Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş kadın örgütlerinin sorularını yanıtladı - Video


Midyat Cezaevi'nden 27 tutsak Tekirdağ Cezaevine sürgün edildi

2013-01-27 11:00:14
Yazdir

Midyat M Tipi Kapalı Cezaevi'nde bulunan 27 siyasi tutsak, Tekirdağ T ve F tipi cezaevlerine sürgün edildi. Tutsaklar sürgün sonrası ciddi hak ihlalleri ile karşılaştıklarını aktardı.

Midyat M Tipi Kapalı Cezaevi'nde bulunan 27 siyasi tutsağın 21 Ocak günü Tekirdağ T ve F tipine sürgün edildiği öğrenildi. 27 kişiden 18 kişinin Tekirdağ F Tipi Cezaevi'ne, 9 kişinin ise Tekirdağ T Tipi Cezaevi'ne sürgün edildiği belirtilirken, tutsakların hiçbir gerekçe gösterilmeden sürgün edildiği kaydedildi. Sürgün edilen tutsaklardan Hakkı Akıncı, telefonla ailesini arayarak, sürgün edilmelerinin gerekçesinin kendilerine bildirilmediğini ve sürgünden sonra kaldıkları koğuşlarda ciddi hak ihlalelerine maruz kaldıklarını aktardı. Kaldıkları koğuşlara sadece gece saat 24.00 ile sabah saat 07.00'de su verildiğini bildiren Akıncı, domatesin tutsaklara kilosu 5 TL'ye satıldığını söyledi. Akıncı, sürgünün ardından tutsaklardan yüzük, ayakkabı, kemer ve yatak nevresimleri gibi takı ile yaşam malzemelerinin kendilerinden alındığını söyledi.

Okmeydanı Cemevi bahçesinde cenaze beklerken Uğur Kurt'u başından vurarak katleden polisin, yine polis olan babasının da olay yerinde bulunduğu ortaya çıktı. Baba polis, oğlunun şüpheli olduğu ‘olay Tutanağı’na da imza atmış.

Radikal Gazetesinde yer alan habere göre, Okmeydanı Cemevi’nde cenaze beklerken polisin açtığı ateş sonucunda hayatını kaybeden Uğur Kurt’un ölümüne ilişkin soruşturmada; olay anı görüntülerinde orta yaşlı bir kişinin varlığı dikkat çekti.

Görüntülerde, sivil giyimli bu kişinin, Kurt’u vuran şüpheli polis S.K.’ye tepki gösterdiği görülüyordu. [...]

HDP Eşnaşkanı Yüksekdağ'ın Ege Bölgesi turu sona erdi. Didim'de halka seslenen Yüksekdağ, "Bizim arkamızda devrimin gücü var" diyerek, ezilenlerin bu güce dayanarak yeniyi kuracağını söyledi. 

HDP Eşbaşkanı Figen Yüksekdağ'ın Cumhurbaşkanlığı seçimleri kapsamında çıktığı Ege Bölgesi turunu tamamladı. [...]

İSTANBUL (DİHA) - HDP Eş Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş seçim çalışmaları kapsamında Kadıköy forumlarıyla Yoğurtçu Parkı'nda bir araya geldi. Gençlerin sorduğu sorulara esprili bir dille cevap veren Demirtaş sürekli alkış aldı. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+