığını söyledi.

HDP Urfa Milletvekili İbrahim Binici, IŞİD çetelerinin Antep'e bağlı Karkamış ilçesinde Suriyeli mülteciler için kurulduğu belirtilen çadır kent üzerinden gelen elemanların geçirildiğini ve lojistik destek sağlandığını söyledi.

Rojava'nın Kabanê Kantonu'na dönük IŞİD çetelerince yapılan saldırılara karşı Rojava halkıyla dayanışmak amacıyla Urfa'nın Birecik ilçesine bağlı Ziyaret (Zarêta Serxet) köyünde kurulan çadır eylemi 23 gündür sürerken, çadırın kurulduğu alandan çetelerin ve çetelere nerelerden yardım geldiği de açık bir şekilde görülebiliyor. [...]

İsrail ordusunun operasyonlarını yoğunlaştırdığı Gazze Şeridi'nde bugün en az 67 Filistinli hayatını kaybetti. Bunlardan 16'sı Filistinlilerin sığındığı BM okulunun bombalanması sonucu yaşamını yitirdi.

İsrail ordusu sivilleri hedef alan saldırılarını sürdürüyor. Her gün yeni katliamlar yaşanıyor.  Bugünkü saldırılarda en az 67 kişi hayatını kaybetti.

Filistinli sağlık kaynakları, BM Filistinli Mülteciler Kurumu UNRWA'ya bağlı bir okulun iki ders salonunun tanklardan atılan obüslerle vurulduğunu bildirdi.  Cebeliye kampındaki bu okula saldırıda en az 16 Filistinli hayatını kaybetti. [...]

Bab ve Halep çevresinde IŞİD’e bağlı çeteler Cephet El Ekrad’ın elinde olan alanlara yönelik saldırı düzenlemek istedi. El Ekradın karşılık vermesi sonucu çıkan çatışmada çok sayıda IŞİD militanının öldürüldüğü, IŞİD’e ait bir araba ile bir tankın imha edildiği belirtildi.

ÖSO’ya bağlı gruplar ile İslami Cephe gruplarının Bab-Halep çevresindeki alanda ilerlemek isteyen IŞİD’e bağlı çeteler Cephet El Ekrad ile beraberindeki grupların hakimiyetindeki alanlara yönelik dün akşam saldırılar başlattı. [...]

İstanbul'da düzenlenen forumda biraraya gelen kadınlar "Oyumuz genç, bıyıksız, kahkahayı seven adaya; kadın özgürlüğünden yana olan Demirtaş'a" diyerek HDP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş'a destek verdi. Demirtaş da, sandıktan kendisine çıkacak her kadın oyunun "devletin bir numaralı koltuğu padişahın değil, kadınların, ezilenlerin koltuğudur" anlamına geleceğini belirterek, "90 yıllık Türkiye'nin tekçi geleneğini tarumar etmiş olacaksınız" dedi. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+