Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş Batman'da konuştu- Video


Suriye Kürt mahallesini bombaladı: 12 ölü 15 yaralı

2012-10-25 16:20:05
Yazdir
ANF YENİLENDİ / 16:18 / 25 Ekim 2012 HALEP - Suriye ordusunun Halep kentinde Kürtlerin çoğunlukta olduğu Eşrefiye Mahallesi’ni havan toplarıyla bombalaması sonucu 8'i Kürt 12 sivil yaşamını yitirirken, aralarında ANF muhabiri ile Ronahi Tv muhabirinin de bulunduğu 15'ten fazla kişi yaralandı.

Suriye’nin Halep kentinde, sabah saatlerinde Kürtlerin çoğunlukta olduğu Eşrefiye Mahallesi’ne girmek isteyen Özgür Suriye Ordusu’na bağlı bir grubun YPG ve Asayiş güçlerince engellenmesinin ardından, saat 14.30 sularında bu defa Suriye ordusu mahalleyi top atışına tuttu. Bombalama sonucunda 5 havan topu mahalleye düşerken, 8'i Kürt, biri Türkmen ve 3'ü Arap olmak üzere 12 sivil yaşamını yitirirken, aralarında Ronahi Tv muhabiri Kendal Welat ile ANF muhabiri Cudî Ronahî'nin de bulunduğu 15'ten fazla kişi yaralandı.Yaşamını yitirenlerin isimleri şöyle:

Batı Kürdistan'ın Efrin kentine bağlı Darkêrê Köyü nüfusuna kayıtlı Şikrî Mehemed Gorîn, Efrîn kentine bağlı Metina Köyü nüfusuna kayıtlı Rodîn Şêxo, Efrin kentine bağlı Hacikê Köyü nüfusuna kayıtlı Mistefa Şêx Mistefa, Efrin'e bağlı Erende Köyü nüfusuna kayıtlı Hesen Reşît Golîn, Efrin'e bağlı Xirqeleq Köyü nüfusuna kayıtlı Reşît İbrahîm, Şiyar Hebîp Cemo, Suphî Seydo Gro, Xelîl Mistefa Mehemed, Ehmet Kemal Ekş (Türkmen), Îbrahîm Cezbel Keyalî, Rehef Zehterî ve soyadı öğrenilemeyen Welît.

Bombalamada yaralananlardan isimleri öğrenilenler ise şöyle:

Ronahi Tv muhabiri Kendal Welat, ANF muhabiri Cudî Ronahi, Efrin nüfusuna kayıtlı Mehemet Şebo Hemo, Sibhî Gro, Elî Kuncî, Azad Bekir Hecxelîl, Mehemet Xelo, Ehmed Fadil, Azad Şêx Îso, Hesen Reşît Kolîn, Efrin'e bağlı Qutmê Köyü nüfusuna kayıtlı Robîn Şikrî Soriko ve soyadı öğrenilemeyen Mistefa.

MERSİN (DİHA) - Mersin Nükleer Karşıtı Platform (MNKP), revize edilerek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na sunulan Akkuyu Nükleer Santrali ÇED Raporu'nun içeriğinin bilimsel olmadığına dikkat çekilerek, Akkuyu Nükleer santral projesinden derhal vazgeçilmesini istedi.

Mersin Nükleer Karşıtı Platform (MNKP) Gülnar ilçesi Büyükeceli Mahallesi Akkuyu mevkisinde yapılmak istenen Akkuyu Nükleer Güç Santrali ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) raporunun revize edilerek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na sunulmasına ilişkin yazılı açıklama yaptı. [...]

İSTANBUL (DİHA) - İstanbul İstihbarat Şube Eski Müdürü Ali Fuat Yılmazer, cemaatçi polislere yönelik "casusluk" iddiasıyla düzenlenen operasyonda gözaltına alındı.

AKP'li bakanların da karıştığı 17 ve 25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarını gerçekleştiren emniyet amirleri ve polislere yönelik "casusluk" iddiasıyla başlatılan operasyonda gözaltına alınanlar arasına bir isim daha eklendi. İstanbul İstihbarat Şube Eski Müdürü Ali Fuat Yılmazer, operasyon kapsamında gözaltına alındı. [...]

İsviçre Kürt Demokratik Toplum Merkezi, İsviçre’de yaşayan tüm Kürt ve demokratik çevrelere, Türkiye’deki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy kullanmaları için randevu almaları çağrısında bulundu. Merkez, randevu ve oy kullanmada zorluk çekenler için ilişki telefonlarını verdi.

İsviçre Kürt Demokratik Toplum Merkezi Eş Başkanı Derviş Arık, İsviçre’deki Kürt ve demokratik çevreleri Türkiye’deki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy kullanmaları için randevu almaları çağrısında bulundu. [...]

Rojava devriminin 2. yılını kutlamak için Urfa'nın sınır köylerine çadır kuran halka yönelik Türk polislerin saldırıları ardından onlarca kişinin yaralandığını hatırlatan HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Türkiye her gün yaşanmakta olan polis şiddetine ilişkin Meclis Araştırması istedi. Baluken, polis şiddetinin demokrasinin gelişmesinin önünde engel olduğunu belirtti. 

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Türkiye'de yaşanan polis şiddetine ilişkin Meclis Başkanlığı'na araştırma önergesi verdi. Önerge'de Gezi eylemleri, Soma eylemleri, Berkin Elvan eylemleri, bölgedeki protestolarda yaşanan polis şiddetine ilişkin detaylı bilgilere yer verildi. [...]

Avrupa turunu tamamladıktan sonra Türkiye'de dönen HDP'nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, İstanbul'da ‘Doğu-Güneydoğu Dernekleri Platformu'nun düzenlediği programa katıldı. "Rol yeteneği yüksek" tanımlamasında bulunduğu Başbakan Erdoğan'ı "En büyük rol yeteneği, en iyi halkçı lider taklidi yapmasıdır" sözleriyle eleştiren Demirtaş, Erdoğan'ı seçim çalışmalarını devletin tüm imkanlarını kullanarak yürütmekle suçladı. Demirtaş, Erdoğan'ı canlı yayında tartışmaya da davet etti. [...]

DBP ve HDP Bitlis il örgütleri, yaptıkları yürüyüş ve basın açıklamasıyla İŞİD ve İsrail’in düzenlediği katliamları kınadı.

Bugün saat 17.30’da Bitlis Ulu Cami önünde bir araya gelen aralarından eş başkanlar, DBP ve HDP Bitlis il ve ilçe yöneticilerinin de bulunduğu çok sayıda kişi düzenlenen yürüyüş ve basın açıklamasıyla IŞİD ile İsrail’in; Rojava ve Filistin’de gerçekleştirdiği katliamları kınadı.

Grup adına basın açıklamasını okuyan DBP Bitlis İl Başkanı Mehmet Can Demir, AKP hükümetinin IŞİD'i destekleyerek terörü, vahşeti ve faşizmi desteklediğini belirtti. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+