Suriye Kürt mahallesini bombaladı: 12 ölü 15 yaralı

2012-10-25 16:20:05
Yazdir

ANF YENİLENDİ / 16:18 / 25 Ekim 2012 HALEP - Suriye ordusunun Halep kentinde Kürtlerin çoğunlukta olduğu Eşrefiye Mahallesi’ni havan toplarıyla bombalaması sonucu 8'i Kürt 12 sivil yaşamını yitirirken, aralarında ANF muhabiri ile Ronahi Tv muhabirinin de bulunduğu 15'ten fazla kişi yaralandı.

Suriye’nin Halep kentinde, sabah saatlerinde Kürtlerin çoğunlukta olduğu Eşrefiye Mahallesi’ne girmek isteyen Özgür Suriye Ordusu’na bağlı bir grubun YPG ve Asayiş güçlerince engellenmesinin ardından, saat 14.30 sularında bu defa Suriye ordusu mahalleyi top atışına tuttu. Bombalama sonucunda 5 havan topu mahalleye düşerken, 8'i Kürt, biri Türkmen ve 3'ü Arap olmak üzere 12 sivil yaşamını yitirirken, aralarında Ronahi Tv muhabiri Kendal Welat ile ANF muhabiri Cudî Ronahî'nin de bulunduğu 15'ten fazla kişi yaralandı.Yaşamını yitirenlerin isimleri şöyle:

Batı Kürdistan'ın Efrin kentine bağlı Darkêrê Köyü nüfusuna kayıtlı Şikrî Mehemed Gorîn, Efrîn kentine bağlı Metina Köyü nüfusuna kayıtlı Rodîn Şêxo, Efrin kentine bağlı Hacikê Köyü nüfusuna kayıtlı Mistefa Şêx Mistefa, Efrin'e bağlı Erende Köyü nüfusuna kayıtlı Hesen Reşît Golîn, Efrin'e bağlı Xirqeleq Köyü nüfusuna kayıtlı Reşît İbrahîm, Şiyar Hebîp Cemo, Suphî Seydo Gro, Xelîl Mistefa Mehemed, Ehmet Kemal Ekş (Türkmen), Îbrahîm Cezbel Keyalî, Rehef Zehterî ve soyadı öğrenilemeyen Welît.

Bombalamada yaralananlardan isimleri öğrenilenler ise şöyle:

Ronahi Tv muhabiri Kendal Welat, ANF muhabiri Cudî Ronahi, Efrin nüfusuna kayıtlı Mehemet Şebo Hemo, Sibhî Gro, Elî Kuncî, Azad Bekir Hecxelîl, Mehemet Xelo, Ehmed Fadil, Azad Şêx Îso, Hesen Reşît Kolîn, Efrin'e bağlı Qutmê Köyü nüfusuna kayıtlı Robîn Şikrî Soriko ve soyadı öğrenilemeyen Mistefa.

İSMAİL ESKİN

KOBANÊ (DİHA)
- Ortadoğu'nun ve Kürt halkının geleceğini belirleyecek olan Kobanê direnişi, topraklarını işgal etmek isteyen IŞİD çetelerine karşı verilen tarihi mücadele ile doruğa ulaşıyor. Güney cephesinde tank, top, havan, doçka ve füzelerin yanı sıra binlerce üyesini alana süren çeteler karşısında, YPG ve YPJ savaşçıları ellerindeki kaleşlikoflar ile kantonu koruyor. "Kanton düştü" gibi asparagas haberlere karşılık binlerce Kobanêli genç, topraklarını korumak için kantona gelerek silahlarını aldı ve cephelere gitti.

IŞİD çetelerinin Kobanê'ye dönük ağır silahlı saldırıları 8. [...]

MALATYA (DİHA) - İnönü Üniversitesi'nde gerçekleştirilen geçtiğimiz yıl yapılan Roboski Katliamını protesto yürüyüşüne katılan 44 öğrenci hakkında "örgüt propagandası" yaptıkları gerekçesiyle açılan soruşturma açıldı. Soruşturma devam ederken yurtta kalan 10 öğrenci yurttan atıldı. Yurttan atılan öğrencilerin mağduriyetlerin giderilmesi için mahkemeye yaptıkları başvuru ise reddedilirken, okulların açılmasıyla yurtta dönemeyen öğrenciler sokakta kaldı. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+