Duru karakoluna saldırının görüntüleri yayınlandı
2012-11-25 14:20:09
Yazdir

ANF 14:07 / 25 Kasım 2012 HABER MERKEZİ - HPG gerillaları tarafından 16 Kasım günü Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı Angul (Duru) Karakoluna yönelik bomba yüklü traktörle düzenlediği saldırının görüntüleri yayınlandı.

Gerilla TV’de (www.gerilatv.net) yayınlanan görüntülerde, şiddetli bir patlama yaşandığı, alevlerin metrelerde yükseğe sıçradığı ve dev bir duman bulutu oluştuğu görülüyor.

HPG Basın İrtibat Merkezi (HPG-BİM), karakola yönelik saldırının “fedai” bir eylem olduğunu belirterek, bu eylemde 36 askerin öldüğünü açıklamıştı. Açıklamada 4 ton paylayıcı yüklü aracın patlatıldığı eylemde 10 asker mevzisi, 1 tank, 1 A4 ağır silah mevzisi, karakol cephaneliği ve karakol çevresinde bulunan konteynırların imha edildiği aktarılmıştı.

Eylemin ardından Türk ordusunun düzenlediği operasyon sırasında da 6 askerin öldüğü bildirilmişti. Türk yetkililer patlamada can kaybı veya yaralanma olmadığını öne sürmüştü.

Gerilla TV 3 Kasım günü yine Lice’de Duru karakoluna yönelik yapılan bir saldırının görüntülerini de 9 Kasım günü yayınlamıştı. Saldırıda ilk kez iki kamera ile yakın çekim yapılması dikkat çekmişti. 45 dakikada gerilla tarafından düşürülen karakolda 26 askerin öldüğü açıklanmıştı. Eylemde ayrıca 1 tank, 1 A4 ağır otomatik silah ve 1 uçaksavarın imha edildiği, 2 G3 silahı ve bu silahlara ait 6 şarjöre ile 1 asker kimliğine el konulduğu bildirilmişti.


comments powered by Disqus
Reklam


Reklam
Powered by bestanuce.com & FiratHaberAjansi.org - Copyright 2012 & Bu Site ANF'nin Resmi Sitesi Değildir.Resmi Site Icin Tiklayin
Arama Kutusu

Bestanuce1.comon Google+